Vitamin (web sitesi)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Vitamin Eğitim

Vitamin Eğitim, Sebit A.Ş. tarafından hazırlanan Türkiye Cumhuriyeti Millî Eğitim Bakanlığı öğretim programı ile uyumlu okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise kademelerine yönelik hizmet veren online eğitim platformudur. Sesli, görüntülü ve 3D ders anlatımları, interaktif etkinlikler, tarama testleri, örnek sorular ve canlı deneme sınavları gibi eğitsel içeriği vardır. Öğretmenlerin de ücretsiz faydalanabileceği ayrı bir portala sahiptir.

Ortaokul konu anlatımları olarak; Türkçe, T.C. İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük, Fen Bilimleri, Matematik ve Sosyal Bilgiler dersleri, Lise konu anlatımları olarak ise; Matematik, Geometri, Dil ve Anlatım, Fizik, Kimya, Biyoloji ve Tarih dersleri mevcuttur. Ayrıca ortaokul öğrencileri için TEOG hazırlık, lise öğrencileri için YGS ve LYS'ye hazırlık dersleri de bulunmaktadır.

Vitamin'i yaratan Sebit firması'nın Amerika Birleşik Devletleri'ndeki versiyonu Adaptive Curriculum'da başarıya ulaşmış[kime göre?] ve ödüller kazanmıştır.[1] Ayrıca Vitamin Malezya, Çin, Suudi Arabistan gibi ülkelerde de kullanılmaktadır.[2]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Arşivlenmiş kopya". 2 Kasım 2009 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 2 Kasım 2009. 
  2. ^ "Arşivlenmiş kopya". 2 Kasım 2009 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 2 Kasım 2009. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]