Vikiproje:Video oyunları/Anket ve oylamalar

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Video-Game-Controller-Icon-IDV-green.svg
Video Oyunları Projesi
Video Oyunları Video Oyunları Projesi İş Birliği Projesi İş Birliği Projesi Video Oyunları Portali Video Oyunları Portali Katılımcılar Katılımcılar
İş bölümü ve hedefler İş bölümü ve hedefler Düzenlenmesi gereken maddeler Düzenlenmesi gereken maddeler Anket ve oylamalar Anket ve oylamalar İstekler İstekler
Duyuru şablonları Duyuru şablonları Kategoriler ve şablonlar Kategoriler ve şablonlar Bülten Bülten ESports Logo.png Elektronik Sporlar
Anket ve oylamalar
Video-Game-Controller-Icon-IDV-green-barnstar.svg
Bu bölümde Video Oyunları Projesi kapsamında yapılacaklara dair öneriler tartışılmaktadır. Vikiproje Video Oyunları İşbirliği Projesi'ndeki aylık proje önerileri, projedeki iş bölümü ve hedefler ve ayın görseli önerisi ana tartışma konularıdır. Gelecek iş birliği projesi için siz de fikrinizi sunabilir veya mevcut önerilere görüşlerinizi ekleyebilirsiniz.


Tartışma sırasında şu şablonları kullanabilirsiniz;

İş birliği projesi adayları[kaynağı değiştir]

  • Seçilen iş birliği projesi fikrine dair oy ve yorumlar arşivlenir, diğer adaylıklara dair görüşler bir sonraki seçimde dikkate alınmak üzere ilgili yerde kalır.
  • An itibarıyla 3 proje içi, 0 madde açma, 1 seçkin içerik olmak üzere toplam 4 proje önerisi vardır.


Arşivleme

Geçmiş oylama arşivi


Geçmiş oylama arşivi

Proje içi öneriler[kaynağı değiştir]

Video Game Barnstar Hires.pngÖneri SteamSpy sayfasında Türkiye'de en çok sahip olunan oyunlara göre sayfalar geliştirilebilir ve eksik maddeler eklenebilir. Bu imzasız yazı Wakeup12 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Destek Destek İyi bir fikir gibi gördüm. Ülkemizde ve dünyada en popüler olan oyunların maddelerini kaliteli ve seçkin madde statüsüne taşımaya çalışabiliriz. Aynı zamanda Steam üzerinden oynanmayan League of Legends, Overwatch gibi oyunlarda buna dahil edilebilir. -SunSoldiers (mesaj) 16:29, 26 Ağustos 2017 (UTC)

Video Game Barnstar Hires.pngÖneri en:Category:Video_games_featuring_protagonists_of_selectable_gender Bu kategorinin açılmasını öneriyorum. Etiketlemek çok zor olmayacak gibi. --Wakeup12 (mesaj) 20:10, 2 Eylül 2017 (UTC)

Pictogram conditionally voting support.svg Şartlı destek Kategori 501 maddeyi kapsıyor ancak durum Türkçe Vikipedi'de böyle olmayabilir. Kategorideki her maddenin Türkçesi yok. Ama en az bir 250 madde vardır diye düşünüyorum. Yapılabilir ama Ağustos 2017 İBP'si gibi kısa süreli bir proje düzenlenmeli.-SunSoldiers (mesaj) 01:36, 4 Eylül 2017 (UTC)
Yorum Yorum Ben bu öneriyi görmeden önce Kategori:Baş karakterlerinin cinsiyeti seçilebilen oyunlar adı ile açmıştım bu kategoriyi. Bu kategori üstünden geliştirebiliriz. --Евунтиаmesaj 23:56, 9 Eylül 2017 (UTC)
Face-smile.svg Teşekkürler Elimden geldigince, Türkcesi olan oyunlari kategoriye ekledim. --Wakeup12 (mesaj) 07:49, 12 Ekim 2017 (UTC)

Video Game Barnstar Hires.pngÖneri Unity 3D sayfasını baştan aşağı düzelttim. Eski maddedeki kullanılabilir içeriği de yeni maddeye dahil ettim. Ancak Maddenin Unity (oyun motoru) altına taşınmasını öneriyorum. Motor aynı zamanda 2B motor. --Wakeup12 (mesaj) 21:16, 4 Eylül 2017 (UTC)

Video Game Barnstar Hires.pngÖneri Bildiğiniz üzere video oyunları ile alakalı bir madde olan Burak Oyunda'yı SAS'a aday göstermiştim ancak sayfayı kaynaklandırdım ve bu haliyle bana kalırsa kayda değer. Bana kalırsa video oyunları ile alakalı YouTube ünlülerinin maddelerini aynı bu şekilde açabiliriz. --Евунтиаmesaj 00:00, 10 Eylül 2017 (UTC)

Yorum Yorum Yapılabilir ancak açacağımız maddenin kişinin biyografisini içermesi gerekiyor ve KD olarak kabul edilebilmesi de gerekiyor. Örnek maddedeki gibi kişinin doğum tarihi, yeri v.b bilinmeli ki bir biyografi oluşturulabilsin ama her ünlünün bu bilgilerine sahip değiliz. En azından elimizde hakkında yeterince bulunan kişilerin biyografilerini oluşturabiliriz. Ama şimdiden tahmin ediyorum ki bazı maddelerde vandalizmle baş etmek zorunda kalabiliriz. Böyle durumlarda sayfa koruma altına alınır tabii.≈ SunSoldiers  ✉  00:06, 10 Eylül 2017 (UTC)

Yorum Yorum Konu ile alakalı olduğu için bu önerinin altına yazmak istedim. Burak Oyunda maddesine resim ekleme konusunda yardımcı olabilir misiniz? --Евунтиаmesaj 11:41, 10 Eylül 2017 (UTC)

Video Game Barnstar Hires.pngÖneri Şablon:Video oyunu türleri'ndeki bağlantıların yaklaşık yarısı hala kırmızı. Oyun türlerinin oyunlar için elzem olması ve her oyunun bilgi kutusunda yer alması sebebiyle önemli olduğunu düşünüyorum. Bu şablondaki maddelerin açılması ve olanların geliştirilmesi için işbirliği projesi yapılmasını öneriyorum. --Gufosowa (mesaj) 15:23, 17 Aralık 2017 (UTC)

Video Game Barnstar Hires.pngÖneri Proje bir süredir durgun. Yeniden canlandırmak için Mart ayında bir işbirliği projesi başlatmaya ne dersiniz? İş birliği sayfasının hazırlanması, katkıların kontrolü ve puanların hesaplanması için sorumluluk alabilirim. Konuyu var olan önerilerden seçebiliriz. --•gufosowa•✆• 13.57, 17 Şubat 2018 (UTC)

Destek Destek Bence de tekrar baslatilabilir. Tek basima ufak tefek degisiklikler yapmaya calisiyorum ama yeterli olmuyor :) --Wakeup12msj 14.31, 19 Şubat 2018 (UTC)
Destek Destek @Gufosowa, @Wakeup12 zaman bulamadığım için pek ilgilenemiyorum proje sayfasını hazırlarım çok zaman gerektiren bir şey değil ancak düzenli olarak puanlamayı vs. yapabileceğimi sanmıyorum bunun için sorumluluk alabilirseniz sevinirim işbirliği ödüllerini takdim ederim. Yukarıda ki önerilerden biri ile başlayabiliriz.≈ SunSoldiers  ✉  14.38, 20 Şubat 2018 (UTC)
Pictogram voting question.png Soru @SunSoldiers, @Wakeup12 Puan takibini ben yaparım. +1 destek alan SteamSpy önerisini seçelim mi öyleyse? Bağlantıdaki listede 50 oyun var, bir kısmı muhtemelen açılmıştır. --•gufosowa•✆• 16.30, 20 Şubat 2018 (UTC)
Destek Destek Güzel fikir! --Wakeup12msj 08.52, 21 Şubat 2018 (UTC)
Yorum Yorum Bağlantıdaki oyunları bir wiki listesi haline getirdim (SteamSpy listesi). Kırmızı bağlantı miktarı beklediğimden çok daha az. Sayfa açmaya ek olarak şablon ve kaynak eklemeyi amaçlayabiliriz. --•gufosowa•✆• 11.19, 21 Şubat 2018 (UTC)
Face-smile.svg Teşekkürler Listeyi de belki ileride vikiliste halinde de kullanabiliriz. Don't Starve Together'i alabilirim.--Wakeup12msj 14.24, 22 Şubat 2018 (UTC)
Yorum Yorum Yarın (23 Şubat 2018) proje sayfasını oluşturacağım sonrasında proje tarihini belirleriz.≈ SunSoldiers  ✉  20.19, 22 Şubat 2018 (UTC)
Pictogram voting question.png Soru Proje tarihleri hakkında ne düşünüyorsunuz? --•gufosowa•✆• 18.58, 2 Mart 2018 (UTC)

Video Game Barnstar Hires.pngÖneri Projeye katılımı artırmak için video oyunlarına ilgili kullanıcılara birer davet mesajı göndermeyi öneriyorum. Proje şablonu olan maddelere son 1 yıl içerisinde yazmış olan kullanıcılara gönderebiliriz örneğin. Ne dersiniz? --•gufosowa•✆• 18.58, 2 Mart 2018 (UTC)

Yorum Yorumİyi fikir ilgilendiğin için teşekkür ederim benim ayıracak hiç zamanım yok. İlgilenen arkadaşlar @Wakeup12, @Gufosowa proje sayfasını oluşturmak için bile zaman bulamadım biriniz sorumluluk alabilirse çok sevinirim. Proje sırasında zaman bulabilirsem ilgilenebilirim. İlginiz için tekrar teşekkür ederim.≈ SunSoldiers  ✉  20.06, 2 Mart 2018 (UTC)
Yorum Yorum @SunSoldiers, @Wakeup12 Proje sayfasını oluşturdum. Puanlama için burayı örnek aldım ama biraz sadeleştirdim. Uygunsa başlatabiliriz. --•gufosowa•✆• 10.38, 3 Mart 2018 (UTC)
Destek Destek Her şey iyi görünüyor 5 Mart'ta aktif kullanıcılara katılım daveti gönderelim ve 6-7 Mart gibi başlayalım derim. Rainbow Six Siege maddesini üstleniyorum.≈ SunSoldiers  ✉  20.51, 4 Mart 2018 (UTC)
Yorum Yorum Tarihi 6 Mart olarak güncelledim, davetiyeler gönderildi. Bir yandan SteamSpy listesindeki maddelere daha önce yazmış kullanıcılara davetiye göndermeyi düşünüyorum. --•gufosowa•✆• 13.59, 5 Mart 2018 (UTC)

Madde açma önerileri[kaynağı değiştir]

Seçkin içerik önerileri[kaynağı değiştir]

Video Game Barnstar Hires.pngÖneri Sega 32X oyunları listesini seçkin liste yapmayı öneriyorum --By erdo can • msj 08:15, 25 Ağustos 2017 (UTC)

Destek Destek Video oyunları ile ilgili henüz seçkin bir liste yok. Bir ilk için bu liste oldukça iyi fikir. Çok fazla kırmızı bağlantı var ama el birliği ile yapılabilir. -SunSoldiers (mesaj) 11:50, 25 Ağustos 2017 (UTC)

Pictogram voting question.png Soru Pillars of Eternity maddesinin kaliteli madde olabilmesi mümkün mü? Bir süre önce üzerinde çalışmıştım ancak daha ekleme yapmam gerekiyorsa yapabilirim. --Wakeup12 (mesaj) 12:27, 31 Ağustos 2017 (UTC)

@Wakeup12 söz ettiğiniz madde kaliteli madde adayı olarak gösterilmiş durumda tartışma sırasında bizim göremediğimiz eksikleri görebilenler olacaktır. Umarım kaliteli madde sınıfına yükseltebiliriz. Türkçe Vikipedi'de video oyunu konulu seçkin ve kaliteli içerik çok az.-SunSoldiers (mesaj) 21:07, 31 Ağustos 2017 (UTC)

Ayın görseli adayları[kaynağı değiştir]

  • Ayın görseli seçilen görüntüye dair görüş ve yorumlar arşivlenir, diğer görsellere dair oylar bir sonraki seçimde dikkate alınmak üzere ilgili yerde kalır.
  • Geniş konulara değinmek adına, ayın görseli seçilen bir görüntünün konu başlığına veya yakın ilişki olan konulara ilişkin görüntüler üst üste seçilmemelidir. Yüksek oy alması durumunda, ikinci oy alan görsel ayın görseli seçilir.

Görseller hakkındaki görüşler[kaynağı değiştir]

Bir sonraki ay için "ayın görseli" olarak seçilmesini istediğiniz veya istemediğiniz görseller hakkındaki görüşlerinizi aşağıda belirtin.


Arşivleme

Görüş arşivi


Geçmiş görüş ve oy arşivi

  • Destek Destek
  • Karşı Karşı
  • Yorum Yorum
  1. @TmY e12 Ayın görseli olarak seçildiğinde dosyanın "png" formatının kullanılması daha iyi göründüğünden Eylül ayının görselinde de o şekilde yaptım. Sağ panoya eklerken "png" formatını kullanırız.-SunSoldiers (mesaj) 09:48, 2 Eylül 2017 (UTC)

Anketler[kaynağı değiştir]