Vikiproje:Özgür yazılım/İş birliği projesi

Vikipedi, özgür ansiklopedi
İş Birliği Projesi nedir?

İş Birliği Projesi, Vikipedi topluluğunun her hafta belli bir konu üzerinde iş birliği yaparak çalışmasından meydana gelen bir projedir. Her ayın ilk günü başlayan proje, ayın son gününde tamamlanır ve proje kapsamında yapılan katkılar, proje sorumluları tarafından değerlendirilerek puanlanır. Yapılan puanlamalar sonucunda kullanıcılar, aylık ve yıllık olarak Vikipedi içerisinde çeşitli ödüllerin sahibi olur.

İş Birliği Projesi'ne katılmak için Katılımcılar ve puanlama kısmına kullanıcı adınızı eklemek yeterli olacaktır. Yeni kayıt olmuş veya herhangi bir konuda yardım isteyen kullanıcılar; projenin Özgür Kafe'ye mesaj bırakabilirler. Diğer taraftan, siz de ilerisi için yeni proje adayı gösterebilir veya proje adayları için görüş belirtebilirsiniz.

Numismatics Barnstar Hires.png Ödüller (kazananlar) Human-applications-office.svg Aylık Maraton GA candidate.svg Bir proje önerin! Gnome-applications-office.svg Arşiv


Ayın İş Birliği Projesi[kaynağı değiştir]

Vikiproje:Özgür yazılım/İş birliği projesi/2022/Mayıs

Not: Ayın iş birliği projesi Türkiye saatine göre ilgili ayın başlamasıyla başlar, ilgili ayın sona ermesi ile sona erer.

İş Birliği Projesi sorumluları[kaynağı değiştir]

İş birliği Projesi Sorumluları, iş birliği mesajı gönderir ve projede düzeni sağlar. Ayrıca birinci, ikinci ve üçüncü olarak başarı sıralamasını yapar. Ödülleri ise Ödül (C) Sorumlusu verir. Sorumlu olmak isteyen her kullanıcı buraya imzasını atabilir.

Sorumluluk alanları;

A) Periyodik olarak iş birliği projesi konularının belirlenmesi, buna dair gerekli önerilerin ve oylamalar düzenlenmesi
B) Proje kapsamındaki sunulan katkıların kontrolü
C) Proje puanlaması ve ödül verme
D) İş birliği projesinin tanıtımı ve kullanıcıları projeye katmaya teşvik
Hepsini yapabilirim. --Comrade-yutyo (mesaj) 19.12, 3 Mart 2022 (UTC)[yanıtla]

Sorumluluk konu dağılımı[kaynağı değiştir]