Vikipedi tartışma:Köy çeşmesi

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
Arşiv: 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2011

Özgün isimlendirme[değiştir]

Köy çeşmesi bu haliyle birebir İngilizce Vikipedi'den taklit. Ne yazık ki Türkçe Vikipedi'mizde başlıklar, içerikler yani genelleme hep İngilizce Vikipedi'den taklit olduğu için önemsiz görülebilir. Ancak bizimde kendimize özgü bir isimlendirmemiz olsa mesela; kahve, bistro, al. Diğer vikipedilerdekine benzer; özgün. Köy çemesi yerine Kafe, Mola, Sor vs. gibi. Ne dersiniz? :) - 'Lubunya' 18:22, 1 Kasım 2012 (UTC)

Köy çeşmesi sevgililerin buluşma yeriymiş eskiden :) Azericedeki gibi "Köy meydanı" yapılabilir. Ahalinin toplandığı yer... esc2003 (mesaj) 19:49, 2 Aralık 2012 (UTC)
Güzel mantığa yatkın herşey olabilir lakin biraz yenilik ve özgünlük. Artık interviki taklitlerinden kurtulmak gerek görüşündeyim. Lubunya  POSTA  22:04, 6 Aralık 2012 (UTC)
Esc'nin dediği gibi köy meydanı daha güzel olur aslında. Çeşmenin sevgililerin buluşma yeri olduğunu hepimiz biliyoruz :D - Seyit mesaj 10:00, 29 Haziran 2013 (UTC)
Arkadaşlar Vikipedi- Türkçe çok batı yanlısıdır. Özgünlük burada yoktur. Tüm dünyadan katkı yapılan İngilizce Viki değişiklikleri hemen kaydediyorken burada tartışma sayfasına bile üye olmadan yazamıyorsunuz. Milletine bu kadar güvenmeyen bir Viki daha yoktur.--Whatislife (mesaj) 20:39, 31 Ağustos 2013 (UTC)
Köy meydanı bana da güzel geldi. Cem Duran (mesaj) 22:45, 6 Mayıs 2014 (UTC)
2006 yılında bu tartışılmış ve kalsın diyenler daha fazla olmuş. Yukarıdan Arşivden 2006'ya tıklayarak da bakabilirsiniz. Burada isim önerisi vb. bulunmuşlar ve görüldüğü gibi en iyisi Köy Çeşme'si olarak seçilmiş. Ya yeniden oylama yapılmalı ya da aynı kalmalı sonuçta eskisi gibi az üye yok. Vikibilim mesaj / katkılar 15:08, 10 Ocak 2015 (UTC)

Hatalı değişikliklerin onaylanması, standart yokluğu, yanlış ad altında açılmış maddelerin varlığı[değiştir]

Vikipedi'de belirli haklara sâhip olmuş kullanıcıların bile;
Birçok hatâlı değişikliği onayladıkları,
Standart sağlayamadıkları [1][2][3][4],
Yanlış isim verilerek açılmış ve yönlendirilmiş maddeleri düzeltmedikleri bu mecrâda,
Normal bir kullanıcının yetkili elemanlardan daha fazla dikkatli olması beklenebilir mi?.. M.F.Eirtibât 06:04, 6 Mart 2013 (UTC)

Merhaba şöyle bi aylık 3000 amerikan doları maaş verirseniz hiç bir hata yapılmadan bu işler haledilir tabiiki bu işin latife kısmı bildiğiniz gibi bu gönüllü işidir bütün hak sahibi kullanıcılar işinden gücünden çoluğundan çocuğundan vakit ayırarak bilgi akışı sağlamaktadır. Hata olacaktır. Kasıtlı ve sürekli olmaması önemlidir. İyi akşamlar.Mutlutopuz 18:28, 4 Nisan 2013 (UTC)
  • Dünya vikileri almış başını gitmiş. Bizimki hala öyle mi böyle mi, gözünün üstünde kaş var muhabbetinde. Rastgele bakıyorum maddelere, hiçbir yerinden tutulmayacak bir sürü madde var. Hata ve yanlış tonla. Yazık oldu koskoca projeye. Bunun sorumluları kimler acaba?195.91.129.202 09:56, 5 Ağustos 2013 (UTC)
Sizsiniz. En az bizim kadar sizde suçlu ve sorumlusunuz. Gördüğümüz sorunları ahkam kesmek yerine, düzenleme çabasına girsek böyle bir problem kalmayacak zaten. Herkes en kolayını seçiyor. Kimse bir ucundan tutim demiyor. Burada sade kullanıcıdan, bürokratına kadar herkes gönüllü ve Vikipedi gönüllülük esasıyla büyüyor. Ya bir ucundan tutun ya da diğer kullanıcıları üzecek ithamlardan kaçının. Çünkü başta da dediğim gibi bizim kadar sizde suçlu ve sorumlusunuz. --Garbino ileti 11:19, 5 Ağustos 2013 (UTC)

Apply for Grants[değiştir]

Merhaba. Ben Anna :)

My apologies for writing in English. Maybe a volunteer would translate my message for your community?

I am here with information about a program that may be helpful for contributors.

There is still time to apply for an Individual Engagement Grant. Grants are for up to 30,000 USD! Projects last for up to 6-months. Individuals or small teams may apply.

Ideas can be big or small as long as the project would enhance the work of Wikimedia volunteers or improve one or more Wikimedia projects.

The money can be used for almost anything, including living costs, travel expenses, and project materials. (See some currently funded projects and project proposals for examples.)

Grants are given twice a year. The deadline is 30 September 2013. Awards will be announced in December.

If you need more information, please read this blog post or this Signpost article.

If you need help, please visit the IdeaLab, ask questions on Meta, or email IEGrants@wikimedia.org.

I hope you will apply. :) AKoval (WMF) (mesaj) 19:59, 25 Eylül 2013 (UTC)

Türkçe çevirisi[değiştir]

Merhaba. Ben Anna :)

Yararlı olabilecek bir bilgi için buradayım.

Individual Engagement Grant hibe başvuruları halen devam etmekte. Belirtilen hibe 30.000$ tutarındadır. Projeler 6 aya kadar devam eder. Bireyler ya da küçük takımlar katılabilir.

Fikirler, büyük veya küçük, uzun ya da kısa periyotlarda Wikimedia Projeleri ve Wikimedia Gönüllü çalışmalarını destekler şekilde olmalıdır.

Hibe edilecek para, hayatını idame masrafları, seyahat masrafları, proje materyalleri dahil olmak üzere hemen hemen bütün kalemlere harcanabilir. (Şu an finanse edilen ve tekliflerin yer aldığı sayfaları inceleyebilirsiniz.)

Hibeler yılda iki kez verilmektedir. Son başvuru, 30 Eylül 2013 tarihidir. Kazananlar Aralık ayında açıklanacaktır.

Daha fazla bilgiye ihtiyaç duyarsanız blog sayfasını ve bu makaleyi okuyabilirsiniz.

Eğer daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, IdeaLab ve Meta'yı ziyaret edin veya IEGrants@wikimedia.org adresine elektronik posta gönderin.

Katılmanız dileğiyle. :) AKoval (WMF) (mesaj) 19:59, 25 Eylül 2013 (UTC)

-e.c. 11:57, 29 Eylül 2013 (UTC)

Help needed[değiştir]

Sorry for writing in English.

Merhaba.

I am user: Hindustanilanguage from Hindi Wikipedia. I want to hold a survey of Turkish Wikipedia and publish it in a blog form. I've seen some of the people have mistaken it to be vandalism and even removed it from their talk pages. In order to dispel any such views, I am ready to answer to your queries here. Regards, --Hindustanilanguage (mesaj) 08:55, 14 Eylül 2014 (UTC)

"Türk halklarının geleneksel medeniyetleri" konferansında Vikipediler hakkında çıkış[değiştir]

Beyefendiler, 2015 yılın 9-11 Nisan gününde Rusya Federasyonuna bağlı olan Çuvaşistan Cumhüriyeti Kanaş kentinde "Türk halklarının geleneksel medeniyetleri" konferansi yer alıyor. Konferansı yerli Tatarlar cemiyeti, yerli kültür bakanlığı ve Dünya Tatarlar Kongresi teşkilatı organize ediyor (facebook ve Tataristan kültür bakanlığı sitesi ilanı, rusça). Türk halkları dillerindeki Vikipediler ve Rusya halıkları dillerindeki Vikipediler cemiyetlerinden ortak bir çıkış yapılması fikri ile çıktım, tesisleri (inglizce ve rusça) hazırladım - lütfen düşüncelerinizle yardım etseydiniz (geceleyin göndermem gerekiyor). Teşekkürler. -- Frhdkazan (mesaj) 09:03, 12 Mart 2015 (UTC)

İLÇE BİLGİ KUTUSU HK.[değiştir]

Merhaba; İlçelere ait bilgilerin bulunduğu şablonda yer alan "bölge" nin altına "bölüm" açmak istiyorum. Yaptım. Ancak gerçekleştirilmedi. Acaba onaylanmasını mı bekleyeceğim? Teşekkürler. Aynı sorun "Türkiye Köy Bilgi Kutusu" için de geçerlidir. Aturan14 (mesaj) 10:33, 13 Mayıs 2015 (UTC)Aturan14

WikiCamp Macedonia 2015[değiştir]

Hi, as you know, the winner of local CEE Spring contest has a scholarship to come in Macedonia WikiCamp, which will happen in 31 July, 1st and 2nd August 2015. Please send contact of the winner from Turkey, so we'll be able to proceed the process. --Violetova (mesaj) 09:10, 12 Temmuz 2015 (UTC)