Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Yerleşik yabancı

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir. --Superyetkinileti 16:39, 29 Temmuz 2017 (UTC)

Yerleşik yabancı[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Yerleşik yabancı"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Yanlışım yoksa göçmeni tanımlıyor madde. Aktarılacak bir şey göremiyorum, silinmesi gerektiğini düşünüyorum.--RapsarEfendim? 03:39, 16 Mayıs 2017 (UTC)

  • Silinsin Silinsin--RapsarEfendim? 03:39, 16 Mayıs 2017 (UTC)
    • Yorum Yorum--Göçmen değil de, kanunlara uygun bir şekilde ülkede bulunan yabancılar anlatılmak isteniyor galiba (ev satın alıp oturma izni alanlar, uzun süreli çalışma izni olanlar, nikah kıyıp da vatandaşlık bekleyenler vs). Yurttaşlık ve göçmen hukukundan anlayan bir arkadaşımız varsa doğrusunu söyler bize.--Potkal 16:11, 16 Mayıs 2017 (UTC)
İyi de bu zaten göçmenlik oluyor :)--RapsarEfendim? 16:58, 16 Mayıs 2017 (UTC)
Suriyeden savaştan kaçan birinin Türkiye'ye gelmesiyle, bir üniversiteye/şirkete vs 3-5 yıl çalışmaya (ya da daha uzun) gelen bir kişinin hukuki tanımı da, hukuki statüsü de ayrı oluyor yanılmıyorsam.--Potkal 12:59, 17 Mayıs 2017 (UTC)
Onu biz "gurbetçi" olarak kullanıyoruz kategorilerde, zira TDK, gurbetçiyi "gurbete çıkan, geçimini gurbette kazanan kimse" olarak tanımlamakta. İngilizce sayfada da "In common usage, the term often refers to professionals or skilled workers sent abroad by their employers, who can be companies, governments, or non-governmental organisations" denmekte.--RapsarEfendim? 16:06, 19 Mayıs 2017 (UTC)
Sağol kullanım bilgilendirmesi için, Vikiveri tanımını Türkçe olarak "gurbetçi" olacak şekilde güncelledim. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 20:55, 19 Mayıs 2017 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.