Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Veysel Efendi

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın kalması yönünde karar verilmiştir. --Théoden ileti 12.18, 26 Aralık 2018 (UTC)

Veysel Efendi[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK)

Kayda değerliği, bağımsız ve güvenilir kaynaklarla ispatlanamıyor. Hababam Sınıfı karakterleri listesi maddemiz yokmuş, aktarılsın kararı çıkarsa maddenin açılıp (ben açarım) aktarılması yerinde olacaktır.--RapsarEfendim? 03.33, 23 Eylül 2018 (UTC)

Birleştirilsin Birleştirilsin--RapsarEfendim? 03.33, 23 Eylül 2018 (UTC)

  • Kalsın Teker teker haberleri getirmek istemedim. Google ya da Haber Arama özellikleri ile onlarca kaynak edinilebilir. Kaynak edinmeye gerek olduğunu düşünmüyorum gerçi. "Aç kapıyı Veysel Efendi." Bence bu söz bile kayda değerliğini ispatlamaktadır. Film var olduğunda kullanılmaya başlanmış ve muhtemelen her zaman kullanılacaktır. thecatcherintheryemesaj 10.09, 23 Eylül 2018 (UTC)
Bir sözün "akıllarda kalması", kayda değerlik ile bağlantılı değil ki. Karakteri ele alan, inceleyen kaynaklar var mıdır @Thecatcherintherye? "Kayda değerlik ile popülerlik aynı anlama gelmez".--RapsarEfendim? 20.43, 23 Eylül 2018 (UTC)
Kurgusal bir karakteri inceleyen ne tür kaynaklar bulunması umuluyor ki @Rapsar? Örnek olarak, aynı filmin kurgusal karakterleri olan, İnek Şaban, Güdük Necmi, Damat Ferit, Domdom Ali, Tulum Hayri, Hayta İsmail, Kel Mahmut, Badi Ekrem, Hafize Ana ve/veya Hüseyin Şevki Topuz üzerinden örnek verirseniz ona göre bir göz atmaya çalışırım. thecatcherintheryemesaj 13.05, 24 Eylül 2018 (UTC)
@Thecatcherintherye; Martin Keamy olur, Alice (Alice Harikalar Diyarında) olur hatta Dilber Hala olur. Kaynak yoksa kayda değer değildir, bir listede bahsedilebilir ve sık sık başvurulan bir yöntemdir.--RapsarEfendim? 16.24, 24 Eylül 2018 (UTC)

Kalsın Kalsın Türkçe Vikipedi'de karakter sayfası açmak zordur, iyi bir metin için evvela iyi kaynaklar gerekiyor. Hababam Sınıfı karakterleri listesi açılana kadar -belki bu sas sonrasında birisi el atmak ister- kalabilir. Bu ve bunun gibi haberler kültürel bir değer ve sahiplenme olduğunu gösteriyor. --Kingbjelica (mesaj) 15.00, 9 Ekim 2018 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.