Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Kutlu Özmakinacı

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Kutlu Özmakinacı[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma; 4 gün, 6 saat ve 57 dakika sonra kapatılabilir. (yenile)
Fikir birliği sağlanamamışsa ek süre verilmeli ve 9 gün, 6 saat ve 57 dakika sonra kapatılmalıdır. (yenile)

Hızlı silinen madde kullanıcının isteği üzerine geri getirilmiştir. --Superyetkinileti 17.07, 22 Şubat 2021 (UTC)

Maddeyi açan kullanıcı olarak maddenin Silinmeye aday sayfalar listesinden çıkartılması gerektiğini düşünmekteyim. Çünkü Kayda Değerlik şartlarından 2 tanesini karşılamaktadır.

Müzisyen ve müzik grubu kriterleri 1-Konunun birçok kez güvenilir ve müzisyen/gruptan bağımsız olarak yayınlanmış kaynaklarda (haber yazıları, radyo/TV programları, vb.) geçmiş olması.

İlgili müzisyen Yüksek Sadakat grubunun kurucusu ve bas gitaristidir. Yüksek Sadakat çatısı altında 2011 yılından Türkiye'yi Eurovision yarışmasında Live It Up parçası ile temsil etmiştir. Müzisyenin Milliyet, Hürriyet ve Cumhuriyet gazetelerinde röportaj ve haberleri mevcuttur.

Kayda Değerlik şartlarından sağladığı bir diğer madde şudur; Ulusal müzik listelerine geçmiş bir eserinin olması; Müzisyen Eurovision yarışmasında çalınan Live It Up parçasının bestecisidir. Bu parça Türk Müzik Listelerinde 4. sırada yer almıştır.

Kanıt parçanın ingilizce wikipedia sayfasında mevcuttur.

  • https://en.wikipedia.org/wiki/Live_It_Up_(Yüksek_Sadakat_song) --Metakafa (mesaj) 18.00, 22 Şubat 2021 (UTC)
  • Kayda değer olduğunu gösterir bağımsız ve güvenilir kaynaklar bulunmuyor. Her ne kadar besteci ve söz yazarları için öngörülen kriterleri karşılıyor olsa da, bunun dışında kayda değerliği gösterir bağımsız ve güvenilir kaynakların bulunmaması nedeniyle silinmesine daha yakınım. Maalesef ülkemizde müzik yapan grupların üyeleri bireysel anlamda (bence) görmeleri gereken ilgiyi görmüyorlar, bu da kayda değerliği gösterebilecek kaynakların oluşmasını engelliyor. Yüksek Sadakat gibi bir grubun üyelerinden biri olarak kayda değer olması gereken ama mevcut şartlarda maalesef sağlayamayan bir madde diyebiliyorum yalnızca. --justinianus | mesaj 20.00, 22 Şubat 2021 (UTC)
  • Birleştirilsin Birleştirilsin Yukarıda sunulan "tatil sırları" ya da Eurovision röportajı, ansiklopedik bilgi ekleyebileceğimiz kaynaklar değiller. Diğeri ise gayet iyi bir kaynak. Tek başına yeterli değil. Yüksek Sadakat maddesine, temizlenerek aktarılması yerinde olacaktır bence. Ayrı bir madde olacak kadar kayda değer gözükmemekte.--NanahuatlEfendim? 20.20, 22 Şubat 2021 (UTC)
  • Nanahuatl,Justinianus İstediğiniz gazete kaynağı bizzat ilgili şahıs hakkında yığınca bilgi içeren kaynaksa, sizin de belirttiğiniz gibi bu tür kaynakları bulmak çok güçtür. Sadece Türkiye'de değil hiçbir ülkede bu tür kaynaklar bulamazsınız. Böyle grup üyeleri hakkında Ansiklopedik bilgileri ancak dergilerde bulabiliriz. Hatta bir tane buldum; Perspective Dergisi adında bir dergi geçen yıl Kutlu Özmakinacı ile ilgili bir röportaj yapmış. Şahıs bu röportajda geçmişi hakkında detaylı bilgiler vermiş. Bu sefer de diyeceksiniz Perspective Dergisi güvenilir bir kaynak değil. Elde başka kaynak yok. Neticede sadece Özmakinacı hakkında değil bu tür grup üyeleri hakkında varsa dergi ve müzik sitesi kaynak gösterilerek madde açılmasından yanayım. Çünkü gruplar kolektif bir oluşumdur. Bireysel müzik icrası değildir. Örneğin Metallica'nın tüm üyeleri hakkında ingilizce wikide yığınca bilgi var. Sadece Metallica değil az meşhur grup üyelerinin bile maddeleri açılmış. Gidin o maddelere bakın kaynakça'nın %90'ı dergilerdir.
  • https://www.perspectivedergisi.com/single-post/2020/08/02/İlk-Gördüğümüz-Andan-Bile-Güzel-Yüksek-Sadakat --Metakafa (mesaj) 22.02, 22 Şubat 2021 (UTC)