Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Et ve süt hayvanları

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir. --Superyetkinileti 11:30, 12 Ağustos 2017 (UTC)

Et ve süt hayvanları[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Et ve süt hayvanları"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Neye göre sınıflandırılmış? İslama göre yenilebilir olanlar mı? Örneğin, et hayvanlarından domuzu, süt hayvanlarından atı göremeyince öyle anlaşılıyor. Eğer öyleyse içerik taraflı demektir, silinmesi uygun olur. İçeriği çevirerek herhangi bir dil sürümünde bu maddeyi rahatlıkla oluşturabiliyor olmamız lazım. Oluşturamıyor isek taraflıdır. Mesela, Papua Yeni Gine'den bu maddeyi okuyan biri, et ve süt hayvanları dendiğinde ne anlamalıdır? Ona göre yenilebilen etler farklı olabilir. Veya bir vegana göre bu madde tümüyle taraflıdır. Hiçbir hayvansal gıda tüketilmemesi gerekir. Selahattin ilhan (mesaj) 10:03, 28 Haziran 2017 (UTC)

  • Silinsin Silinsin Şimdi neye göre? Kime göre? Bu maddeyi neresinden tutarsan tut elde kalıyor. Misal ben elhamdülillah bir Müslüman olarak bana şöyle bir liste yap desen aynı şu listeyi sayardım, ee git Tayvan'a, Japonya'ya yılanı, çiyanı çerez niyetine götürüyorlar, Çin misal kedi, köpek, at, eşek tuttuğunu yiyor adamlar. O yüzden bu maddenin yeri yoktur, Et ve süt hayvanları nelerdir? sorusunun cevabı Dünyadaki toplulukların sayısı kadardır. Tabii ülke ülke işlenecek ise ansiklopedik bilgi verilebilir. --II. Niveles 10:15, 28 Haziran 2017 (UTC)
  • Silinsin Silinsin --Selahattin ilhan (mesaj) 10:27, 28 Haziran 2017 (UTC)
  • Yorum Yorum Madde adından emin değilim ama anlatılmak istenen livestock gibi geldi bana.--RapsarEfendim? 22:07, 30 Haziran 2017 (UTC)
  • Silinsin Silinsin Madde başlığı yanlış olmuş zaten, içeriği de çok yavan. Çiftlik hayvanları olarak İngilizceden tercüme ederim sonra. --KediÇobanı🐈 07:16, 11 Ağustos 2017 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.