Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Bağdat hurma tatlısı

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız.

SAS tartışması sonucunda sayfanın kalması yönünde karar verilmiştir. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 21.54, 18 Nisan 2021 (UTC)

Bağdat hurma tatlısı[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma için öngörülen süre dolmuştur. (yenile)
Tartışma için öngörülen süre dolmuştur. (yenile)

Kayda değerliliği konusunda şüpheye düştüm. Biraz reklam ve tanıtım kokusu da alıyorum. Sizlerin yorumuna açmak istedim. --Vlyalcin (mesaj) 20.42, 6 Nisan 2021 (UTC)

--Samizambak (mesaj) 20.55, 6 Nisan 2021 (UTC) İskender kebab makalesinide silelim o zaman.--Samizambak (mesaj) 20.56, 6 Nisan 2021 (UTC)Kaynak eklemekten yoruldum teşekkür yerine birden karşıma bu tür silme etiketleri sebepsizce çıkınca inanın üzülüyorum--Samizambak (mesaj) 20.58, 6 Nisan 2021 (UTC)Ben ayrıca bukadar sayfa düzeltiyorum ekliyorum birinin reklamını niye ekleyim.--Samizambak (mesaj) 21.01, 6 Nisan 2021 (UTC)Lütfen emeğe biraz saygı.--Samizambak (mesaj) 21.04, 6 Nisan 2021 (UTC)

Samizambak, konunun kayda değerliği konusunda söylemek istediğiniz bir şey olur mu?.. Dr. Coalmesaj 22.55, 6 Nisan 2021 (UTC)

İskender kebabı gibi Bursa ile anılan bir yiyecek. Gazetelerde yer almış. Kayıda değer bir makale. Gazetelerde ve internet sitelerinde bile Bursa'nın meşhur tatlısı olarak geçiyor.--Samizambak (mesaj) 04.59, 7 Nisan 2021 (UTC)

Şuan İzmir bombası bile daha meşhurken ve şehre mal edilmişken, İngilizce viki'de kayda değerliliği tartışmaya açıldı. Vlyalcin (mesaj) 08.11, 7 Nisan 2021 (UTC)

https://tr.wikipedia.org/wiki/San_Sebastian_Cheesecake bir yöre tatlısı değil bir fırın tarafından yapılmış bir Cheesecake tir.Bu makalede silinmesi tartışılmalıdır.Samizambak (mesaj) 09.35, 7 Nisan 2021 (UTC) Eklediğim kaynaklar yeterli değil mi?Bir maddeyi eklemek için kaç kaynakta yayınlanması gerekiyor?Samizambak (mesaj) 09.39, 7 Nisan 2021 (UTC)Hurma tatlısı Kalburabastı tatlısının diğer adıdır. Fakat iki makaleyi birleştirmeyi uygun bulmadım içerik olarak farklılar.Yani bu tatlıda var olan bir tatlının farklı yorumudur. San Sebastian Cheesecake ve Cheesecake veya pavlova tatlısı ve izmir rulo pavlova tatlısı gibi.Samizambak (mesaj) 09.56, 7 Nisan 2021 (UTC) [[1]] sayfasında hiç bir şekile Türkiyede yapılan keteler hakkında bir bilgi eklenmemişti. Eklemeye çalışsam zaten heman siliniyor makalelerde oda ayrı:) ben de kete olarak yeni bir makale açtım İngilizce wikipedia'da. Patlıcan pabucaki ise ben ekledim onlar sildiler.Şu an eklediğim kaynaklar bile silinmiş İngilizce wikipedia'da. Türkiyede yapıldığı kalmış tek.[[2]] İzmir bomba tatlısının tartışılması bu yüzden çok normal.Samizambak (mesaj) 10.06, 7 Nisan 2021 (UTC)

@Samizambak Ben maddenin bağımsız kaynakları yok demedim (kaldı ki yukarıda paylaştığınız bağımsız ve kayda değer bağlantıların çoğunda ya doğrudan tarif veriliyor ya da sayfa içeriğinin yarısı tarif içeriyor). Benim de buradaki tartışma deneyimlerimden öğrendiğim, her bağımsız kaynağa sahip içerikler ansiklopedik olmayabiliyor.
İskender kebabı Osmanlı'ya kadar dayanan tarihi bir lezzet. Onlarca kitaplara ve makalelere konu olmuş. Tartıştığımız madde ile kıyası olamaz. Fakat San Sebastian Cheesecake konusunda size katılıyorum (gerçi ironi mi yapmıştınız, ciddimiydiniz ayırt edemedim). Ayrıyetten onun da araştırılması ve tartışmaya açılması bence çok sırıtmaz.
Ayrıca buraya taşıma sebebim, beni şüpheye düşüren madde ile ilgili topluluğun fikrine danışmak. Konuya meraklı ve hakim diğer kullanıcıların filtresine sokmak, süzgecinden geçirtmek. Siz de dahil kullanıcılar bulgularını paylaşır, en son ortaya çıkan tabloda hizmetliler maddenin kalıp kalmayacağı yönünde kararını verir. Çalışamalarınızı değersizleştirmek veya emeklerinizi görmezden gelmek gibi bir hedefim yok. Kıymetli çalışmalarının devam etmesi dileğiyle :). Vlyalcin (mesaj) 10.53, 7 Nisan 2021 (UTC)

Bende makalelerin gözden geçirilmesini eksiklerin yanlışların düzeltilmesini tabi ki sizlere sorarak değiştirmek istiyorum.Samizambak (mesaj) 11.28, 7 Nisan 2021 (UTC)Beraber makaleleri düzelticezSamizambak (mesaj) 11.28, 7 Nisan 2021 (UTC)

  • Kalsın Kalsın. Kişinin bu tatlıyı ilk ürettiğine dair bilgiler yerel Bursa kaynaklarınca işlenmiş. Kaynaklar düzenlendi, temizlendi. Kayda değer olduğunu düşünüyorum.--Kadıköylümesaj 14.33, 7 Nisan 2021 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.