Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Amed Dicle (2. aday gösterme)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Amed Dicle[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK)

Kayda değer olduğunu ispat edecek bağımsız ve güvenilir kaynaklar yok. Maddenin mevcut hâlinde 4 adet kaynak bulunuyor. Oradaki kaynaklardan üçü kendisinin röportajları/söylemleri iken (bağımsız olmayan kaynaklar) şu kaynakta yalnızca laf arasında ismi geçiyor.--NanahuatlEfendim? 05.09, 14 Şubat 2020 (UTC)

ilk silinme adaylığı da bulunsun.. --kibele 08.33, 14 Şubat 2020 (UTC)

  • Metinde "Danimarka'nın, PKK ile Roj TV'nin mali bağlantısı bulunduğu iddiasıyla ilişkin olarak hukuki bir bağlayıcılığının olmadığını söyledi" diye bir cümle ekleyip buna ilişkin gazete haberini "kaynak" olarak eklerseniz kaynak sayınız çoğalır ama KD'lik artmayabilir. Bu, bir sinema sanatçısı ile ilgili maddede (bolca da örneği var VP'de) "şu tarihte şununla evlendi" bilgisini kaynaklı verip kişinin burada asıl yer alma nedeni varsayılan özellikleri konusunda kaynak bulamama gibi birşey. Bilmem ne demek istediğim anlaşılabiliyor mu? (Benim kafam karıştı doğrusu. :) E4024 (mesaj) 15.25, 14 Şubat 2020 (UTC)
  • Yorum Yorum Mesleğindeki etkisini ilk aramamda göremedim, daha fazla kaynak gerekiyor ve bulan beni pingleyebilir.--Kingbjelica (mesaj) 13.39, 16 Şubat 2020 (UTC)
  • Silinsin Silinsin KD olduğunu gösterir tarafsız, bağımsız ve güvenilir kaynaklar bulunmuyor. – ravages | mesaj 13.36, 17 Şubat 2020 (UTC)
  • Silinsin Silinsin--KD değil. Tarafsız ve güvenilir kaynaklar bulunmuyor.--Nystaléos benim?
  • silinsin madde içindeki kaynaklar kişiyi doğrudan ele alan değil dolaylı olarak Roj TV, PKK üzerinden değinilmiş yayınlardan ibaret. Örgütteki kod adı dışında gerçek adı olan “ Vahdettin Tayfur” olarak aratıldığında da bir takım kaynaklar çıkıyor. Gerek haber kaynakları gerekse akademik yayınlarda. Fakat bunlar sadece farklı konuların ele alındığı metaryeller arasında sadece -isim geçme- türünde. Madde tarafsız ve bağımsız kaynaklar ile güncellenir ve kayda değerliği gerçekçi bir şekilde ispat edilebilirse görüşümü revize edebilirim. --Maurice Flesier message 16.49, 17 Şubat 2020 (UTC)