Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Şablon:Yorum

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Şablon:Yorum[kaynağı değiştir]

{{Kalsın}}, {{silinsin}} gibi şablonlardan farklı olarak, yaptıkları yorumlarda bir kullanıcının hangi görüşe sahip olduğunu ya da hangi kararı aldığını belirten bir şablon değil. Viki tartışmalarının tamamı zaten yorumlara dayalı geçiyor, yapılan bir yorumun önüne "bu bir yorumdur" anlamında bu şablonun eklenmesinin bir amacı yok, zaten yazılanların tamamı yorum aslında :) Herhangi bir amacını göremediğimden silinmesi gerektiğini düşünüyorum.--NanahuatlEfendim? 00.26, 29 Haziran 2020 (UTC)

  • Silinsin Silinsin--NanahuatlEfendim? 00.26, 29 Haziran 2020 (UTC)
  • Kalsın Kalsın Kalsın, silinsin, birleştirilsin gibi bir eyleme yönelik görüş bildirmeden, bilgilendirme ve tartışmayı ilerletme amaçlı yorumlarımı vurgulamakta sıklıkla kullandığım bir şablon; bu sayfaya baktığımızda kullanan bir çok kişi daha var. Ayrıca SAS dışında sayfalarda da kullanımı var. Amacını görmemden ötürü kalması taraftarıyım :). --Khutuckmsj 04.42, 29 Haziran 2020 (UTC)
  • Yorum Yorum Digerlerinin aksine sadece SAS icin kullanilmadigi icin onemli bir sablon ve gayet yararli. Ayrica Khutuck'un degerlendirmesine de katiliyorum, kalsın.--Can Je suis là 12.50, 29 Haziran 2020 (UTC)
  • Yorum Yorum - bu şablon sadece SAS için kullanılmıyor. Oylama niteliği de taşımıyor, kalmasında bir zarar görmüyorum. Kalsın.--evrifaessa ❯❯❯ mesaj 12.57, 29 Haziran 2020 (UTC)
Bu şablonun kullanılmaması durumunda (mesela an itibarıyla yaptığım yorum) bir getirisi var mıdır? Şu yorumumun başına bu şablonu koymadığım zaman ne fark olu mesela? Ne kaybettik? Yukarıda yaptıklarınız "yorum"lar aslında "kalsın" yönündeki net görüşler ve şablonun kullanımıyla çelişiyor da neyse :)--NanahuatlEfendim? 18.49, 29 Haziran 2020 (UTC)
  • Konu dâhilinde Sn. @Khutuck'un herhangi bir fikir ya da görüş belirtme sırasında (oy kullanamayan kişiler veya ilgili durumlar için) (*) veya "yorum" etiketi kullanılmasının arasında pek bir fark olmadığını söylemişti. Ama bu şablonun silinmesini gerektirecek bir durum sanki. İsteyen kişi ilgili durumlarda (*) ile veya yorum etiketiyle fikrini belirtebilir. --aniladiguzel (mesaj) 19.44, 29 Haziran 2020 (UTC)
  • Silinsin. Aynı gerekçelerle ben de gösterecektim, hatta ilgili kategorideki şablonları inceleyip tek tek ya da çok benzer olanları paket hâlinde SAS'a gösterecektim. --[evolutionoftheuniverse] @trwiki 22.38, 29 Haziran 2020 (UTC)
+ Bu şablonun çalışma şeklinde "Bir şey diyorum ama oy olmayan bir şey diyorum." var. Tartışmalar ise zaten oylama değil. Sonuç beklenen durumlarda kalın bir şekilde belirtmek bir nebze yararlı olabilse de her şeyde kalın ve/veya sembollü şekilde görüşlerin yazılması çok dikkat dağıtıcı. --[evolutionoftheuniverse] @trwiki 22.43, 29 Haziran 2020 (UTC)