Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Ömrüm Uzun

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir. --Superyetkinileti 14.17, 10 Haziran 2021 (UTC)

Ömrüm Uzun[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma için öngörülen süre dolmuştur. (yenile)
Fikir birliği sağlanamamışsa ek süre verilmeli ve 17 saat ve 46 dakika sonra kapatılmalıdır. (yenile)

Maddenin KD'liği hakkında karar verilmesi amacıyla SAS adaylığı açılmıştır. Kadıköylümesaj 18.39, 2 Haziran 2021 (UTC)

  • Silinsin Silinsin Kayda değer olduğunu ortaya koyacak bağımsız ve güvenilir kaynaklar bulunmamakta.--NanahuatlEfendim? 19.54, 2 Haziran 2021 (UTC)
  • Silinsin Silinsin Kayda değerliği gösterecek bağımsız kaynaklar yok. Researchgate ve ResearcherID profilleri akademik anlamda da kayda değer olduğunu gösterir nitelikte değil.--EmreOS (mesaj) 08.28, 3 Haziran 2021 (UTC)
  • Silinsin Silinsin Yukarıdaki görüşlere katılarak...--Kadıköylümesaj 20.35, 3 Haziran 2021 (UTC)
  • Silinsin Silinsin Birden fazla bağımsız ve güvenilir kaynak bulunmadığı için fikrim silinmesi yönünde. OvalThunder9💬 08.49, 4 Haziran 2021 (UTC)

Silinmeye aday olan Ömrüm Uzun Maddesi ile ilgili belirtilen "Kayda değer olduğunu ortaya koyacak bağımsız ve güvenilir kaynaklar bulunmamakta" görüşü var. Kaynak http://www.hastane.hacettepe.edu.tr/115.html?drid=337 Yayınları bölümünden elde edilmiştir. Yani resmi kaynaktır. Eserleri ise ISBN ve yayıncı kimliği olan bir yayımcıdan yayınlanmış ve okura ulaşmıştır. Ömrüm Uzun profili uzun yıllar tıp profösörü olarak, özellikle pandemi döneminde Enfeksiyon alanında uzman ve Akademik çalışmaları olan bir kişilik olarak karşımıza çıkıyor. Tekrar değerlendirilmesi hususunu bilgilerinize sunarım. --SinoperaSinopera (mesaj) 13.08, 6 Haziran 2021 (UTC)

Kendi yayınları ve çalıştığı kurumların siteleri, bağımsız olmayan kaynaklardır. Okuyanlar için not düşmüş olalım. NanahuatlEfendim? 19.46, 6 Haziran 2021 (UTC)

Değerli Nanahuatl Akademik kariyer ve kamu sağlığında sürdürülebilir gelişim sağlayabilmek için gerekli olan yayın ve çalışmalar otoriter kurum ve kuruluşlar tarafından onaylanmaktadır. Hacettepe sadece Ömrüm Uzun'un resmi ve yayınlanmış çalışmalarını yayımlıyor. Bu çalışmalar Prof.Dr. kariyerini oluşturmaktadır. Sayın Ömrüm Uzun Tıp kariyeri ile birlikte edebiyat alanında da eserler vererek üretkenliğini göstermiştir. Sanırım bu veriler uluslararası literatürde ansiklopedi kaynaklarında olmaya değer görülen kişiliklerdir. Yayınlanan fakat silmeye aday gösterilen Ömrüm Uzun maddesinde her bir veri resmi kurumlarca onaylanmıştır.Edebi eserleri ise piyasada okur ve yayın evlerindedir. Bilgilerinize sunar Wikipedi-Özgür Ansiklopediye sağladığınız değerli görüş ve katkılarınız için teşekkür ederim. Saygılarımla Sinopera (mesaj) 12.13, 7 Haziran 2021 (UTC)

Yaptığım araştırmaya göre Wikipedi TR'de "Akademik Yayınları" hemen hemen hiç bir yerde görmedim. Varsa da farklı bir dilde anlatılmış. Haklısınız sanırım Akademik yayınları bölümünü silmekte veya farklı bir dilde anlatmakta yarar var. Örneğin total bir rakam verilerek dillendirilebilir. Görüşüme katılıyorsanız o bölümü kaldırayım. SaygılarımlaSinopera (mesaj) 15.00, 7 Haziran 2021 (UTC)

@Superyetkin, @Vikiçizer. Kapatılabilir diye düşünüyorum, fikir birliği sağlanmış görünüyor. Kadıköylümesaj 12.03, 10 Haziran 2021 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.