Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar

Vikipedi, özgür ansiklopedi
(Vikipedi:Silinmeye aday maddeler sayfasından yönlendirildi)

Silinmeye aday sayfalar

Bu sayfa, Vikipedi kullanıcılarının sayfaların silinmesi hakkında tartıştıkları ve görüş bildirdikleri sayfadır. Silinmesi öngörülen güncel sayfalara yukarıdan bu aya tıklayarak erişebilirsiniz. Buraya eklenen silinmeye aday sayfaların durumu fikir birliği oluştuğu takdirde 7 gün (bu süre fikir birliğine varılmazsa +5 gün daha uzatılır) içinde tartışılarak karara bağlanır. Kullanıcıların hızlı silme ya da hızlı kalma yönünde çok miktarda görüş bildirmesi durumunda 7 günlük süre beklenmeksizin tartışma sonuçlandırılabilir.

Bir sayfanın silinebilmesi için fikir birliğinin sağlanmış olması gerekmektedir. (bkz. Vikipedi:Hizmetliler için silme rehberi)

Tartışma sonucuna göre sayfa:

 • Kalır
 • Silinir
 • Uygun şekilde düzenlenir
 • Diğer bir sayfa ile birleştirilir
 • Diğer Wikimedia projelerine (Vikikitap, Vikisöz, Vikisözlük, Vikikaynak veya diğer dillerdeki Vikipedi'ler) gönderilir
 • Adı değiştirilir


Tartışmalarda dikkat edilmesi gereken noktalar

Ayrıca, "tarafsız olmama" (Vikipedi:Tarafsız bakış açısı) gerekçesi de sıklıkla kullanılır, fakat bu durumdaki çoğu sayfanın kurtarılabilmesi olasıdır. Dolayısıyla bu gerekçe, silme için çok kuvvetli bir dayanak değildir.


Görüş bildirirken dikkat edilmesi gereken noktalar

 • Sayfanın ilk veya önemli katkıları bulunan bir yazarı iseniz, neden silinmemesi gerektiğini silme politikasını göz önünde bulundurarak açıkça belirtin.
 • Sayfa hakkında görüş belirtmeden önce, lütfen sayfayı inceleyin. Sadece aday gösteren kişinin verdiği bilgilere göre görüş bildirmeyin. Sayfanın durumu hakkında daha fazla bilgi edinmek için, tartışma sayfasını ve sayfanın geçmişini incelemeniz tavsiye edilir, zira tartışma sayfası görüş belirtirken dikkate almanız gereken bilgiler içerebilir.
 • Eğer fikriniz değiştiyse ve görüşünüzü değiştirmek isterseniz, tavsiye edilen yol, eski görüşünüzü vurguladığınız yerin üstünü çizip yenisini yazmanızdır. (Örn: <s>eski görüş</s> yeni görüş; Silinsin Kesinlikle kalsın şeklinde.)
 • Genel olarak kullanıcıların konuya ilişkin görüşlerinin bir eylem belirtmesi ve bu eylemi belirten kısmın koyu harflerle (Örn; "Silinmesin" veya "Silinsin" şeklinde) yazılması öngörülmüştür. İfade edilen görüş yukarıda belirtilen eylemlerden birinin yapılmasına dair bir kanaat içermelidir.
 • Tartışmaya herkes katılabilir, fakat yorum ve tavsiyeler, özellikle kötü niyetle yapılmış izlenimi veriyorsa, inandırıcı olmayabilir.
 • Her tartışma için görüş belirtmek zorunda değilsiniz. Aşağıda belirtilen hususları göz önünde tutup tartışmaya katılmayabilirsiniz:
  • Tartışma sizin bilmediğiniz ya da size hiç tanıdık gelmeyen bir konuyu içerebilir.
  • Zaten hâlihazırda fikir birliği ile alınmış kararı kabul etmiş olabilirsiniz.
 • Sayfalara eklediğiniz sebep ve önerilerin sonuna "~~~~" şeklinde imzanızı atmayı unutmayınız.


Bir sayfanın silinmeye aday gösterilmesi

Bir sayfayı silinmeye aday göstermek için aşağıdaki adımları izleyin. Burada sayfa adı yerine silinecek sayfanın adı yazılmalıdır.

I.
Silme şablonunu sayfaya ekleyin.

  Silinecek sayfada değiştir sekmesine tıklayarak açılan değiştirme penceresinde sayfanın en üstüne aşağıdaki şablonu ekleyin:

{{sas}}

Lütfen "SAS" kelimesini değişiklik özetine eklemeyi unutmayın ve küçük değişiklik olarak işaretlemeyin. "Sayfayı izle" kutusunu seçmeniz iyi olacaktır. Bu sayede sayfadaki uyarı şablonunun vandalizm sonucu kaldırılmasını engelleyebilirsiniz. Sayfayı kaydedin.

Eğer şablonu silmeye aday gösteriyorsanız, <noinclude>{{sas}}</noinclude> şeklinde kullanın.

(Sayfa daha önceden silinmeye aday olmuşsa, şablonu {{yk:sas|2}} (ikinci kez aday gösterilen sayfalar için; eğer sayı daha yüksekse "2" yerine uygun sayıyı girin ve noktayı silmeyin) şeklinde kullanın.

II.
Silmeye aday sayfanın tartışma sayfasını oluşturun.

  Sayfanın üstündeki SAS kutusunda yer alan "adaylık sayfasında" bağlantısına tıklayın.
  Bu sayfada yer alan metin kısmına, sayfanın neden silinmesi gerektiğini belirtin.
  İstiyorsanız, gerekçe kısmı sonrasında '''silinsin''' ibaresini ekleyebilirsiniz. Bu, tartışmada sizin görüşünüz olarak geçecektir.
  "Sayfayı izle" kutusunu seçmeniz tartışmayı takip etmenizi sağlayacaktır. Sayfayı kaydedin.

III.
Sas tartışmalarına katılan kullanıcılara haber verebilirsiniz.

  Aşağıdaki şablonu kopyalayın ve bu bağlantıya basarak kayıt sayfasına ulaşın.
  Şablonu kayıt sayfasının en altına ekleyin.

{{yk:sas3 | sa=sayfa adı}}

Yine "sayfa adı" kısmını silinmeye aday sayfanın adı ile değiştirin. Özet kısmında da sayfanın adını belirtmeyi unutmayın. Sayfayı kaydedin.


SAS tartışması sonucunun arşivlenmesi

SAS tartışması sonucunda aşağıdaki şablonlar kullanılarak tartışmalar kapatılır:

 • Eğer sayfanın kalması yönünde fikir birliği oluşmuşsa: Sayfanın başına {{SAS Kalsın}} şablonu ve imza, sonuna da {{SAS Son}} şablonu eklenir. Sayfa içindeki SAS etiketi, özet kutusuna tartışma sayfasının bağlantısı girilerek kaldırılır.
 • Eğer sayfanın silinmesi yönünde fikir birliği oluşmuşsa: Sayfanın başına {{SAS Silinsin}} şablonu ve imza, sonuna da {{SAS Son}} şablonu eklenir. Sayfa silinir, silinme nedeni olarak tartışma sayfasının bağlantısı girilir.
 • Eğer sayfanın ne kalması ne de silinmesi yönünde fikir birliği oluşmamışsa: Sayfanın başına {{SAS Kararsız}} şablonu ve imza, sonuna da {{SAS Son}} şablonu eklenir. Sayfa içindeki SAS etiketi, özet kutusuna tartışma sayfasının bağlantısı girilerek kaldırılır.

Silme işlemine dair not: Bir sayfanın silinmeye aday gösterilmesi ve tartışma sonucu silinmesi, sayfanın ele aldığı konunun Vikipedi'de işlenmesinin uygun olmadığı anlamına gelmez. Her ne kadar ele aldığı konunun ansiklopedik olmadığı gerekçesiyle silinen bazı sayfalar için bu doğru olsa da, çoğu sayfa tarafsızlık, muhtemel telif ihlali veya ansiklopedik tarzda yazılmadığı gerekçeleriyle silinmeye aday gösterilmektedir. Düzensiz, taraflı unsurlar taşıyan ve telif durumu belirsiz sayfaların silinmesi, ileride konunun daha nitelikli biçimde ele alınmasına olanak sağlar.< Ocak · Şubat · Mart · Nisan · Mayıs · Haziran · Temmuz ·

Tartışmalar[kaynağı değiştir]

Ali Yaşar Sarıbay[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma için öngörülen süre dolmuştur. (yenile)
Tartışma için öngörülen süre dolmuştur. (yenile)

İlk adaylık, görüş gelmemesi üzerine kararsız sonuçlanmış. Kayda değer olduğunu ispat edebilecek bağımsız ve güvenilir kaynaklar bulunmamakta. NanahuatlEfendim? 01.31, 21 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]

 • Silinsin Silinsin Kayda değerliğini sağlayacak kaynaklar mevcut değil. HideoTakashi (mesaj) 18.08, 21 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]
 • Yorum Yorum Zannediyorum internette mevcut biyografik kaynaklar da bilgileri Vikipedi'den almış. Bunları elediğimiz zaman elde kayda değerliği gösterir düzeyde bağımsız ve güvenilir kaynak bulunmuyor. Kriterleri sağladığı kanaatinde olmadığım için silinmesi gerektiğini düşünüyorum. --justinianus | mesaj 19.07, 27 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]
 • Kalsın Kalsın Kayda değerliliği gösteren kaynaklar eklenmiştir. Kişi önemli bir siyaset bilimcisi olarak görülmekte, meslektaşları tarafından sıkça atıfta bulunulmaktadır. --Assyrtiko (mesaj) 09.59, 30 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]

Alparslan Özmol[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma için öngörülen süre dolmuştur. (yenile)
Fikir birliği sağlanamamışsa ek süre verilmeli ve 10 saat ve 45 dakika sonra kapatılmalıdır. (yenile)

Daha önceden de oluşturulup SAS'ta silinmesine karar verilmiş. Ayrıca Alpaslan Özmol adıyla da oluşturulup silindiği de olmuş. Bu nedenle sayfa hakkında kayda değerlik (M6) ve daha önceden silinmiş olması (G4) gerekçeleriyle hızlı silme talep etmiştim ancak Vikipolimer SAS başlatmamın daha uygun olacağı belirtti. Her ne kadar kendisiyle aynı fikri paylaşmıyor olsam da süreci uzatmamak adına tartışmayı buraya taşıyorum.

Gerek her iki isimle yaptığım araştırmalarda gerekse "Çaycı Hüseyin" lakabıyla yaptığım araştırmalarda kayda değerlik kriterlerini sağladığını gösterir düzeyde çoklu ve yeterli derinlikte bağımsız ve güvenilir kaynaklar tespit edemedim. 2020 yılındaki adaylıkta da belirttiğim üzere "trajikomik 'öldü mü?' haberleri haricinde bilgi veren bir kaynak maalesef yok." Bu nedenlerle bir kez daha silinmesinin ve ısrarlı bir şekilde oluşturulmaya devam edilmesi nedeniyle bir süre oluşturma koruması uygulanmasının uygun olacağını düşünüyorum. Takdir topluluğun. --justinianus | mesaj 11.45, 23 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]

 • Kalsın Kalsın Kaynak yetersizliğini bir kenara bırakıyorum ama Türk Televizyon tarihinde benim gibi Y kuşağının asla unutamayacağı Uçan Adam Sabri uçarken (!) Tarık Mengüç'ün korkarak kaçması, Sevda Demirel'in Hande Ataizi'ne "ne dedin sen" deyip tokat atması, İbrahim Tatlıses'in Yıldız Tilbe'ye "seni *** elinden gittim aldım" aldım demesi, "Maraba Televole" repliği, Reha Muhtar'ın "acı var mı acı" deyişi vb. birçok unutulmaz an var. İşte ilk yayınlandığı dönemde ilkokul 5'teyken çevremde izlemeyen tek bir akranımın, üst ve alt dönemimin dahi olmadığı Çocuklar Duymasın dizisinin de akla gelen ilk karakterlerinden olan "Çaycı Hüseyin"in "Çaylarrrrrrr" repliği aynen bu şekilde bir söz. Şu an sayamayacağım kadar çok dizi başlayıp bitiyor ama kaç dizide böyle bir karakter insanların zihninde yer ediyor? Eminim sokaktaki her 5 kişinin 4'ü onun resmini görse Çaycı Hüseyin der, Alparslan Özmol demez. Kalan biri de tanıyorum ama adını çıkaramadım der. Sözün özü, ilgili bir kullanıcının el atıp bir iki kaynakla dahi KD ispatlayabileceği bir oyuncu olduğunu ve yeniyetme dizi oyuncularına uygulanan kıstasların saydığım sebeplerden ötürü birebir uygulanmaması gerektiğini düşünüyorum. Uçan Adam Sabri hakkında ne kadar kaynak var ki? Eğer burada görüş tekrar silinsin olarak değiştirilirse sayfanın Uçan Adam Sabri gibi Çaycı Hüseyin olarak açılabilmesi ihtimalini de değerlendiriyorum lakin yine de birisi tek bir programda ünlü olurken diğeri birkaç sezon yayınlanan dizide tanındığı için pek doğru gelmiyor.--Śαвяí¢αи76ileti 17.42, 23 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]
 • Silinsin Silinsin @Güherçile, geçenlerde sormuştun "Kayda değerlik ile popülerlik aynı anlama gelmez" ile ilgili bir soru. Burada onu görebiliyoruz mesela. Göz önünde, adını ve kendisini bir yerlerde gördüğümüz ancak kaynak oluşturulmayan bir kişi. Kaynaklar varsa gösterilsin lütfen, kaynak yoksa kayda değerlik de yoktur.--NanahuatlEfendim? 19.38, 23 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]
  Merhaba kendisi internet ortamına pek aşina bir insan olmadığı için bu güne kadar sadece kullanıcıların oluşturduğu içerikler mevcut. Ayrıca IMDB profili ve bir çok dizi film sitesinde biyografisi de mevcut. Google'da kişi kartımız var ve doğrulayarak yönetim hakkına sahip olduk. İnternetteki en önemli kaynak olan wikipedia da yer almayı çok istiyoruz.
  Ayrıca konuda belirttiğim üzere gerçek adı soyadı Alpaslan ÖZMOL'dur. Bir çok kaynak Alparslan olarak yanlış yazmıştır. Castronomez (mesaj) 06.05, 24 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]
 • Kalsın Kalsın İki temel unsur incelenmelidir. VP:KISI ve VP:KD. Uzun soluklu kariyeri olan oyuncu, akıllara kazınan karakterler canlandırmış, ancak bu roller elbette ana rollerden birisi olmadığı için VP:KİŞİ'den kayda değerlilik sağlayamamaktadır. Bu durumda genel VP:KD incelendiğinde kişi hakkında bağımsız ulusal yayın organlarında zamana yayılmış kaynak bulunduğu görülebilmektedir. Kısaca şöyle bir bakınca; mesela dolandırılma haberleri 1 bakınız hakkında çıkan ölüm haberleri 2 bkz 2015 tiyatro oyun haberi 3 2002'de hakkında yapılmış tam sayfa haber Çaylaarr! Kaç şekerr? yine 2015 yılından bir haber 4 İlgili haberler çoğaltılabilir. Kişi hakkında yeterli kapsam ve derinlik mevcut olduğundan kalmasının yerinde olacağını değerlendiriyorum.--Assyrtiko (mesaj) 07.41, 29 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]
 • Kalsın Kalsın İlgili madde bence kalmalı. Çünkü yukarıda da dendiği gibi artık bi espri üzerinden kült olmuş ve kayıtlara geçmiştir. Bunun haricinde birçok oyuncunun maddesi bulunuyorken ilgili kişinin maddesi hayli hayli yer almalı. Kurmanbek💬 22.45, 30 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]
 • Kalsın Kalsın Kalsın yönündeki haklı açıklamalara istinaden. --Solider Mesaj? 20.35, 2 Temmuz 2022 (UTC)[yanıtla]

Direnç Dedeoğlu[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma için öngörülen süre dolmuştur. (yenile)
Fikir birliği sağlanamamışsa ek süre verilmeli ve 2 gün, 6 saat ve 46 dakika sonra kapatılmalıdır. (yenile)

"Kimdir, nerelidir" kaynakları dışında magazinsel haberler var yalnızca. Kayda değerliğin ispatı için yeterli olmadıkları kanaatindeyim. NanahuatlEfendim? 07.46, 25 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]

 • İzlediğim oyunundan sonra bu maddeyi ben oluşturmuştum altı yıl önce, İBB Şehir Tiyatroları bahsetmiş sadece oyunlarından şimdi de tekrar bir araştırma yaptım fakat başka göremedim. Maalesef hayatınız sahnede geçse de ana akım haber siteleri sadece "ünlü oyuncu kaza geçirdi" şeklinde magazin haberini yapıyor. Umarım ilerde kayda değer sanat haberleri oluşur.Frock~trwiki (mesaj)
 • Silinsin Silinsin Hakkında güvenilir ve bağımsız kaynak mevcut değil. CanQui es-tu? 14.34, 4 Temmuz 2022 (UTC)[yanıtla]

Yalçın Özbek[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma için öngörülen süre dolmuştur. (yenile)
Fikir birliği sağlanamamışsa ek süre verilmeli ve 2 gün, 6 saat ve 47 dakika sonra kapatılmalıdır. (yenile)

Kayda değer olduğunu ispat edebilecek bağımsız ve güvenilir kaynaklar bulunmamakta. NanahuatlEfendim? 07.47, 25 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]

 • Silinsin Silinsin Hakkında güvenilir ve bağımsız kaynak mevcut değil. CanQui es-tu? 14.36, 4 Temmuz 2022 (UTC)[yanıtla]

Ufuk Önen[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma için öngörülen süre dolmuştur. (yenile)
Fikir birliği sağlanamamışsa ek süre verilmeli ve 3 gün sonra kapatılmalıdır. (yenile)

Maddede bulunan bilgileri doğrulayabileceğimiz herhangi bir kaynak yok. İnternet üzerinde tarama yapıldığında lendisine ait site ve kitap satış noktaları haricinde bir yere rastlayamadım. Kayda değer olmadığını düşünüyorum. Görüşlerinize sunuyorum. Wooze 01.00, 26 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]

 • Kalsın Kalsın Zamanında çaldığı Hazy Hill grubunun çeşitli yabancı grupların konserlerinde ön grup olarak yer almışlığı var. Grubun kayda değer olabilme ihtimali nedeni ile kendisinin de kayda değer olduğunu düşünmekteyim. OnurT 19.19, 26 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]
 • OOUI Talk icon - Speedy delete.svg Hızlı silinsin Hakkında kayda değer olduğunu ispat edecek kaynak yok--Axis (mesaj) 09.59, 28 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]

Alfred Siefer-Gaillardin[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma için öngörülen süre dolmuştur. (yenile)
Fikir birliği sağlanamamışsa ek süre verilmeli ve 3 gün, 9 saat ve 2 dakika sonra kapatılmalıdır. (yenile)

Hakkında kayda değerliliğini sağlayacak kaynaklar yok. HideoTakashi (mesaj) 10.02, 26 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]

Atv (Avrupa)[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma için öngörülen süre dolmuştur. (yenile)
Fikir birliği sağlanamamışsa ek süre verilmeli ve 3 gün, 23 saat ve 48 dakika sonra kapatılmalıdır. (yenile)

atv maddesine taşınabilir. Kurmanbek💬 00.48, 27 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]

Birleştirilsin Birleştirilsin Katılıyorum, alt başlık olarak taşınabilir. Efekan buyroon 00.59, 27 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]
Birleştirilsin Birleştirilsin Alt başlık olarak atv maddesine taşınabilir. Nora3547 (mesaj) 01.10, 27 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]
 • Birleştirilsin Birleştirilsin Zamanında Avrupa kanallarını topluca birleştirmiştik, zira hiçbiri için ayrı madde olacak içerik veya kaynak yok.--NanahuatlEfendim? 05.17, 27 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]
 • Birleştirilsin Birleştirilsin Alt başlık olarak Atv sayfasına taşınabilir.--Axis (mesaj) 14.38, 27 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]
 • Birleştirilsin Birleştirilsin atv maddesine. CanQui es-tu? 14.38, 4 Temmuz 2022 (UTC)[yanıtla]

Star 2[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma için öngörülen süre dolmuştur. (yenile)
Fikir birliği sağlanamamışsa ek süre verilmeli ve 4 gün, 7 saat ve 28 dakika sonra kapatılmalıdır. (yenile)

Kayda değer olduğunu ispat edebilecek bağımsız ve güvenilir kaynaklar yok. Star Medya Grubu maddesine aktarılabilir. NanahuatlEfendim? 08.28, 27 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]

Avrupa Birliği hibe fonu[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma için öngörülen süre dolmuştur. (yenile)
Fikir birliği sağlanamamışsa ek süre verilmeli ve 4 gün, 9 saat ve 17 dakika sonra kapatılmalıdır. (yenile)

Kayda değerliliği tespit edilemiyor. HideoTakashi (mesaj) 10.17, 27 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]

 • Aktarılsın Aktarılsın Avrupa Birliği sayfasına aktarılsın.--Axis (mesaj) 14.54, 27 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]
 • Aktarılsın Aktarılsın Avrupa Birliği maddesine alt başlık olarak aktarılabilir. Kurmanbek💬 22.28, 2 Temmuz 2022 (UTC)[yanıtla]
 • AB'nin çeşitli hibe fonları var ama direkt ismi "AB hibe fonu" olan bir fonu yok diye biliyorum. Aktarılacak bir içerik yok, zaten AB maddesi de pek bu içerik için uygun değil. Direkt silinsin. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 23.22, 4 Temmuz 2022 (UTC)[yanıtla]

HBB tarafından yayınlanan programların listesi[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma için öngörülen süre dolmuştur. (yenile)
Fikir birliği sağlanamamışsa ek süre verilmeli ve 4 gün, 23 saat ve 57 dakika sonra kapatılmalıdır. (yenile)

Ayrı madde olacak kadar içerik barındırmamakta, HBB maddesine aktarılması düşünülebilir. Ancak hiçbir kaynak olmadan bu tip listeler oluşturmak doğru mudur? Emin değilim. Silinmesi de düşünülmeye değer bir seçenek. NanahuatlEfendim? 00.57, 28 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]

Birleştirilsin Birleştirilsin Listenin yalnızca 3 iç bağlantı verilmiş bilgisi var. Silinmesi yerine birleştirilmesi bence daha uygun. Efekan buyroon 11.07, 28 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]
Birleştirilsin Birleştirilsin--Axis (mesaj) 15.59, 1 Temmuz 2022 (UTC)[yanıtla]
 • Birleştirilsin Birleştirilsin HBB maddesi ile birleştirilebilir. Zaten maddeye fazla yük gelecek bir içerik bulunmamakta. Kurmanbek💬 22.27, 2 Temmuz 2022 (UTC)[yanıtla]

Amr-e Bilig[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma; 7 saat ve 4 dakika sonra kapatılabilir. (yenile)
Fikir birliği sağlanamamışsa ek süre verilmeli ve 5 gün, 7 saat ve 4 dakika sonra kapatılmalıdır. (yenile)

Kayda değerliliği tespit edilemiyor. HideoTakashi (mesaj) 08.04, 28 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]

Aberdeen Felsefe Topluluğu[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma; 7 saat ve 4 dakika sonra kapatılabilir. (yenile)
Fikir birliği sağlanamamışsa ek süre verilmeli ve 5 gün, 7 saat ve 4 dakika sonra kapatılmalıdır. (yenile)

Kayda değerliliği tespit edilemiyor. HideoTakashi (mesaj) 08.04, 28 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]

Amele Birliği[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma; 10 saat ve 1 dakika sonra kapatılabilir. (yenile)
Fikir birliği sağlanamamışsa ek süre verilmeli ve 5 gün, 10 saat ve 1 dakika sonra kapatılmalıdır. (yenile)

Kayda değerliliği tespit edilemiyor. HideoTakashi (mesaj) 11.01, 28 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]

Kurmanbek, HideoTakashi maddeyi yeniden yazarak, kaynak eklemesi yaptım, tekrar inceler misiniz?. --Assyrtiko (mesaj) 09.19, 1 Temmuz 2022 (UTC)[yanıtla]
 • Kalsın Kalsın Zonguldak’ta aynı zamanda bir hastanenin halk arasında bilinen adıdır. Bu bilgi maddeye eklenebilir mi ya da eklenmeli mi bilmiyorum [1] [2] [3] Şöyle bir yazıya da konu olmuş aynı zamanda [4]
 • Kalsın Kalsın Kayda değer olduğunu düşünüyorum.--Axis (mesaj) 22.01, 4 Temmuz 2022 (UTC)[yanıtla]

Bilim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma; 10 saat ve 3 dakika sonra kapatılabilir. (yenile)
Fikir birliği sağlanamamışsa ek süre verilmeli ve 5 gün, 10 saat ve 3 dakika sonra kapatılmalıdır. (yenile)

Kayda değerliliği tespit edilemiyor. HideoTakashi (mesaj) 11.03, 28 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]

 • Silinsin Silinsin kayda değerliliği sağlayacak kapsam ve derinlik yok. --Assyrtiko (mesaj) 11.07, 28 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]
 • Silinsin Silinsin Kayda değer olduğunu düşünmüyorum. Kurmanbek💬 22.58, 28 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]
 • Silinsin Silinsin Kayda değer değil. Nora3547 (mesaj) 15.49, 29 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]
 • Silinsin Silinsin Kayda değer olmadığını düşünüyorum, fazla kaynak bulamadım.--Axis (mesaj) 17.55, 29 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]

Endüstri Holding[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma; 1 gün, 8 saat ve 12 dakika sonra kapatılabilir. (yenile)
Fikir birliği sağlanamamışsa ek süre verilmeli ve 6 gün, 8 saat ve 12 dakika sonra kapatılmalıdır. (yenile)

Kayda değerliliği tespit edilemiyor. Mosalyn Gallard (mesaj) 09.12, 29 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]

 • Silinsin Silinsin İçerik bakımından ilgi çekici ancak ne kaynak var ne de düzen. Kurmanbek💬 22.41, 30 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]

Kalsın Kalsın Madde özellikle 90'lı yıllarda çeşitli holding yolsuzluklarında adı çok geçmektedir. Yeterli kaynak eklenerek düzeltilebilir.--Beşiktaşlı48 ❯❯❯ mesaj 21.46, 1 Temmuz 2022 (UTC)[yanıtla]

Aangename kennismaking[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma; 1 gün, 8 saat ve 19 dakika sonra kapatılabilir. (yenile)
Fikir birliği sağlanamamışsa ek süre verilmeli ve 6 gün, 8 saat ve 19 dakika sonra kapatılmalıdır. (yenile)

Kayda değerliliği tespit edilemiyor. Mosalyn Gallard (mesaj) 09.19, 29 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]

 • OOUI Talk icon - Speedy delete.svg Hızlı silinsin Diğer dillerde yer almıyor bile. KD olduğunu düşünmüyorum. Kurmanbek💬 22.40, 30 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]
 • Silinsin Silinsin Kayda değer olmadığını düşünüyorum.--Axis (mesaj) 14.50, 1 Temmuz 2022 (UTC)[yanıtla]

Turkish DNA Project[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma; 1 gün, 13 saat ve 12 dakika sonra kapatılabilir. (yenile)
Fikir birliği sağlanamamışsa ek süre verilmeli ve 6 gün, 13 saat ve 12 dakika sonra kapatılmalıdır. (yenile)

Hızlı sil şablonu kaldırıldı. Tartışmaya açık bir madde. ᵇᵉʸᵒᵍˡᵒᵘ (wha?) 14.12, 29 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]

 • Silinsin Silinsin Kayda değer değil. Nora3547 (mesaj) 15.48, 29 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]
 • Silinsin Silinsin Kayda değer değil--Axis (mesaj) 17.53, 29 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]
 • Kalsın Kalsın Proje gerek yurtiçi gerek yurtdışı birçok medya kaynağında bulunuyor. Ayrıca Türk DNA'sını yeterince/daha detaylı inceleyen başka bir oluşum yok.BerkBerk68 (mesaj) 18.50, 29 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]
 • OOUI Talk icon - Speedy delete.svg Hızlı silinsin kayda değerliğini ispat edecek bağımsız ve güvenilir kaynak bulunmamakta. Wooze 22.10, 29 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]
 • Silinsin Silinsin projenin önemini biliyorum, lakin madde için yeterli VP:GK yok. --► Saygıyla: SolaVirum 02.14, 30 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]
 • Silinsin Silinsin Belki şu an değil ama gelecekte kesinlikle Vikipedi'de yer alacak bir madde... Kurmanbek💬 22.39, 30 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]
 • Silinsin Silinsin Silinsin yönündenki haklı açıklamalara istinaden. --Solider Mesaj? 08.44, 3 Temmuz 2022 (UTC)[yanıtla]

Hazer Amani[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma; 4 gün, 6 saat ve 29 dakika sonra kapatılabilir. (yenile)
Fikir birliği sağlanamamışsa ek süre verilmeli ve 9 gün, 6 saat ve 29 dakika sonra kapatılmalıdır. (yenile)

Kayda değer içeren madde Yunusemresahin94 (mesaj) 07.29, 2 Temmuz 2022 (UTC)[yanıtla]

5'e Gidenden Akıllı Mısın?[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma; 4 gün, 12 saat ve 41 dakika sonra kapatılabilir. (yenile)
Fikir birliği sağlanamamışsa ek süre verilmeli ve 9 gün, 12 saat ve 41 dakika sonra kapatılmalıdır. (yenile)

VP:KD kriterlerini karşılamadığı için silinmesi gerektiğini düşünüyorum. Görüşlerinize sunuyorum. Wooze 13.41, 2 Temmuz 2022 (UTC)[yanıtla]

 • Silinsin Silinsin Kayda değerliliğini ispat edecek bağımsız ve güvenilir kaynaklar yok, varsa ben bulamadım. Bulan biri olursa benimle iletişime geçsin, şimdilik silinsin.--Axis (mesaj) 14.25, 2 Temmuz 2022 (UTC)[yanıtla]
 • Silinsin Silinsin Kayda değer olduğunu düşünmüyorum. Kurmanbek💬 22.25, 2 Temmuz 2022 (UTC)[yanıtla]

Kalsın Kalsın Kişinin bağımsız kaynaklara sahip olduğuna dair ek kaynak ve dış bağlantılar ekledik. Hizmetli arkadaşlarımızın taktirine sunarız.

Eşref Ziya Terzi[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma; 5 gün, 17 saat ve 28 dakika sonra kapatılabilir. (yenile)
Fikir birliği sağlanamamışsa ek süre verilmeli ve 10 gün, 17 saat ve 28 dakika sonra kapatılmalıdır. (yenile)

Bahsi geçen kişinin internette sadece şarkıları var ve bir iki tane haberde de adı geçmiş o kadar. Veselov💬 18.28, 3 Temmuz 2022 (UTC)[yanıtla]

Hesabını düzenlediğimiz kişi ülkeye yön veren isimlerden birisi. Söylediği sözlerle yıllarca dinlendi ve sevildi hâlâ da güncelliğini koruyor. Ruveydaebrart (mesaj) 18.40, 3 Temmuz 2022 (UTC)[yanıtla]
Eşref Ziya : 30 yıllık süre içerisinde 20 albüm çıkarmış,1 film çevirmiş ve sayısız konserlere çıkmıştır..Sayfasını düzenlediğimiz kişinin yazdığımız bilgilerden hangisi yanlış geldi size de sayfayı silelim diyorsunuz anlam veremedik 78.183.96.214 18.50, 3 Temmuz 2022 (UTC)[yanıtla]
Cevap Cevap Bilgiler yanlış veya doru olduğu için değil, kişinin Vikipedi'nin kayda değerlik ilkelerini sağladığını düşünmediğim için maddeyi aday gösterdim. --Veselov💬 19.03, 3 Temmuz 2022 (UTC)[yanıtla]
 • Silinsin Silinsin kayda değerliğini ispat edecek bağımsız ve güvenilir kaynaklar mevcut değil. Wooze 23.53, 3 Temmuz 2022 (UTC)[yanıtla]
 • Silinsin Silinsin--Axis (mesaj) 00.07, 4 Temmuz 2022 (UTC)[yanıtla]

Chiviyazıları Yayınevi[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma; 6 gün, 23 saat ve 58 dakika sonra kapatılabilir. (yenile)
Fikir birliği sağlanamamışsa ek süre verilmeli ve 11 gün, 23 saat ve 58 dakika sonra kapatılmalıdır. (yenile)

Kayda değer konulu olmayan madde. ᵇᵉʸᵒᵍˡᵒᵘ (wha?) 00.58, 5 Temmuz 2022 (UTC)[yanıtla]

Lazika Yayın Kollektifi[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma; 6 gün, 23 saat ve 59 dakika sonra kapatılabilir. (yenile)
Fikir birliği sağlanamamışsa ek süre verilmeli ve 11 gün, 23 saat ve 59 dakika sonra kapatılmalıdır. (yenile)

Kayda değer konulu olmayan madde. Kaynakların hiçbiri ana odağına bu maddeyi almamış. Konu içlerinden cımbızlanmalar çokça var. ᵇᵉʸᵒᵍˡᵒᵘ (wha?) 00.59, 5 Temmuz 2022 (UTC)[yanıtla]