Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar

Vikipedi, özgür ansiklopedi
(Vikipedi:Silinmeye aday maddeler sayfasından yönlendirildi)
Şuraya atla: kullan, ara
Tartışmalar
Kısayollar:

Bu sayfa, Vikipedi kullanıcılarının sayfaların silinmesi hakkında tartıştıkları ve görüş bildirdikleri sayfadır. Silinmesi öngörülen güncel sayfalara yukarıdan bu aya tıklayarak erişebilirsiniz. Buraya eklenen silinmeye aday sayfaların durumu genellikle 5 gün (bu süre tartışmanın durumuna göre uzayabilir) içinde tartışılarak karara bağlanır. Kullanıcıların çok miktarda hızlı silme yönünde görüş bildirmesi durumunda 5 günlük süre beklenmeksizin tartışma sonuçlandırılabilir.

Bir sayfanın silinebilmesi için fikir birliğinin sağlanmış olması gerekmektedir. (bkz. Vikipedi:Hizmetliler için silme yönergeleri)

Tartışma sonucuna göre sayfa:

 • Kalır
 • Silinir
 • Uygun şekilde düzenlenir
 • Diğer bir sayfa ile birleştirilebilir
 • Diğer Wikimedia projelerine (Vikikitap, Vikisöz, Vikisözlük, Vikikaynak veya diğer dillerdeki Vikipedi'ler) gönderilir
 • İsmi değiştirilir.

İçindekiler

SAS şablonu kullanımında dikkat edilmesi gereken noktalar[kaynağı değiştir]

Ayrıca, "tarafsız olmama" (Vikipedi:Tarafsız bakış açısı) gerekçesi de sıklıkla kullanılır, fakat bu durumdaki çoğu sayfanın kurtarılabilmesi olasıdır. Dolayısıyla bu gerekçe, silme için çok kuvvetli bir dayanak değildir.

Görüş bildirirken dikkat edilmesi gereken noktalar[kaynağı değiştir]

 • Sayfanın ilk veya önemli katkıları bulunan bir yazarı iseniz, neden silinmemesi gerektiğini silme politikasını göz önünde bulundurarak açıkça belirtin.
 • Sayfa hakkında görüş belirtmeden önce, lütfen sayfayı inceleyin. Sadece aday gösteren kişinin verdiği bilgilere göre görüş bildirmeyin. Sayfanın durumu hakkında daha fazla bilgi edinmek için, tartışma sayfasını ve sayfanın geçmişini incelemeniz tavsiye edilir, zira tartışma sayfası görüş belirtirken dikkate almanız gereken bilgiler içerebilir.
 • Eğer fikriniz değiştiyse ve görüşünüzü değiştirmek isterseniz, tavsiye edilen yol, eski görüşünüzü vurguladığınız yerin üstünü çizip yenisini yazmanızdır. (Örn: <s>eski görüş</s> yeni görüş; Silinsin Kesinlikle kalsın şeklinde.)
 • Genel olarak kullanıcıların konuya ilişkin görüşlerinin bir eylem belirtmesi ve bu eylemi belirten kısmın koyu harflerle (Örn; "Silinmesin" veya "Silinsin" şeklinde) yazılması öngörülmüştür. İfade edilen görüş yukarıda belirtilen eylemlerden birinin yapılmasına dair bir kanaat içermelidir.
 • Tartışmaya herkes katılabilir, fakat yorum ve tavsiyeler, özellikle kötü niyetle yapılmış izlenimi veriyorsa, inandırıcı olmayabilir.
 • Her tartışma için görüş belirtmek zorunda değilsiniz. Aşağıda belirtilen hususları göz önünde tutup tartışmaya katılmayabilirsiniz:
  • Tartışma sizin bilmediğiniz ya da size hiç tanıdık gelmeyen bir konuyu içerebilir.
  • Zaten hâlihazırda fikir birliği ile alınmış kararı kabul etmiş olabilirsiniz.
 • Sayfalara eklediğiniz sebep ve önerilerin sonuna "~~~~" şeklinde imzanızı atmayı unutmayınız.

Bir sayfanın silinmeye aday gösterilmesi[kaynağı değiştir]

Bir sayfayı silinmeye aday göstermek için aşağıdaki adımları izleyiniz. Burada sayfa adı yerine silinecek sayfanın adı yazılmalıdır.

I.
Silme şablonunu sayfaya ekleyiniz.

  Silinecek sayfada değiştir sekmesine tıklayarak açılan değiştirme penceresinde sayfanın en üstüne şablonu ekleyiniz.
  (Bu kısmı kopyalayıp yapıştırabilirsiniz.):

{{yk:sas}}

Lütfen "SAS" kelimesini değişiklik özetine eklemeyi unutmayın ve küçük değişiklik olarak işaretlemeyin. "Sayfayı izle" kutusunu seçmeniz iyi olacaktır. Bu sayede sayfadaki uyarı şablonunun vandalizm sonucu kaldırılmasını engelleyebilirsiniz. Sayfayı kaydedin.

Eğer şablonu silmeye aday gösteriyorsanız, <noinclude>{{yk:sas}}</noinclude> şeklinde kullanın.

(Şayet sayfa daha önceden silinmeye aday olmuşsa, {{yk:sasx|"x"}} (ikinci "x" kısmına sayfanın kaçıncı kez aday gösterildiği yazılmalıdır) şablonunu {{yk:sas}} yerine kullanın.

II.
Silmeye aday sayfanın tartışma sayfasını oluşturun.

  Sayfanın üstündeki SAS kutusu, oluşmamış bir bağlantı içermektedir.
  Bu bağlantı tartışmanın gerçekleşeceği sayfaya verilmiş bağlantıdır. Sayfayı açmak için tıklayın.
  Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/sayfa adı.
  Bu sayfayı değiştirin ve alttaki kısmı oraya kopyalayın.

{{yk:sas2 | sa=sayfa adı | metin=Sayfa ne için silinmelidir.}}--~~~~

sayfa adı kısmını silinecek sayfanın ismi ile değiştirin ve neden silinmesi gerektiğini belirtin. İstiyorsanız, gerekçe kısmı sonrasında '''silinsin''' ibaresini ekleyebilirsiniz. Bu, tartışmada sizin görüşünüz olarak geçecektir. "Sayfayı izle" kutusunu seçmeniz tartışmayı takip etmenizi sağlayacaktır. Özet olarak bir şey yazmanız gerekmiyor, fakat "silinmesi yönünde ilk görüş" yazmanız yerinde olur. Sayfayı kaydedin.

III.
Sas tartışmalarına katılan kullanıcılara haber verebilirsiniz.

  Aşağıdaki şablonu kopyalayın ve bu bağlantıya basarak kayıt sayfasına ulaşın.
  Şablonu kayıt sayfasının en altına ekleyiniz.

{{yk:sas3 | sa=sayfa adı}}

Yine "sayfa adı" kısmını silinmeye aday sayfanın adı ile değiştirin. Özet kısmında da sayfanın adını belirtmeyi unutmayın. Sayfayı kaydedin.

SAS tartışması sonucunun arşivlenmesi[kaynağı değiştir]

SAS tartışması sonucunda aşağıdaki şablonlar kullanılarak tartışmalar kapatılır:

 • Eğer sayfanın kalması yönünde fikir birliği oluşmuşsa: Sayfanın başına {{SAS Kalsın}} şablonu ve imza, sonuna da {{SAS Son}} şablonu eklenir. Sayfa içindeki SAS etiketi, özet kutusuna tartışma sayfasının bağlantısı girilerek kaldırılır. Sayfanın tartışma sayfasına {{Eski SAS}} şablonu eklenir.
 • Eğer sayfanın silinmesi yönünde fikir birliği oluşmuşsa: Sayfanın başına {{SAS Silinsin}} şablonu ve imza, sonuna da {{SAS Son}} şablonu eklenir. Sayfa silinir, silinme nedeni olarak tartışma sayfasının bağlantısı girilir.
 • Eğer sayfanın ne kalması ne de silinmesi yönünde fikir birliği oluşmamışsa: Sayfanın başına {{SAS Kararsız}} şablonu ve imza, sonuna da {{SAS Son}} şablonu eklenir. Sayfa içindeki SAS etiketi, özet kutusuna tartışma sayfasının bağlantısı girilerek kaldırılır. Tartışma sayfasına {{Eski SAS}} şablonu eklenir.

Silme işlemine dair not: Bir sayfanın silinmeye aday gösterilmesi ve tartışma sonucu silinmesi, sayfanın ele aldığı konunun Vikipedi'de işlenmesinin uygun olmadığı anlamına gelmez. Her ne kadar ele aldığı konunun ansiklopedik olmadığı gerekçesiyle silinen bazı sayfalar için bu doğru olsa da, çoğu sayfa tarafsızlık, muhtemel telif ihlali veya ansiklopedik tarzda yazılmadığı gerekçeleriyle silinmeye aday gösterilmektedir. Düzensiz, taraflı unsurlar taşıyan ve telif durumu belirsiz sayfaların silinmesi, ileride konunun daha nitelikli biçimde ele alınmasına olanak sağlar.


< Ocak · Şubat · Mart ·


Tartışmalar[kaynağı değiştir]

Bayram Ali Öztürk[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Bayram Ali Öztürk"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

kayda değerlik.. sadece öldürülmesiyle (yani tek bir olayla) anıldığı için kayda değer değil..--kibele 09:27, 2 Mart 2017 (UTC)

Kalsın Kalsın--OmerFarukDemir ileti 2 Mart 2017, 14:07 (UTC)
gerekçe nedir? --kibele 18:43, 2 Mart 2017 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Bu maddenin kayda değerliği olsa olsa 1.maddeden sağlanabilirdi. Şimdi bu madde kapsamında bakarsak Yeni Akit, Milliyet, Sabah gibi kayda değer kaynaklar şahsın ölümünün geçtiği haber yapmış, lakin özünde şahıstan ziyade şahsın ölümünün FETÖ/PDY ile irtibatlandırılması göze çarpmakta. Haberlerin şahıstan çok FETÖ/PDY hakkında olduğu kanaatindeyim, kaldı ki maddede de bu kaynaklar ekli değil. Kaynakların iyi irdelenmesi gerektiğini düşünüyorum. Şu an için tartışmanın başındayız. Oyum silinsin. chansey Mesaj 19:36, 2 Mart 2017 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Kayda değer olması için bir kaç olay mı olması gerekiyor? Kayda değerlik politikalarında böyle bir şey okumadım. Gavrilo Princip'de tek bir olaydan kayda değer kabul edilmiştir ve sayfası açıktır. Bayram Ali Öztürk'ün ölümü Ergenekon ve Fetö ile ilişkilendirilmiş ve pek çok kez bağımsız kaynaklara konu olmuştur. Ayrıca Timurtaş Uçar'ı da SAS'a taşımanızı bekliyorum. Ölümü bir kişinin şahsından ayrı bir olay değildir. Bayram Ali Öztürk sayfası kayda değer değil ise önce şu sayfayı SAS'a taşımak gerekir >> Gavrilo Princip. --Nushirevan11 ☾★ 16:37, 3 Mart 2017 (UTC)
Yorum Yorum Benimde kafamı kurcalayan husus bu Nushirevan11. Madde cidden KD olabilir, ama kaynakların biraz daha güçlendirilmesi bu KD'liği sağlayacaktır. Tek bir olayla anılması KD'liği zedeliyor. Zat önemli bir kitap, bir fikir, kanaat önderliği vs. yapmış olsa fikrim netleşecek... Ahmet Burak Erdoğan maddesinde de bunu yaşadım. Ama o madde bundan daha belliydi. chansey Mesaj 18:02, 3 Mart 2017 (UTC)
chansey Gavrilo Princip'de tek bir olay üzerinden kayda değer kabul edilmiştir. Çünkü bu tek olay pek çok kaynakta yer almıştır. Bayram Ali Öztürk'ün cami de öldürülmesi elbette onu kayda değer yapmaz ancak Ergenekon ve FETÖ gibi örgütlerle ölümünün ilişkilendirilmesi ve bu sebepten ötürü pek çok bağımsız kaynağa konu olması bana göre kayda değer yapar. Hatta Hürriyet Cübbeli Ahmet ile ölümünü ilişkilendirmiştir. Kaynak sayısı bence yeterli. Aynı minval üzere pek çok kaynak mevcut zaten. --Nushirevan11 ☾★ 18:46, 3 Mart 2017 (UTC)
Yorum Yorum Değerli Nushirevan11 verdiğiniz örneğin maaşallahı var:) Tek olay dediğiniz tamam da Birinci Dünya Savaşı gibi bir savaşa, küresel olaylar zincirine neden olan şahsın SAS taşınmasından bahsediyorsunuz. Gavrilo Princip ile Bayram Ali Öztürk'ün karşılaştırılması Princip'e haksızlık olacaktır. Bu zatın ölümü ne gibi bir infiale, olaylar zincirine, küreseli geçtim yerel etkilere sahip olmuş? Kanaatimce olayı ve devamını sorgulamak gerekir. chansey Mesaj 20:15, 3 Mart 2017 (UTC)
chansey Mesele ne denli büyük olaylara etki edip etmemesi değil, mesele bağımsız kaynaklarda adının geçip geçmemesidir. Kaynaklar Gavrilo Princip'in hayatını değil fiilini konu etmektedirler. Önemli bir olaya sebep olduğu için kaynaklarda yer almış ve bu sebepten ötürü kayda değer kabul edilmiştir. --Nushirevan11 ☾★ 20:21, 3 Mart 2017 (UTC)
Ayrıldığımız nokta sanırım bu Nushirevan11. Ben kayda değerliği yanlızca kaynaklarda belirtilmesine göre değil, kaynaklarda işlenme biçimi ve işlenme nedenine göre düşünüyorum, siz ise bağımsız kaynaklarda adının geçip geçmemesine göre düşünüyorsunuz. Ben kaynaklarda FETÖ/PDY terör örgütünün işlendiği, siz Bayram Ali Öztürk'ün işlendiği kanaatindesiniz. Demiştim aynısını daha önce de yaşadım, ama o madde daha barizdi. Kanaatim bu kaynak haricindekilerin yetersiz olduğu yönünde. Nazik cevabınız için teşekkür ederim. chansey Mesaj 20:27, 3 Mart 2017 (UTC)
chansey Dediğiniz noktayı anladım ancak SAS'a aday gösterdiğim pek çok madde bu şekildeki kaynaklarla kaynaklandırıldı. Ayrıca kaynakların tümünün başlığında Bayram Ali ifadesi yer alıyor. Doğrudan atıf var, dolaylı değil. --Nushirevan11 ☾★ 20:52, 3 Mart 2017 (UTC)
Nushirevan11 Biliyorum bazı maddeleri de bizzat ben kaynaklandırdım. Ancak, aptallar ve ölüler düşüncelerini hiç değiştirmezler. demiş Cowell. Elbette maddede bir gelişim olursa benim de yorumum değişecektir. Teşekkürler. chansey Mesaj 20:56, 3 Mart 2017 (UTC)
Sevgili chansey yeni iki kaynak ekledim. Yorumunuz her türlü değerli. --Nushirevan11 ☾★ 22:36, 3 Mart 2017 (UTC)
Tekrar merhaba Nushirevan11! Katkılarınız için teşekkür ederim, emeğinize sağlık. Eklemiş olduğunuz kaynakları inceledim. haksozhaber.net sitesinin istatistiklerine kısa bir göz attığımda (genelde bu tür sitelerin güvenilirliğini kendimce Alexa verilerinden faydalanarak değerlendiririm) 2982.sırada olduğunu; habervaktim.com'un ise 955.sırada olduğunu görüyorum. Güvenilir kabul edilebilecek Radikal'in 826, Sözcü'nün 29, Sabah'ın 5. sırada olduğu görülmektedir (çoğaltılabilir). Veriler kabul edilir, edilmez bunu kişi kendisi değerlendirmelidir. Kısa araştırmamdan sonra özellikle haksozhaber.net sitesinin güvenilirliği hakkında şüpheye düştüm. Zaten bu maddeden de görüleceği gibi İslamcılık ekseninde yayın yapmakta olan bir platform. Dolayısıyla bağımsızlığı konusunda da endişelerim olduğunu belirtmem gerekecek. Habervaktim sitesinin ise popülaritesinin çok kötü olmadığını tespit etmekle birlikte, KD'liği sağlayabilecek nitelikte bir site olmadığını düşünüyorum. Neticede habervaktim gibi son dakika haber sitelerinden yüzlerce mevcut ve kaynaktaki haberin yanlız bu sitede haberin yayınlanmış olması aklıma soru işaretleri getiriyor. Haberin tarihiyle 20.07.2012 Bayram Ali Öztürk araması yaptığımda da doğrusu hiç bir bilgiye ulaşamadım. İyi çalışmalar dilerim. chansey Mesaj 23:13, 3 Mart 2017 (UTC)
chansey İlk defa kaynakların alexa üzerinden değerlendirildiğini ve ideolojiye göre kaynak istiflemesi yapıldığını gördüm. Bir haber kaynağı İslamcı diye haberine kuşkuyla mı bakılmalı. Her ideoloji belli haberleri çarpıtır ancak haber içeriğine bakarak pekala doğru olup olmadığı anlaşılabilir. Savcıya devredilen bir davanın yalan olmasının mümkünatı var mı? Aynı haberler haber7.com'da da var. Tekrar iki kaynak daha ekledim. haber7.com'da kayda değer kaynak değilse diyecek bir şey bulamıyorum. Komünizme dair haberlerde Sol Gazetesi'ni bağımsız kabul etmeyip kayda değer değil demek bugüne kadar hiç aklıma gelmemişti. Sayfa da 10 kaynak gösterdim ancak hala bu kaynaklar kayda değer yapmıyorsa bu aşamadan sonra diyecek bir lafım yok. Umarım bu derin titizlik diğer SAS'lar için de gösterilir. İyi çalışmalar saygıdeğer chansey. --Nushirevan11 ☾★ 23:49, 3 Mart 2017 (UTC)
Nushirevan11, gerçekten emeğinize sağlık, tebrik ediyorum. Farkettiyseniz ben kendimce demiştim, çünkü tartışmanın bu aşamasında Mars'tan gelen uzaylılar bildirdi deseydim, Ne zamandan beri site güvenilirliğini uzaylılara soruyoruz diyecektiniz :) Neyse şaka bir yana, soL gazetesiyle eklemiş olduğunuz haber sitelerini kıyaslamanızın doğruluğu hususunda emin değilim. Şu anda olduğu gibi bazen kendimi ifade etmekte zorlanıyorum; ben orada naçizane (amiyane tabirle) şunu belirtmek istedim, bu haber zaten olsa olsa bu sitede olurdu. Bağımsızlıktan kastım budur. Emin olun ki haberin kaynağına kadar gittim, bir şey bulamadım. Malumunuzdur günümüzdeki imkanlarla hemen şimdi sizle ben ortak olup NushiChansey.net haber sitesini kurup yayına alabiliriz:) Bu tarz sitelere her zaman kuşkuyla bakılması gerektiğini düşünüyorum. Emin olun bu SAS'ta titiz olan ben değilim, siz beni SAS içine çekiyorsunuz :) Elbette size veya maddeye kimsenin bir kastı olamaz; insanız hepimizin bir siyasal görüşü, bakış açısı var; bir SAS'a felsefenizle ters oy da kullanmışlığınız vardır başınıza gelmiştir. Neyse konudan kopmayalım. Bu kapsamda sizi istemeden kırdıysam özür diliyorum, madde silinir veya kalır hiçbir önemi yok, mühim olan VP gelişmesidir, temel politikalara riayettir. Maddenin takibimde olduğuna emin olabilirsiniz. chansey Mesaj 00:03, 4 Mart 2017 (UTC)
chansey Estağfurullah, niçin kırılayım. Emek verdiğim için silinmesini istemem çünkü kendime göre kaynaklandırmış durumdayım. Bayram Ali Öztürk ile hiçbir ideolojik yakınlığım yoktur olamaz da zaten. Sadece kaynaklar üzerinden sayfanın var olması gerektiğini düşündüm. (Ahmet Mahmut Ünlü'nün hurafe dolu görüşlerini ben sayfaya ekledim ve kaynaklandırdım.) Aksi görüşte gerekçeler getirmeniz benim de bunları kabul etmeyip tenkit etmem pek tabidir. Yorumlarınız için teşekkür ederim. Sizin sayenizde kaç tane kaynak ve yeni bilgi ekledim. Son olarak soL'u her daim takip ederim. Yorumumda sadece ideoloji üzerinden tasnif yaparsak soL'un Komünizm Sözcü'nün de Kemalizm haberlerine kuşkuyla bakılmalıdır demek istedim. Yoksa kaynak karşılaştırması yapmadım. İdeoloji üzerinden değerlendirme yaptım. Sarih ifadeleriniz ve nezaketiniz için teşekkürler, sevgiler. --Nushirevan11 ☾★ 00:13, 4 Mart 2017 (UTC)

silinsin kayda değer değil.. herhangi bir üçüncü sayfa cinayeti kadar basında yer bulmasından başka bir durum yok ortada.. sözü geçen davalarda adı geçen her olayı kayda değer sayamıyoruz.. --kibele 21:21, 3 Mart 2017 (UTC)

 • Yorum Yorum Üçüncü sayfada yer alan sıradan bir cinayet değildir. Pek çok bağımsız kaynakta yer almış, gündeme gelmiş bir cinayettir. --Nushirevan11 ☾★ 22:18, 3 Mart 2017 (UTC)
 • Yorum Yorum Metin Yüksel'de bir cinayetten ötürü meşhur olmuştur ve bu sebepten ötürü kaynaklarda bahsedildiği için Vikipedi'de kayda değerdir. Bayram Ali Öztürk'te aynı minvaldedir. --Nushirevan11 ☾★ 16:26, 6 Mart 2017 (UTC)
 • İçeriği okumadım, kayda değerlik konusunda fikir belirtemem; ancak kayda değerlik sebebinin cinayet sonrası bu bağlamda yapılan haberler olduğu söyleniyorsa kayda değer olan cinayet, biyografi arka plan olacağı için Bayram Ali Öztürk cinayeti adına taşınmalı. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 02:38, 8 Mart 2017 (UTC)
Kalsın Kalsın-- Kendisi ölümü dışında da kamuoyunda tanınan bir kişidir. Kavas (mesaj) 13:47, 10 Mart 2017 (UTC)
Kavas bu tanınırlığa ilişkin kaynakları görebilir miyiz? --kibele 18:36, 15 Mart 2017 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Ben, mensup olduğu cemaatin kayda değer olmasından dolayı Bayram Ali Öztürk'ün de kayda değer olduğunu düşünüyorum. Hakkında birçok haberin yapılmış olması da bunu güçlendiriyor. thecatcherintheryemesaj 19:21, 10 Mart 2017 (UTC)
Thecatcherintherye teşbihte hata olmaz, mesela kayda değer bankaların çalışanları da kayda değer oluyor mu? ya da bankanın yerine istediğiniz kurumu yazabilirsiniz.. --kibele 18:38, 15 Mart 2017 (UTC)
kibele Şöyle cevap vereyim, bir banka ve birçok habere konu olmuş (Bayram Ali Öztürk ile ilgili olarak burada 100'e yakın haber var, Google Arama'da ise yaklaşık 100.000 sonuç çıkıyor) bir çalışan gösterin, kayda değer olup olmadığı konusunda fikir beyan edebileyim. (bankanın yerine istediğiniz bir kurumu yazabilirsiniz.) thecatcherintheryemesaj 15:52, 16 Mart 2017 (UTC)
"mensup olduğu cemaatin kayda değer olmasından dolayı Bayram Ali Öztürk'ün de kayda değer olduğunu düşünüyorum" doğru bir gerekçelendirme değil ve kriterlerle bir ilgisi yok.. onun dışındaki varsayımlar bizi sonuca götürmez.. --kibele 17:59, 16 Mart 2017 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Yeteri kadar bağımsız kaynak yok. Kaynaklardaki mesele, cinayet mi yoksa kişinin kendisi mi? Cinayet. Bayram Ali Öztürk Cinayeti diye bir madde açılsaydı tamam ama bu olmamış. Ama cinayet çok mühimdir, sonrasında önemli gelişmeler yaratmıştır o zaman ayrı. Kişinin de ayrı bir maddesini açmakta yarar vardır. Misal; Andrey Karlov suikastı+Andrey Karlov. Yukarıda Gavrilo Princip örneği verilmiş ama Gavrilo 1. Dünya Savaşı'nın başlamasına sebep olmuş bir kişi. Bayram Ali Öztürk ile karşılaştırılması çok doğru değil.--Pragdonmesaj 11:25, 16 Mart 2017 (UTC)
Pragdon Yeteri kadar bağımsız kaynak yok mu gerçekten? 10 kaynak eklemişim. SAS'a taşıdığım maddelere kaynak eklerken maddenin adının geçtiği bi iki kaynağı ekleyerek kayda değer diyordunuz. Farklı argümanlarla kayda değer değildir diyebilirsiniz ancak kaynak yetersiz demek realist bir yorum değil.--Nushirevan11 ☾★ 19:19, 16 Mart 2017 (UTC)
Muratero Ayrıca Gavrilo Princip bir savaşı başlattığı için kayda değer değil kaynaklarda geçtiği için kayda değer. Metin Yüksel'de bir suikaste uğradı ancak kaynaklarda geçtiği için kayda değer.--Nushirevan11 ☾★ 19:23, 16 Mart 2017 (UTC)
Evet hocam, yeteri kadar bağımsız kaynak yok. Bana Bayram Ali Öztürk'ü anlatan cinayet haberinden ve bağlı bulunduğu cemaat vs'den bağımsız bir kaynak gösterebilir misiniz? Madde içeriğinde bile kendisinden çok cinayeti işlenmiş neredeyse. Kalması ve bilgi kaybı olmaması taraftarıysanız maddeyi düzenleyip ardından "Bayram Ali Öztürk cinayeti" ismine aktarılmasını talep edebiliriz. Elinize sağlık kaynak eklemişsiniz ancak kaynaklar bir cinayet haberinin kaynağı, rahmetlinin değil. --Pragdonmesaj 16:27, 21 Mart 2017 (UTC)
 • Taşınsın, yok taşınmayacaksa silinsin.
  • Öncelikle şunu belirtmeliyim: mevcut olduğu cemaatten veya cemaatteki konumundan dolayı kayda değerliği söz konusu olamaz. Bu gibi organizasyonlarla ilgili bu anlama gelecek bir politikamız bulunmamakta. Kayda değerliği başka herhangi biri gibi çoklu bağımsız kaynaklarca kanıtlanmalı.
  • Cemaat siteleri pek tabii ki bağımsız kaynak değildir.
  • Nushirevan11'in eklediği kaynaklara göz atmak gerekirse, cinayet çerçevesi dışında olaya yaklaşan tek ismailaga.org.tr. Bunun bağımsız kaynak olmadığı su götürmez. Diğer kaynakların tamamı cinayeti hakkında, başlıklardan dahi belli: hepsinde "cinayet", "öldürdü", "katletti", "dosya", "dava" kelimelerinden biri geçiyor. Bu durumda maddede cinayet dışında kayda değer olduğuna dair bulgu yok. Konuyla ilgili sağlıklı bilgi edinebilmek ve kamuoyunda tanınıp tanınmadığını görmek için Milliyet gazetesi arşivlerinden 2006 öncesi bir arama yaptım. Aramada Bayram Ali Öztürk'ün (Bayram Hoca vs. gibi çeşitli biçimlerde arattım) hakkında makale olduğuna dair bir bulguya rastlamadım. Bu cinayeti dışında kamuoyunda tanınmadığına ilişkin ciddi bir işarettir kanımca.
  • Bununla birlikte cinayetin yıllar sonra bile haber konusu olmaya devam ettiği görülüyor ([1]). Cinayetin oluş biçimi, soruşturma ve dava sürecine ilişkin detaylandırma potansiyeli görüyorum. Bu durumda cinayetin muhtemelen kayda değer olduğu (kayda değer olan Öztürk değil, kendisinin öldürülmesi olayı; Öztürk'ün hayatı maddede arka plan olarak elbette ki kalsın; bkz. şurada eklediğim Özgecan'ın detaylı yaşam öyküsü), maddenin kalması için isminin Bayram Ali Öztürk cinayeti sayfasına taşınması gerektiği görülmektedir. Ancak buna karşı çıkılırsa ve Bayram Ali Öztürk adı altında kalması istenirse silinsin demek zorunda kalacağım ki bu gösterilen emeğin kanımca israfı olur. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 18:45, 21 Mart 2017 (UTC)

Timurtaş Uçar[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Timurtaş Uçar"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değerliği tartışılmalı. Nushirevan11 ☾★ 22:42, 3 Mart 2017 (UTC)

Kalsın Kalsın Birçok kitapta, 1, 2, 3, 4; birçok bilimsel araçtırmada 5, 6, 7, 8, 9; birçok haberde 10, 11, 12 adı geçmektedir. Detaylı araştırma yapılırsa, kitleleri nasıl yönlendirebilecek bir şahıs görüntüsü gösterdiği fark edilecektir. thecatcherintheryemesaj 09:03, 5 Mart 2017 (UTC)
 • Yorum Yorum Thecatcherintherye Göstermiş olduğunuz kaynaklara baktım ancak haber7.com'un ve pdf'in dışındakilerin hiçbirisi dikkate değer değil. Kitaplarda sadece adı birer cümlede geçmiş. Pdf'de sadece bir anıdan bahsedilmektedir. Milliyet'in haberinde ise eşi Timurtaş Uçar'dan bahsetmektedir. Bu haliyle kayda değer değil. --Nushirevan11 ☾★ 18:31, 6 Mart 2017 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Tamam haberlere bir şekilde konu olmuş, kitaplarda ismi geçmiş ama her haberde adı geçen, her bazı kitaplarda adı geçen KD olmasa gerek. Bilimsel araştırmalara konu olmuş deniyor ama verilen bağlantılarda kişi çok detaylı işlenmemiş gözüküyor.--

Muratero 19:34, 6 Mart 2017 (UTC)

Kalsın Kalsın bir şekilde değil kariyeri nedeniyle bu kadar gündeme gelmiştir tabii ki Kavas (mesaj) 13:49, 10 Mart 2017 (UTC)
 • Yorum Yorum : Maddeyi oluşturabilecek bilgiler sağlam ve kaynaklarıyla birlikte herkesçe elde edilebiliyor ve kabul görmüşse kalmasında bir mani olduğunu düşünmüyorum. Kaynaklar sadece kişi veya bir kesmi tatmin ediyor, genellik arzetmiyorsa silinmelidir diye düşünüyorum. Tarehab (mesaj) 00:53, 15 Mart 2017 (UTC)

İbrahim Subaşı (Tokatlı)[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "İbrahim Subaşı (Tokatlı)"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değerlik etiketine istinaden SAS'a taşıyorum. Nushirevan11 ☾★ 22:45, 3 Mart 2017 (UTC)

 • Silinsin Silinsin KD'liğinin ispatlanamadığı kanaatindeyim. İçerikte KD açısından göze çarpan ilk şey kabine kararıyla defnedilmiş olması... Kaynaklandırılırsa yeniden değerlendirilir. chansey Mesaj 13:39, 6 Mart 2017 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Kaynaklara bakılırsa, kayda değer gibi görünüyor. Neredeyse bütün devlet erkanı cenazesine katılmış. thecatcherintheryemesaj 16:59, 6 Mart 2017 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Kaynaklarda kayda değerliği sağlayacak veri yok. Devlet erkanının cenazesine gitmesi ayrı bir konu. --Nushirevan11 ☾★ 18:23, 6 Mart 2017 (UTC)
 • Yorum Yorum Sabah Gazetesi bütün sayfayı, hayatını anlatmak için ayırmış. Milliyet Gazetesi'nin] haberine göre, Fatih Camii Haziresi'ne Cumhuriyet'in ilanından sonra sadece 5 kişi defnedilmiş. Bunlardan yakinen tanıdığımız bir diğer isim de Halil İnalcık. Bakanlar Kurulu kararı ile defnedilme kararı çıkartılmış bir kişinin kayda değer olmadığından mı bahsediyoruz? thecatcherintheryemesaj 19:16, 10 Mart 2017 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Thecatcherintherye Rica ederim Bakanlar Kurulu kararı ile defnedilmesi bir kişiyi hangi kritere göre kayda değer yapar? Bu kıstas üzerinden kayda değerdir denebilir mi? Ancak kaynaklandırma yapmışsınız ve bu kaynaklar kişiyi kayda değer yapar. --Nushirevan11 ☾★ 23:23, 10 Mart 2017 (UTC)
 • Kaynaklandırılması dolayısıyla görüşümü Kalsın Kalsın olarak değiştiriyorum. chansey Mesaj 22:22, 11 Mart 2017 (UTC)
 • silinsin maddedeki kaynaklar birbirinin tekrarı ve kayda değer kişilerin bu cenazeye katıldığını söylüyor, kişinin kayda değerliğine ilişkin bir kaynak görünmüyor.. --kibele 12:04, 12 Mart 2017 (UTC)
Kibele Kaynaklarda sadece kayda değer kişilerin cenazeye katıldığı söylenmiyor. Aynı zamanda hayatından da bahsediliyor. Haber7 hayatından bahsetmiş direk. Erdoğan'ın hocası olması gündeme gelmesinde etkili olmuş ancak her halükarda kaynaklara konu olmuş.--Nushirevan11 ☾★ 10:55, 16 Mart 2017 (UTC)

Ehlibeyt Haber Ajansı[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Ehlibeyt Haber Ajansı"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değerlik etiketine istinaden SAS'a taşıyorum. Nushirevan11 ☾★ 18:52, 4 Mart 2017 (UTC)

Senin görüşün nedir Nushirevan11?
Vito Genovese 11:08, 15 Mart 2017 (UTC)
Vito Genovese Kaynaklarda bu haber ajansının haberleri farklı sitelerde paylaşılmış veya haberleri tenkit edilmiş. Kuruma yönelik bilgi göremedim. Bu durum kayda değer yapıyorsa kayda değerdir.--Nushirevan11 ☾★ 18:30, 15 Mart 2017 (UTC)

Yücel İzmirli[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Yücel İzmirli"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Eşi Zühal İzmirli ile birlikte kayda değer yanları yok.

Kavas Eğitimci kimliği haber olmuş ise o zaman kaynaklandırın sayfayı. Bu haliyle sayfa kayda değer değil. --Nushirevan11 ☾★ 09:38, 13 Mart 2017 (UTC)
 • İsmi parka verilmiş. Şurada eşiyle yazdığı kitabından detaylı bahsedilmiş. Şurada değinilmiş. Şurada "bu yazar çift, Karşıyaka’nın simge adlarından" denmiş. Lakin belirtmeliyim ki genel olarak beraberce bahsedilmiş bu çiftten. Bilgili biri yerel kaynaklara bakmalı (hatta gerekirse KD etiketiyle kalsın bir süre); KD'likten emin olup gerekirse çift için ortak bir madde olarak kalsın diyelim. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 22:35, 21 Mart 2017 (UTC)

Özgür ve açık kaynak kodlu yazılım paketlerinin listesi[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Özgür ve açık kaynak kodlu yazılım paketlerinin listesi"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Fazla eksik, tamamlamak imkansız ve eski, link avı için yaratılmış olabilir.----★Paseyn ileti 21:09, 10 Mart 2017 (UTC)

Önerin nedir Paseyn?
Vito Genovese 12:40, 19 Mart 2017 (UTC)

Silinsin Silinsin Önerim maddenin silinmesidir. --❣Paseyn ileti 11:27, 21 Mart 2017 (UTC)

eksik olması silinmesi için bir gerekçe değil, kayda değer bir madde kalsın.. --kibele 10:07, 22 Mart 2017 (UTC)

Sekizinci Alışkanlık (kitap)[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Sekizinci Alışkanlık (kitap)"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer değil. Nushirevan11 ☾★ 23:32, 10 Mart 2017 (UTC)

The 8th Habit ise bağımsız çoklu kaynaklar bulunabilir.Vikiçizer (mesaj) 18:42, 20 Mart 2017 (UTC)
 • kaynak bulunuyor, kalsın.. --kibele 10:12, 22 Mart 2017 (UTC)
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 08:08, 21 Mart 2017 (UTC)

Altı Ayakkabılı Uygulama Tekniği[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Altı Ayakkabılı Uygulama Tekniği"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer değil. Nushirevan11 ☾★ 23:36, 10 Mart 2017 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 08:10, 21 Mart 2017 (UTC)

Can Alıcı Görüşmeler Riskler Yüksek Olduğunda Gerekli Taktikler (kitap)[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Can Alıcı Görüşmeler Riskler Yüksek Olduğunda Gerekli Taktikler (kitap)"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer değil. Nushirevan11 ☾★ 16:31, 12 Mart 2017 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 08:10, 21 Mart 2017 (UTC)

Direkt Modell - Bilgisayar Sektöründe Devrim Yaratan Stratejiler[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Direkt Modell - Bilgisayar Sektöründe Devrim Yaratan Stratejiler"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer değil. Nushirevan11 ☾★ 16:35, 12 Mart 2017 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 08:10, 21 Mart 2017 (UTC)

Kaderinize Yön Verin[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Kaderinize Yön Verin"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer değil. Nushirevan11 ☾★ 16:38, 12 Mart 2017 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 08:10, 21 Mart 2017 (UTC)

Tanrılara Karşı: Riskin Olağanüstü Tarihi (kitap)[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Tanrılara Karşı: Riskin Olağanüstü Tarihi (kitap)"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer değil. Nushirevan11 ☾★ 16:40, 12 Mart 2017 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 08:10, 21 Mart 2017 (UTC)

HP'nin Öyküsü Bill Hewlett ve Ben Şirketimizi Nasıl Kurduk... (kitap)[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "HP'nin Öyküsü Bill Hewlett ve Ben Şirketimizi Nasıl Kurduk... (kitap)"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer değil. Nushirevan11 ☾★ 16:41, 12 Mart 2017 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 08:10, 21 Mart 2017 (UTC)

Hayırlı Ekonomi (kitap)[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Hayırlı Ekonomi (kitap)"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer değil. Nushirevan11 ☾★ 16:41, 12 Mart 2017 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 08:10, 21 Mart 2017 (UTC)

Müşteri.com (kitap)[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Müşteri.com (kitap)"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer değil. Nushirevan11 ☾★ 16:43, 12 Mart 2017 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 08:10, 21 Mart 2017 (UTC)

Sonuç İçin Yönetim (kitap)[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Sonuç İçin Yönetim (kitap)"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer değil. Nushirevan11 ☾★ 16:56, 12 Mart 2017 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 08:10, 21 Mart 2017 (UTC)

Kadınlar İş Başında "Kadın Girişimcilerin Deneyimleri" (kitap)[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Kadınlar İş Başında "Kadın Girişimcilerin Deneyimleri" (kitap)"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer değil. Nushirevan11 ☾★ 16:57, 12 Mart 2017 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 08:10, 21 Mart 2017 (UTC)

Yılan Yavrusu (kitap)[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Yılan Yavrusu (kitap)"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer değil. Nushirevan11 ☾★ 10:41, 16 Mart 2017 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 08:10, 21 Mart 2017 (UTC)

Ben Kimin Kurbanıyım[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Ben Kimin Kurbanıyım"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer değil. Nushirevan11 ☾★ 10:42, 16 Mart 2017 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 08:10, 21 Mart 2017 (UTC)

Halil İbrahim Özcan[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Halil İbrahim Özcan"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer değil, sadece bir albüm çıkarmış ve kaynaklandırma yok. Nushirevan11 ☾★ 10:44, 16 Mart 2017 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın kalması yönünde karar verilmiştir. VP:KD'de geçen "Bu kriter şu anda madde içinde yer alan kaynak sayısıyla değil, konu hakkında gerçekte var olan kaynak sayısıyla ilgilenir" ibaresine de bir kez daha dikkat çekmek ve bunun kişisel bir görüş değil yönergenin söylediği olduğunu vurgulamakta yarar görüyorum.--Vito Genovese 08:21, 21 Mart 2017 (UTC)

Eski Dünya Seyahatnamesi[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Eski Dünya Seyahatnamesi"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

İlber Ortaylı sayfasına aktarılsın. Nushirevan11 ☾★ 10:46, 16 Mart 2017 (UTC)

kaynaklar var gibi görünüyor, kalsın.. [2], [3], [4].. --kibele 17:28, 16 Mart 2017 (UTC)
Kaynaklar eklenirse kayda değer olur. Kaynaklardaki bilgilerden maddede bahsedilmeli.--Nushirevan11 ☾★ 20:13, 16 Mart 2017 (UTC)
KD ise KD'dir. Kaynaksız ise kaynaksızdır. Lütfen aradaki farkı ayırt edelim. Kaynaksızsa, kaynak eklemeye çalışalım. Hemem SAS'a taşımak yerine sayfaya kaynaksız şablonu koyarak kullanıcıların dikkatini buna çekelim. Bu da burada kalsın, sayfa da kalsın. thecatcherintheryemesaj 11:32, 18 Mart 2017 (UTC)
Thecatcherintherye KD ise niçin kaynaklandırmıyorsunuz. Bahsettiğiniz kaynağın içeriğini sayfaya aktardınız mı? Kaynak göstermekle yeterli olmuyor. Sayfa şu an KD değil. Gösterdiğiniz kaynakların bilgilerini sayfaya işlediğiniz zaman KD olur. O kaynağı burda belirteceğinize sayfaya ekleyebilirdiniz. Sadece eklemek yeterli bir olgu değil. Kaynaktaki bilgiler sayfaya işlenmeli.--Nushirevan11 ☾★ 22:29, 18 Mart 2017 (UTC)
 • Genel bir hatırlatma için araya gireyim, yeterince kaynaklandırılmamış maddeler kaynak eklenince birden KD hale gelmez. KD kriterlerini sağlıyorsa zaten KD'dir ve silinemez. Kaynaksızlık ayrı bir meseledir, silme gerekçesi oluşturmaz. Kısacası silinmesine ilişkin gerekçemiz "maddede yeterince kaynak yok" değil, "bu maddeyi konu alan ve KD olduğunu gösteren yeterince kaynak yok" olabilir ancak. Politika ve yönergelerimiz böyle diyor. --Yabancım 08:51, 19 Mart 2017 (UTC)
Yabancı Rapsar ŞURADA sizin gerekçenizin tersi bir gerekçe ileri sürüyor. Kaynak var kaynak var deniliyor ancak kaynaklar sayfada görünür hale getirilmiyorsa kaynak var demenin ne manası kalıyor. Kaynakta o maddenin sadece adının geçmesi de her zaman KD yapmaz. Ayrıca kaynakta yer alan bilgilerin maddeye işlenmesi gerekiyor. Tabi ki öyle maddeler var ki bu maddeler hakkında binlerce kaynak çıkıyor. Bu tür durumlar istisna. Saygılar.--Nushirevan11 ☾★ 17:21, 20 Mart 2017 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 08:27, 21 Mart 2017 (UTC)

Sisam Adası Aşıkları[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Sisam Adası Aşıkları"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer değil. Nushirevan11 ☾★ 19:31, 16 Mart 2017 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

Ağlatan (Erol Çelik romanı)[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Ağlatan (Erol Çelik romanı)"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değerlik etiketine istinaden SAS'a taşıyorum. Nushirevan11 ☾★ 19:38, 16 Mart 2017 (UTC)

19 Numaralı Koltuk[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "19 Numaralı Koltuk"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değerlik etiketine istinaden SAS'a taşıyorum. Nushirevan11 ☾★ 19:39, 16 Mart 2017 (UTC)

Satranç ve Şövalye[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Satranç ve Şövalye"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değerlik etiketine istinaden SAS'a taşıyorum. Nushirevan11 ☾★ 19:40, 16 Mart 2017 (UTC)

Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 08:30, 21 Mart 2017 (UTC)

Şehir (gazete)[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Şehir (gazete)"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer gözükmüyor. Nushirevan11 ☾★ 19:41, 16 Mart 2017 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 08:33, 21 Mart 2017 (UTC)

Yer Eksi İki[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Yer Eksi İki"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer değil. Nushirevan11 ☾★ 19:42, 16 Mart 2017 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 08:28, 21 Mart 2017 (UTC)

Düş Hekimi 1[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Düş Hekimi 1"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

KD değil. Nushirevan11 ☾★ 19:44, 16 Mart 2017 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 08:28, 21 Mart 2017 (UTC)

İhtilalin Süvarisi[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "İhtilalin Süvarisi"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

KD değil. Nushirevan11 ☾★ 19:56, 16 Mart 2017 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 08:28, 21 Mart 2017 (UTC)

Nesrin Turhan[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Nesrin Turhan"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Tek bir kaynakta geçiyor kayda değer değil. Nushirevan11 ☾★ 19:58, 16 Mart 2017 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

Çikolata Kaplı Hüzünler[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Çikolata Kaplı Hüzünler"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

KD etiketine istinaden SAS'a taşıyorum. Nushirevan11 ☾★ 20:06, 16 Mart 2017 (UTC)

Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 08:27, 21 Mart 2017 (UTC)

Çankaya Kâbusu[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Çankaya Kâbusu"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer değil. Nushirevan11 ☾★ 20:07, 16 Mart 2017 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 08:27, 21 Mart 2017 (UTC)

Söylenmemiş Şarkılar[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Söylenmemiş Şarkılar"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer değil. Nushirevan11 ☾★ 20:08, 16 Mart 2017 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

21. Yüzyılda Türkiye[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "21. Yüzyılda Türkiye"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

KD gözükmüyor. Yazarın sayfasına aktarılsın. Nushirevan11 ☾★ 20:09, 16 Mart 2017 (UTC)

Hasan Hilmi Özdemir[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Hasan Hilmi Özdemir"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

KD değil. Nushirevan11 ☾★ 14:06, 17 Mart 2017 (UTC)

 • Kalsın Kalsın--SarvSarv 14:16, 17 Mart 2017 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Hiçbir kayda değerliği yok. Yargıtay üyesi olmak kayda değer yapmaz. Sayfayı oluşturan Sarv'ın viki politikalarına yönelik bir gerekçesi yok.--Nushirevan11 ☾★ 15:47, 17 Mart 2017 (UTC)
 • Silinsin Silinsin yargıtay üyesi olmak tek başına KDlik kriterlerini karşılamamakta...--Muratero 11:28, 20 Mart 2017 (UTC)

Kader Kuyusu[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Kader Kuyusu"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

KD etiketine istinaden SAS'a taşıyorum. Nushirevan11 ☾★ 15:35, 17 Mart 2017 (UTC)

 • hızlı kalsın hem maddede kaynak var, hem de Mehmed Uzun bütün eserlerinin kayda değer olmasına yetecek kadar kayda değer bir romancı, az sayıdaki romanı pek çok araştırmaya konu olmuş durumda. daha önce de konuşuldu, konuları tekrar tekrar buraya getirmekte bir yarar görmüyorum. --kibele 15:40, 17 Mart 2017 (UTC)
 • Yorum Yorum Sayfada kaynak yok. Bu haliyle kayda değer değil. Mehmed Uzun'un 'öylesine kayda değer' olduğunu iddia etmek indi bir yorumdur, kişiden kişiye değişir.--Nushirevan11 ☾★ 15:46, 17 Mart 2017 (UTC)
kullanıcılar bu yönde yorum yaptıktan sonra bu romanları adaylıktan çıkartmanız zaten yeterince sorunlu.. dediğim gibi mehmed uzun'un az sayıda romanı için aynı akademik kaynaklar mevcuttur, tamamına eklenebilir ki zaten maddelerde kaynaklar da mevcut. bir maddede kd etiketi olması buraya getirilmesi için yeterli değil.. daha önce defalarca bilgilendirildiğiniz halde böyle maddeleri buraya getirmekteki ısrarınız ve aynı yöndeki söylemleriniz nedeniyle daha fazla yorum yapmayı düşünmüyorum. --kibele 15:51, 17 Mart 2017 (UTC)
ek olarak, vito'nun şuradaki sözlerine de katılıyorum: "VP:SAS sürecini "maddelere kaynak ekleme" konulu bir haftanın iş birliği projesiyle karıştırmayı acilen bırakmamız gerekiyor topluluk olarak." --kibele 17:55, 17 Mart 2017 (UTC)
Kibele Göstermiş olduğunuz bağlantıdaki Rapsar'ın görüşlerine de ben katılıyorum. Çok mantıkî ve gerekçeli yorumlar. Haklısınız daha fazla yorum yapmaktan ziyade kaynakları sayfaya eklemek elzemdir. Ancak var olduğunu iddia ettiğiniz kaynakların içeriklerinin sayfaya aktarıldığını göremedim.--Nushirevan11 ☾★ 20:41, 17 Mart 2017 (UTC)
 • Uzun'un kitaplarının kayda değer olduğuna dair basit bir kaynak. --Cemallamec (mesaj) 17:12, 17 Mart 2017 (UTC)
 • kalsın Bu yöndeki görüşlere katılıyorum. Mehmed Uzun'un bütün kitapları kayda değerdir. thecatcherintheryemesaj 11:25, 18 Mart 2017 (UTC)
 • Literatürde "kurucu yazar" diye bahsedilen bir yazarın politika doğrultusunda tüm kitaplarının kayda değer olduğunu söylemenin adil olduğunu düşünüyorum. Kalsın. Nushirevan11 taleplerinizi politikayla desteklemediğiniz sürece kayda değerlik için maddeye kaynak eklenmesinin gerekli olmadığını düşüneceğim. Bunun beklenmesi saygı duyduğum bir yaklaşımdır ve kesinlikle ideal durumdur; ancak politikada karşılığı yoktur, yorum farkıdır. 56 silinmeye aday sayfa varken her defasında kaynakları süzüp maddeye desteklediği bilgilerle eklemenin de kullanıcılardan beklenmemesi gerektiğine inanmıyorum. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 22:16, 21 Mart 2017 (UTC)

Sen (roman)[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Sen (roman)"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

KD etiketine istinaden SAS'a taşıyorum. Nushirevan11 ☾★ 15:36, 17 Mart 2017 (UTC)

 • hızlı kalsın hem maddede kaynak var, hem de Mehmed Uzun bütün eserlerinin kayda değer olmasına yetecek kadar kayda değer bir romancı, az sayıdaki romanı pek çok araştırmaya konu olmuş durumda. daha önce de konuşuldu, konuları tekrar tekrar buraya getirmekte bir yarar görmüyorum. --kibele 15:40, 17 Mart 2017 (UTC)
Kibele Mehmed Uzun'un 'öylesine kayda değer' olduğunu düşünmüyorum. Daha önce bir başka roman üzerinden kişisel yorumlarda bulunuldu. O yorumların nesnel olduğuna dair bir viki politikası belirlenmedi. Bu sebepten ötürü bu farklı eserde farklı yorumlar yapanlar olabilir.--Nushirevan11 ☾★ 15:44, 17 Mart 2017 (UTC)
kullanıcılar bu yönde yorum yaptıktan sonra bu romanları adaylıktan çıkartmanız zaten yeterince sorunlu.. dediğim gibi mehmed uzun'un az sayıda romanı için aynı akademik kaynaklar mevcuttur, tamamına eklenebilir ki zaten maddelerde kaynaklar da mevcut. bir maddede kd etiketi olması buraya getirilmesi için yeterli değil.. daha önce defalarca bilgilendirildiğiniz halde böyle maddeleri buraya getirmekteki ısrarınız ve aynı yöndeki söylemleriniz nedeniyle daha fazla yorum yapmayı düşünmüyorum. --kibele 15:51, 17 Mart 2017 (UTC)
ek olarak, vito'nun şuradaki sözlerine de katılıyorum: "VP:SAS sürecini "maddelere kaynak ekleme" konulu bir haftanın iş birliği projesiyle karıştırmayı acilen bırakmamız gerekiyor topluluk olarak." --kibele 17:53, 17 Mart 2017 (UTC)
Kibele Kullanıcılardan Pınar'ın göstermiş olduğu kaynaklara baktım. Hiçbirisinde Kader Kuyusu ve Sen romanından bahsedilmiyor. Yorumlarda da üçünü kapsayıcı yorum yapılmadığı için sadece "Aşk Gibi Aydınlık Ölüm Gibi Karanlık" adlı eseri kaynaklandırıldığı için diğer eserleri SAS'tan çıkardım. Size göre sorunlu olabilir bana göre mantıkî bir karardır. Ayrıca Thecatcherintherye'nin yorumundan önce SAS'tan çıkarmıştım. SAS'a aday gösteren olarak birleşik SAS'tan çıkarmak hakkımdır. İddia ettiğiniz gibi kaynaklar ekli filan değil. Sen romanında iki kaynak var. 1.si Şeyhmus Diken'e ait ancak sayfa bilgisi filan yok. Doğrulanamıyor. 2. kaynak ise ölü url. Kader Kuyusu romanının sayfasında ise kaynak mevcut değil. Cemallamec'in gösterdiği akadmeik pdf'e baktım. Pdf'de Sen romanından bahsedilmiyor. Kader Kuyusu'ndan bahsediliyor. Kaynakların var olduğunu söylemek yeterli bir olgu değil. O kaynakların içeriğinden madde içerisinde görünür bir şekilde bahsedilmezse maddeler kayda değer olmaz. Beni burda yargılayacağınıza var olduğunu iddia ettiğiniz kaynakların içeriğini maddelere eklemiş olsaydınız kalsın diye oy verirdim. KD etiketi varsa ve kaynaklandırılmamışsa SAS'a taşırım.--Nushirevan11 ☾★ 20:37, 17 Mart 2017 (UTC)
 • yorum: oy kullanabiliyor muyum bilmiyorum çünkü tüm hesaplarım allak bullak olmuş ama maddeyi açan biri olarak şunu söyleyebilirim. Mehmed Uzun, Çağdaş Kürt edebiyatı için önemli biri olmakla birlikte eserleri de kayda değerlik kriterlerini karşılamakta. İlla maddesinde paragraflarca bilgi eklenmiş olmasına gerek yok, ileride biri çıkar maddeye ekler. O ayrı bir konu. Ama madde silinmemeli. --Cemallamec (mesaj) 16:59, 17 Mart 2017 (UTC)
 • kalsın daha önceki Mehmed Uzun romanındaki görüşüme istinaden. Yazarın kendisi öylesine kayda değerdir. thecatcherintheryemesaj 11:23, 18 Mart 2017 (UTC)
 • kalsın araştırmalara konu olmuş bir yazarın ilk romanı. Haliyle araştırmalarda atıflar var.--Pragdonmesaj 07:39, 19 Mart 2017 (UTC)
 • Literatürde "kurucu yazar" diye bahsedilen bir yazarın politika doğrultusunda tüm kitaplarının kayda değer olduğunu söylemenin adil olduğunu düşünüyorum. Kalsın. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 22:39, 21 Mart 2017 (UTC)

Şebnem Günaydın[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Şebnem Günaydın"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

KD değil. Nushirevan11 ☾★ 20:51, 17 Mart 2017 (UTC)

 • Kalsın Kalsın-- Yargıtay Genel Sekreterliği ve Yargıtay 3. Ceza Dairesi Başkanlığı görevine getirilmiş ilk kadın yargı mensubu olması bile silinmemesi için yeterli gerekçedir kanısındayım, hatta Yargıtay üyeleri arasında en son silinmesi gereken kişidir. SarvSarv 21:54, 18 Mart 2017 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Kayda değer yanı yok.--Nushirevan11 ☾★ 15:36, 20 Mart 2017 (UTC)
  • Yorum Yorum Kayda değer olduğunu düşünüyorum çünkü kayda değerin genel başlığında tanınma şartı var ve kendisi tanınan ve pek çok defa haber olmuş bir isimdir. SarvSarv 12:07, 21 Mart 2017 (UTC)
 • [5] [6] [7] [8] dahil olmak üzere çoklu bağımsız kaynaklarda önemli bahsi geçmiş/konu olmuş. Kalsın. "Kayda değer yanı yok" gibisinden kestirip atmanın doğru olmadığını düşünüyorum; kayda değer olduğunu gösterecek kaynak bulunamadığını ifade etmek daha yapıcı olabilir kanımca. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 22:13, 21 Mart 2017 (UTC)
Seksen iki yüz kırk beş meslekî atamalarından ötürü konu edinildiği için kayda değer oluyor ancak bir başka kişi ölümünden ötürü pek çok bağımsız kaynak tarafından konu edilince sadece ölümü üzerinden gündeme getirildiği için kayda değer olmuyor. Buradaki tenakuzu bana açıklar mısınız rica etsem?--Nushirevan11 ☾★ 13:14, 24 Mart 2017 (UTC)
 • yukarıda verilen kaynaklar zayıf da olsa yeterlidir, kalsın.. bütün yargıtay üyelerinin kayda değerdir diye maddesinin açılması kadar tamamının kayda değer değil diye yorumlanması da doğru değil. --kibele 08:55, 22 Mart 2017 (UTC)

Nûbihara Biçukan[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Nûbihara Biçukan"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

KD etiketine istinaden SAS'a taşıyorum. Nushirevan11 ☾★ 19:56, 18 Mart 2017 (UTC)

kd etiketi olması sas'a taşıma gerekçesi değildir, madde kayda değerdir, sadece akademik kaynaklara bakmak hızlı kalsın demek için yeterlidir.. --kibele 20:09, 18 Mart 2017 (UTC)

Kibele Bu haliyle kayda değer değil. Kürtçe kaynaklarda bilgi mevcut sanırım. Eğer Kürtçeniz varsa bakmış olduğunuz akademik kaynaklardan bilgi aktarabilirsiniz. Madde kayda değer ise maddeye kaynaklardan bilgi aktararak bunu kanıtlayabilirsiniz. Kayda değerdir demek kayda değer yapmıyor. İyi çalışmalar.--Nushirevan11 ☾★ 20:13, 18 Mart 2017 (UTC)
 • hızlı kalsın kaynak ve dış bağlantı eklendi. --Pragdonmesaj 07:36, 19 Mart 2017 (UTC)
 • Hızlı Kalsın Kalsın. Çünkü madde KD'dir. Eser tamamlandığı yüzyıldan itibaren neredeyse bütün Kürt medreselerinde okunmuş, ders kitabı olarak okutulmuş ve ezberlenmiştir.
  Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu'daki alimlerin tamamına yakını medresede bu eseri okumuşlar . Kürt medreselerinin kapatıldığı ve yasak olduğu dönemlerde bile bu eser yine okutulmuş ve halen de okunuyor. Yani Ahmed-i Hani'nin bu eseri Mem û Zîn'den bile daha KD olduğu kesindir.Xwedêda (mesaj) 13:57, 19 Mart 2017 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Maddede belirtilen öneme dair kaynaklar eklenmiş görünüyor. --Ahmet Turhan (mesaj) 15:07, 19 Mart 2017 (UTC)
 • kalsın Görüşüm öncelikle Ahmed-i Hani'den geliyor. Ahmed-i Hani, devrinin en ileri alimlerindendir. Bu da, kendisinin kayda değer olduğu sonucunu ortaya çıkarmaktadır. Ayrıca, kitabın da bir kaynak olarak kullanıldığına dair kaynaklar, kitabın kayda değer olduğunu göstermektedir. Adademik çalışmalarda kitaptan bahsedilmiş olması da cabası.--thecatcherintheryemesaj 18:26, 21 Mart 2017 (UTC)
 • Kalsın. Kayda değer olduğunu gösteren yeterince kaynak var. Vitruvian (mesaj) 21:53, 21 Mart 2017 (UTC)
 • Kalsın. Vikipedi:Kayda değerlik (kitaplar): "Kitap herhangi bir ülkede ilk, orta ve yüksek dereceli okulların herhangi birisinde eğitim nedeniyle kullanılıyorsa". Medreselerde yüzyıllarca okutulduğu maddede kaynaklı olarak ifade edilmiş. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 22:38, 21 Mart 2017 (UTC)
 • Hızlı Kalsın KD tartışması ve SAS'a taşınması hataydı zaten. Sadece düzenleme ihtiyacı varmış maddenin. Ayrıca üç yeni akademik kaynak daha ekledim. Kalsın Kalsın Neribij (mesaj) 14:42, 22 Mart 2017 (UTC)

Rahimberdı Annamuratnejad[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Rahimberdı Annamuratnejad"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer değil. Nushirevan11 ☾★ 20:33, 18 Mart 2017 (UTC)

 • Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Aynı günlerde açılmış (şimdilik) 4 dilde aynı kişinin hakkında madde! Kaynak sıkıntısı var ve KD değil. ÖterbülbülBuyrun? 21:42, 18 Mart 2017 (UTC)

"Ne Yapmalı"cılar Kitabı[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: ""Ne Yapmalı"cılar Kitabı"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer gözükmüyor. Nushirevan11 ☾★ 22:03, 18 Mart 2017 (UTC)

Stalin'i Anlamak[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Stalin'i Anlamak"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

KD değil. Nushirevan11 ☾★ 23:15, 18 Mart 2017 (UTC)

 • Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin hiçbir kayda değerlik ölçütünü karşılamıyor, tartışmaya bile gerek yok. --Tuğkan (mesaj) 09:06, 19 Mart 2017 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Katılıyorum...--Muratero 15:27, 19 Mart 2017 (UTC)
 • Silisin - kayda değerliğini ispatlayacak bir referans bulamadım. Güncelleme olursa revize hakkımı mahfuz tutuyorum. --Maurice Flesier message 20:09, 19 Mart 2017 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Yazar da konu da kayda değer. Maddenin üzerinde biraz değişiklik yapılması iyi olabilir.эртлй ილეტი იაზ 08:24, 20 Mart 2017 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Kitabın ansiklopedik açıdan kayda değer olduğunu göremediğim gibi yazılan madde de ansiklopedik değil. Kavas (mesaj) 14:01, 20 Mart 2017 (UTC)
Yorum Yorum Öncelikle kitabın yazarı kayda değerdir. Yazdığı kitap birden çok baskı yapmış, hala yeniden basılmaktadır. Kitap, yukarıdaki linklerden görebildiğim kadarıyla bazı akademik makalelerde atıfta bulunulan bir eserdir. Eğer maddenin silinmesinde aciliyet taşıyan bir durum yoksa izin verirseniz bazı güncellemeler yapayım, çalışma sonrasında yeniden değerlendirilir. Eğer bir itiraz yoksa çalışma şablonu koyuyorum.эртлй ილეტი იაზ 05:18, 21 Mart 2017 (UTC)
Yorum Yorum Bahsedilen çalışma tamamlanmıştır. Yeniden değerlendirip görüşlerinizi belirtebilirsiniz. эртлй ილეტი იაზ 06:06, 23 Mart 2017 (UTC)
Kanaatimce, kitabın satış rakamı, edebiyat çevreleride yansılamaları, medyada yansımaları, akademik makalelerde atıfta bulunulmuş olması vs. gibi çeşitli bilgilerin bazılarına maddede yer verilirse kayda değerlik ölçütünü karşıladığı gösterilmiş olur. Kavas (mesaj) 09:55, 23 Mart 2017 (UTC)
Sanırım Kavas ve Ahmet Turhan katkılarının ardından maddenin kayda değerlik ölçütlerini yerine getirdiği görülüyor. Eğer aksi görüş yoksa Silinmeye aday şablonunun kaldırılmasını isteyeceğim. İyi çalışmalar...эртлй ილეტი იაზ 08:16, 24 Mart 2017 (UTC)
 • Yorum Yorum Halen kayda değerligini ispat edecek tek bir kaynak bulunmuyor. Şablon, verilecek bir karar sonrası bir hizmetli tarafından kaldırılıyor bu arada. --Maurice Flesier message 12:01, 24 Mart 2017 (UTC)
Eklenen dış bağlantıları açarak bakma fırsatınız oldu mu? Kanımca bunlar yeterli. Olmasını düşündüğünüz türde bir kriter varsa paylaşırsanız sevinirim.эртлй ილეტი იაზ 14:33, 24 Mart 2017 (UTC)

Rengarenk bölümleri listesi[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Rengarenk bölümleri listesi"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Ana maddesi Rengarenk (dizi)'ten ayrılabilecek nitelikte olduğunu düşünmüyorum. Aktarılsın. ~ HastaLaVi2 (mesaj) 12:48, 19 Mart 2017 (UTC)

Şubat bölümleri listesi[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Şubat bölümleri listesi"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Ana maddesi olan Şubat (dizi)'a aktarılsın. ~ HastaLaVi2 (mesaj) 12:49, 19 Mart 2017 (UTC)

Eylül bölümleri listesi[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Eylül bölümleri listesi"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

KD değil. Dizinin bile maddesi yokken bölüm listesi açılmış? ~ HastaLaVi2 (mesaj) 12:50, 19 Mart 2017 (UTC)

Gönül İşleri bölümleri listesi[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Gönül İşleri bölümleri listesi"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Ayrı madde olacak kadar kapsamlı değil. Gönül İşleri'ne aktarılsın. ~ HastaLaVi2 (mesaj) 12:50, 19 Mart 2017 (UTC)

Nefes Nefese bölümleri listesi[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Nefes Nefese bölümleri listesi"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Ayrı madde olacak kadar kapsamlı değil. Nefes Nefese (dizi) maddesine aktarılsın. ~ HastaLaVi2 (mesaj) 12:51, 19 Mart 2017 (UTC)

Cinayet bölümleri listesi[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Cinayet bölümleri listesi"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Ayrı madde olacak kadar kapsamlı değil. Cinayet (dizi) maddesine aktarılsın. ~ HastaLaVi2 (mesaj) 12:52, 19 Mart 2017 (UTC)

Avrupa Birleşik Devletleri Sloganı Üzerine[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Avrupa Birleşik Devletleri Sloganı Üzerine"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

kd'lik sorunu? --Maurice Flesier message 20:02, 19 Mart 2017 (UTC)

Ölü Şovenizm ve Yaşayan Sosyalizm[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Ölü Şovenizm ve Yaşayan Sosyalizm"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

kd'lik sorunu? --Maurice Flesier message 20:05, 19 Mart 2017 (UTC)

Portal:Sinema/Haberler[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Portal:Sinema/Haberler"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Düzenli haber takibini yapacak bir mekanizmamız olmadığı için bu sayfanın güncelliği sağlanamamaktadır. Haliyle atıl bir halde durmaktadır. Bu sebeple silinsin diyorum. Daha önce Vikipedi:VikiProje Sinema/Tartışmalarda bahsetmiştim ama oraya ilgi olmayınca mecburen SAS süreci başlatmak durumunda kaldım. Bu başlığa bağlı olarak Portal:Sinema/Haberler/Arşiv'in de silinmesi gerekmekte. Pragdonmesaj 15:08, 21 Mart 2017 (UTC)

 • Vito Genovese buraya bir bakabilir misin? ben mi bir hata yaptım yoksa sistemsel bir sorun mu var acaba? --Pragdonmesaj 15:10, 21 Mart 2017 (UTC)
Pragdon: Twinkle'ın kodunda bu kısım değiştirilmeden kaldığı için sorun olmuş. Kodu güncelleyip sayfada gerekli işlemleri yaptım. Şu an olmuş olması lazım.
Vito Genovese 15:52, 21 Mart 2017 (UTC)
Çok teşekkürler Vito Genovese uğraştırdım seni. Eline sağlık :) --Pragdonmesaj 16:13, 21 Mart 2017 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Gerekçeye katılıyorum. Bölümün portalin işlevine katkısı da yok. --Yabancım 18:09, 21 Mart 2017 (UTC)

Keşkül (dergi)[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Keşkül (dergi)"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

KD değil. Nushirevan11 ☾★ 17:44, 21 Mart 2017 (UTC)

maddede bir kaynak var, fazlası da var gibi görünüyor, kalsın.. --kibele 20:15, 21 Mart 2017 (UTC)

İkili İktidar (makale)[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "İkili İktidar (makale)"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Vladimir Lenin bibliyografyasına aktarılsın. Nushirevan11 ☾★ 17:48, 21 Mart 2017 (UTC)

İstanbul Bilirkişiler Derneği[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "İstanbul Bilirkişiler Derneği"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

KD değil. Nushirevan11 ☾★ 17:52, 21 Mart 2017 (UTC)

Liber+[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Liber+"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

KD değil. Nushirevan11 ☾★ 18:09, 21 Mart 2017 (UTC)