Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar

Vikipedi, özgür ansiklopedi
(Vikipedi:Silinmeye aday maddeler sayfasından yönlendirildi)
Şuraya atla: kullan, ara
Tartışmalar
Kısayollar:

Bu sayfa, Vikipedi kullanıcılarının sayfaların silinmesi hakkında tartıştıkları ve görüş bildirdikleri sayfadır. Silinmesi öngörülen güncel sayfalara yukarıdan bu aya tıklayarak erişebilirsiniz. Buraya eklenen silinmeye aday sayfaların durumu genellikle 5 gün (bu süre tartışmanın durumuna göre uzayabilir) içinde tartışılarak karara bağlanır. Kullanıcıların hızlı silme ya da hızlı kalma yönünde çok miktarda görüş bildirmesi durumunda 5 günlük süre beklenmeksizin tartışma sonuçlandırılabilir.

Bir sayfanın silinebilmesi için fikir birliğinin sağlanmış olması gerekmektedir. (bkz. Vikipedi:Hizmetliler için silme yönergeleri)

Tartışma sonucuna göre sayfa:

 • Kalır
 • Silinir
 • Uygun şekilde düzenlenir
 • Diğer bir sayfa ile birleştirilir
 • Diğer Wikimedia projelerine (Vikikitap, Vikisöz, Vikisözlük, Vikikaynak veya diğer dillerdeki Vikipedi'ler) gönderilir
 • İsmi değiştirilir.

İçindekiler

SAS şablonu kullanımında dikkat edilmesi gereken noktalar[kaynağı değiştir]

Ayrıca, "tarafsız olmama" (Vikipedi:Tarafsız bakış açısı) gerekçesi de sıklıkla kullanılır, fakat bu durumdaki çoğu sayfanın kurtarılabilmesi olasıdır. Dolayısıyla bu gerekçe, silme için çok kuvvetli bir dayanak değildir.

Görüş bildirirken dikkat edilmesi gereken noktalar[kaynağı değiştir]

 • Sayfanın ilk veya önemli katkıları bulunan bir yazarı iseniz, neden silinmemesi gerektiğini silme politikasını göz önünde bulundurarak açıkça belirtin.
 • Sayfa hakkında görüş belirtmeden önce, lütfen sayfayı inceleyin. Sadece aday gösteren kişinin verdiği bilgilere göre görüş bildirmeyin. Sayfanın durumu hakkında daha fazla bilgi edinmek için, tartışma sayfasını ve sayfanın geçmişini incelemeniz tavsiye edilir, zira tartışma sayfası görüş belirtirken dikkate almanız gereken bilgiler içerebilir.
 • Eğer fikriniz değiştiyse ve görüşünüzü değiştirmek isterseniz, tavsiye edilen yol, eski görüşünüzü vurguladığınız yerin üstünü çizip yenisini yazmanızdır. (Örn: <s>eski görüş</s> yeni görüş; Silinsin Kesinlikle kalsın şeklinde.)
 • Genel olarak kullanıcıların konuya ilişkin görüşlerinin bir eylem belirtmesi ve bu eylemi belirten kısmın koyu harflerle (Örn; "Silinmesin" veya "Silinsin" şeklinde) yazılması öngörülmüştür. İfade edilen görüş yukarıda belirtilen eylemlerden birinin yapılmasına dair bir kanaat içermelidir.
 • Tartışmaya herkes katılabilir, fakat yorum ve tavsiyeler, özellikle kötü niyetle yapılmış izlenimi veriyorsa, inandırıcı olmayabilir.
 • Her tartışma için görüş belirtmek zorunda değilsiniz. Aşağıda belirtilen hususları göz önünde tutup tartışmaya katılmayabilirsiniz:
  • Tartışma sizin bilmediğiniz ya da size hiç tanıdık gelmeyen bir konuyu içerebilir.
  • Zaten hâlihazırda fikir birliği ile alınmış kararı kabul etmiş olabilirsiniz.
 • Sayfalara eklediğiniz sebep ve önerilerin sonuna "~~~~" şeklinde imzanızı atmayı unutmayınız.

Bir sayfanın silinmeye aday gösterilmesi[kaynağı değiştir]

Bir sayfayı silinmeye aday göstermek için aşağıdaki adımları izleyiniz. Burada sayfa adı yerine silinecek sayfanın adı yazılmalıdır.

I.
Silme şablonunu sayfaya ekleyiniz.

  Silinecek sayfada değiştir sekmesine tıklayarak açılan değiştirme penceresinde sayfanın en üstüne şablonu ekleyiniz.
  (Bu kısmı kopyalayıp yapıştırabilirsiniz.):

{{yk:sas}}

Lütfen "SAS" kelimesini değişiklik özetine eklemeyi unutmayın ve küçük değişiklik olarak işaretlemeyin. "Sayfayı izle" kutusunu seçmeniz iyi olacaktır. Bu sayede sayfadaki uyarı şablonunun vandalizm sonucu kaldırılmasını engelleyebilirsiniz. Sayfayı kaydedin.

Eğer şablonu silmeye aday gösteriyorsanız, <noinclude>{{yk:sas}}</noinclude> şeklinde kullanın.

(Şayet sayfa daha önceden silinmeye aday olmuşsa, {{yk:sasx|"x"}} (ikinci "x" kısmına sayfanın kaçıncı kez aday gösterildiği yazılmalıdır) şablonunu {{yk:sas}} yerine kullanın.

II.
Silmeye aday sayfanın tartışma sayfasını oluşturun.

  Sayfanın üstündeki SAS kutusu, oluşmamış bir bağlantı içermektedir.
  Bu bağlantı tartışmanın gerçekleşeceği sayfaya verilmiş bağlantıdır. Sayfayı açmak için tıklayın.
  Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/sayfa adı.
  Bu sayfayı değiştirin ve alttaki kısmı oraya kopyalayın.

{{yk:sas2 | sa=sayfa adı | metin=Sayfa ne için silinmelidir.}}--~~~~

sayfa adı kısmını silinecek sayfanın ismi ile değiştirin ve neden silinmesi gerektiğini belirtin. İstiyorsanız, gerekçe kısmı sonrasında '''silinsin''' ibaresini ekleyebilirsiniz. Bu, tartışmada sizin görüşünüz olarak geçecektir. "Sayfayı izle" kutusunu seçmeniz tartışmayı takip etmenizi sağlayacaktır. Özet olarak bir şey yazmanız gerekmiyor, fakat "silinmesi yönünde ilk görüş" yazmanız yerinde olur. Sayfayı kaydedin.

III.
Sas tartışmalarına katılan kullanıcılara haber verebilirsiniz.

  Aşağıdaki şablonu kopyalayın ve bu bağlantıya basarak kayıt sayfasına ulaşın.
  Şablonu kayıt sayfasının en altına ekleyiniz.

{{yk:sas3 | sa=sayfa adı}}

Yine "sayfa adı" kısmını silinmeye aday sayfanın adı ile değiştirin. Özet kısmında da sayfanın adını belirtmeyi unutmayın. Sayfayı kaydedin.

SAS tartışması sonucunun arşivlenmesi[kaynağı değiştir]

SAS tartışması sonucunda aşağıdaki şablonlar kullanılarak tartışmalar kapatılır:

 • Eğer sayfanın kalması yönünde fikir birliği oluşmuşsa: Sayfanın başına {{SAS Kalsın}} şablonu ve imza, sonuna da {{SAS Son}} şablonu eklenir. Sayfa içindeki SAS etiketi, özet kutusuna tartışma sayfasının bağlantısı girilerek kaldırılır. Sayfanın tartışma sayfasına {{Eski SAS}} şablonu eklenir.
 • Eğer sayfanın silinmesi yönünde fikir birliği oluşmuşsa: Sayfanın başına {{SAS Silinsin}} şablonu ve imza, sonuna da {{SAS Son}} şablonu eklenir. Sayfa silinir, silinme nedeni olarak tartışma sayfasının bağlantısı girilir.
 • Eğer sayfanın ne kalması ne de silinmesi yönünde fikir birliği oluşmamışsa: Sayfanın başına {{SAS Kararsız}} şablonu ve imza, sonuna da {{SAS Son}} şablonu eklenir. Sayfa içindeki SAS etiketi, özet kutusuna tartışma sayfasının bağlantısı girilerek kaldırılır. Tartışma sayfasına {{Eski SAS}} şablonu eklenir.

Silme işlemine dair not: Bir sayfanın silinmeye aday gösterilmesi ve tartışma sonucu silinmesi, sayfanın ele aldığı konunun Vikipedi'de işlenmesinin uygun olmadığı anlamına gelmez. Her ne kadar ele aldığı konunun ansiklopedik olmadığı gerekçesiyle silinen bazı sayfalar için bu doğru olsa da, çoğu sayfa tarafsızlık, muhtemel telif ihlali veya ansiklopedik tarzda yazılmadığı gerekçeleriyle silinmeye aday gösterilmektedir. Düzensiz, taraflı unsurlar taşıyan ve telif durumu belirsiz sayfaların silinmesi, ileride konunun daha nitelikli biçimde ele alınmasına olanak sağlar.


< Ocak · Şubat · Mart · Nisan ·


Tartışmalar[kaynağı değiştir]

Ahmet Şağar[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Ahmet Şağar"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Toplu SAS teklifimi kaldırıyorum. Madde tek başına silinsin. Sistematik bir şekilde açılan kayda değer olmayan hukukçu ve yüksek düzey görevliler maddelerini toplu şekilde SAS'a taşıyorum. HS etiketi eklediğim zaman hizmetliler tarafından silinmiyorlar. Tek tek SAS'a taşındığı zaman da SAS'ta şişkinliğe sebep oluyorlar. Bu madde kayda değer olmayan şu maddeler ile birlikte silinsin:

Ahmet Şağar, Akın İzmirlioğlu, Bener Cordan, Davut Telli, Emin Kuz, Fikret Nesip Üçcan, Hasan Tahsin Gökcan, M. Murat Tuncer Nushirevan11 16:43, 13 Ocak 2018 (UTC)

 • Kalsın Kalsın Böyle toplu SAS'lara karşıyım. Tamamı KD olmasa bile karşıyım. Hangi birini inceleyip sağlıklı karar alacağız da nereye yazacağız? Teker teker incelensin. --Pragdonmesaj 23:31, 13 Ocak 2018 (UTC)
@Pragdon SAS'ta değişiklik yaptım tekrar bakınız.--Nushirevan11 12:21, 14 Ocak 2018 (UTC)

Süleymaniye Vakfı[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Süleymaniye Vakfı"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

İmsak ve iftar vakitlerine itirazla gündeme gelmiş, bunun haricinde maddeyi kayda değer kılacak bağımsız ve güvenilir kaynaklar yok. Nushirevan11 00:49, 16 Ocak 2018 (UTC)

Abluka Alarm[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Abluka Alarm"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Tartışma sayfasında 1, 4 ve 5. kriterleri sağladığı söylenmiş. (1) Arama sonuçlarında kayda değer bir şeyler çıkmıyor. (4) Kayda değer bir şirketten 2 albüm çıkarması meselesi ise 2 albüm de Melankolia Müzik yani Sagopa Kajmer'in şirketinden çıkmış. (5) Kayda değer bir grubun üyesi olması ise Kuvvetmira'da adı geçtiğinden dolayı. Yani yine Sagopa Kajmer ile bağlantılı. Sagopa Kajmer dışında adı pek anılmıyor. Silinmesi taraftarıyım. Turgut46 18:40, 29 Ocak 2018 (UTC)

Ali Kılıç (siyasetçi)[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Ali Kılıç (siyasetçi)"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değerliği konusunda değerlendirilmesi için SAS'a taşındı. SakhalinioBuyrun beniiiim? 15:12, 13 Şubat 2018 (UTC)

Yorum Yorum 5 günü aştı SAS'ta bekliyor. Ali Kılıç'ın Kayda değer kişi kriterlerini karşıladığını düşünüyorum. Ayrıca Google aramalarında Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç'ı aratınca Ali Kılıç'ın sayfası ile Ali Kılıç (siyasetçi)'nin fotoğrafı eşleşiyor bi' süredir. Bu durumun da düzeltilmesi gerekiyor. Bununla ilgili Google'a da geri bildirim gönderdim ancak henüz cevap alamadım. Bu nedenle bu sayfanın en azından taslak olarak devam etmesi ya da ne eksikse düzeltilerek yayında kalması gerektiğini düşünüyorum. Sevgiler & iyi günler. Ahdiker (mesaj) 09.54, 20 Şubat 2018 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Kayda değer olduğunu ispat edecek bağımsız ve güvenilir kaynaklar yok. İlçe seviyesindeki makamlarda görev alan siyasetçi ve bürokratlar direkt kayda değer kabul edilmiyor. Ödülleri kısmında yer alan ödüller ise belediyelere verilen ödüller, belediye başkanı sıfatıyla ya da şahsi olarak kazanılan ödüller değil.--RapsarEfendim? 04.43, 4 Mart 2018 (UTC)
Yorum Yorum Kendisi hakkında Hürriyet, Milliyet gibi kaynaklarda birçok habere ve Ali Kılıç'la yapılmış röportajlara ulaşmak mümkün. Aynı zamanda CHP yurt dışı örgütlenmesinin en önemli isimlerinden biriydi. Deniz Feneri Davası'nda aktif bir rol oynadı. Kayda değer olarak değerlendirmemin sebebi bir yerel yönetimde başkan makamında yer alması değil. Ödüller kısmı değiştirilebilir ama bunun dışında kayda değer olarak görmemin sebebi bağımsız ve güvenilir kaynaklardan Ali Kılıç hakkındaki verilere rahat ulaşılabilmesi. Ali Kılıç'ın statüsü Battal İlgezdi, Hayri İnönü, Hasan Akgün gibi isimler kadar kayda değerdir. Ahdiker (mesaj) 12.52, 5 Mart 2018 (UTC)
 • Kalsın Kalsın @Ahdiker'in bazı gerekçelerine katılıyorum özellikle Deniz Feneri e.V Davası sonrası Türkiye'de kendisine dair çok haberler yapıldı. Sayfada belki bu haberlere dair kaynaklar eklenirse daha iyi olabilir. SarvSarv 01:33, 10 Mart 2018 (UTC)

Tevafuklu Kur'an[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Tevafuklu Kur'an"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Bu maddeye dair Nur Cemaati'nin siteleri, kitapları hariç bir kaynak göremedim. Kayda değer bir madde değil. Nushirevan11 20.29, 19 Şubat 2018 (UTC)

 • Yorum Yorum' kalmalı, Kaynak olarak, 1) Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Dergisi Journal of the Fine Arts Institute [GSED], Sayı/Number 32, ERZURUM 2014, 113-124. KUR’ÂN-I KERİM’DE TEVÂFUK. Yusuf BİLEN, Yrd. Doç. Dr., Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslâm Tarihi ve Sanatları Bölümü, Türk-İslâm Sanatları Tarihi Anabilim Dalı /article-file/28749 2)Çöğenli, M. S., Bakırcı, S. (2014). Müsennâ Tevâfuklu Kur’ân-ı Kerim, Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Yayınları no: 14, Erzurum.' 3)Türkiye Diyanet Vakfı, İslâm Ansiklopedisi Genel Müdürlüğü, 2006 (cilt 31/s.246'da) söz edilmektedir örneğin. Ve burada 4)The Oxford Dictionary of Islam, Edited by John L. Esposito. Publisher: Oxford University Press. Print Publication Date: 2003 Print ISBN-13:9780195125580. Published online: 2003 Current Online Version: 2003. Kategorisi Said Nursî, Nurculuk olması gerekiyor. Söz konusu sayfada belirtmiş olduğum gibi, Matbaacılık tarihiyle ilintili, Kurandaki Retorik ile ilgili bir keşif söz konusudur. Nariai (mesaj) 20.35, 19 Şubat 2018 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Maddenin ikinci paragrafında belirtilen bilgiler ve kaynaklar madde başlığı ile alakasızdır. Tevafuklu Kuran Hüsrev Altınbaşak'a aittir. Kaynaklar bununla alakalı değildir.--Nushirevan11 06.50, 28 Şubat 2018 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Hangi gerekçeyle silinsin ? Bence bu sahife kaldırılmamalı, nitekim Osmanlının matbaacılık, özellikle dini eserler konusunda, hasasiyetlede Kuranın otomatik basımı konusundaki tutumu nedeniyle tarihde çok önemli bir olay oluşturmaktadır. Yukarda nur cemaati dışında kaynak bulamamanızı ileri sürdünüz. Ama bunun yanlış olduğunu kaynak vermekle belirttim. Bu durumda daha tutarlı bir gerekçe sunulmadan silinemez vikipedi kuralınca. Hem Sözü edilen kaynak bir ansiklopedidir, dolayısıyla kayda değer bulunduğu ortadadır. Nariai (mesaj) 18.03, 28 Şubat 2018 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Kayda değer olduğu bağımsız ve güvenilir kaynaklar kullanılarak ispat edilemiyor. Maddeye, konuyla pek de alakası olmayan içerikler eklenmeye çalışılmış. Vikipedi'nin farkı da burada, her maddede o konu ile alakalı içerik olmalı ve bağlantısı olsa da orada olmaması gereken içeriğe yer verilmemeli.--RapsarEfendim? 06.03, 2 Mart 2018 (UTC)

İsmet Ocakçıoğlu[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "İsmet Ocakçıoğlu"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer olmayan hukukçu maddelerinden. Nushirevan11 09.58, 20 Şubat 2018 (UTC)

 • Kalsın Kalsın Hem Yargıtay Başkanvekilliği hem Yargıtay Başkanlığı yapmış 1990 yılındaki Adli yıl açılış töreniyle de yeterince gündemde durmuştu--SarvSarv 11:40, 20 Şubat 2018 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Defalarca Yargıtay Başkanvekilliği ve Yargıtay Başkanlığı yapmış olmasının kayda değer kılmayacağını ifade ettik. Kaynaklarda adli yıl açılışıyla ilgili bir şey görünmüyor.--Nushirevan11 12.28, 20 Şubat 2018 (UTC)
İşte bu yüzden KD yargı mensupları kriterleri tartışılmıştı @Nushirevan11. Halen oylanamadı katılım yüzünden ama orada yüksek mahkemelerin ve YSK'nin başkanlarının KD olması konusu tartışanlar arasında olumlu karşılanmıştı. --SarvSarv 13:40, 20 Şubat 2018 (UTC)
Ayrıca @Nushirevan11 adli yıl açılış töreniyle ilgili kaynak koydum tavsiye ederim bakın.--SarvSarv 17:57, 20 Şubat 2018 (UTC)
Tek başına maddeyi kayda değer yapmaz.--Nushirevan11 19.33, 20 Şubat 2018 (UTC)
@Rapsar, @Seksen iki yüz kırk beş, @Sabri76'da görüş sunsalar çok mutlu olacağım.--SarvSarv 03:19, 5 Mart 2018 (UTC)

Ali Arsın[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Ali Arsın"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Büyükelçilerin direkt kayda değer olduğu söylendi. Bir kaç kullanıcıya bu kararın nerede alındığını sordum, ancak kararın nerede alındığına dair bir bilgi paylaşımı olmadı. Yönergelerde büyükelçilere dair bir kriter olmadığından ve büyükelçilerin kayda değer olduğuna dair bir kararın ortada olmamasından mütevellit bu maddeyi SAS'a taşıyorum. Nushirevan11 11.10, 27 Şubat 2018 (UTC)

 • Kalsın Kalsın Büyükelçiler KD'dir diye pekçok kullanıcı söylediği için ben kalsın diyorum.--SarvSarv 12:29, 27 Şubat 2018 (UTC)
 • Yorum Yorum Türkçe Vikipedi'de "büyükelçi veya dengi bir makamda görev almış kişiler kayda değerdir" diye bir kriter yok. Böyle bir kriter olmadığı için buna dayalı kalsın diyemeyiz. İngilizce Vikipedi'de de ben rastlayamadım (rastlayabilen varsa belirtsin lütfen), yalnızca şöyle bir "deneme" yazısına denk geldim. Orada da bu kişilerin direkt kayda değer olmadığı belirtiliyor. En olmadı iki ülkenin birbirine atadığı büyükelçileri listeyen maddelere, öyle bir madde yoksa iki ülke arasındaki ilişkileri anlatan maddeye aktarılabileceği yazılı. Bence gayet makul bir hareket olur. Tabi burada biyografiyi aktarmaktan bahsetmiyor, yalnızca liste veya maddede adı geçebilir :)--RapsarEfendim? 04.18, 4 Mart 2018 (UTC)
 • Yorum Yorum @Rapsar sadece İngilizce'de değil maalesef Fransızca'da da yok acaba bilemiyorum politikacılarda mı değerlendiriliyor? Çünkü Valiler politikacı olarak değerlendiriliyordu hatta çok eskiden pek çok vali maddenin başlığında (Siyasetçi) (Politikacı) gibi parantez içi açıklama vardı vali ülkenin içinde cumhurbaşkanı temsilcisi diye değerlendirilir acaba dışarıdaki temsilcisi de malum büyükelçi, daimi temsilci olduğu için acaba büyükelçileri de politikacılar kriterinde mi değerlendirip bazı yabancı dildeki vikipediler bir sonuç aldı, ilaveten bir daraltma olmasın diyerek? Olabilir mi? Ne dersiniz?--SarvSarv 20:31, 4 Mart 2018 (UTC)
 • Benim de bildiğim kadarıyla ne Türkçe ne İngilizce Vikipedi'de büyükelçilerin otomatik KD olmasına dair bir kural yok. Hatta tarama yaparken orada silinen bir büyükelçi maddesine rastlamıştım. Mesela bir milletvekilinin, profesyonel ligde oynayan futbolcunun, belli bir topluluğun üyesi olan akademisyenin neden otomatik ansiklopedik olduğunu anlayabilirim; ama söz konusu büyükelçilik olunca pek anlayamıyorum doğrusu. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 23.15, 5 Mart 2018 (UTC)
@Sarv, sen daha iyi bilirsin tabi de, siyasetçi ile diplomat farklı şeyler. Ben de "kafadan" kayda değerdir diye düşünüyordum ama öyle olduğuna dair bir ifade yokmuş. Üstte de belirttiğim gibi şahıs maddeleri yerine iki ülke ilişkilerini anlatan maddeler (Suriye-Türkiye ilişkileri gibi) açıp orada büyükelçilerin bir listesine yer verebilirsin. Hem toplu bir şekilde görmek de mümkün olur bunları.--RapsarEfendim? 23.29, 5 Mart 2018 (UTC)
@Rapsar tabii ben de siyasetçi ile diplomatın farklı şeyler olduğunu biliyor ve öyle düşünüyorum. Benim demek istediğim önceden valilerde böyle bir durum vardı acaba o mantık olduğu için mi diplomatların KD'liğine dair herhangi bir kriter yok ne Fransızca, ne İngilizce ne de Türkçe Vikipedi'de. Şunu şahsi görüşüm olarak ve açık açık belirtmek isterim bu diplomatların önceden KD olarak tartışmalarda değerlendirilmesi beni gayet mutlu etmiş ben de Vikipedi'ye katkı sunmak amacıyla bol bol diplomat maddesi açmıştım böylelikle yüksek yargı mensuplarının maddelerini açmamama da bir vesile olmuştu ama yani sonuçta karar sizin, böyle bir durum çıkarsa diplomat maddesi açmamız için neler KD olmasına vesile olur? Yani bir diplomatın, bir büyükelçinin KD olması için neler şart olmalı sonuçta bunlar devlet başkanının başka bir ülkedeki temsilcisi, bulunduğu ülkelerde devlet başkanının aracısı... Hatta eskiden Türkiye'deki protokolde şöyle bir durum vardı yalnızca Türkiye'nin Cumhurbaşkanı yabancı ülkeye gittiğinde Türkiye'nin oradaki büyükelçisi ve heyet orada karşılardı, başbakan veya bakanlar geldiğinde büyükelçi karşılamazdı. O derece yüksek bir rütbedir büyükelçilik (sonradan bu uygulama biraz farklılaştı) ama buradan illa büyükelçiler KD yapılsın diye bir ısrar durumum yok, ben KD olması gerektiğini düşünsem de (Sadece Türkçe Vikipedide değil diğer dillerde de) tartışma sonucunda alınan karara saygılıyım.--SarvSarv 23:52, 5 Mart 2018 (UTC)

Mustafa Aydın (hakim)[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Mustafa Aydın (hakim)"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer olmayan hukukçu maddelerinden. Nushirevan11 11.13, 27 Şubat 2018 (UTC)

 • Kalsın Kalsın Ben bu maddenin KD olduğunu düşünüyorum. Silahlı saldırıya uğramasıyla bile gündeme gelmişti. Hatta pekçok gazetenin haberleri ile oluşturulan BYEGM Ayın Tarihi bölümünde bile saldırısı 1995'te gündeme gelmişti, bizzat Sabah Gazetesi yazarı Yavuz Donat kendisine dair 7 Temmuz 2009 tarihli 5 bölümden oluşan bir yazı kaleme almıştı (ben sadece silahlı saldırı kısmını referans olarak göstermiştim) ayrıca 2 ayrı yazdığı yazıdan (2003 ve 2004) da alıntı yaptım, sadece makama dair değil bizzat kişiliği üzerine de analizler var.--SarvSarv 13:09, 27 Şubat 2018 (UTC)

Cielito del Mundo[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Cielito del Mundo"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Çok az yapımda yer almış oyuncu, Yurttaş Tete maddesi, bağımsız kaynak içermiyor Bir Zamanlar Fırtınalar Estirirdim (mesaj) 21.49, 2 Mart 2018 (UTC)

 • Yorum Yorum Vefatından önce de haber olmuş birisi gördüğüm kadarıyla. Oyunculuktan çok sunuculuk ve hatta şarkıcılık kariyeri daha önemli gözüküyor. İngilizce Vikipedi'deki maddeye verilen bağlantılardan anlaşıldığı kadarıyla kayda değer ödüller de kazanmış. Üzerinde çalışan olmazsa ben çalışırım. Kayda değer olduğu ispat edilebilir gibi duruyor.--RapsarEfendim? 04.03, 4 Mart 2018 (UTC)

Ruth'un Hikayesi[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Ruth'un Hikayesi"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Türkçe harici hiç bir Wikipedia dilinde yer almayan, bağımsız kaynak içermeyen, Yurttaş Tete maddesi Bir Zamanlar Fırtınalar Estirirdim (mesaj) 21.50, 2 Mart 2018 (UTC)

 • Yorum Yorum Portekizcede varmış, bağlantı verdim :) Elbette ki diğer dillerde olup olmaması, kayda değerliği belirleyebilecek bir etmen değil. İki bağımsız incelem buldum ve ekledim maddeye dış bağlantı olarak. Bu ikisi fena olmayan kaynaklar, ancak bu televizyon filminin kayda değer yapmak için yeterli değiller. @Pragdon da bakınabilir belki biraz, adam akıllı 3-5 kaynak daha bulunabilirse (IMDb gibi, Allmovies gibi filmlerin profillerini içeren siteler değil elbette) kayda değer olduğu ispatlanabilir.--RapsarEfendim? 03.59, 4 Mart 2018 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Gerekçeyi belirttim. --Bir Zamanlar Fırtınalar Estirirdim (mesaj) 22.23, 6 Mart 2018 (UTC)
 • Bilemedim. Dış bağlantılardaki Variety ve UPI bağlantıları es geçilecek kaynaklar değil aslında ama onlar dışında da pek sağlıklı bilgi bulamadım. Kararsızım şu noktada. --Pragdonmesaj 23.15, 6 Mart 2018 (UTC)

Turgut Candan[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Turgut Candan"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer olmayan hukukçu maddelerinden. Nushirevan11 11.11, 4 Mart 2018 (UTC)

 • Kalsın Kalsın Danıştay Başsavcılığı makamında bulunmuş olması, kişisel özgeçmişinin haber kaynaklarında yer alması gibi nedenlerle kalması taraftarıyım. --SarvSarv 16:33, 4 Mart 2018 (UTC)
Kişisel öz geçmişi hangi haber kaynaklarında yer alıyor?--Nushirevan11 18.28, 4 Mart 2018 (UTC)
şu ve şu evet Danıştay internet sitesindeki özgeçmişinden kopyalanmıştır.--SarvSarv 19:51, 4 Mart 2018 (UTC)
 • Yorum Yorum @Nushirevan11 Turgut Candan'ın yazdığı vergi hukuku ve idari yargılama üzerine kitapları bazı hukukçuların makalelerinde kaynakça (atıf değil, daha doğrusu detaylı incelemedim kaynakçalarında var) olarak kullanılmış bunu eklersem maddeye KD olur mu?--SarvSarv 19:57, 4 Mart 2018 (UTC)
Seyfi Öğün'ün SAS'ındaki durum farklı. O akademisyen ve orda böyle bir kaynakça durumu yok.--Nushirevan11 20.45, 4 Mart 2018 (UTC)
@Nushirevan11 biliyorum evet, ayrıca Turgut Candan da zaten akademisyen hem TODAİE, hem Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümü'nde dersler vermiş şimdi de Atılım Üniversitesi'nde lisansüstü dersler veriyor.--SarvSarv 21:05, 4 Mart 2018 (UTC)
Akademik unvanı yok ve ayrıca "...kişinin atıf alan çok sayıda akademik eserin yazarı" kıstası vardır. Bir kaç atıfla olacak bir şey değil. Atıf konusu güvenilir kaynaklarla ispat edilmeli ayrıca.--Nushirevan11 21.51, 4 Mart 2018 (UTC)
Akademik unvanı mı yok? Turgut Candan lisansüstü eğitimini Paris'te tamamlamış ve doktor unvanı taşıyor. Atıflar konusunda ise şöyle tabii haklısınız güvenilir kaynaklarla ispat edilmeli ben zaten size o yüzden danıştım eğer sağlam kaynaklar varsa SİZE göre KD olur mu?--SarvSarv 23:24, 4 Mart 2018 (UTC)
Üniversitede ders veriyorsa akademisyendir. Sonradan politikalara ve bazı maddelere bakınca anladım. Akademisyenliğinde sorun yok. Atıf konusunu madde de ispat edin görelim.--Nushirevan11 14.18, 5 Mart 2018 (UTC)
Peki en yakın zamanda yapmaya çalışacağım, bugün için bir şey diyemiyorum ama.--SarvSarv 21:58, 5 Mart 2018 (UTC)
Kendimi tutamadım @Nushirevan11 eklemeleri yaptım. Umarım beğenirsiniz.--SarvSarv 22:20, 5 Mart 2018 (UTC)
Atıftan kasıt bir kaç eserin kaynakça kısmında yer alması demek değildir. Atıftan kasıt kitap içerisinde "...atıf verilirken eser hakkında söylenenlerin" olmasıdır. Yüksek atıf oranları olmalı ayrıca. Vikipedi:Kayda değerlik (akademisyenler)#Ölçütler için açıklamalar buyrun okuyun. Bu haliyle kayda değer görünmüyor.--Nushirevan11 17.34, 6 Mart 2018 (UTC)

Kayı Damgası[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Kayı Damgası"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Ayrı bir madde olacak kadar kayda değer değil. Kayı boyu maddesine aktarılabilir.--RapsarEfendim? 19.20, 5 Mart 2018 (UTC)

Barış Aryay[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Barış Aryay"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Dizilere müzik yapan biri, bağımsız ve güvenilir kaynak yok, Yurttaş Tete maddesi Bir Zamanlar Fırtınalar Estirirdim (mesaj) 23.42, 6 Mart 2018 (UTC)

Ödüle aday olması, tek bir albümü olması, kayda değer yapımlara müzik yapması... Kriterlerimiz arasında bunlar yok ki direkt "kayda değerdir" diyebilelim :) Varsa gösterin, belki benim hatamdır.--RapsarEfendim? 00.56, 7 Mart 2018 (UTC)

Mehmet Ali Samur[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Mehmet Ali Samur"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer olmayan hukukçu maddelerinden. Nushirevan11 09.43, 10 Mart 2018 (UTC)

He-Man (şarkı)[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "He-Man (şarkı)"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Ben Buraya Çıplak Geldim maddesine aktarılsın, Vikipedi:Kayda değerlik (müzik)#Şarkılar kriterlerini karşılamıyor. Nushirevan11 11.04, 11 Mart 2018 (UTC)

Singapur Sanat Gösterisi[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Singapur Sanat Gösterisi"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kaynak taramasında bir şey çıkmıyor, İngilizce vikide de kaynak yok. Nushirevan11 18.45, 11 Mart 2018 (UTC)

 • 2009 yılında kadar bahsi geçiyor, sonrasında başka bir organizasyon düzenlemiş sanırım Ulusal Sanat Konseyi bunun yerine. İyice bir bakmak lazım, emin olamadım durumdan. Kayda değerliği hâlen şüpheli elbette ki. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 01.40, 12 Mart 2018 (UTC)

Bayçar[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Bayçar"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Madde içerisinde yer alan kaynaklarda böyle bir kelime yok. Google araması yapıncada bir şey çıkmıyor. Kayda değerliği tartışılmalı. Nushirevan11 17.19, 14 Mart 2018 (UTC)

Mengüç[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Mengüç"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Madde içeriği kaynaklarla teyit edilmeli. Nushirevan11 17.24, 14 Mart 2018 (UTC)

 • Bu makul bir SAS gerekçesi değil, @Nushirevan11. Gerekçenizi ve görüşünüzü netleştirseniz yararlı olacaktır. Bunun dışında teyit ihtiyacı olduğu doğru tabii, [4] [5] gibi aramalarda kaynaklar var gibi görünüyor; ama bakmak lazım. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 22.30, 15 Nisan 2018 (UTC)
Gayet makul bir SAS gerekçesi. Bir kullanıcı bu şekilde onlarca madde açmış. Açtığı bazı maddeler kendi kaynağı dışındaki kaynaklarla teyit edilemiyor. Sizin de dediğiniz gibi teyit ihtiyacı olduğu doğru ise SAS gerekçesi için makul değil demek bir çelişkidir. Gerekçem bir diğer deyişle kayda değerliği belirsiz demektir. Cümleleri geniş yorumlayabilirsiniz.--Nushirevan11 09.47, 16 Nisan 2018 (UTC)
Teyit ihtiyacı var ise bunun belirtilmesi gereken yer etiketleme suretiyle maddedir, SAS değil. Tartışma gerekiyorsa da bu maddenin tartışma sayfasında yapılır. Vito'nun bir zamanlar söylediği gibi, SAS süreci kaynak eklemeye yönelik bir iş birliği projesiyle karıştırılmamalı. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 14.30, 16 Nisan 2018 (UTC)
Yukarıda ne demek istediğimi gayet net açıkladım. Bir madde içerisinde bilgiler teyit edilemiyorsa bu durum benim için kayda değerliği şüpheli demektir. Üstelik maddeyi açmış kullanıcı kayda değer olmayan maddeler açmış ise bu durumda şüphem iyice artar. Bu sebebe istinaden SAS'a taşırım. Yorumunuz kendi kendinize niyet okuyarak çıkarsamada bulunmaktan öteye geçemiyor. Defaatle kısa cümlelerden yanlış çıkarsamalarda bulunmayı sürdürmemelisiniz! Bu platformda pek çok farklı gerekçelerle SAS'a maddeler taşındı. İçeriği teyit edilemeyen bir madde daha olursa tekrar SAS'a taşıyacağımdan emin olabilirsiniz.--Nushirevan11 22.38, 16 Nisan 2018 (UTC)
 • Yorum Yorum @Nushirevan11 her zaman dediğim gibi size kalsa vikipedide hiçbir madde kalmayacak. Bu maddeye böyle bir gerekçe sunuyorsanız bunun için şu şablonlardan birini sayfaya koyabilirdiniz: şablon:kaynak belirt, şablon:kaynaksız ve şablon:eksik --SarvSarv 19:01, 17 Nisan 2018 (UTC)
Yukarıda çok net bir şekilde ne demek istediğimi yazdım.--Nushirevan11 19.44, 17 Nisan 2018 (UTC)
@Nushirevan11 bu gerekçe KD'liği için tartışma yaratabilir ancak, o zaman Şablon:Kayda değerlik koymanız daha doğru olabilirdi. Her madde silinmez bazılarına tam aksine katkıda bulunup o maddelerin geliştirilmesi sağlanılabilir. --SarvSarv 20:22, 17 Nisan 2018 (UTC)

Sanlav[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Sanlav"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Tek bir kaynakta geçiyor ve madde içerisindeki pek çok bilgi doğrulanamıyor. Nushirevan11 17.53, 14 Mart 2018 (UTC)

Jaan Arder[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Jaan Arder"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Bir şarkıcı, iki albüm kriterine uymuyor, bağımsız ve güvenilir kaynak yok, Yurttaş Tete maddesi Ali Haydar (mesaj) 07.11, 15 Mart 2018 (UTC)

 • Yorum Yorum Maddede kaynaklar vardır... 3 dilde İngilizce dillerinde yerde verilmiştir sorun yoktur hiç bir dilde maddeye bilgiler eklenmiştir artı...--72.52.125.88 07.34, 16 Mart 2018 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Gerekçeyi belirttim. --Ali Haydar (mesaj) 10.33, 20 Mart 2018 (UTC)

Tur Han[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Tur Han"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Farklı kaynaklar tarafından doğrulanamıyor. Tek bir kaynakta geçiyor. Nushirevan11 21.58, 18 Mart 2018 (UTC)

İsmail Akınaltuğ[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "İsmail Akınaltuğ"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Bağımsız ve güvenilir kaynak yok, kayda değer değil. Nushirevan11 09.46, 19 Mart 2018 (UTC)

Doğan Aydal[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Doğan Aydal"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Bağımsız ve güvenilir kaynaklar mevcut değil. Nushirevan11 09.47, 19 Mart 2018 (UTC)

Ömer Açıkgöz[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Ömer Açıkgöz"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Bağımsız ve güvenilir kaynaklar mevcut değil. CNN Türk'te atama haberinin altında biyografisine yer verilmiş ancak o biyografi de Milli Eğitimin sitesinden kopyalama. Nushirevan11 09.52, 19 Mart 2018 (UTC)

Hayrettin Nuhoğlu[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Hayrettin Nuhoğlu"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Bağımsız ve güvenilir kaynaklar içermiyor. Nushirevan11 09.56, 19 Mart 2018 (UTC)

 • Yorum Yorum @Nushirevan11 Bağımsız ve güvenilir kaynaklar içermiyor ise bunu SAS'a taşımak yerine ya KD olup olmadığına dair ya da yetersiz kaynak olduğuna dair sayfada gerekli şablonlar paylaşılabilir diye düşünüyorum. --SarvSarv 14:21, 19 Mart 2018 (UTC)

Onur Şenli[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Onur Şenli"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Bir hizmetli tarafından kayda değerliği belirsiz olarak etiketlenmiş, Yurttaş Tete maddesi Ali Haydar (mesaj) 10.56, 20 Mart 2018 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Gerekçeyi belirttim. --Ali Haydar (mesaj) 15.11, 20 Mart 2018 (UTC)

Ron Fuller (sanatçı)[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Ron Fuller (sanatçı)"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Bir oyuncak tasarımcısı, kayda değerliğini ispat edecek yeterli derecede bağımsız ve güvenilir kaynak yok, Yurttaş Tete maddesi Ali Haydar (mesaj) 11.26, 20 Mart 2018 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Gerekçeyi belirttim. --Ali Haydar (mesaj) 15.10, 20 Mart 2018 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Kaynak olarak kullanılabilecek birkaç bağlantıyı maddeye ekledim. Var olan kaynakla birlikte kayda değer olduğunun ispatı için yeterli.--RapsarEfendim? 19.02, 20 Mart 2018 (UTC)

Ahmet Akyalçın[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Ahmet Akyalçın"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değerlik etiketine istinaden SAS'a taşıyorum. Nushirevan11 12.05, 20 Mart 2018 (UTC)

 • Kalsın Kalsın Vikipedi:Kayda değerlik (kişiler) maddesindeki kriterlerden Kişinin adının kanıtlanabilir şekilde yaygınca tanınmış olması. kriterini yerine getirdiğini düşünüyorum, internette ve basında tanınan bilinen bir isim, ayrıca internette çeşitli kaynaklarda biyografisi yer almış durumda. --SarvSarv17:34, 20 Mart 2018 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Kayda değer olduğu ispat edilemiyor, kaynaklar yeterli değil.--RapsarEfendim? 18.54, 20 Mart 2018 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Yorumlara katılarak. --Ali Haydar (mesaj) 20.46, 13 Nisan 2018 (UTC)

Yaşar Selim Asmaz[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Yaşar Selim Asmaz"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer olmayan hukukçu maddelerinden. Nushirevan11 13.06, 24 Mart 2018 (UTC)

Tülün Özdemir[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Tülün Özdemir"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer olmayan hukukçu maddelerinden. Nushirevan11 13.11, 24 Mart 2018 (UTC)

Güven Dinçer[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Güven Dinçer"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer olmayan hukukçu maddelerinden. Nushirevan11 13.15, 24 Mart 2018 (UTC)

 • Kalsın Kalsın Yargıtay ve Danıştay'ı geçtim ama "Anayasa Mahkemesi" Başkanvekilinin kalması gerek. Bunun dışında eklenmemişti fakat pek çok kaynakta yer almış (sadece atamasından dolayı değil, görüşleri ile de) bir isim ama ben ekleyemesem bile maddeye muhakkak birilerinin eklemesi gerek inancındayım 2016 darbe girişimi sonrası görüşleri 90'lı yıllardaki parti kapatmalarına dair tutumu ve pekçok konu ile alakalı gündeme gelmişti, tabii o kaynaklar internetten silinmediyse şahane olur. --SarvSarv15:47, 24 Mart 2018 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Kayda değer bir yanı yok. Yine kişisel random kriterleri sağlasa da Vikipedi'daki kayda değerlikıo kriterlerini sağlamıyor.--RapsarEfendim? 18.00, 24 Mart 2018 (UTC)
 • Maddeye eklediğim kaynaklar + burada konu olmuş. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 18.45, 25 Mart 2018 (UTC)

Haluk Yardımcı[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Haluk Yardımcı"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Bağımsız ve güvenilir kaynaklar yok. Nushirevan11 10.48, 25 Mart 2018 (UTC)

 • Kalsın Kalsın KD olduğunu düşünüyorum --SarvSarv02:08, 31 Mart 2018 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Hemfikirim.--RapsarEfendim? 21.03, 7 Nisan 2018 (UTC)
 • Yorum Yorum Bağımsız ve güvenilir kaynak yok derken Başbakanlık tarafından desteklenen şu kaynak da dahil mi @Nushirevan11 ve @Rapsar? --SarvSarv21:17, 7 Nisan 2018 (UTC)
Dahil. Herkesin ekleme yapabildiği, güvenilir olmayan bir kaynak.--RapsarEfendim? 21.28, 7 Nisan 2018 (UTC)
@Rapsar Biyografya sitesini sunmamın bir gerekçesi de @Seksen iki yüz kırk beş'in bu sitenin güvenilir olduğuna dair gerekçeler sunmasıydı. --SarvSarv10:43, 15 Nisan 2018 (UTC)
 • Yorum Yorum Ayrıca bağımsız ve güvenilir kaynaklar yok ise bu madde SAS'a taşınacağı yere başka uyarı şablonları kullanılabilir ona göre madde geliştirilebilir kanısındayım.--SarvSarv01:03, 11 Nisan 2018 (UTC)
Daha iyisi yapılmış, silinmeye aday gösterilmiş. Kayda değer olmadığı düşünülen bir maddenin silinmeye aday gösterilmesinden doğal bir şey olamaz. Kullanıcı, kayda değerliğinin ispatlanabileceini düşünmüş olsaydı buna dair bir şablon eklerdi muhtemelen. Yine de yapılan hatalı bir işlem bulunmamakta.--RapsarEfendim? 03.25, 11 Nisan 2018 (UTC)
@Rapsar haklı olabilirsiniz ama gerekçesinde kayda değer değil demediği için ben naçizane bir fikir sundum çünkü genelde SAS'a taşıdığı maddelere kayda değer olmayan hukukçu maddelerinden diye gerekçe sunuyordu.--SarvSarv10:21, 11 Nisan 2018 (UTC)

İstanbuldayım[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "İstanbuldayım"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Vikipedi:Kayda değerlik (müzik)#Şarkılar kriterlerine göre kayda değer değil. Nushirevan11 19.46, 25 Mart 2018 (UTC)

Bu Mudur?[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Bu Mudur?"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Vikipedi:Kayda değerlik (müzik)#Şarkılar kriterlerine göre kayda değer değil. Nushirevan11 19.47, 25 Mart 2018 (UTC)

 • Kriterlere göre ulusal müzik listelerine girmiş olduğundan kayda değer. Ama verilen kaynak bunu ispatlamıyor. Kaynak varsa buna dair -ki birinci olduğundan emin değilim ama listeye muhtemelen girmiştir- kayda değerdir, kriterlere göre.--RapsarEfendim? 19.50, 25 Mart 2018 (UTC)
Kriterde büyük ihtimalle diyor. Bu ifade kesin bir ifade değil. En önemlisi buna dair kaynak yok, kaynakla teyit edilmesi gerekiyor.--Nushirevan11 20.58, 25 Mart 2018 (UTC)

Sinan Yörükoğlu[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Sinan Yörükoğlu"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Bağımsız ve güvenilir kaynak yok. Nushirevan11 10.34, 27 Mart 2018 (UTC)

 • Kalsın Kalsın, kaynakların KD olması için yeterli olduğunu düşünüyorum. --SarvSarv 16:15, 27 Mart 2018 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Kayda değer olduğu ispat edilemiyor, zorlama içerik de var maddede.--RapsarEfendim? 17.05, 27 Mart 2018 (UTC)
 • Yorum Yorum Şöyle bir kaynak da var sadece danışmak için soruyorum.--SarvSarv 21:30, 27 Mart 2018 (UTC)

Şahika Koçarslanlı[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Şahika Koçarslanlı"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Avrupa Yakası karakterleri listesine aktarılsın. Nushirevan11 20.19, 28 Mart 2018 (UTC)

 • Birleştirilsin Birleştirilsin Tek başına madde olabilecek yeterlilikte değil. --Ali Haydar (mesaj) 20.48, 13 Nisan 2018 (UTC)

Mehmet Handan Surlu[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Mehmet Handan Surlu"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer olmayan hukukçu maddelerinden, bağımsız ve güvenilir kaynaklar yok. Nushirevan11 17.10, 30 Mart 2018 (UTC)

Aydın Saraçoğlu[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Aydın Saraçoğlu"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer olmayan hukukçu maddelerinden, bağımsız ve güvenilir kaynaklar yok. Nushirevan11 17.11, 30 Mart 2018 (UTC)

 • Kalsın Kalsın, çeşitli kaynaklar kullandım, kendisi sadece hukukçu değil futbolcudur Milliyet Gazetesi'nden kaynak da kullandım buna dair. Ayrıca kendisi hakkında bir kaçakçılık davasında rüşvet aldığına dair iddialar nedeniyle 1989-1990 yılları arasında çeşitli yazılar çıkmış bizzat kendisini irdeleyen buna dair Milliyet Gazetesi'nin kaynaklarını kullandım, Hürriyet Gazetesi de haber yapmış fakat Hürriyet'in 1989-1990'daki arşivini bilemediğim için kullanmadım. Özetle kalsın. --SarvSarv 00:53, 31 Mart 2018 (UTC)

Mustafa Sabri Livanelioğlu[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Mustafa Sabri Livanelioğlu"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer olmayan hukukçu maddelerinden, bağımsız ve güvenilir kaynaklar yok. Nushirevan11 17.12, 30 Mart 2018 (UTC)

 • Kalsın Kalsın kendisinin ardından yazılmış yazı ayrıca ölümünün ardından yayınlanmış kendisine dair bir kısmı yazı ve bir kısmı kendisi ile yapılan bir söyleşi kaynağını (yerel gazete 1962'den bu yana yayınlanan) da kullandım. Ayrıca kendisi 1980 yılında Yargıtay Başkanlığı makamı boş olduğu için 2 ay kadar başkanlığı yürütmüştür. --SarvSarv 23:51, 30 Mart 2018 (UTC)

Gülsüm Mısır[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Gülsüm Mısır"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer olmayan hukukçu maddelerinden, bağımsız ve güvenilir kaynaklar yok. Nushirevan11 17.12, 30 Mart 2018 (UTC)

 • Kalsın Kalsın kendisine dair çok sayıda kaynağın olduğunu düşünüyorum. --SarvSarv 02:07, 31 Mart 2018 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Hemfikirim.--RapsarEfendim? 21.09, 7 Nisan 2018 (UTC)

Yaş 18[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Yaş 18"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Vikipedi:Kayda değerlik (müzik)#Şarkılar kriterlerine göre kayda değer değil. Nushirevan11 10.52, 1 Nisan 2018 (UTC)

Vah ki Ne Vah[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Vah ki Ne Vah"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Vikipedi:Kayda değerlik (müzik)#Şarkılar kriterlerine göre kayda değer değil. Aktarılabilir. Nushirevan11 10.54, 1 Nisan 2018 (UTC)

Organize İşler Bunlar[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Organize İşler Bunlar"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Vikipedi:Kayda değerlik (müzik)#Şarkılar kriterlerine göre kayda değer değil. Nushirevan11 10.55, 1 Nisan 2018 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Gerekçe yerinde gözüküyor.--RapsarEfendim? 16.26, 18 Nisan 2018 (UTC)

Niltemenni[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Niltemenni"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Vikipedi:Kayda değerlik (müzik)#Şarkılar kriterlerine göre kayda değer değil. Nushirevan11 10.55, 1 Nisan 2018 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Gerekçe yerinde gözüküyor.--RapsarEfendim? 16.26, 18 Nisan 2018 (UTC)

Kanatlarım Var Ruhumda[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Kanatlarım Var Ruhumda"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Vikipedi:Kayda değerlik (müzik)#Şarkılar kriterlerine göre kayda değer değil. Nushirevan11 10.56, 1 Nisan 2018 (UTC)

Gitme Yoksa...[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Gitme Yoksa..."haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Vikipedi:Kayda değerlik (müzik)#Şarkılar kriterlerine göre kayda değer değil. Nushirevan11 10.57, 1 Nisan 2018 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Gerekçe yerinde gözüküyor.--RapsarEfendim? 16.27, 18 Nisan 2018 (UTC)

Gençliğime Sevgilerle[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Gençliğime Sevgilerle"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Vikipedi:Kayda değerlik (müzik)#Şarkılar kriterlerine göre kayda değer değil. Nushirevan11 10.57, 1 Nisan 2018 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Gerekçe yerinde gözüküyor.--RapsarEfendim? 16.28, 18 Nisan 2018 (UTC)

Gel Aşka Gel[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Gel Aşka Gel"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Vikipedi:Kayda değerlik (müzik)#Şarkılar kriterlerine göre kayda değer değil. Nushirevan11 10.58, 1 Nisan 2018 (UTC)

Bizi Anlatsam[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Bizi Anlatsam"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Vikipedi:Kayda değerlik (müzik)#Şarkılar kriterlerine göre kayda değer değil. Nushirevan11 11.13, 1 Nisan 2018 (UTC)

Ben Buraya Çıplak Geldim (şarkı)[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Ben Buraya Çıplak Geldim (şarkı)"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Vikipedi:Kayda değerlik (müzik)#Şarkılar kriterlerine göre kayda değer değil. Nushirevan11 11.13, 1 Nisan 2018 (UTC)

Ben Aptal mıyım?[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Ben Aptal mıyım?"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Vikipedi:Kayda değerlik (müzik)#Şarkılar kriterlerine göre kayda değer değil. Nushirevan11 11.13, 1 Nisan 2018 (UTC)

Annelere Ninni[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Annelere Ninni"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Vikipedi:Kayda değerlik (müzik)#Şarkılar kriterlerine göre kayda değer değil. Nushirevan11 11.13, 1 Nisan 2018 (UTC)

Akbaba (şarkı)[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Akbaba (şarkı)"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Vikipedi:Kayda değerlik (müzik)#Şarkılar kriterlerine göre kayda değer değil. Nushirevan11 11.14, 1 Nisan 2018 (UTC)

Benden Sana (şarkı)[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Benden Sana (şarkı)"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Vikipedi:Kayda değerlik (müzik)#Şarkılar kriterlerine göre kayda değer değil. Nushirevan11 11.14, 1 Nisan 2018 (UTC)

Tarumarname[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Tarumarname"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değerliği belirsiz. Yazarının sayfası kayda değer olmadığı gerekçesiyle silinmiş. Nushirevan11 12.29, 2 Nisan 2018 (UTC)

 • Yorum Yorum Kaynaklar aslında fena değilmiş, yazar maddesinin silinmesi kararı doğru olmayabilir (kitap maddesi de yazara aktarılır böylece). @Kingbjelica bakabilir belki.--RapsarEfendim? 16.31, 18 Nisan 2018 (UTC)

Birsu Demir[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Birsu Demir"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değerliği belirsiz. Nushirevan11 12.34, 2 Nisan 2018 (UTC)

Edip Buran Spor Salonu[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Edip Buran Spor Salonu"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Salonda yapılan maçlarla anılmasından başka kaynak göremedim. Nushirevan11 12.35, 2 Nisan 2018 (UTC)

 • Yorum Yorum Spor salonu elbette maçlarla anılacak. Başka ne tarz beklenti var ki? Milli karşılaşmalara ev sahipliği yaparken hem de... --Pragdonmesaj 13.17, 2 Nisan 2018 (UTC)
Haberlerde sadece bir cümlede maçın bu spor salonunda yapıldığının belirtilmesi maddeyi kayda değer yapar mı? Salonun yapımıyla, kullanım alanıyla ve içeriğiyle ilgili kaynaklar olmalı. Spor salonu maçlarla elbette anılsın, ancak kayda değerlik için başka şekillerde de anılması gerekiyor.--Nushirevan11 13.33, 2 Nisan 2018 (UTC)
Bu "başka şeyler" için bir dayanak noktası olması gerekir. Yoksa Vikipedi:Ben bunu beğenmiyorum'a girer bu dayanak. --Pragdonmesaj 13.53, 2 Nisan 2018 (UTC)
Yukarıda zaten başka şeylerden bahsettim. Bazı camiler oradan kalkan cenazelerle birlikte anılıyorlar. Bu durum o camileri kayda değer yapar mı? Spor salonuna yönelik içerikten bahsediyorum, konunun beğenmemekle zerre ilgisi yok.--Nushirevan11 15.05, 2 Nisan 2018 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Önemli organizasyonlarda kullanıldığı için. --Ali Haydar (mesaj) 15.46, 7 Nisan 2018 (UTC)
 • Kalsın Kalsın "Salonda yapılan maçlarla anılmasından başka kaynak göremedim" gibi bir gerekçeye Pragdon güzel yanıtlar vermiş. Şarkıcı için "yalnızca söylediği şarkılarla anılıyor", futbolcu için "yalnızca oynadığı maçlarla anılıyor" demekten bir farkı yok bunun. Uluslararası çok sporlu organizasyonlarda, en üst ulusal ligde vs müsabakalara ev sahipliği yapmış olması zaten kaynak ve içeriğik bolluğu açısından yeterli.--RapsarEfendim? 21.00, 7 Nisan 2018 (UTC)
@Rapsar Şarkıcı ile bir spor salonunu kıyaslamak mantıki değil en başta. Şarkıcı bir şahıs ve şarkıyı söyleyen kişi. Bazı camilerde sürekli ünlü isimlerin cenaze namazı kılınıyor, bu durumda bu cami sırf bu yüzden kayda değer mi oluyor? Spor salonunda sadece müsabaka yapılacak olmasının bir cümlede geçiyor olması maddeyi nasıl kayda değer yapıyor?--Nushirevan11 19.12, 13 Nisan 2018 (UTC)
Bir şarkıcı maddesinde şarkıcının performanslarından, spor salonu maddesinde ise kullanıldığı etkinliklerden bahsedilmeli. Camilerde ise kalktığı cenazelerden bahsedilmez temelde.--RapsarEfendim? 19.13, 13 Nisan 2018 (UTC)
@Rapsar Bir maç haberinde bir cümle içinde o maçın bu salonda yapılacağı bilgisi bu maddeyi kayda değer yapmaz. Bunun haricinde bu salon hakkında hangi etkinliklerin yapıldığına dair bir kaynak varsa o zaman kayda değer olur.--Nushirevan11 19.22, 13 Nisan 2018 (UTC)
Tamam, bu fikri savun sen. Kapatacak hizmetli zaten değerlendirecektir hangi gerekçenin geçerli olup olmadığına.--RapsarEfendim? 19.26, 13 Nisan 2018 (UTC)
@Rapsar Kapatacak hizmetlinin değerlendirmesi; kaynak eklenmeden, sayfa içerisinde kayda değerliği ispat edilmeden kalsın yönünde olacaksa zaten bir kaç ay sonra SAS'a taşıyacağım.--Nushirevan11 19.42, 13 Nisan 2018 (UTC)
 • Yorum Yorum Spor salonuna yönelik haberler yok. Bir cümle içerisinde bir müsabakanın bu salonda yapılacağı bu maddeyi kayda değer yapıyorsa o zaman bu gerekçeyi haklı kılacak yönergeleri kalsın diyenler lütfen belirtsin. Madde bu haliyle kayda değer değil.--Nushirevan11 19.42, 13 Nisan 2018 (UTC)
@Seksen iki yüz kırk beş Siz de bir bakar mısınız maddeye.--Nushirevan11 06.20, 14 Nisan 2018 (UTC)
 • Maddedeki kaynaklar yeterli değil. Yönerge bağımsız kaynaklarca "konu edilmesini" ister, sırf bahsinin geçmesi konu edilmesi değildir ve dolayısıyla bu kaynak yetersizdir. Bu istenilen seviyeye daha yakın. Bir kaynak taraması lazım. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 14.14, 14 Nisan 2018 (UTC)
  • Biraz araştırmayı yaptım. Şu kaynak elde, uygun. İngilizce Vikipedi'de Yenişehir Belediyesi Spor Salonu'yla aynı olduğu söylenmiş ama bu kaynak da dahil olmak üzere kaynaklardan bunun yanlış olduğu izlenimini çıkardım, Mersinli biri olsa keşke buralarda :) İngilizce Vikipedi'de "Edip Buran Spor Salonu yenilendi" diye bir kaynak var, şu an kayıt istediğinden ulaşamadım ama bunda da konu edilmiştir herhalde. Burada kapasitesi ve kullanım bilgisi verilmiş. Bu, bu ve burada tadilat konusunda bilgi var. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 14.37, 14 Nisan 2018 (UTC)
Yukarıda belirtildiği gibi Uluslararası müsabakaların bu salonda yapılıyor olması kayda değerlik için yeterli mi? Bir cümle içinde bir maçın bu salonda yapılacağının haberde geçmesi maddeyi nasıl kayda değer kılıyor hâlâ anlayamadım.--Nushirevan11 15.48, 14 Nisan 2018 (UTC)
 • Mersinli biri istenmiş; yardımcı olayım. İstanbul için Abdi İpekçi neyse, Mersin için Edip Buran odur. Kısaca "Kapalı" diye anılır. Bir spor salonu için tabii ki içerisinde yapılan organizasyonlar kriter olacak. TBSL, KBSL ekiplerinin (lig+Avrupa) maçlarını oynadığı, 2013 Akdeniz Oyunları'nın mekanlarından olan, farklı spor dallarında Türkiye şampiyonlarının yapıldığı, bir büyükşehirdeki en eski spor salonudur. Konser, miting gibi organizasyonlarda da eskiden tercih edilirdi. Mimari bir şaheser olmadığından sadece bu yapı üzerine yazılmış bir metin bulmak zor olacaktır ancak yerel kaynaklar ve şehirle ilgili basılı eserlerde (il yıllıkları, tarihçeleri) bulunacağını düşünüyorum. Arama yapmaya çalışacağım.--Sayginerv-posta 17.45, 14 Nisan 2018 (UTC)
 • @Nushirevan11, uluslararası müsabakalar ve cümlede geçme konusunda size katılıyorum. Bununla beraber "uluslararası müsabaka yapılan tüm spor salonları kayda değerdir" diye bir kriter eklensin denirse desteklerim zira Rapsar'ın mantığını da doğru buluyorum, sadece mevcut yönergelere ters düşüyor bence. Bununla beraber yukarıda verdiğim kaynaklar ve Sayginer'in yorumunu göz önünde bulundurarak kalsın diyorum. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 22.26, 15 Nisan 2018 (UTC)

Barış Yalçın[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Barış Yalçın"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değerliği belirsiz. Nushirevan11 12.38, 2 Nisan 2018 (UTC)

Hasan Erdoğan (hukukçu)[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Hasan Erdoğan (hukukçu)"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer olmayan hukukçu maddelerinden. Nushirevan11 12.36, 4 Nisan 2018 (UTC)

 • Kalsın Kalsın Kayda değer olmayan hukukçu maddesi derken @Nushirevan11? Yüce Divan'da yargılanan ilk yüksek yargı mensubu olarak haber olmuş ayrıca vefatı da gündem olmuştur. --SarvSarv 20:42, 4 Nisan 2018 (UTC)
 • Silinsin Silinsin @Vikiçizer, artık bu duruma bir dur denmesi gerekmiyor mu? Yönerge dışı, anlamsız ve mesnetsiz gerekçeler öne sürülüp duruluyor tartışmalarda. Yok şunu yapmış yok bunu etmiş. Bunların bağlayıcı olmadığı elli kez açıklandı, anlamıyor, anlamak istemiyor. Bu tutumlar Vikipedi'ye zarar vermekte.--RapsarEfendim? 16.56, 6 Nisan 2018 (UTC)
@Rapsar belki siz de anlamak istemiyorsunuz ama bu madde ANSİKLOPEDİK bir maddedir asıl sizlerin bu yıkıcı tutumu zarar veriyor, yorumunuzu hayretle okudum sizi mantığa ve akilliğe davet ediyorum. --SarvSarv 20:40, 7 Nisan 2018 (UTC)
Ayrıca @Chansey'in yargı mensuplarına dair kriterleri oylansın ve sonuçlansın ben de ona göre tutum alıp ona göre maddeler açayım. Zaten uzun zamandır @Kingbjelica'nın uyarısı üzerine yargı mensuplarına dair madde açmıyorum. Eğer zarar verici bir tutum içerisinde olsaydım şu an elimde en az 240 yargı mensubu biyografisi var onları madde olarak açardım. Bu maddenin istisnai bir yapısı var, hem Kişinin adının kanıtlanabilir şekilde yaygınca tanınmış olması. kriterine uygun olmasa sadece ölüm haberi pek çok kaynakta yer almazdı diye düşünüyorum @Rapsar.--SarvSarv 20:54, 7 Nisan 2018 (UTC)
Teessüf ederim @Rapsar--SarvSarv 21:08, 7 Nisan 2018 (UTC)
Koordinasyonumuz yok. Diğer hizmetlilerin de birazcık ne olduğuna geniş bakması lazım. @Rapsar Vikiçizer (mesaj) 18.47, 8 Nisan 2018 (UTC)
Bakmıyorlar @Vikiçizer. Ne @Superyetkin ne de @Sabri76 zahmet edip de bir yanıt dahi yazmıyorlar, "bulaşmak" istemiyorlar (özel sebeplerden dolayı müdahil olamıyorlarsa özür dilerim). Hizmetli seçilmişlerse, bu sorumlulukları da yerine getirmeli herkes, getirmeyeceklerse hizmetli olmasınlar. Topluluk hizmetlileri, bu sorumlulukları yerine getirmesi için seçiyor, "ben buna karışmamcılık" olmamalı. Sorumluluk istemeyen hizmetli olmayabilir, hizmetliler ile diğer kullanıcıların temel farklarından biri de bu. Konuya dönersek, olmayan yönergelere, kriterlere yönelik faaliyetler ne zaman sona erdirilecek? Bana kalırsa kullanıcının artık idrak edebilmiş olması lazım ama aynı hareketler devam ediyor, bu da Vikipedi'ye zarar veriyor.--RapsarEfendim? 18.52, 8 Nisan 2018 (UTC)
Burada uzatmak istemem, biliyorsun; başka konularda da ajandasını yükleyen kullanıcılara müdahale edelim deyince, pek anlaşılamadım. Bunları konuşalım tabi ama SAS'da değil. Çeşme veya başka bir yerde. Vikiçizer (mesaj) 18.57, 8 Nisan 2018 (UTC)
@Rapsar olmayan yönergeler mi? Ben yönerge örneği verdim yukarıda. Ayrıca ben bu maddelerin hepsini bu tartışmalar olmadan önce açmıştım sanki yeni açmışım gibi diyorsunuz ben pek çok SAS'a taşınmış maddeye tartışmaya dahi girmiyorum. Örneğin şuradaki tartışmaya hiç görüş dahi belirtmedim, çünkü ben bile nasıl böyle bir madde açmışım diye şaşırıyorum. Ben ansiklopedik olduğuna inandığım, hatta "ilkler"in madde olarak yer alması gerektiği inancını taşıdığım için bazı maddelerin kalmasını savunuyorum ve tartışmalarda görüş belirtiyorum, buna kişisel kriterler diyebilirsiniz veya başka ad koyabilirsiniz ama bunun zarar verici olduğunu düşünmüyorum, aksine sizlerin tavrının bir nevi "sansürcülük" olduğunu düşünüyorum. --SarvSarv 15:22, 9 Nisan 2018 (UTC)
 • Yorum Yorum SAS'a taşınmış o kadar çok Yargıtay ve Danıştay üyesi var ki, yönergelerde açık bir hüküm olmayınca kalıp kalmaması hususunda hiç bir fikrim yok. Fikrim olmadığı için yorum da belirtmedim. Genelde birçok konuda fikrim olur ancak bu yargı mensupları meselesinde bir fikrim yok.--Śαвяí¢αи76ileti 07.00, 10 Nisan 2018 (UTC)
"Açık bir hüküm" derken @Sabri76? Kayda değerlik yönergemiz mevcut, konuyla alakalı yeteri kadar bağımsız ve güvenilir kaynaklar yoksa kayda değer değildir. Burada da yok şunu yapmış yok bu makama gelmiş yok arabasını alınca haber olmuş gibi ifadelerle, yönergelere dayandırılmayan gerekçeler icat ediliyor. Sıkıntı burada. Yüzlercesini sildik belki de, 4-5 tanesinin kalmasına karar verildi toplamda. Üstteki kalsın gerekçesine dönüp bir daha bakabilirsin bu son yorumdan sonra.--RapsarEfendim? 17.45, 10 Nisan 2018 (UTC)
 • Kalsın. Çok sayıda bağımsız kaynakta farklı noktalarda konu edilmiş: soruşturma başlatılması, dava ve yüce divan süreci [6] [7] [8] [9], ölümü, yeniden seçimi. Maddeye de işlerim bir ara belki.
 • Sarv'ın yorumları ve hizmetlilerin tutumlarıyla ilgili olarak tartışma kişiselleştirilmiş, asla tasvip etmiyorum. Yorumların zarar verdiğini mesnetsiz bir iddia olarak görüyorum. Yorum yapma, katılma-katılmama, değerlendirmeye alma-almama özgürlüğü korunmalıdır. Burada ortam baskıcı hissediyor zira artık. Herkese kolaylıklar... --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 18.45, 10 Nisan 2018 (UTC)
Bir not daha eklemek isterim. "Vikipedi'ye zarar veriyor" ciddi bir iddiadır. Yerinin burası olmamasını bir kenara bırakıyorum. "Ben dedim oldu" gibisinden kullanılabilecek bir söylem değildir, asla hafife alınamayacak bir ithamdır ve hafife alınamayacak bir ispat zorunluluğu getirir. Bu gibi ithamlarda bulunulması gerektiği düşünülüyorsa neden-sonuç ilişkisi adım adım kurulmalı, sürdürülen faaliyetlerin ne yolla Vikipedi'ye zarar verdiği, nesnel olarak gözlemlenebilen zararlar (soğuyan kullanıcılar, yavaşlayan/engellenen süreçler, içeriğe zarar verilmesi vs.) üzerinden anlatılmalı. Zararın ne boyutta olduğu veya potansiyel olarak erişebileceği düzey gösterilmeli. Bundan bağımsız olarak, bunun kâr-zarar terazisinde sadece bir kefe olduğu da tabii meta süreçlerle ilgili hiçbir kullanıcı tarafından es geçilmemeli. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 21.32, 10 Nisan 2018 (UTC)
 • Yorum Yorum Öncelikle @Sabri76'nın yönergelere dair görüşüne katılıyorum. Ben de zaten onu belirtiyorum bu tartışma olmadan çok önce açmış olduğum maddeler vardı. Tartışmalar sonrası uyarıda bulunuldu ben de yargı mensuplarına dair madde açmıyorum ama KD olduğunu düşündüğüm maddeler hakkında görüşlerimi sunuyorum. Yargı mensuplarına dair yönerge oluştuktan sonra ben de ona göre madde açacağımı ve kendimi sınırlandıracağımı ifade ediyorum, yukarıda da belirtmiştim. Ayrıca @Seksen iki yüz kırk beş'e de teşekkür ederim, belki ben de kişiselleştirmiş olabilirim ama ben sadece görüşümü sundum ve maalesef sağduyusuna inandığım ve her zaman hizmetli olma durumu olursa olumlu görüş sunacağımı buradan belirtmek istediğim @Rapsar şaşırtıcı bir tavır aldı ve kendisi kişiselleştirdi. --SarvSarv 20:55, 10 Nisan 2018 (UTC)
  • Öncelikle @Seksen iki yüz kırk beş, "Sarv'ın yorumları ve hizmetlilerin tutumlarıyla ilgili olarak tartışma kişiselleştirilmiş, asla tasvip etmiyorum" demişsin. Nerede, kim kişiselleştirmiş tartışmayı? @Sarv'ın şahsiyla, kişiliğiyle ya da benzeri bir konuyla alakalı bir yorumda bulunmuş muyum? Kendisi de yanıt verebilir. Deyin ki "Rapsar bu noktada sen kullanıcının değişikliklerinden çıktın ve olayı o kişiye çektin". Deyin lütfen. Yapılan her yorumum değişikliklere ve faaliyetlere yönelik oldu, öyle de olacak. "Yorumların zarar verdiğini mesnetsiz bir iddia olarak görüyorum" demişsin, kimse yorumların zarar verdiğinden de bahsetmedi. "Olmayan yönergelere dayandırılan gerekçeler zarar veriyor" dendi ve doğrudur da. "Ben dedim oldu" ifadesini sık sık kullanmaya başladın, bu kişisel bir yorumdur, böyle bir algı yaratılmasına asla müsade etmem, bilgin olsun. Sarv zaten çoğu zaman olduğu gibi yönerge dışı yorumlarına devam ettiğinden kendisine diyecek ekstra bir şeyim bulunmuyor. Son not da, "kayda değer ise bunun maddede ispat edilmesi" gerektiği birçok defa söylendi, burada kaynak sıralamak hiçbir şey ifade etmiyor.--RapsarEfendim? 22.44, 10 Nisan 2018 (UTC)
   • ""Olmayan yönergelere dayandırılan gerekçeler" = "yorumlar" diyerek yorumumu netleştireyim o zaman.
   • "Dendi ve doğrudur da" bkz. proof by assertion. "Proof by assertion" = "ben dedim oldu" yukarıdaki yorum dahilinde. Farklı anlam çıkarılacak şekilde kullandıysam benim hatamdır, kusuruma bakılmasın.
   • Madem kişiselleştirme konusunda karışıklık var detaylı anlatayım anlatmak istediğimi: Yorumun Sarv'ın bu sayfada yaptığı yorum hakkında değil, Sarv'ın genel olarak SAS'lardaki tavrı hakkında. Kullanıcının değerlendirildiği bir tartışma söz konusu değilse (SİS adaylığını, geçenlerde Vikiçizer'in mesaj sayfasına yazdığım mesajı örnek verebilirim) bu gibi genel örgülere dair yorumlar tartışmaları kişiselleştirmeye girer. Zira madde hakkında bir argümanın, tartışmadaki bir hareketin kritiği olmaz yapılan, kullanıcının kritiği olur. "Sarv bu tartışmada olmayan yönergelere dayanarak yorum yapıyor, bu zararlı bir hareket" kişiselleştirme değildir. "Sarv şurada şöyle yorum yaptı halbuki burada böyle diyor" kişiselleştirmedir. "Sarv mesnetsiz bir gerekçe sundu" kişiselleştirme değildir. "Sarv mesnetsiz gerekçeler sunup duruyor" kişiselleştirme sınırındadır ama benefit of the doubt lazım derim ben. "Sarv mesnetsiz gerekçeler sunup duruyor ve zarar veriyor, ben elli kere açıkladım, hizmetliler neredesiniz, hiçbir şeye karışmıyorlar" demek ultra kişiselleştirmedir. Hem Sarv'a karşı hem hizmetlilere karşı kişiselleştirmedir. Aynı şekilde bana karşı da kişiselleştirmişsin ""Ben dedim oldu" ifadesini sık sık kullanmaya başladın" diyerek. Ben de sana "hep kişiselleştiriyorsun" desem mesela aynı şekilde değişiklik örgüne yönelik bir yorum yapmış olacağım ve kişiselleştirmiş olacağım.
   • Bunun SAS tartışmasında yapılmasının herhangi bir izahı olamaz. Açıklamaktan bıkmışsan ve Sarv'ın Vikipedi'ye zarar verdiğini düşünüyorsan, bunun ilk dile getirileceği yer Sarv'ın mesaj sayfası olmalıydı. Orada bir girişim göremiyorum. Bundan sonraki aşamalar SAS'ta hizmetli pinglemek yerine şunlar olabilirdi: bu SAS'ın tartışma sayfasında sorunları dile getirmek (bunlar arasında yine en uygunsuz alternatif, bu mesajların da oraya taşınması gerekecek tabii sonunda), bir hizmetliye mesaj atmak (galat-ı meşhur diyelim buna da) veya VP:HDP/VP:Ş gibi platformları kullanmak.
   • "kayda değer ise bunun maddede ispat edilmesi" gerektiği birçok defa söylendi yine "proof by assertion". Asla bunun yönergede neye dayandığı spesifik olarak söylenemedi. Hep bir varsayım, "herkes görmeli KD olduğunu işte arkadaşım" varsayımına dayandırıldı bu söylemler. Çok söylenmesi doğru veya muteber yapmıyor bu yorumları. Kaynak listelenmesinin yeterli olmadığının kanıtı ancak yönergeden tırnak işaretinde alıntıyla olur. Bu da verilemiyor zaten.
   • Neyse, bu da konu üzerine yapacağım son yorum olsun. Tekrardan vurguluyorum: Yorum yapma, katılma-katılmama, değerlendirmeye alma-almama özgürlüğü korunmalıdır. Bu çerçevede çağrıya riayet etmeyip tartışmaya mesafesini koruyan hizmetlilere de teşekkür ederim. İyi çalışmalar... --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 23.13, 10 Nisan 2018 (UTC)
Demek "olmayan yönergelere dayandırılan gerekçeler" Vikipedi'nin zararına değil... O zaman faydasına mı? Bir kullanıcı kayda değerlik yönergelerini, değil benim birkaç kullanıcının -ki hizmetli(ler) de dahil- defalarca anlatmasına kez kavrayamamışsa, kusura bakmayın burada ben Vikipedi'ye zarar verici hareket ararım. Burada zarar vericiden kastım vandalizm değil, kayda değer olmayan maddeleri ısrarla girmek ve bunu cansiperane savunmak da zarar vericidir. Bakınız: @Sabri76 ve diğer hizmetlilerin Yurttaş Tete ve kuklalarıyla alakalı tutumu. O kullanıcı da aynı şeyi yapıyordu, burada da aynı şey yapılıyor. Fark nedir? İki kullanıcının yaptığı şeyler arasında bir fark göremiyorum, teki vandal ve kuklacı olarak süresiz engellenmiş ve yeni hesap açtıkça da engellenmeye devam ederken; diğer kullanıcı değişikliklerine (ve elbette ki katkılarına, Yurttaş Tete'nin de katkıları vardı) devam ediyor. Buradaki gereksiz ve mesnetsiz inat benim canımı sıkan, yönergeleri yok saymak canımı sıkan. Sarv'ın mesaj sayfasını bence bir daha incele, eski silinmeye aday sayfa tartışmalarını, hatta köy çeşmesi arşivlerini de incele. "Rapsar" olarak değil ama, ben kendi yaptığım uyarı ve bilgilendirmelerden bahsetmiyorum yalnızca. Hizmetliler, sorumluluklarını yerine getirmek "mecburiyetindedir", bunun bilinciyle aday olurlar zaten. Kimse zorla hizmetli yapmıyor ya da hizmetli olmayan bir kullanıcıyı herhangi bir şey yapmaya zorlamıyor. Ancak sen "ben bu sorumlulukları yapabileceğimi düşünerek aday oluyorum" diyorsan onları yapacaksın, yapmıyorsan da sorumluluklarından vazgeçeceksin. Bu kadar basit.--RapsarEfendim? 03.34, 11 Nisan 2018 (UTC)
@Rapsar sizin asıl anlamamak istediğiniz durum şu, ben kaç defa anlattım: Yargı mensuplarına dair bu tartışmalar ortaya çıkmadan önce açtım bu maddeleri ve sonrasında uyarı üzerine hiç yargı mensubu maddesi AÇ-MA-DIM Vikipedide. Pek çok SAS'a taşınan madde önceden açtığım maddeler, sizin anlatımınızdan ise şu ortaya çıkıyor: Şu an açmışım inatla da, maddeleri sürekli uyarılıyormuşum gibi, mesela Yargıtay 12. Hukuk Dairesi Başkanlığına yeni bir isim seçildi ama önceden yapılan uyarılar sonucunda bunun maddesini açmıyorum. Ben her SAS'a taşınan maddeye de KALSIN demiyorum ayrıca SAS'a taşınan maddelere de görüş sunabilme hakkımı da elimden alacak değilsiniz değil mi? Ayrıca silme politikası dışında şu şu yönergelere dayanarak görüş sunun tartışmalarda diye bir kriter yok. Sizin inatla dar bir yorum yapmanızın iyi bir şey olduğunu düşünmüyorum. Ben inat etsem bütün SAS'a taşınan maddelere kalsın derdim, tekrar ediyorum her açtığım maddeye kalsın demiyorum ki, tekrar altını çize çize söylüyorum BU TARTIŞMALAR OLMADAN ÖNCE YARGI MENSUPLARININ MADDELERİNİ AÇTIM. --SarvSarv 10:04, 11 Nisan 2018 (UTC)
O zaman kriterleri karşılamadığı bariz olanlara "inat yapıp" kalsın demeyeceksin, yönerge dışı gerekçeler sunmayacaksın. Olay bundan ibaret. Bu tip gerekçeler zaten adaylıkları kapatan hizmetliler tarafından yok sayılıyor, bunu onlarca kez tecrübe ettik. Yönergelere dayandırılmış gerekçe sunulunca zaten ilgili kullanıcılar -ben de dahil- silinmemesi yönünde görüş bildiriyor. "Bu sayfaların toplu kaldırımı" ya da "Sarv açmış, silelim" gibi bir davranış söz konusu değil zaten.--RapsarEfendim? 18.42, 11 Nisan 2018 (UTC)
Baş üstüne komutanım!!! İNAT ETMİYORUM, görüş sunmamın yasak olduğunu düşünmüyorum o kadar, hakkımı kullanıyorum. Bu arada "Sarv açmış, silelim" gibi bir davranış içinde olan bazı isimler var maalesef @Rapsar. Başta @Nushirevan11 olmak üzere. --SarvSarv 21:47, 11 Nisan 2018 (UTC)

Ali Haydar Karahacıoğlu[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Ali Haydar Karahacıoğlu"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer olmayan hukukçu maddelerinden. Nushirevan11 12.38, 4 Nisan 2018 (UTC)

 • Kalsın Kalsın Biyografya'da da kendi biyografisi yer alıyor. --SarvSarv 20:38, 4 Nisan 2018 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Biyografya'da yer alıyorsa kalsın diyecektim ki bunun bir kriter olmadığının farkına vardım. Kayda değer değil.--RapsarEfendim? 16.32, 18 Nisan 2018 (UTC)
@Rapsar Nasıl olur? Sizin gibi birisi nasıl bunun farkına geç varır. Siz bütün kriterleri su gibi biliyorsunuz. Cümlenin başını okuyunca ben de şaşırdım doğrusu. --SarvSarv 21:13, 18 Nisan 2018 (UTC)
Bir devlet görevlisinin Başbakanlık Tanıtma Fonu tarafından desteklenen bir internet ansiklopedisinde yer alması kaynağın bağımsız olmadığını gösterir. --Ali Haydar (mesaj) 21.30, 18 Nisan 2018 (UTC)

Hüseyin Deniz (hâkim)[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Hüseyin Deniz (hâkim)"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer olmayan hukukçu maddelerinden. Nushirevan11 12.38, 4 Nisan 2018 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Kayda değer olduğu ispat edilemiyor.--RapsarEfendim? 16.34, 18 Nisan 2018 (UTC)

Mehmet Erten (hukukçu)[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Mehmet Erten (hukukçu)"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer olmayan hukukçu maddelerinden. Nushirevan11 12.39, 4 Nisan 2018 (UTC)

 • Kalsın Kalsın Genelde yabancı wikipedia sitelerinde Anayasa Mahkemesi ve Yüksek Mahkeme (Anayasa yargılaması yapan) üyeleri KD, bizde de böyle bir durum olmalı. 20:32, 4 Nisan 2018 (UTC)

Taykan Ataman[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Taykan Ataman"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer olmayan hukukçu maddelerinden. Nushirevan11 12.39, 4 Nisan 2018 (UTC)

Sadık Demircioğlu[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Sadık Demircioğlu"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer olmayan hukukçu maddelerinden. Nushirevan11 12.42, 4 Nisan 2018 (UTC)

Ahmet Nuri Çolakoğlu[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Ahmet Nuri Çolakoğlu"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer olmayan hukukçu maddelerinden. Nushirevan11 12.43, 4 Nisan 2018 (UTC)

 • Kalsın Kalsın şu kaynak bile bence KD'liği için yeterli. --SarvSarv 20:19, 4 Nisan 2018 (UTC)

Mehmet Kılıç (hâkim)[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Mehmet Kılıç (hâkim)"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer olmayan hukukçu maddelerinden. Nushirevan11 12.43, 4 Nisan 2018 (UTC)

Resul Aslanköylü[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Resul Aslanköylü"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer olmayan hukukçu maddelerinden. Nushirevan11 12.43, 4 Nisan 2018 (UTC)

Ahmet Şükrü Seçkin[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Ahmet Şükrü Seçkin"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer olmayan hukukçu maddelerinden. Nushirevan11 12.44, 4 Nisan 2018 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Kayda değer olduğu ispat edilemiyor.--RapsarEfendim? 16.35, 18 Nisan 2018 (UTC)
 • Yorum Yorum Yalnız emeklilik sonrası Aydın'da ikamet ediyormuş ve böyle bir kaynak var. --SarvSarv 00:14, 19 Nisan 2018 (UTC)
Emeklilik sonrası Aydın'da ikamet edenler kayda değer mi oluyor? Gerekçeler artık gülünç olmaya başladı...--RapsarEfendim? 01.02, 19 Nisan 2018 (UTC)
@Rapsar Aydın'da ikamet ediyormuş ve böyle bir kaynak var diyorum orada Aydın'da bir haber olmuş belediye yönetimine dair ben onu açıklamaya çalışıyorum. Aydın'da Kars'ta veya Londra'da ikamet etmenin kaydada değer olmadığını biliyorum. Kaynaktaki haberi açıklamak için onu bir giriş cümlesi olarak kurdum. Bunu anlayamamış olmanız gerçekten sizin gibi zeki biri hakkında şüphelenmeme neden oluyor. --SarvSarv 12:17, 19 Nisan 2018 (UTC)
@Rapsar Ayrıca istediğim şekilde gerekçe yazabilirim, şu şekilde gerekçe yazılır diye bir kriter yok 2+2=4 de yazarım salçalı patates çok güzel olur diye de yazarım, yani yazmam da önümüzde bir engel yok demek istiyorum.--SarvSarv 12:19, 19 Nisan 2018 (UTC)
Nasıl yok? Şurayı bir incele istersen, yorumları yanlış anlayıp da böyle galeyana gelmeden evvel. Yok böyle devam ederim dersen zaten kimse yanıt vermez. Mantık çerçevesinde tartışma yapmak varken salçalı patates tarifi de verebilirsin, trollük de yapabilirsin, ama bunun sonucu da engeldir, baştan uyaralım da.--RapsarEfendim? 04.40, 20 Nisan 2018 (UTC)
Merak etmeyin biliyorum, sadece o yorum tarzınız beni kızdırdı ben de böyle yorum yazma ihtiyacı duydum. Biliyorum sınırlandırmalar olduğunu. Ben de yorumu yazdıktan sonra hatırladım. --SarvSarv 13:57, 20 Nisan 2018 (UTC)

Ahmet Erkal Baççıoğlu[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Ahmet Erkal Baççıoğlu"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer olmayan hukukçu maddelerinden. Nushirevan11 12.44, 4 Nisan 2018 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Kayda değer olduğu ispat edilemiyor.--RapsarEfendim? 16.35, 18 Nisan 2018 (UTC)

Ahmet Ceylani Tuğrul[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Ahmet Ceylani Tuğrul"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer olmayan hukukçu maddelerinden. Nushirevan11 12.44, 4 Nisan 2018 (UTC)

 • Kalsın Kalsın Bizzat şahsına dair haberler çıkmış çeşitli kaynaklarda (Hürriyet, Sabah, Oda TV, Dünya), şike davasına bakmış, milletvekili adayı olmuş. Bence KD. --SarvSarv 20:10, 4 Nisan 2018 (UTC)

Osman Güven Çankaya[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Osman Güven Çankaya"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer olmayan hukukçu maddelerinden. Nushirevan11 12.44, 4 Nisan 2018 (UTC)

Süleyman Sapanoğlu[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Süleyman Sapanoğlu"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer olmayan hukukçu maddelerinden. Nushirevan11 12.45, 4 Nisan 2018 (UTC)

İsmail Hakkı Asarlıoğlu[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "İsmail Hakkı Asarlıoğlu"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer olmayan hukukçu maddelerinden. Nushirevan11 12.45, 4 Nisan 2018 (UTC)

Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir. --Superyetkinileti 13.52, 14 Nisan 2018 (UTC)

İlkgül Kaya[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "İlkgül Kaya"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değerliği konusunda değerlendirilmesi için SAS'a taşındı. SakhalinioBuyrun beniiiim? 09.41, 7 Nisan 2018 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Hemfikirim. Bariz bir şekilde kayda değer değil.--RapsarEfendim? 21.11, 7 Nisan 2018 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Kayda değerlik ölçütlerini karşılamıyor. --Ali Haydar (mesaj) 17.45, 11 Nisan 2018 (UTC)
 • Şu aşamada KD'liği yok lakin ilerleyen dönemde olabilir. Silinsin Silinsin eğer durum değişirse yeniden değerlendirilir. chanseyMesajYaz 10.09, 12 Nisan 2018 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

Tuna Gürcoşkun[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Tuna Gürcoşkun"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değerliği belirsiz bir Yurttaş Tete maddesi Ali Haydar (mesaj) 16.42, 13 Nisan 2018 (UTC)

Kayda değer değil. Kaynaklar rol aldığı oyunda adını geçiriyor. Kayda değer denilebilecek kadar kişiyi işleyen bağımsız bir kaynak yok. Silinsin. chanseyMesajYaz 18.33, 13 Nisan 2018 (UTC)

Jean-Claude Fignolé[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Jean-Claude Fignolé"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Bir yazar, maddede ölümü harici bağımsız ve güvenilir kaynak yok, Yurttaş Tete maddesi Ali Haydar (mesaj) 16.52, 13 Nisan 2018 (UTC)

Kişi hakkında çoğunlukla Fransızca. Fransızca bilen bir kullanıcı göz atabilir mi? İntiba KD olmadığı yönünde ama Fransızca Kaynaklar gözden geçirilse iyi olur. chanseyMesajYaz 18.37, 13 Nisan 2018 (UTC)
Takipteyim @Seksen iki yüz kırk beş teşekkürler! chanseyMesajYaz 07.03, 20 Nisan 2018 (UTC)

Murtaza Dolu[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Murtaza Dolu"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer olmayan hukukçu maddelerinden. Nushirevan11 19.25, 13 Nisan 2018 (UTC)

 • Kalsın Kalsın hakkında bizzat şahsına dair haberler bile çıkmış, kaynaklar eklenerek madde geliştirilebilir. --SarvSarv20:43, 13 Nisan 2018 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Kayda değer olduğu ispat edilemiyor.--RapsarEfendim? 16.35, 18 Nisan 2018 (UTC)

Metin Kaya[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Metin Kaya"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer olmayan hukukçu maddelerinden. Nushirevan11 19.26, 13 Nisan 2018 (UTC)

 • Yorum Yorum 1, 2 böyle kaynaklar var. Belki geliştirilebilir. --SarvSarv 20:50, 13 Nisan 2018 (UTC)

Muvaffak Tatar[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Muvaffak Tatar"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer olmayan hukukçu maddelerinden. Nushirevan11 19.27, 13 Nisan 2018 (UTC)

 • Kalsın Kalsın zaten maddede de sunulmuş görüşleri ile de medyada yer almış bir isim. --SarvSarv 20:54, 13 Nisan 2018 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Kayda değer olduğu ispat edilemiyor. Görüşlerini aktarmış olmak bir kriter değil (bağımsız kaynak da değil zaten).--RapsarEfendim? 16.36, 18 Nisan 2018 (UTC)

Şahabettin Sertkaya[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Şahabettin Sertkaya"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer olmayan hukukçu maddelerinden. Nushirevan11 19.27, 13 Nisan 2018 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Kayda değer olduğu ispat edilemiyor.--RapsarEfendim? 16.37, 18 Nisan 2018 (UTC)

Erol Öcal[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Erol Öcal"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer olmayan hukukçu maddelerinden. Nushirevan11 19.28, 13 Nisan 2018 (UTC)

 • Kalsın Kalsın 1, 2 bunlar sadece birkaçı bence kalmalı. --SarvSarv 21:06, 13 Nisan 2018 (UTC)

Ömer Faruk Kıvanç[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Ömer Faruk Kıvanç"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer olmayan hukukçu maddelerinden. Nushirevan11 19.28, 13 Nisan 2018 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Kayda değer olduğu ispat edilemiyor.--RapsarEfendim? 16.37, 18 Nisan 2018 (UTC)

Selim Sırrı Binici[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Selim Sırrı Binici"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer olmayan hukukçu maddelerinden. Nushirevan11 19.29, 13 Nisan 2018 (UTC)

Aydın Boşgelmez[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Aydın Boşgelmez"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer olmayan hukukçu maddelerinden. Nushirevan11 19.29, 13 Nisan 2018 (UTC)

 • Kalsın Kalsın bu maddeye dair bir sürü kaynak var yapmayın Allah aşkına adamın FETÖ'nün beyin takımı olduğuna dair vs. pek çok haber yapılmış --SarvSarv 21:14, 13 Nisan 2018 (UTC)
 • @Sarv, buna dair herhangi bir kaynak göstermezseniz (ki maddede de verilmemiş) yukarıdaki yorumunuz VP:YİB ihlali olacaktır ki bu ilgili kısmın kaldırılmasını gerektirir. İlgili politikayı gözden geçirip ifadenize dair dayanak eklemenizi veya çıkarmanızı rica ediyorum. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 22.24, 15 Nisan 2018 (UTC)
Uyarı için teşekkür ederim @Seksen iki yüz kırk beş bu ve bu kaynaklarda ifadeye dayanarak yer almış, haklısınız iftira durumu gibi algılanabilirdi. Ben de yukarıda çok kesin olarak kullanmışım ama yine de yorumumun özüne dair bu maddenin silinmemesi ve kişiye dair bir sürü kaynak olduğuna dair kısımda halen aynı görüşüm. --SarvSarv 23:53, 15 Nisan 2018 (UTC)

Erdal Gökçen[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Erdal Gökçen"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer olmayan hukukçu maddelerinden. Nushirevan11 19.30, 13 Nisan 2018 (UTC)

 • Symbol speedy keep.svg Hızlı kalsın 1, 2, 3, 4, 5 Kamuoyunda ciddi derecede yer almış Susurluk Davası'nı soruşturmuş ve yukarıda verdiğim kaynaklar da sadece birkaç tanesi. --SarvSarv 21:25, 13 Nisan 2018 (UTC)
 • Sarv'ın sunduğu kaynaklardan 1, 4 ve 5'te konu edilmemiş; 2 ve 3'ün de yeterince güçlü kaynaklar olmadığını düşünüyorum. Bu ve bu kendisini konu etmiş ama içeriklerinin bağımsız olarak değerlendirilebileceğine şüpheliyim. Görüşüm şu an zayıf olarak silinsin yönünde ama yeni sunulan kaynaklar olursa kalitelerine göre değişebilir. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 13.55, 15 Nisan 2018 (UTC)
 • Yorum Yorum Şöyle kaynaklar da var @Seksen iki yüz kırk beş ve tartışmaya sonradan görüş sunmak isteyen değerli arkadaşlar 1 Burada 2015'te Yargıtay başkan adayı olduğu için kim olduğu açıklanmış, 2 burada ise 2011'de Yargıtay Başsavcılığına aday olduğu için kendisi haber olmuş ayrıca bu haber sayesinde bir şey daha öğrendim ki 2007'de de aday olmuş ancak sonradan çekilmiş seçimden. --SarvSarv 00:23, 16 Nisan 2018 (UTC)
Sözcü'de yer alan biyografisi Vikipedi'nin kopyası.--Nushirevan11 09.55, 16 Nisan 2018 (UTC)
Ne güzel değil mi @Nushirevan11? Bakın benim açtığım maddeyi haber olarak kullanmışlar. Demek ki yargı mensupları da KD olmalı teşekkür ederim benim açtığım maddelere destek mesajıdır bu yazdığınız. --SarvSarv 14:03, 16 Nisan 2018 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Yönergeler yine hiçe sayılarak kalsın denmiş, tekrar tekrar açıklamakla vakit kaybetmeyeceğim artık. Bağımsız ve güvenilir kaynaklarla kayda değer olduğu ispat edilemiyor.--RapsarEfendim? 16.50, 16 Nisan 2018 (UTC)
@Rapsar ben de size Vikipedi:Kayda değerlik (kişi) sayfasından, geçen SAS'a taşınan maddelerden birinde paylaştığım cümlenin bir bölümünü hatırlatmak isterim: ...Ancak, bu kriterlerin sağlanamaması bu kişinin ansiklopedide yer almaması gerektiğinin kesin delili sayılmamalıdır, siz her bu tarz "kişisel kriterler" ve "yönergeler hiçe sayılarak" gibi cümleler kurduğunuzda bunu hatırlatmak ihtiyacı duyuyorum. İyi vikiler --SarvSarv 20:59, 18 Nisan 2018 (UTC)
 • 1, 2, 3 ve 4 bu kaynakların ortak yanı Adil Serdar Saçan'ın metodunu İçişleri Bakanı Sadettin Tantan'a şikayet etmesi Erdal Gökçen'in. Kalsın veya silinsin'den ziyade yorumda bulunanların görüşünü merak ettim ne derece doğru kaynaklar maddenin gelişebilmesi ve KD olabilmesi açısından. --SarvSarv 23:34, 19 Nisan 2018 (UTC)

Uğur İbrahimhakkıoğlu[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Uğur İbrahimhakkıoğlu"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer olmayan hukukçu maddelerinden. Nushirevan11 19.34, 13 Nisan 2018 (UTC)

 • Yorum Yorum @Nushirevan11 sanırım bütün Yargı mensuplarını silmeyi otomatiğe bağladığınız için gerekçenizi de yanlış yazmışsınız --SarvSarv 21:35, 13 Nisan 2018 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Sadece Yargı mensubu değil Türkiye Turing ve Otomobil Kurumu Onursal Başkanıdır. Siyasete de atılmıştır (bu sadece kişisel bir gerekçe) Ayrıca hem görsel hem de yazı olarak kaynaklar var. --SarvSarv 21:35, 13 Nisan 2018 (UTC)
 • Bu elde bir. Bu elde iki. Bu elde üç. Bu elde dört. Genç Partiyle ilgili zayıf da olsa kendisini konu alan kaynaklar var: [10] [11] [12] [13] gibi. Bunların yeterli olduğunu düşünüyorum ve çoğaltılabileceğini gözlemliyorum. Kalsın. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 14.05, 15 Nisan 2018 (UTC)

Kublay Özkan[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Kublay Özkan"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer olmayan hukukçu maddelerinden. Nushirevan11 19.36, 13 Nisan 2018 (UTC)

 • Kalsın Kalsın 1, 2 Makamları geçtim bizzat TBMM Başkanı Bülent Arınç'a dava açıp bu konu ile gündeme gelmişliği var ki bu kaynaklar o yönde. "Bu kaynakları maddeye geçir görelim" diyecekseniz ancak maddeler üzerine tartışma sonlanıp KD olduğu anlaşıldıktan sonra düzenleme yapabilirim. --SarvSarv 21:47, 13 Nisan 2018 (UTC)

Yılmaz Alasu[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Yılmaz Alasu"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer olmayan hukukçu maddelerinden. Nushirevan11 19.36, 13 Nisan 2018 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Kayda değer olduğu ispat edilemiyor.--RapsarEfendim? 16.38, 18 Nisan 2018 (UTC)

Halil Adıgüzel[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Halil Adıgüzel"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer olmayan hukukçu maddelerinden. Nushirevan11 19.37, 13 Nisan 2018 (UTC)

 • Kalsın Kalsın Gerekçenize katılmıyorum, şike davasına bakmış ve bizzat Odatv internet sitesinde kim olduğu irdelenmiş, başsavcıvekilliğine geldikten sonrasını hiç zaten söylemiyorum çünkü o makam gereği haber olmuş oysa burada verdiği karar üzerine gündem olmuş isimlerden. --SarvSarv 22:06, 13 Nisan 2018 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Kayda değer olduğunu ispat eden bağımsız ve güvenilir kaynaklar yok. Yine şahsi kriterleri karşılayan bir madde, Vikipedi yönergelerindeki kriterleri ise karşılamıyor.--RapsarEfendim? 22.42, 13 Nisan 2018 (UTC)
Şahsi kriterlerimi karşılamasaydı zaten bizzat ben açmazdım @Rapsar ama burada şahsi kriterlerden bahsetmiyorum. --SarvSarv 10:12, 14 Nisan 2018 (UTC)
Ayrıca @Rapsar şurada şöyle bir cümle var "Aşağıdaki kriterleri sağlayan bir kişinin genel olarak kayda değer olduğu kabul edilir. Ancak, bu kriterlerin sağlanamaması bu kişinin ansiklopedide yer almaması gerektiğinin kesin delili sayılmamalıdır" dolayısıyla vikipedi yönergelerini yorumlarken biraz bu cümleyi de dikkate alınız, tabii @Nushirevan11 için de geçerli bu. --SarvSarv 19:50, 14 Nisan 2018 (UTC)
 • Ekseriyetle tek bir atamayla medyada konu edilmiş. Bunun dışında sadece Odatv'nin hakkında yayımladığı bir paragraflık yazı var. Belki adalet komisyonu döneminden ek bir kaynak çıkabilir diye düşünüyorum; ancak bunun dışında görüşüm silinsin yönünde. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 14.28, 16 Nisan 2018 (UTC)
 • @Seksen iki yüz kırk beş özellikle sizi pingliyorum çünkü benim bulamadığım kaynakları da siz bulabiliyorsunuz. Halil Adıgüzel Eylül 2016'daki adli yıl açılış töreninde cübbesini bağlaması üzerine pek çok internet sitesinde ve dahi sosyal medyada gündem olmuştu ama o haberi bulamıyorum. Eğer bulabilirseniz maddenin gelişmesi açısından önemli olabilir. Ama o katkının silinip silinmemesi konusunda etkili olabileceğinden emin değilim. --SarvSarv 21:42, 19 Nisan 2018 (UTC)
@Vikiçizer, bence artık ciddi baman lazım "Aydın'da ikamet etmiş olmak" gibi "cübbe bağlamamak" gibi bilgi(!)ler falan artık kayda değerlik göstergeleri arasında sunulmaya başlandı. Kullanıcı Vikipedi yönergelerini yok sayarak bu maddeleri bir şekilde burada tutmak niyetinde. Yurttaş Tete'den bir farkı var mı hareketlerinin (onun ettiği hakaretler ve islup bambaşka o ayrı)?--RapsarEfendim? 04.46, 20 Nisan 2018 (UTC)
@Rapsar eğer gerekçelerimi anlayamıyorsanız o sizin idrak sorununuz. Yargıda cübbe bağlamanın ne anlama geldiğini bütün toplum biliyor. Ayrıca Aydın'da ikamet etmek bir gerekçe değildi gerekçemi ifade etmek için bir giriş cümlesiydi, Aydın belediyesinin yönetimi ile ilgili bir haber yapılmış ve orada sadece o cümleyi kullandım uzun tutmamak için çünkü "cümlenin tamamı ahmaklara anlatılır" diye bir tabir vardır ve bütün vikipedi kullanıcılarının üstün zeka sahibi olduğunu düşünürüm hep o yüzden kısa geçtim. Ama siz böyle küçümseyici tavırlara devam ederseniz artniyetli bir kullanıcı olduğunuzu düşüneceğim. @Vikiçizer lütfen Rapsar'ın bu küçümseyici tavrını da dikkate alınız. --SarvSarv 14:08, 20 Nisan 2018 (UTC)

Mehmet Ekmekçi[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Mehmet Ekmekçi"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer olmayan hukukçu maddelerinden. Nushirevan11 19.37, 13 Nisan 2018 (UTC)

 • Kalsın Kalsın KD olduğunu düşünüyorum. Ayrıca tavsiye ederim Yüksek Yargı mensuplarının tümünü bir kereden SAS'a taşıyın, tartışmalar sonucu bakarsınız tümü silinir, içiniz rahatlar. --SarvSarvSarv 22:13, 13 Nisan 2018 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Kayda değer olduğunu ispat eden bağımsız ve güvenilir kaynaklar yok. @Seksen iki yüz kırk beş, daha önceki tartışmada bahsettiğim zarar verici davranışlar burada gözüküyordur umarım. Yönerge dışı hareketler zarar vericidir.--RapsarEfendim? 22.41, 13 Nisan 2018 (UTC)
@Rapsar Tavsiyede bulunmanın neresi zarar verici acaba? --SarvSarvSarv 09:52, 14 Nisan 2018 (UTC)
Zarar verici olan kişisel yorum. @Sarv, bu gibi yorumları SAS'larda yapmak son derece uygunsuz. Gerekçenin yönerge dışı olması ise bence zarar verici falan değil. Ne diğer kullanıcılar, ne de kapatan hizmetli zaten bunu dikkate alacaktır, tek olumsuzluk kullanıcının bu gibi yorumları yaparken vaktini boşa harcaması. Yönerge dışı olarak madde açılmaya devam edilse bu zarar verici olur, ifade edilen fikirlerin "yönerge dışı" olması kendi başına değildir ki zaten yönergeler de Allah'ın emri değildir, "yönerge dışı" olan yorumların toplulukta tezahür etmesiyle oluşurlar. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 13.48, 15 Nisan 2018 (UTC)

Ergül Güryel[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Ergül Güryel"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Daha önceden Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Ergül Güryel SAS'ıyla silinmiş, kayda değer olmayan hukukçu maddelerinden.--Nushirevan11 06.17, 14 Nisan 2018 (UTC)

 • Symbol speedy keep.svg Hızlı kalsın Neşter Davası'nda ismi geçip Yargıtay'dan emekli olmak zorunda kalmış şu, HSYK Başkanvekili iken yaptığı açıklama ile gündem olmuş şurada, eski adalet bakanları ve dönemin adalet bakanı tepki göstermişlerdi. Bizzat kendisini haber yapan şöyle bir kaynak da var. Yargıtay Başsavcılığı seçimlerinde 1. çıkmasına rağmen Cumhurbaşkanının 2. ismi ataması üzerine tepki gösterdiği bir haber de vardı Milliyet'te 30 Nisan 2003 tarihinde. --SarvSarv 09:36, 14 Nisan 2018 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Kayda değer olduğu ispat edilemiyor. Yukarıda bahsedilenler ya bağımsız kaynak değil (kendi söylemleri) ya da ansiklopedik içerik değil.--RapsarEfendim? 04.00, 15 Nisan 2018 (UTC)
Tabii Emin Çölaşan'ın Kasım 2001'de köşe yazısı dizisi vardı Melih Gökçek ile Ergül Güryel'in ilişkisine dair. Ayrıca Yavuz Donat'ın da yazısı var. --SarvSarv 10:08, 15 Nisan 2018 (UTC)
 • Kalsın, Sarv'ın gösterdiği kaynakların yeterli olduğu kanaatindeyim. "Ansiklopedik içerik değil" itirazını anlamlandıramıyorum, şu, şu kaynaklarda ansiklopedik anlamda yararlı içerik var; şu kaynak söylemlerinin kritiği olduğu için bağımsızdır. Çölaşan'ın yazısına da baktım, orada da "konu edilmiş". "Bir konu kendisinden bağımsız, önemli, güvenilir, birden çok ikincil kaynaklarca içerik edilmiş veya kapsanmışsa kayda değerdir" kriterinde kaynak kalitesi de bir faktördür elbet; ancak ben zayıf da olsa bu kriterin karşılandığı görüşündeyim. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 13.45, 15 Nisan 2018 (UTC)

Kanal 35[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Kanal 35"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer değil, bağımsız ve güvenilir kaynaklar yok. Nushirevan11 07.57, 14 Nisan 2018 (UTC)

Dost TV[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Dost TV"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer değil, bağımsız ve güvenilir kaynaklar yok. Nushirevan11 08.04, 14 Nisan 2018 (UTC)

Meltem TV[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Meltem TV"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer değil, bağımsız ve güvenilir kaynaklar yok.--Nushirevan11 08.13, 14 Nisan 2018 (UTC)

Planet Dizi[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Planet Dizi"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer değil, bağımsız ve güvenilir kaynaklar yok.--Nushirevan11 08.13, 14 Nisan 2018 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Kayda değer olduğu ispat edilemiyor.--RapsarEfendim? 16.38, 18 Nisan 2018 (UTC)

Yıldız TV[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Yıldız TV"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer değil, bağımsız ve güvenilir kaynaklar yok. Nushirevan11 08.11, 14 Nisan 2018 (UTC)

Meltem Radyo[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Meltem Radyo"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer değil, bağımsız ve güvenilir kaynaklar yok. Nushirevan11 08.20, 14 Nisan 2018 (UTC)

Zigana TV[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Zigana TV"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer değil, bağımsız ve güvenilir kaynaklar yok. Nushirevan11 08.24, 14 Nisan 2018 (UTC)

Kanal T (Türkiye)[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Kanal T (Türkiye)"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer değil, bağımsız ve güvenilir kaynaklar yok. Nushirevan11 08.26, 14 Nisan 2018 (UTC)

Gordon Voss[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Gordon Voss"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değerliği meçhul Yurttaş Tete maddesi, topluluk tarafından incelenmesi gerek Ali Haydar (mesaj) 12.04, 14 Nisan 2018 (UTC)

Stevie Ryan[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Stevie Ryan"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Bir Youtuber, ölümü harici bağımsız ve güvenilir kaynak yok, Yurttaş Tete maddesi Ali Haydar (mesaj) 12.06, 14 Nisan 2018 (UTC)

 • Maddede de yeterince kaynak var aslında ama şunun gibi ölümünden önce yayımlanmış başka bağımsız kaynaklar da bulmak güç değil. Kalsın. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 22.19, 15 Nisan 2018 (UTC)

Kamil Kadıoğlu[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Kamil Kadıoğlu"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Bağımsız ve güvenilir kaynaklar yok. Nushirevan11 10.00, 16 Nisan 2018 (UTC)

Mehmet Birsin Tüzinal[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Mehmet Birsin Tüzinal"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer olmayan hukukçu maddelerinden. Nushirevan11 10.01, 16 Nisan 2018 (UTC)

Yahya Saim Gökçedağ[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Yahya Saim Gökçedağ"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer olmayan hukukçu maddelerinden. Nushirevan11 10.02, 16 Nisan 2018 (UTC)

 • Kalsın Kalsın 1 ve 2 bu kaynaklarda ölümünün ardından şahsına dair bilgilendirici haberler var özellikle 1. kaynak detaylı. --SarvSarv 13:54, 16 Nisan 2018 (UTC)
 • Sadece ölümüyle haber olması yeterli değil. Etkin olduğu dönemin arşivlerini Milliyet ve Cumhuriyet gazete arşivlerinde taradım ve herhangi bir kaynak tespit edemedim. Silinsin. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 14.15, 16 Nisan 2018 (UTC)
14 Ekim 1986 tarihinde Milliyet'in haberi var, Libyalıların Ankara'daki Amerikan Subay Kulübü'ne bomba atma teşebbüsünden yargılanmalarına bakmış, 18 Eylül 1984 tarihli Cumhuriyet ve Milliyet arşivlerinde Yargıtay başkanlığı seçimlerinde aday olduğuna dair haber yer almış, 1981'de haber olmuş yine Milliyet'te HSYK'nin kurucu üyelerinden olmuş (malum önce Yüksek Hakimler Kurulu vardı). --SarvSarv 21:26, 16 Nisan 2018 (UTC)

Cengiz Yelbaşı[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Cengiz Yelbaşı"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer olmayan hukukçu maddelerinden. Nushirevan11 10.03, 16 Nisan 2018 (UTC)

 • Kalsın Kalsın Bizzat şahsını irdeleyen kaynaklar olmasa da bazı bilgiler veren iki kaynak var: 1 ve 2 --SarvSarv 13:41, 16 Nisan 2018 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Kayda değer olduğu, bağımsız ve güvenilir kaynaklar kullanılarak ispat edilemiyor. Yukarıda iki link verilmiş, ikisinden de eklenebilecek tek bilgi "Adalet Bakanlığı müsteşarı olması". E zaten bunun için bu haberlere gelene kadar...--RapsarEfendim? 16.52, 16 Nisan 2018 (UTC)
 • Silinsin, Rapsar'a katılarak. Milliyet ve Cumhuriyet gazete arşivlerinde de kayda değerlik gösterecek kaynak yok. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 15.24, 19 Nisan 2018 (UTC)

Ömer Yılmaz Çamlıbel[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Ömer Yılmaz Çamlıbel"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer olmayan hukukçu maddelerinden. Nushirevan11 10.10, 16 Nisan 2018 (UTC)

 • Symbol speedy keep.svg Hızlı kalsın kaynakların kayda değer olması için yeter de artar olduğunu düşünüyorum. --SarvSarv 13:08, 16 Nisan 2018 (UTC)

Ramazan Tunç (hakim)[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Ramazan Tunç (hakim)"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer olmayan hukukçu maddelerinden. Nushirevan11 10.12, 16 Nisan 2018 (UTC)

Rıza Şahin (hakim)[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Rıza Şahin (hakim)"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer olmayan hukukçu maddelerinden. Nushirevan11 10.12, 16 Nisan 2018 (UTC)

Nuray Duranoğlu[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Nuray Duranoğlu"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer değil. Nushirevan11 19.45, 17 Nisan 2018 (UTC)

Ahmet Tevfik Erginbay[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Ahmet Tevfik Erginbay"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer değil. Nushirevan11 19.46, 17 Nisan 2018 (UTC)

 • Symbol speedy keep.svg Hızlı kalsın baktığı davalara dair bile kaynakçalar kullanmışım ki bunun dışında 1 ve 2 de var ki özellikle ikincide çete soruşturması kapsamında oldukları yer almış. --SarvSarv 20:37, 17 Nisan 2018 (UTC)

Tchia Danon[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Tchia Danon"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Bir oyuncu, kayda değer yapımlarda önemli rolü yok, bağımsız ve güvenilir kaynak yok, Yurttaş Tete maddesi Ali Haydar (mesaj) 21.33, 17 Nisan 2018 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Hemfikirim.--RapsarEfendim? 21.46, 17 Nisan 2018 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Gerekçeyi belirttim. --Ali Haydar (mesaj) 18.06, 20 Nisan 2018 (UTC)
 • Silinsin Silinsin İbranice Viki'de bile kaynak yok. Bağımsız ve güvenilir kaynak yok.--Nushirevan11 22.17, 20 Nisan 2018 (UTC)

Timur Işık[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Timur Işık"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Bir oyuncu, Haziran 2017'den beri kayda değerliği belirsiz Yurttaş Tete maddesi Ali Haydar (mesaj) 12.34, 18 Nisan 2018 (UTC)

 • Yorum Yorum Almanca Viki'de kaynaklar mevcut. Almanca bilen birisinin kontrol etmesi gerek.--Nushirevan11 22.16, 20 Nisan 2018 (UTC)

Zahir Shah (oyuncu)[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Zahir Shah (oyuncu)"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Bir oyuncu, kayda değer yapımlarda önemli rolleri yok, bağımsız ve güvenilir kaynak yok, Yurttaş Tete maddesi Ali Haydar (mesaj) 12.39, 18 Nisan 2018 (UTC)

Meral Kurtuluş[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Meral Kurtuluş"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Yardımcı oyuncu, kayda değer yapımlarda önemli rolleri yok, bağımsız ve güvenilir kaynak yok, Yurttaş Tete maddesi Ali Haydar (mesaj) 13.02, 18 Nisan 2018 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Gerekçe yerinde gözüküyor.--RapsarEfendim? 16.25, 18 Nisan 2018 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Gerekçeyi belirttim. --Ali Haydar (mesaj) 14.33, 20 Nisan 2018 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Gerekçeye istinaden.--Nushirevan11 22.13, 20 Nisan 2018 (UTC)