Vikipedi:Seçkin madde adayları/Müsâmeretnâme

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara

Müsâmeretnâme[kaynağı değiştir]

Madde SM olabilecek düzeyde. Hakkında yazılan her şeyi okudum neredeyse. Zaten pek araştırması yapılan bir eser değil. Eleştirisi de yapılmamış doğal olarak. --Hedda Gabler (eski) (mesaj) 09:48, 5 Ağustos 2017 (UTC)

  • Yorum Yorum Eline sağlık. Kendimi edebi bir eserin maddesini eleştirecek yetkinlikte görmememden ötürü maalesef o konuda bir şey diyemeyeceğim. Bir iki eleştiri getirmek istiyorum sadece. Bilgi kutusunda kapak olarak mümkünse orijinali, değilse mümkün olan en eski basımın kapağının kullanılması lazım, bu kullanımın uygunsuz olduğunu düşünüyorum. Orijinali Osmanlı alfabesiyle yazılmış olan kitabın yeni harfli alelade bir baskısının kapağının kullanılması yanlış olmuş. Bir de görsel zenginlik olması için eklenmiş fakat Selim İleri'nin kitabı eleştiren diğer kişilerin arasından sivrilecek bir özelliği olmadığından (kitabın kendisiyle ilgili özel bir çalışması olmaması gibi) fotoğrafının maddede yer alması fazlalık olmuş. --Cobija (mesaj) 16:40, 19 Ağustos 2017 (UTC)
    • Selam @Cobija, eserin orijinal kapağı yok. En eski kapaksa zaten sayfaya eklediğim kapak. Bir de Selim İleri fotosu bir tercih. Onun yerine diğerlerinden birini de kullanılabilirdi. --Hedda Gabler (eski) (mesaj) 10:30, 20 Ağustos 2017 (UTC)
  • Destek Destek Emeği geçenlerin emeğine sağlık. Yalnızca birkaç ufak düzenlemede bulundum, kriterleri karşılayan bir madde olduğunu düşünüyorum.--RapsarEfendim? 03.23, 11 Nisan 2018 (UTC)
  • Edebiyat Vikiprojesi üyelerinden etkin olan @Kibele, @Kingbjelica, @İazak veya @Ahmet Turhan'ın da fikirlerini almak yardımcı olacaktır. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 23.16, 15 Nisan 2018 (UTC)