Vikipedi:Seçkin madde adayları/Arşiv/Nisan 2018

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atlaBu, bir seçkin madde adaylığının arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayın. Konuyla ilgili yorumlarınızı maddenin tartışma sayfasına ekleyebilirsiniz. Bu sayfada herhangi bir değişiklik yapılmamalıdır.
Bu maddenin "seçkin madde" statüsüne alınması konusunda, Vikipedi topluluğunca fikir birliğine varılamamıştır.--Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 16.37, 19 Nisan 2018 (UTC)

Virginia Eliza Clemm Poe[kaynağı değiştir]

SM olan İngilizcesinden çevrildi. Kırmızı bağlantıların açılmasına yardımcı olan tüm kullanıcılara ve şiiri çeviren Mskyrider'a teşekkürler. Kriterleri karşıladığı kanısındayım. --Yabancım 09:01, 21 Mayıs 2017 (UTC)

  • Yorum Yorum Emeği geçenlerin emeğine sağlık. Yaygın kullanılan adı "Virginia Poe" gördüğüm kadarıyla, o ada taşımak daha iyi olacak gibi:
Kaynak ara: "Virginia Eliza Clemm Poe"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler
Kaynak ara: "Virginia Poe"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler
Kaynak ara: "Virginia Eliza Clemm"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler
Kaynak ara: "Virginia Eliza Poe"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler

--RapsarEfendim? 02:05, 30 Temmuz 2017 (UTC)

  • Karşı Karşı Emeğinize sağlık, ancak maddenin seçkin madde olmasına olumsuz bakıyorum. Bunun başlıca sebebi ise şahsın kayda değer olmaması. Maddede "küçükken Poe'nun sevilisinin saçından bir tutam getirmesi"nden tutun, "evlendiği akşam kaldığı pansiyonun sahibi falanca bayanın pastaya yardım etmesi"ne kadar bir sürü ansiklopedik değer taşımayan içerik mevcut. Bunların bir kısmını temizledim ama çok fazla var ve bunların tamamını kaldırınca muhtemelen bir tepki alacağım :) Bu içeriğin başka biyografi maddelerinde olduğunu düşünemiyorum bile, hemen kaldırılırdı. İlk yılları kısmı, kendisinden çok mesela ailesi ile alakalı içerik barındırıyor. Keza ilerleyen kısımlarda kendisinden ziyade yine başkaları ile alakalı (genelde EA Poe tabi) içerik var. Buna karşın buradaki bilgiler temizlenerek "Virginia Poe'nun Edgar Allen Poe'ya etkileri" gibi bir maddeye dönüştürülmesini daha uygun buluyorum. @Cobija, @Kingbjelica, @BSRF, @Hedda Gabler (eski) gibi kullanıcılar ne düşünür?--RapsarEfendim? 07:18, 24 Ekim 2017 (UTC)
  • İngilizce Vikipedi'de nasıl seçilmiş diye baktım da 2008'de, 3 destek ile, 10 günde seçilmiş (bizimle kıyaslanamaz tabi, nlarda böyle "hızlı" kapamalar yaygın).--RapsarEfendim? 07:23, 24 Ekim 2017 (UTC)
Bu, bir seçkin madde adaylığının arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayın. Konuyla ilgili yorumlarınızı maddenin tartışma sayfasına ekleyebilirsiniz. Bu sayfada herhangi bir değişiklik yapılmamalıdır.


Bu, bir seçkin madde adaylığının arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayın. Konuyla ilgili yorumlarınızı maddenin tartışma sayfasına ekleyebilirsiniz. Bu sayfada herhangi bir değişiklik yapılmamalıdır.
Bu maddenin "seçkin madde" statüsüne alınması konusunda, Vikipedi topluluğunca fikir birliğine varılamamıştır.--Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 22.54, 15 Nisan 2018 (UTC)

Fenerbahçe SK[kaynağı değiştir]

Bu makalede Fenerbahçe kulübünün bütün tarihi, şubeleri, başarıları vs. hakkındaki bilgiler mevcut. Son adaylıktan sonra birçok kaynaklı içerik ekleyerek makaleyi geliştirdim ve genişlettim. Trabzonspor ve Samsunspor gibi makalelerin kabul edildiğini görünce bu makalenin de kriterlere uygun olduğunu düşünüyorum. Ayrıca Fenerbahçe SK makalesi örnek verdiğim diğer iki makaleye göre çok daha kapsamlı ve bilgilendirici. Saygılarımla, Akocsg (mesaj) 02.14, 4 Mart 2018 (UTC)

  • Karşı Karşı Emeğinize sağlık ancak madde spor kulübünden ziyade futbol kulübü gibi yazılmış. Tarihçe kısmı neredeyse tamamıyla futbol A takımını anlatıyor. İçerik çok dengesiz. Misal, ragbi ile alakalı bir paragraf var ve maç skoru gibi detaya girilmiş, bazı futbol maçlarında gollerin dakikalarına kadar anlatılmış; buna karşın 1970'lerden yalnızca 1972 yılı seçilmiş "ilginç" bir olay denerek. Madde baştan aşağı sujektif içeriklerle, sıfatlarla dolu. "Unutulmaz" futbolculardan tutalım "yıldız"lara kadar her bir noktasında rastlamak mümkün. 13 ana başlıktan 5'i "başarılar"a ayrılmış, başlıklandırmalar dahi VP:BEK'e uygun değil. Maddenin tek artısı(?) uzun olması, ama bir maddenin uzun olması da iyi olduğu anlamı taşımamakta. Emeklerinize sağlık, zaman ayırmışsınız ancak seçkin madde olmasına kesinlikle olumsuz bakıyorum.--RapsarEfendim? 05.09, 4 Mart 2018 (UTC)
  • Yorum Yorum İçerik uzun olmasına karşın biçimsiz duruyor. Mesela giriş kısmında kaynaklandırma yapılmış. Giriş kısmı bütün maddenin bir özeti şeklinde olmalı ve kaynaklandırma işlemi alt başlıklarda yapılmalı. Gereksiz bir şekilde kalın yazılar kullanılmış. Ayrıca alt başlıklarda neredeyse hiç kaynak yok. --Turgut46 08.33, 4 Mart 2018 (UTC)
Gelecek günlerde zamanım olursa bu noktaları düzelteceğim. Alt başlıklardan kastınız eski şubeler mi? Onlar hakkında kaynak bulmak maalesef zor. Genellikle zaten var olan Rüştü Dağlarolu'nun kitabı gibi kaynaklarda bilgi bulunabiliyor, o da zaten makalede mevcut. Akocsg (mesaj) 16.20, 4 Mart 2018 (UTC)
"Tarihçe", "Ulusal Başarılar", "Futbol Başarıları" diye devam eden başlıklar silsilesi... --Turgut46 16.46, 4 Mart 2018 (UTC)
Bu, bir seçkin madde adaylığının arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayın. Konuyla ilgili yorumlarınızı maddenin tartışma sayfasına ekleyebilirsiniz. Bu sayfada herhangi bir değişiklik yapılmamalıdır.