Vikipedi:Seçkin madde adayları/2008 Yaz Olimpiyatları'nda Dominika

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

2008 Yaz Olimpiyatları'nda Dominika[kaynağı değiştir]

Halihazırda kaliteli madde statüsünde olan bir madde. Onun üzerine birtakım eklemeler yaptım, şu an konusunu eksiksiz bir şekilde anlatıyor. Konusu bu kadar, ötesi yok. Seçkin madde kriterlerini karşıladığın düşünüyorum.--NanahuatlEfendim? 05.31, 27 Kasım 2020 (UTC)

Yorum Yorum bilemiyorum seçkin içerik deyince daha dolu birşey görmek istiyor insan. kaliteli madde olmaya devam etmesi gerektiğini düşünüyorum. Robingunes 16.43, 27 Kasım 2020 (UTC)
@Robingunes, seçkinlik ve kaliteliligin boyutla değil içerikle ilgisi var. Bu maddenin konusu bu kadar, fazlası yok :) İki sporcu var zaten ve ilk turda elenmişler, bu kadar. --NanahuatlEfendim? 21.16, 27 Kasım 2020 (UTC)
 • Maddede Nanahuatl başta olmak üzere emeği geçenlere teşekkürler. Atletlerinin Olimpiyat yolculuğu, performansı hakkında Dominika'da verilen hiçbir tepki mi olmamış? Dominika basınında hiçbir spor yazarı vs. bir şeyler yazmamış mı? Bu konuda tarama yapılması faydalı olacaktır. @Robingunes, seçkin madde kriterlerini yakın zamanda yeniledik, incelenmesi ve kriterlere göre spesifik değerlendirilmesi daha doğru olacaktır. 1(b) kapsamlılık kriteri net bir şekilde "Bu kriterin sağlanıp sağlanmadığı her madde için kendi potansiyeline göre değerlendirilmeli, asgari bir uzunluk aranmamalıdır." diyor. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 00.15, 28 Kasım 2020 (UTC)
Bu kadar detaya girilmemesi lazım -ki herhangi bir şey göremedim-, 600 küsür sporcuyla katılanlar var :)--NanahuatlEfendim? 06.08, 28 Kasım 2020 (UTC)
İngilizce Vikipedi'deki en kısa seçkin madde hemen hemen 9 Kb büyüklüğündeki şu madde, işbu madde ise 9,3 kB :)--NanahuatlEfendim? 08.01, 28 Kasım 2020 (UTC)
Bunu tartşmanın yeri burası olmamalı fakat bunu Vikipedi Seçkin madde'nin bir açığı olarak görüyorum. Robingunes 09.23, 28 Kasım 2020 (UTC)
Niye açık olsun @Robingunes? Konusunu en iyi şekilde anlatan her madde seçkin olabilir (diğer kriterleri de karşıladığı müddetçe elbette). NanahuatlEfendim? 00.12, 1 Aralık 2020 (UTC)
Bunu tartışmanın yerisi burası değil. Başka zamana artık :) Robingunes 00.20, 1 Aralık 2020 (UTC)
 • Destek Destek Kısa ancak detaylı bir madde. En fazla bu kadar yazılabiliyorsa zorlamanın anlamı yok. Önemli olan konuyu tam ve eksizsiz olarak anlatması. Okurken bile detaycılığı göze çarpıyor zaten. --Turgut46 08.17, 28 Kasım 2020 (UTC)
 • Destek, Dominika basınından bulabildiğim bilgileri ekledim, bunun dışında ekleyecek veya düzeltecek bir nokta bulamadım. The Daily Mirror atletlerle röportaj yapmış, adada basılan gazete olmadığından bahsediliyor bu dönemde :) Kriterlerin tamamını karşılıyor. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 12.47, 28 Kasım 2020 (UTC)
  Ekleme ve değerlendirme için teşekkürler @Seksen iki yüz kırk beş. Ancak Olympians Athletics Club araması bile şu kadarcık sonuç verirken bu ifadenin ansiklopedik olmadığını düşünüyorum. Haberde zaten "yerel atletizm antrenörü" diyor, ne kulübün ne kişinin herhangi bir ansiklopedik değeri yok. Yani Türkiye için bizim mahalleden bir antrenörün demeç vermesi ve bunu maddeye eklememiz gibi oldu biraz :) NanahuatlEfendim? 10.15, 1 Aralık 2020 (UTC)
  Kesinlikle ansiklopedik değeri olduğunu düşünüyorum @Nanahuatl, ülkenin atletizm federasyonunu oluşturan yedi üye kulüpten biri. Bu açıdan antrenörünün söylediğinin ülkenin atletizm camiasında ağırlık taşıdığını düşünmek gerek. 70.000 nüfusu olan bir ülke olduğunu unutmamak lazım, Türkiye perspektifinden bakıldığında "mahalle takımı yahu" denilebilir ama küçük ülke perspektifinden farklı oluyor, 350.000 nüfusu olan bir ülke vatandaşı olarak doğrulayabilirim :) Anladığım kadarıyla ulusal gazeteleri falan pek yok, atletizm de en popüler sporlarından değilse sonuç alamamak çok doğal, ama açıklama yine de yer almalı. Nüfus 70.000 olduğundan "yerel" kelimesini "ulusal" ile benzer anlamda kullanmaları da bekleyeceğim bir durum :) --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 02.50, 2 Aralık 2020 (UTC)
  Ne olduğu önemli değil, kaynak yok ortada :) Kaldı ki kulüp değil, kulübün kayda değer olmayan bir antrenörü. Ne kulüp ne kişi kayda değer. NanahuatlEfendim? 06.24, 2 Aralık 2020 (UTC)
  Kayda değer olmayan kişi veya kurumların açıklamalarının ansiklopedik olmadığına dair bir kuralımız ya da teamülümüz yok. Yalnızca bağımsız ve güvenilir bir kaynakta yer almakla kalmamış, olimpiyatlarla ilgili ulusal basında çıkan görebildiğimiz iki haberden biri. Net olarak maddede yeri olduğunu ve nispeten önemli bir bilgi olduğunu düşünüyorum. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 19.06, 2 Aralık 2020 (UTC)
  Nasıl yok? :D Bizim mahalle gazetesi bir mahalle bakkalının ekonomi eleştirisini dile getirince, halı saha antrenörü millî takım eleştirisi dile getirirse, Eyfel Kulesi ile ilgili mimar Hasan bir şeyler derse ekleyebiliriz öyleyse? Neyse, başkası bakar ve yazar bir şeyler artık. NanahuatlEfendim? 19.38, 2 Aralık 2020 (UTC)
  Mahalle bakkalı analojisi hâlâ olaya Türkiye'de/büyük bir ülkede yetişmiş birinin gözünden bakıldığını gösteriyor. Küçük ülkede yetişmiş biri olarak örneğin KKTC'de kayda değer olmayan kişilerin açıklamalarının mutlaka burada yer almasının gerekebileceği çok sayıda konu aklıma geliyor. Bu ülkenin basını kısıtlı olduğu için durum daha da büyük. Söz konusu kişi mahalle bakkalı değil, Dominika'daki yedi atletizm takımından birinin antrenörü. Eh, Dominika'yla ilgili yazacaksak da Dominika lensinden bakmak lazım, istatistikleri ve veritabanları yazanları aktarmakla tam olmuyor. Bütün mesele bakış açısıyla ilgili. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 20.20, 2 Aralık 2020 (UTC)
  Esas "bu ülke küçük, kayda değer olmasalar da onlara yer verelim" bakış açısı yersiz önem vermeye giriyor :) Zira kayda değer isimler var, bizim suçumuz değil kayda değer kişi sayısının az olması. NanahuatlEfendim? 06.29, 3 Aralık 2020 (UTC)
  Aksine, o politikaya güvenilir kaynaklarla doğrulanabilen ve ülke sporunda oynadığı rolün etkisi ortada olan bu kişinin görüşlerinin yer verilmemesi ters düşer. Temel noktada, yineliyorum: Kayda değer olmayan kişi veya kurumların açıklamalarının ansiklopedik olmadığına dair bir kuralımız ya da teamülümüz yok. Kayda değerlik ile önem kavramlarının karıştığını hissediyorum. Buradaki kastım, konu bağlamında önemsiz değil, Vikipedi politikası çerçevesinde kayda değer olmayan. Bizim mahalledeki mimar Hasan hem Eyfel kulesi için önemsizdir hem kayda değer değildir, görüşüne yer verilemez. Boğaziçi'nde akademisyen olan birisi kayda değer olabilir ama görüşü Eyfel için önemli değildir, maddede yer verilemez. Bu antrenör ise kayda değer değil ama madde bağlamında önemli, dolayısıyla görüşüne yer verilmek zorunda. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 01.16, 4 Aralık 2020 (UTC)
 • Karşı Karşı Aruba ile aynı sebeplerden ötürü--Elenktra (mesaj) 20.09, 21 Aralık 2020 (UTC)
  Aynı sebepten ötürü de gerekçelerini, seçkin madde kriterlerini karşılayıp karşılamamasına göre yapmanı rica ederim @Elenktra :) NanahuatlEfendim? 20.35, 21 Aralık 2020 (UTC)