Vikipedi:Seçkin madde adayları/2008 Yaz Olimpiyatları'nda Aruba

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

2008 Yaz Olimpiyatları'nda Aruba[kaynağı değiştir]

Halihazırda seçkin madde adayı olan 2008 Yaz Olimpiyatları'nda Dominika maddesini örnek alarak bu maddede de, kaynakları kontrol ederek bazı bilgilerde ufak düzeltmeler ve ufak eklemeler yaptım. Madde, doyum noktasına ulaştığından seçkin madde kriterlerini karşılıyor diye düşünüyorum.--NanahuatlEfendim? 09.01, 21 Aralık 2020 (UTC)

 • Yorum Yorum En.wiki'ye göre daha az kaynağa sahip olmamamızın nedeni nedir? Robingunes 11.33, 21 Aralık 2020 (UTC)
  @Robingunes, iki maddeyi okuyup kıyaslamanız yeterli olacaktır :) Aynı şeyi gösteren kaynaklar varken ek kaynak koymuşlar, anlamsız. İkinci olarak, ansiklopedik olmayan "hediyeleştiler" ya da "havalimanında karşılandılar" gibi içerikler eklenmiş. NanahuatlEfendim? 20.32, 21 Aralık 2020 (UTC)
 • Karşı Karşı Maddenin km olarak kalması kafi. İki üç cümle eklendiği için sm olmasına gerek yok.--Elenktra (mesaj) 20.04, 21 Aralık 2020 (UTC)
  @Elenktra, böyle bir gerekçe yok yalnız. Kriterleri karşılayıp karşılamadığına bakmamız gerekiyor :) Ona göre bir değerlendirmede bulunabilirsen daha verimli olacaktır. NanahuatlEfendim? 20.31, 21 Aralık 2020 (UTC)
  @Elenktra, gerekçeni kriterler dahilinde yapabilirsen sevinirim, ben de aday gösteren olarak eksikliklerini görmek isterim maddenin :) NanahuatlEfendim? 07.33, 21 Şubat 2021 (UTC)
 • Maddede yer alan kaynaklar olimpiyat komitelerinin resmî siteleri ve sonuçlarla ilgili veritabanlarından oluşmakta. Herhangi bir bağımsız kaynağa yer verilmemiş. Aruba basını tarandı mı konuyla ilgili? En azından mutlaka bir bakılması gerekli diye düşünüyorum, Dominika örneğinde malum iki kaynak bulunmuş ve maddenin zenginleştirilmesi mümkün olmuştu. Mevcut durumun biraz şu adaylığı hatırlattığını not düşmem lazım. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 20.33, 28 Aralık 2020 (UTC)
  Evet, taradım basını. Eklenebilecek bir husus göremedim. Buradaki olay, ana maddeden ayrılacak kadar içerik olduğundan alt madde açılması durumu, 200 küsür ülkenin performanslarının tek bir maddede toplanamaması durumu. NanahuatlEfendim? 21.38, 28 Aralık 2020 (UTC)
  Mademki taranmış ve de bulunamamış, o zaman destek veriyorum seçkin madde olmasına. Temiz ve kriterleri karşılayan bir madde, dokunulacak pek bir nokta göremedim. Bağlantı verdiğim diğer adaylıktan farklı olarak Olimpiyatlar söz konusu olduğundan her ülke katılımının otomatik KD olarak değerlendirilebileceği görüşündeyim, dolayısıyla bu yönde ısrarcı olmayacağım. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 21.52, 28 Aralık 2020 (UTC)
  İngilizce Vikipedi, Olimpiyatla ilgili her madeyi sorgusuz sualsiz açmış. Wrestling at the 1896 Summer Olympics – Men's Greco-Roman, o yılın tek güreş etkinliği olmasına karşın Wrestling at the 1896 Summer Olympics maddesinden ayrı bir madde olarak mevcut. Tamamıyla anlamsız. Ülkeler için ise farklı bir durum var, ne ülke performansları maddesinde ne de o yılın etkinlikleri maddesinde bu içerikler toplanabilir. Oyunlara, o ülkenin gözünden bakıyoruz zira. He varsa daha eklenebilecek içerik, ekleyelim ama buna "çer çöp" (görece önemsiz içerik) eklenirse şunu yazmak imkansızlaşır. NanahuatlEfendim? 21.59, 28 Aralık 2020 (UTC)
  Giderilen çekincem uzunlukla ilgili değildi bu arada, diğer bakacak arkadaşlar yanlış anlamasın. Si Ronda maddesinden uzun bir içeriği var örneğin maddenin. Yapılacak değerlendirmelerin VP:SMK çerçevesinde olması önemli. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 22.04, 28 Aralık 2020 (UTC)
  Tabi tabi, eksik bilgi olmaması adına. Aruba kaynaklarını inceledim derken şimdi bazı kullanıcıların aklında doğal olarak "yok artık Nanahuatl, Aruba'da konuşulan Papiamento'dan anlıyor musun?" şeklinde bir soru belirebilir. İşin kötü yanı bu dil Google Çeviri'de de yok. CONCACAF Şampiyonlar Ligi finalleri listesi maddesi için bu dildeki kaynakları incelemeye başladığımda bu dilin aslında İspanyolcanın (Viki'de okuduğum kadarıyla Portekizcenin de) kulağa geldiği şeklinde yazımından ibaret olduğunu anladım, metinleri okuyunca da İspanyolca olarak üç aşağı beş yukarı anlamlı bir metin ortaya çıktığını gördüm. Dolayısıyla bu dildeki bir metinde anlatılmak isteneni, normal seviyede İspanyolca bilen birisi anlayabiliyormuş (tabi işbu maddeninki gibi "hafif" bir konu için konuşuyorum, yoksa siyasi bir metin anlaşılmazdı bu kadar kolay).--NanahuatlEfendim? 00.17, 31 Aralık 2020 (UTC)