Vikipedi:Seçkin listelikten ihraç adayları

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara

Vikipedi'deki Seçkin Listelerin İhracı

Vikipedi:Seçkin listeler sayfasındaki listelerden herhangi birinin "Seçkin liste" statüsünde olmaması gerektiğini düşünüyorsanız, bu sayfada bu durumun değiştirilmesi için aday gösterebilirsiniz. Lütfen sadece seçkin liste kriterlerine uymayan maddeleri listeleyin. İtiraz noktaları yerinde olmalıdır.

Yeni seçilen seçkin listeleri veya yeni yapılmış bir ihraç oylamasından başarılı olarak çıkmış bir maddeyi aday göstermeyiniz (bu tür şikayetler Vikipedi:Seçkin liste adayları sayfasındaki adaylık süreci sırasında dile getirilmelidir) — bu tür adaylıklar silinecektir.

Aday gösterilen listelerin ihracı için konsensus oluşmuşsa, oylama başlangıcından 2 hafta sonra Vikipedi:Seçkin listeler sayfasından çıkarılır ve eski seçkin liste sayfasına eklenirler. Tüm tartışmalar arşivde saklanmaktadır.

Sayfayı yenilemek için önbelleğinizi boşaltın
Kısayol:

Seçkin içerik:

Seçkin liste araçları:

Adaylık prosedürü

  • Aşağıdaki kutuyu kullanarak adaylık altsayfası yaratın. Adaylık altsayfası resmin tam adıyla açılmalıdır. Örneğin; Kelebekler listesi için açılacak adaylık sayfası Vikipedi:Seçkin liste ihraç adayları/Kelebekler listesi adını taşımalıdır.

  • Eğer bir resmi tekrar aday gösteriyorsanız, önceki adaylığı "adını değiştir" butonunu kullanarak arşive taşıyın. Örneğin "Vikipedi:Seçkin listelikten ihraç adayları/Kelebekler listesi" sayfasını arşivlemek için "Vikipedi:Seçkin listelikten ihraç adayları/Kelebekler listesi/Arşiv1" sayfasına taşıyın.
  • Aday gösterilen resmin sayfasına {{SLİA}} şablonunu yerleştirin. Bu şablondaki "tartışmaya katılın" bağlantısı kırmızıysa, altsayfa yaratma işleminde yanlışlık yapmışsınız demektir. Listenin adıyla altsayfanın adının aynı olduğundan emin olun. İşlemi doğru yapmışsanız söz konusu bağlantı mavi olarak görünecektir.
  • {{Vikipedi:Seçkin listelikten ihraç adayları/Aday gösterilen listenin ismi}} yazısını kopyalayın ve şu an okuduğunuz sayfanın altındaki adaylıklar bölümüne, en üste gelecek şekilde ekleyin. Aday gösterilen listenin ismini hazır metindeki "Aday gösterilen listenin ismi" yazısıyla değiştirmeyi unutmayın.
  • Listeyi yükleyen ve/veya seçkin liste olması için aday gösteren kullanıcılara mesaj atarak adaylıktan haberdar edin. Kullanıcıların liste üzerinde çalışıp mevcut sorunları çözme ihtimalleri vardır.

Seçkin liste statüsünün geri alınması

  1. SLİA süreci sonunda resmin statüsünün geri alınmasına karar verilmişse, ilk olarak oylama altsayfasını bu sayfadan çıkartın ve arşive taşıyın.
  2. Listenin sayfasındaki {{SL}} şablonunu silerek, yerine {{ESL}} şablonunu ekleyin.
  3. Listeyi Vikipedi:Seçkin listeler ve ilgili altsayfalardan çıkartıp Vikipedi:Eski seçkin listeler sayfasına ekleyin. Vikipedi:Seçkin içerik/Listeler'den listenin adını silin. Vikipedi:Seçkin içerik/Listeler/(silinen liste) maddesini silin (veya maddeye {{sil}} şablonu koyun).

Adaylıklar[kaynağı değiştir]

Simpsonlar (1. sezon)[kaynağı değiştir]

Gerekçe
Listede birçok eksiklikler bulunmakta, daha önceden nasıl seçkin liste seçildi bilmiyorum ama madde (giriş kısmı hariç) tamamen tablolardan oluşmakta. Açılması gereken birçok (en öncelikle "Yapım") başlık bulunmakta.
Aday gösteren
HastaLaVi2 (mesaj)
Haberdar ettiğin için teşekkürler @Seksen iki yüz kırk beş, zamanında çevirirken en.wiki'de de yoktu o kısımlar. Sonradan eklenmiş galiba. Ben çevirmeye çalışırım. Büyük ihtimalle çoğu içerik ana maddeden kopyalanmıştır. --Hedda Gabler (eski) (mesaj) 13:58, 9 Ekim 2017 (UTC)