Vikipedi:Seçkin liste adayları/Türkiye Cumhuriyeti'nin kadın bakanları listesi

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Türkiye Cumhuriyeti'nin kadın bakanları listesi[kaynağı değiştir]

Herkese merhabalar. Listeyi öncesinde madde incelemesine göndermiştim ama @Kingbjelica'nın önerisiyle buraya adaylığını koymaya karar verdim. Liste ile ilgili sorunlarımı madde incelemesinde belirttiğim için bir daha buraya yazmıyorum. Şimdiden ilginiz için teşekkür ederim. --Elenktra (mesaj) 15.56, 1 Nisan 2021 (UTC)

  • Yorum Yorum Öncelikle elinize sağlık @Elenktra, madde çok duyurucu ve ilginç geldi bana. Geçen günlerde sadece girişi okudum sonra bir işim çıktığı için devam edememiştim. Giriş istatiki bir bilgilendirme alanı olmuş. Olması gereken de bu zaten. Tek dikkat çeken kısım "28 Ağustos 2015'te Ayşen Gürcan, ilk başörtülü bakan oldu." benim için. Bu başörtü kısmını belirtmeye gerek var mı pek emin değilim. Yani başı açık/başı örtülü ayrımı yapmak artık 21. yy'da hiçbir platforma yakışmıyor. Kişilerin ne giydiği değil de neler yaptığı bizi ilgilendirmeli diye düşünürüm daima. Ayrıca bunun bir bütün olarak liste değil de yarı liste gibi gördüm. Şimdi SL olan diğer listelere bakınca kısa ve bilgilendirici bir giriş paragrafı ve sonrasında çoğunlukla bir tablo listesi önümüze geliyor. Yani SLA değilde SMA'da olabilir gibi geldi bana, bilemedim. Toparlarsak olumlu gibiyim ama önce bir maddeyi okumam gerekiyor bir değerlendirme öncesi. Kaynaklar konusunda size güvenilir miyim? Karşılarlaştırma yapmak oldukça güç çünkü. --Maurice Flesier message 21.45, 26 Nisan 2021 (UTC)
    • Yorumun için teşekkür ederim @Maurice Flesier. Başörtülü bakanı özel olarak eklememin nedeni hem bir ilk olması hem de medyada yankı uyandırması yani amacım insanların ne giydiği değil. SLA konusunda ise ne kadar uzun bir metni olursa olsun bunun bir lsite olduğu kanısındayım. --Elenktra (mesaj) 19.18, 28 Nisan 2021 (UTC)
  • Destek Destek listenin adaylık kriterlerini fazlasıyla karşıladığını düşünüyorum oldukça kullanışlı ve kapsamlı olmuş seçkin liste olmasında bir sakınca göremedim. OvaThunder9💬 16.52, 8 Mayıs 2021 (UTC)