Vikipedi:Seçkin liste adayları/Grammy Efsane Ödülü

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Grammy Efsane Ödülü[kaynağı değiştir]

enwikiden çeviri, arşivleme ve kaynak tarihleri botlar tarafından düzenleneceği için dokunmadum. --Elenktra (mesaj) 18.04, 3 Ocak 2021 (UTC)

Yorum Yorum Madde güzel olmuş fakat bir kaç tane kırmızı bağlantı var. Onlar da giderilirse SL olabilir belki. :) Huluxsi (mesaj) 18.11, 3 Ocak 2021 (UTC)
Kaynaklardaki kırmızıların açılması liste için önemli değil @Huluxsi --Elenktra (mesaj) 18.16, 3 Ocak 2021 (UTC)
Kaynaktakileri demiyorum :D Maddedekileri diyorum. Bir kaç tane vardı fakat onlarda açılmış. O zaman benden Destek Destek Huluxsi (mesaj) 18.18, 3 Ocak 2021 (UTC)
Aslında sadece bir tane vardı ama teşekkürler @Huluxsi --Elenktra (mesaj) 18.27, 3 Ocak 2021 (UTC)
  • Emeği geçenlerin emeklerine sağlık. @Elenktra, sürekli aday gösteriyorsun ancak bunların hemen hepsinde dil ve anlatım sorunları mevcut. Aday geliyor ne güzel, sorunlar belirtiliyor ancak bunlarla ilgili bir şeyler yapılmadan yine bozukluklar içeren başka bir adaylık geliyor. Burada bir sıkıntı var bence. Sonunda noktalama işareti olmayan cümle var, "üstün başarıları" diye sübjektif ifade var, "Bee Gees'e, -Barry, Robin ve Maurice kardeşlere- 2003 yılında bu ödülün takdim edilmesiyle, 21. yüzyılda bu ödüle layık görülen ilk ve tek sanatçı oldular" diye başı sonu uyumsuz ifade var, " Grammy Ödülleri tarafından [...] verilen" gibi bir ifade var (ödül töreni ödül mi veriyor?)... Yorum yapıyoruz ama bunlar dikkate alınacaksa yapalım yoksa ilerleyemiyoruz gibi geliyor bana açıkçası. Önemli olan sayıca içeriğimizi arttırmak değil, bir yarış içerisinde değiliz. Önemli olan, okurun tatmin olarak çıktığı maddelere sahip olmak :)--NanahuatlEfendim? 02.03, 4 Ocak 2021 (UTC)
Sadece bir adet noktaydı halloldu. "üstün başarıları" dememin sebebi Akademi'nin bunu ödüllendirmesi. Bee Geesli cümle halloldu sanırım. "Grammy Ödülleri tarafından [...] verilen"de ad aktarması olmuyor mu? @Nanahuatl--Elenktra (mesaj) 05.19, 4 Ocak 2021 (UTC)
Adamlar "üstün başarıdan ötürü veriyoruz" diyorsa bunu tırnak içinde belirtmek lazım, aksi hâlde bizim kendi ifademiz gibi oluyor. Başka bir örnek üzerinden gidelim. "En İyi Kadın Oyuncu Akademi Ödülü" mesela. "En iyi kadın oyuncuya verilir" dersek, sanki ödülü kazanan en iyi kadın oyuncuymuş da o yılın tüm ödüllerini o toplayacak gibi olur. "En iyi kadın oyuncu olarak belirlenen" dersek misal, on numara olur, onların belirlediğini belirtmiş oluruz :) Benzer durum burada da var. Diğer cümle için, "ödülü Grammy Ödülleri verdi" anlamı çıkıyor, halbuki ödül, "Grammy Ödülleri kapsamında" veriliyor :) Veren de National Academy of Recording Arts and Sciences (bu madde adı niye İngilizce kalmışsa anlayamadım bu arada). NanahuatlEfendim? 06.04, 4 Ocak 2021 (UTC)