Vikipedi:Seçkin içerik/Listeler

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Sayfayı yeniden yüklemek için tıklayınız

Seçkin Listeler: Lost (3. sezon)

Sıra no. Bölüm no. Bölüm adı Yönetmen Senarist(ler) Merkezî karakter(ler) ABD'li izleyici sayısı (milyonda) Orijinal yayın tarihi
501"A Tale of Two Cities"Jack BenderDamon Lindelof (hikâye)
J.J. Abrams & Damon Lindelof (teleplay)
4 Ekim 2006
Jack, su altındaki Dharma istasyonlarından biri olan Hydra'da tutukludur ve iğerleri'nden biri olan Juliet'in gözetimindedir. Kate ile Sawyer ise aynı yerde olan kafeslerde tutulmaktadırlar. Gerçek adı Ben olan Henry Gale, Diğerleri'nin lideri olduğunu açıklar. Flashbacklerde Jack, eşinin kendisinden boşanmasından sonra birlikte olduğu kişiyi aramaya çalışır ve babasından suphelenir.
512"The Glass Ballerina"Paul EdwardsJeff Pinkner & Drew Goddard11 Ekim 2006
Ben, Jack'in kendisiyle işbirliği yapması durumunda adadan ayrılabileceğini söyler. Kate ile Sawyer'ın olduğu kafesler gizli kameralarla Ben tarafından izlenilmektedir. Yelkenli de ise Sun, Jin ve Sayid, Diğerleri tarafından pusuya düşürülürler. Sun, Diğerleri'nden Colleen'e ateş eder ve yelkenli Diğerleri tarafından ele geçirilir. Flashbacklerde Sun, Jin'i aldatır.
523"Further Instructions"Stephen WilliamsCarlton Cuse & Elizabeth Sarnoff18 Ekim 2006
Locke, Desmond ve Eko, ambarın patlamasından sonra sağ kalırlar. Locke, Charlie'yle birlikte Eko'yu kutup ayısından kurtarır. Hurley ise Desmond'ın geleceği gördüğünü fark eder. Flashbacklerde Locke, kazara bir polisi kenevir yetiştirdikleri yere getirir.
534"Every Man for Himself"Stephen WilliamsEdward Kitsis & Adam Horowitz25 Ekim 2006
Colleen'in ölümünden sonra eşi Pickett, Sawyer'a saldırarak sinirini ondan çıkarır. Diğerleri, Sawyer'ın kafeslerden kaçmasını engellemek için Sawyer'a kalbine kalp pili taktıklarını eğer nabzı 140'ı geçerse kalbinin patlayacağını söyler. Ben, Sawyer'a başka bir adada olduklarını ve kaçmasının faydasız olduğunu açıklar. Flashbacklerde Sawyer, hapisteyken bir kızı olduğunu öğrenir.
545"The Cost of Living"Jack BenderAlison Schapker & Monica Owusu-Breen1 Kasım 2006
Eko, kardeşinin görüntüsünü ormanda takip eder ve görüntü, canavara dönüşerek Eko'yu öldürür. Jack, kaçırılma nedeninin Ben'in omurgasındaki tümörü tedavi etmek olduğunu anlar. Juliet, Jack'e Ben'i öldürmesini ve kaza süsü vermesini gizlice söyler. Flashbacklerde Eko, kardeşi Yemi'nin yerine papaz olur ve kasabasına gelen çeteden bir kaç kişiyi öldürür.