Vikipedi:Kaliteli madde adayları/En İyi Solo Kadın Rap Performansı Grammy Ödülü

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

En İyi Solo Kadın Rap Performansı Grammy Ödülü[kaynağı değiştir]

enwikiden çevirdim, toplamda iki kez verilmiş bir ödül. --Elenktra (mesaj) 18.18, 28 Aralık 2020 (UTC)

  • Yorum Yorum Kaynakça birebir ingilizceden kopyalanmış. Erişim tarihleri, arşiv tarihleri Türkçeleri ile değiştirilmeli. Robingunes 18.56, 28 Aralık 2020 (UTC)

@Nanahuatl bu maddeyi örnek alarak başka Grammy maddeleri oluşturacağım, rica etsem inceler misin?--Elenktra (mesaj) 07.10, 5 Ocak 2021 (UTC)

  • Emeği geçenlerin emeklerine sağlık diyeyim öncelikle. Bu tip maddelerde standart bir tablo oluyor, adayları ve kazananları gösteren. Gözüm onu aradı, zira ilk bakışta bu kazananları ve adayları görmek zor. İkinci olarak, diğer adaylıklarda görülen "birebir İngilizce Vikipedi metnine sadık kalma ihtiyacı duyma" sıkıntısı burada da var. "Kaliteli rap solo performansları sergileyen" diyor mesela, biz kaliteli diye tanımlamış oluyoruz bu şekilde, olmaz. "Yılın en iyi solo rap performansına sahip olduğu belirlenen" desek on numara olur misal. Yahut Grammy'nin 1958'de kurulması, ilk adı falan... Bu maddeyle tamamen alakasız. Onlarca kategori var, hepsinin girişine aynı şeyi vermek... Buraya gelen kullanıcı, "En İyi Solo Kadın Rap Performansı Grammy Ödülü neymiş ya?" diye öğrenmeye girer ama biz "Grammy Ödülleri" ile alakalı bilgi sunuyoruz :) Mesela 91'den beri benzer ödülün olması ve 2003'te bunun ayrılması, burada olması gereken bir bilgi. Elliot'un diğer adaylıkları, hatta MTV ödülleri falan... Maddenin konusunun çok dışına çıkılmış. Bunların ayıklanmaları gerektiğini düşünüyorum.--NanahuatlEfendim? 20.51, 5 Ocak 2021 (UTC)
  • Bu madde açıkçası beni bir türlü tatmin edemedi. Neden diye soracak olursanız, içerik o kadar fazla şişirilmiş ki aday gösterilenin "aa çok şaşırdım" minvalindeki hiçbir ansiklopedik değer taşımadığını düşündüğüm ifadesi, ödülde adaylık elde eden ya da kazananların diğer Grammy, hatta başka ödüllerdeki alakasız adaylıkları/kazanmaları falan derken madde zorlanarak uzatılmış diye düşünüyorum. Aslında yer alması gereken içerik giriş kısmında var, buna ek bir de tablo var. Tablo zaten yeterince açık, alt kısma "şu şu aday oldu, şu şu kazandı" şeklinde içerik eklenerek tekrar var (tablo sonradan eklendi, çok da iyi oldu bence). Recep Tayyip Erdoğan'ın seçimler tarihi maddesinde benzer bir durum vardı ve adaylık sürecinde giderildi bu mesela. Bu ve benzer maddelerin içeriklerini, "günümüzde verilmeyen Grammy Ödülleri" gibi bir madde oluşturup orada mı toplasak? Bilemiyorum, birkaç kullanıcının fikrini duymak isterim şahsen.--NanahuatlEfendim? 07.55, 19 Ocak 2021 (UTC)
    • @Nanahuatl, anlıyorum demek istediğini. "günümüzde verilmeyen Grammy Ödülleri" yerine tür tür gitsek daha iyi olur gibi çünkü çok fazla tür var, çok uzun olur liste. --Elenktra (mesaj) 08.42, 19 Ocak 2021 (UTC)
      Anlıyorum @Elenktra. O zaman "ana madde çok uzadı diye alt madde açtık" argümanından kalabilir sanırım :D NanahuatlEfendim? 10.29, 23 Ocak 2021 (UTC)
  • Destek Destek Birtakım değişiklikler daha yaptım. Konu dışına çok çıkılmış dolu gözükmesi adına (İngilizce Vikipedi'nin kabahati, yanlış anlaşılmasın), konuya odaklanmak lazım. Konu dışına çıkılacaksa bunun sonu gelmez (diğer adayların başka ödüllerde ne yaptıkları, şarkıcıların o yıl kazandığı ödüller falan derken uzar gider). Şu anki hâliyle kaliteli madde olabileceği kanaatindeyim.--NanahuatlEfendim? 09.06, 10 Şubat 2021 (UTC)