Vikipedi:Kaliteli madde adayları/Agar.io

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Bu, bir kaliteli madde adaylığının arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayın. Konuyla ilgili yorumlarınızı maddenin tartışma sayfasına ekleyebilirsiniz. Bu sayfada herhangi bir değişiklik yapılmamalıdır.

Bu madde, Vikipedi topluluğu tarafından Kaliteli Madde seçilmiştir--Khutuckmsj 22.04, 2 Aralık 2020 (UTC)

Agar.io[kaynağı değiştir]

Merhaba. Üzerinde gerçekten uğraştığım ve ilk defa Kaliteli maddeye bir maddeyi aday gösteriyorum. 3 Dilde kaliteli maddedir; İngilizce, Portekizce, Ukraynaca. Türkçede 29 Ukraynacada 28 Portekizcede 21 İngilizcede 31 kaynak vardır. Kırmızı bağlantı sorunu yok zaten fazla terimsel bilgi içermiyor. Miniclip maddesini oluşturdum ve Slither.io üzerinde çalışıyorum.

  • Görüşlerini belirtmek üzere birkaç kişiyi etiketliyorum.

@Maurice Flesier, @Thecatcherintherye, @Can, @Nanahuatl, @Evrifaessa, @Euvonia, @Anerka, @Jelican9, @Yelester, @Anyela23, @SAİT71, @Akil13Bu imzasız yazı Robingunes (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Eline sağlık. Doğrudan gözüme çarpan bir ayrıntı olarak kaynak şablonlarının |çeviribaşlık= parametrelerinin Türkçeye çevrilmesi gerektiği notunu düşebilirim.
Vito Genovese 20.41, 2 Ekim 2020 (UTC)

İstek yapıldı Yapıldı Robingunes (mesaj) 07.53, 4 Ekim 2020 (UTC)

@Robingunes, bazı kaynaklarda kaynak hatası uyarısı görünüyor, düzeltmeniz mümkün müdür? --justinianus 18.15, 5 Ekim 2020 (UTC)
Düzelttim. --Khutuckmsj 18.27, 5 Ekim 2020 (UTC)
  • Emeği geçenlerin emeklerine sağlık öncelikle. Son dönemde çok denk geldiğim çeviri hataları ve akışkan olmayan anlatım, bu maddede de söz konusuydu. Tekrar hatırlatmakta fayda var, yazdıktan sonra en az bir kere okursak zaten bunları görebiliriz kolaylıkla :) @Robingunes'in madde geçmişindeki katkılara bakarsam, sürekli eklemeler ya da burada gelen yorumlara göre düzenlemelerini görüyorum. Yani buraya aday olarak gelmeden önce okunmuş ve birtakım dokunuşlar yapılmış olsaydı, buraya daha hazır gelirdi. Mesela free for all için "herkes için ücretsiz" denilmişti, ilk okunuşta hemen görülüp düzeltilebilecek bir husus. İlerisi için ufak bir not olmuş olsun :)

Maddeye gelirsem, birçok düzenleme yaptım, anlatımı ve çeviriyi biraz iyileştirdiğimi düşünüyorum (üstünden bir tur daha geçilirse sevinirim). Türkiye seçimlerdeki kullanımından ben pek bir şey anlayamadım şahsen (bir daha okumam lazım belki de). Türkçe kaynaklar illa ki vardır, onlara göre biraz düzenleme yapılırsa o kısım daha anlaşılır olacaktır.--NanahuatlEfendim? 08.52, 29 Ekim 2020 (UTC)

@Robingunes, bakabilecek misin?--NanahuatlEfendim? 09.47, 2 Kasım 2020 (UTC)
  • Ayrıca şimdi dikkatimi çekti, şuradaki oyunlardan da bahsedilmesi gerekir mi? Ya da etkilediği oyunlardan bahsederken, en azından ilk yayımlananları yazıp çok detaya girmemek iyi olacaktır.--NanahuatlEfendim? 09.55, 2 Kasım 2020 (UTC)
@Nanahuatl Merhaba. En kısa zamanda geri dönüş yapacağım.Robingunes 12.55, 2 Kasım 2020 (UTC)
Selamlar @Nanahuatl. Metni okuduğumda öncesinde gözümden kaçmış birçok değişiklik yaptım. Şuan çeviri hatası, akıcı olmasını engelleyen cümleler vs. olduğunu düşünmüyorum. İkinci olarak diğer io. oyunlarından bahsedilmesini mantıklı bulmuyorum çünkü sebebi yok? Eğer fikrin varsa belirt lütfen :) Robingunes 15.29, 6 Kasım 2020 (UTC)
Ayrıca Türkiye seçimindeki kullanımı hakkında Türkçe özgün kaynak bulamadım. Robingunes 15.29, 6 Kasım 2020 (UTC)
@Robingunes, eline sağlık, bakacağım tekrar. Diğer io oyunlarını, bu oyun çıkış noktası olduğundan genel bir cümlesiyle bahsedebiliriz bence ama tamamına yer vermek saçma olacaktır. Seçmece üç beş tanesine yer vermek ise daha saçma olacaktır :D .io maddesinin konusu olabilir, oraya bağlantı bile verilmemiş işbu maddeden, hayret.--NanahuatlEfendim? 19.33, 6 Kasım 2020 (UTC)
  • Destek Destek Toparladım dediğim kısımları. Robingunes'e ufak notlar: öncelikle giriş kısmı, maddenin tamamının özeti niteliğinde olduğundan, burada yer alan her içerik ilerleyen kısımlarda olmalı, kaynaklı bir şekilde. Bu nedenle giriş kısmında kaynak kullanımına gerek yok :) İkinci olarak, aşırı paragraf kullanınca maddenin akışkanlığı düşüyor. İleride lazım olur dediklerim umarım :) İlk destek benden gelsin maddem, kriterleri karşılıyor gördüğüm kadarıyla.--NanahuatlEfendim? 23.19, 6 Kasım 2020 (UTC)
  • Maddenin girişinde ve ilk paragrafında bazı düzenlemeler yaptım. Bir yerde takıldım, ilerleyemedim (6. kaynağın önündeki cümle). Rica etsem o kısmı yeniden yazar mısınız? Mümkünse parantez içini ya hep kaldırın, ya sona alın ya da bir başka çözüm üretin. Çünkü cümleye dalmış ilerlerken bir anda akışı kesiyor.-thecatcherintheryeileti💬 14.59, 20 Kasım 2020 (UTC)
İstek yapıldı Yapıldı Evet gerçekten okumak biraz zordu. Hemen düzelttim. Robingunes 15.55, 20 Kasım 2020 (UTC)
  • Maddedeki bir kırmızı bağlantı (Gamezebo) daha açıldı. Robingunes 10.04, 22 Kasım 2020 (UTC)
  • Pictogram conditionally voting support.svg Şartlı destek Maddenin geliştirilmesinde emeği geçenlerin eline sağlık. Doğrulanması gereken bir kısım gördüm: "Eleştirmenler, oyunun özellikle "sadeliğini", "rekabetini" ve "mekaniğini" överken; tekrarlayan oynanışını yerdiler." adlı cümleye kaynak gösterilmesinin ve/veya "X eleştirmenine, X dergisine, X sitesine göre" şeklinde (tabii ki kaynak gösterilerek) düzenlenmesi durumunda Nanahuatl'a katılarak kriterlerimizi karşıladığını düşüneceğim. --Victor Trevor (mesaj) 16.48, 29 Kasım 2020 (UTC)
@Robingunes Bu kısmı da hallederseniz kapatayım artık :) --Khutuckmsj 02.36, 30 Kasım 2020 (UTC)
@Victor Trevor, @Khutuck, bu kısım zaten kaynaklı olarak "tepkiler" başlığında yer almakta. Girişte tekrar kaynak kullanılmasına gerek yok :) NanahuatlEfendim? 08.39, 30 Kasım 2020 (UTC)
@Nanahuatl: Diğer kısımdan bağımsız bir yer olarak gördüm ve ilgili kısım toplu bir şekilde işlenmiş. Bence tırnak içerisinde kavramlara ve "tekrarlanan oynayışını yerdiler" cümlesi için kaynak (tekrar '?') eklenmeli. Dediğin gibi daha bütünsel bilgi "tepkiler" başlığında yer alıyor. İlgili eleştirilere kaynak gösterilmesinin doğrulanabilirlik açısından önem arz ettiğini düşünüyorum. En azından kimin "sadeliğini", kimin "rekabetini" ve kimin "oyunun tekrarlanmasını" kötülediği anlaşılır, bu (anlaşılma) önemli bence. --Victor Trevor (mesaj) 11.06, 30 Kasım 2020 (UTC)
Oyunu zaten 100'lerce eleştirmen incelemedi inceleyenler yazdıklarım kadar. Yapılan eleştirilerin herbirinde geçen ifadelerden oluşuyor bu ifade. Buna nasıl bir kaynak eklemem gerektiğini anlayamadım? Robingunes 12.53, 30 Kasım 2020 (UTC)
Anlıyorum, ama zaten eleştiri çok fazla yok ve çok fazla tekrara düşmüş olunacaktır :) Aslında "övdü" gibi ifadelere yer vermemek lazım. Adam mesela "sade" demiş, biz "övdü" diye kendi çıkarımımızı yapıyoruz. "Çok sade, sıktı" anlamında kullandı belki? :D Övdü ve yerdi kısımlarını kaldırsak yerinde olur. NanahuatlEfendim? 19.48, 30 Kasım 2020 (UTC)
İfadeyi değiştirdim. Daha uygun oldu gibi. Robingunes 19.59, 30 Kasım 2020 (UTC)
@Nanahuatl: Gerçeküstü bir bakış açısından yaklaştın, ne yalan söyleyeyim +rep. @Robingunes'in eklediği kısımda da bir çıkarım söz konusuydu (?), sanıyorum ki ilgili kısım bu düzenlemeyle uygun hâle geldi. Ne düşünüyorsunuz? --Victor Trevor (mesaj) 20.27, 30 Kasım 2020 (UTC)
Bu, bir kaliteli madde adaylığının arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayın. Konuyla ilgili yorumlarınızı maddenin tartışma sayfasına ekleyebilirsiniz. Bu sayfada herhangi bir değişiklik yapılmamalıdır.