Vikipedi:Hizmetlilik başvurusu/ZorCoCuK

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Aşağıdaki bir başvurunun arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

Sonuç: Başarısız. Kullanıcı, gerekli desteği sağlayamadığından hizmetli seçilememiştir. --M. M. ileti 12:17, 4 Ekim 2008 (UTC)

Sayısal sonuç
 Geçerli oy: 10
 Destek: 0
 Karşı: 9
 Tarafsız: 1
 Oran: % 0

ZorCoCuK[kaynağı değiştir]

Oy verin! (0/0/0) Oylama bitiş tarihi 10:27, 4 Ekim 2008 (UTC)

ZorCoCuK (MesajKatkılarİstatistikler) – 18 Mart 2007 tarihinden beri sık sık Vikipedi'mizi ziyaret ederek katkıda bulunmaya çalışıyorum. Arşive göre daha önceki adayların bazılarından daha iyi özelliğe sahip olduğumu söyleyebilirim. Artık aranızda daha etkin bir rol almak istiyorum. Umarım kabul edersiniz, teşekkürler... *** Эɱ®εč¡κ ***...ile saz arkadaşları 10:27, 20 Eylül 2008 (UTC)Lütfen olumlu / olumsuz oyları gerekçelendirelim. Vikipedi çoğunluk demokrasisi değildir.
Oy vermeden ve/veya yorumda bulunmadan önce
Vikipedi:Hizmetli başvurularında kaçınılması gereken gerekçeler
sayfasına göz atmanız yararlı olabilir.


Olumlu Olumlu[kaynağı değiştir]

Olumsuz Olumsuz[kaynağı değiştir]

 1. Karşı Karşı Sevgili Emre nin bu işin altından kalkabileceğini sanmıyorum.Yöneticilik zor iş.Bu nedenle karşı oy veriyorum.Lütfen üzülme.--SE Mesaj 13:12, 20 Eylül 2008 (UTC)
 2. Karşı Karşı--Vikipedi'de hizmetli olmak için deneyiminin yeterli olmadığını düşünüyorum. Bu nedenle karşı oy kullandımSaygı ve sevgilerimle. Boramesaj gönder 14:22, 20 Eylül 2008 (UTC)
 3. Karşı Karşı Kullanıcıları oylamaya çağıran mesajlar atmış olması, Vikipedi:Hizmetli başvurusu sayfasını dahi henüz yeterince incelememiş olduğunu gösteriyor. Bu durum politikalar ve uygulamalara genel olarak yeterince hakim olmadığını düşündürüyor. İyivikiler... homonihilis // ileti 15:19, 20 Eylül 2008 (UTC)
 4. Karşı Karşı - Hizmetli olmak için yeterli bilgi ve deneyime sahip olduğunu düşünmüyorum. SD devriyeliğine dair katkılarını görmedim. Gördüğüm kadarıyla, hizmetlilik için ve SD devriyeliği için önemli olan monobook meselesine girmemiş henüz. Homonihilis'in belirttiği gibi kullanıcıları oylamaya çağıran mesajlar atmış olması, üstelik bu mesajların bazılarını oy hakkı olmayan anonim kullanıcılara ve yeni kullanıcılara atmış olması bazı politikalara hakim olmadığını gösteriyor. Teşekkürler, iyi çalışmalar.  Brk ileti 21:45, 20 Eylül 2008 (UTC)
 5. Karşı Karşı Her ne kadar yararlı katkılara imza atmış olsa da bence daha erken gibi. Yine de bol şans Face-grin.svg --♪♫Atakan0652|mesaj 22:11, 20 Eylül 2008 (UTC)
 6. Karşı Karşı Diğer arkadaşlara katılıyorum.--Gökçє Yörük mesaj 02:17, 21 Eylül 2008 (UTC)
 7. Karşı Karşı Bence de henüz erken. Politikalara hakim olmadığı görülüyor. --Kemal K.ileti 08:56, 21 Eylül 2008 (UTC)
 8. Karşı Karşı Vikipedi politikalara ve uygulamalara yeterince hakim olmadığı görünümü veriyor. Teşekkürler, iyi çalışmalar.--Zentukmesaj 12:01, 21 Eylül 2008 (UTC)
 9. Karşı Karşı Brk'ye tamamıyla katılıyorum. --DsMuratileti 16:42, 21 Eylül 2008 (UTC)

Tarafsız Tarafsız[kaynağı değiştir]

 1. Tarafsız Tarafsız - Maddeler dışında aktif olmadığı için ne olumlu, ne de olumsuz oy vermek istemiyorum. Tartışmalarda ve SD devriyesinde daha aktif olduğunu gördüğümde olumlu oy vermeyi düşüneceğim bir Vikipedist. Dolayısıyla "Çalışmaya devam!" Khutuckmsj 19:19, 24 Eylül 2008 (UTC)

Geçersiz Geçersiz[kaynağı değiştir]

 1. Yeni üyelere mesaj gönderip oy istiyor. Etik değil.Bu imzasız yazı Muzikdinle (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. Kullanıcının henüz oy hakkı yok.--Eldarion 10:56, 20 Eylül 2008 (UTC)

Yorum Yorum[kaynağı değiştir]

 1. Yorum Yorum Diğer dillerdeki Vikipedilerde bu tür oylamalar için mesaj gönderilmesine şahit olduğum için burada da aynen uygulandığını düşünmüştüm. Fakat bazı arkadaşların uyarılarına kulak vererek sessiz kalmayı tercih ediyorum... *** Эɱ®εč¡κ ***...ile saz arkadaşları 10:58, 20 Eylül 2008 (UTC)
 2. Yorum Yorum Sevgili Emre,Yçneticilik adaylığına karşı oy verdim.Çünkü bu iş zor.Altından kalkamazsın.Hem yöneticilik hem zor,hemde hbirazda deneyimli olacaksın.Bütün politikaları ezbere bilmelisin.Diğer yöneticilerin hem yaşları büyük,hem de onların zaten çok değerli katkıları var.Seninde var ama kalkamayacağını düşünüyorum.Üzgünüm.--SE Mesaj 13:15, 20 Eylül 2008 (UTC)
 3. Yorum Yorum Yukarıda oy veren arkadaşların bazıları burada yazılmaması gereken türde şeyler yazmamışlar mıdır? En azından ben öyle düşünüyorum... *** Эɱ®εč¡κ *** ...ve saz arkadaşları 07:05, 28 Eylül 2008 (UTC)
Adaya sorular[kaynağı değiştir]

Aşağıdaki sorular 2006 sonundan beri hizmetli adaylarına topluluğun kendisini daha iyi tanımasına yardımcı olabilmek için sorulmakta. Cevaplayıp cevaplamamakta serbestsiniz.

1. Hizmetlilerin üzerinde işyükü olarak bir yoğunluk olduğu malum. Bu işyükünün hangi kısımlarını paylaşmayı düşünüyorsun en çok? Vandalların engellenmesi dışında yöneticilere has işlemlerin hangilerinde katkının olması muhtemel? Hangileriyle boğuşmaya sıcak bakmıyorsun?
C: Elimden geldiği kadar bütün konularda yardımlara cevap verebilecek güçte olduğumu düşünüyorum.
2. Bugüne kadar yazdığın maddeler içinde en çok hoşnut olduğun hangisi ve neden?
C: İstanbul'un Gaziosmanpaşa ilçesine bağlı köy ve mahallelerin büyü bir kısmını ben yazdım. Bunlar benim en iyi maddelerim olabilir. Ayrıca Despina Vandi'nin "Gia" albümünü de ben açmış bulunmaktayım...
3. Hizmetlilik görevleriyle şu anda Vikipedi'de eğildiğin işler arasında nasıl bir denge kurmayı düşünüyorsun?
C: Bunu zamanı gelince görebiliriz, Zaten pek bir fark olacağını düşünmüyorum.
4. Daha önce herhangi bir kullanıcıyla değişiklik yüzünden anlaşmazlık yaşadın mı? Neden? Geçmişe baktığında aynı durumda farklı bir şey yapar mıydın?
C: Sanırım hayır, olduysa da büyük çaplı olmadığı için hatırlamıyorum...
5. Bir kullanıcının süresiz engellenmesi konusunda ne düşünüyorsun? Politikalara göre bunu haketmişse, gerekli engeli verir misin yoksa inisiyatif kullanarak süreli bir engeli mi tercih edersin?
C: Eğer ceza gerektiren bir durum varsa cezasız kalmamalı diye düşünüyorum.
6. Anonim kullanıcılar hakkında ne düşünüyorsun? Sıcak bir tartışmada bir yöneticinin fikrini mi yoksa anonim bir kullanıcın fikrini mi daha çok önemsersin?
C: İki kullanıcıyı da dinlerim. Hangisinin anlattıkları daha tutarlı gelirse, ya da üçüncü bir kişi vasıtasıyla sonuca ulaşabilirim.
7. Özeleştiri yapman gerekse, hangi alışkanlık/huylarının Vikipedist olarak verimini düşürdüğünü söyleyebilirsin?
C: Kullanıcı kutularına olan sempatim...
8. Sayfaları sürekli yarı-koruma veya tam koruma altında tutmaya nasıl bakıyorsun?
C: Eğer bir sayfa çeşitli zararlara maruz kalmışsa, tabii ki yapılabilir.
9. Vikipedi'nin değişmeyen üç içerik politikası (VP:D, VP:TBA ve VP:ÖAYV) hakkında ne düşünüyorsun? Bu politikaları ihlal edenlere karşı nasıl bir tutum izlersin?
C: Elbette sonuna kadar arkasındayım fakat bazı özel durumlarda yapılacak şey o duruma göre değişebilir...
10. Vikipedi'de bugüne kadar doğru olduğu kabul edilip uygulanmış olan kararlar arasında kesinlikle karşı olduğun herhangi biri var mı? Neden?
C: Sanırım hayır..
11. Jimbo Wales'ın yerinde olsan ve Viki işleyişindeki ana faktörlerden birini değiştirme şansın olsa hangisini değiştirirdin ve bunun neden gerekli olduğunu düşünüyorsun?
C:
12. Troll sence nedir? Nasıl başedilmelidir? Müdahale edemeyeceğin (Kişisel tartışmaya girmiş olmanız nedeniyle) bir troll'e karşı nasıl bir tutum izlersin?
C:
13. Vikipedi'ye neden katkıda bulunduğunu ve bulunmaya devam edeceğini söyleyebilir misin?
C: Kendimi geliştirmek ve bilgimi bütün insanlarla paylaşmak için..
Kullanıcı yorumları[kaynağı değiştir]

Yukarıdaki bir başvurunun arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.