Vikipedi:Devriyelik başvurusu/Arşiv/Şubat 2021

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Kullanıcı:TigerRiven[kaynağı değiştir]

Devriyelik isteme sebebim ünlü kişilerin hayatlarini ve bilim odakli olan yazilari daha iyi bir şekilde vikipedia ayricaliği ile insanlara sunmmak ve insanlarin bilgilenmesini sağlamak.Bilim odakli olarak birçok çevirinin vandalizme karşi,türkçeyi iyi bir şekilde kullanicak bir Devriyelik olucağima inaniyorum ve buna güvencim tamdir.Umarim Devriyelik başvurum kabul edilir.Bilim ile kalin.Görüşürüz.

TigerRiven (mesaj) 14.31, 1 Şubat 2021 (UTC)

@TigerRiven Daha çok erken. Yeni üye olmuşsunuz. Bence devriye olmak yerine bir hizmetliye mesaj atıp beyaz liste olabilirsiniz. hulusi bey hadi bana mesaj at 14.36, 1 Şubat 2021 (UTC)
 • İstek yapılmadı Yapılmadı Lütfen VP:V politikasına hakimiyetinizi görebileceğimiz makul bir katkı profiliyle yeniden başvurunuz. chansey mesaj? 16.02, 1 Şubat 2021 (UTC)

Kullanıcı:Yukon198[kaynağı değiştir]

Vikipedi'de özellikle diplomasi alanında yeni bilgiler eklemekten ve çeviri yapmaktan çok zevk duyuyorum. Türkçe, Fransızca ve İngilizce dilleri arasında çeviriler yapıyorum. Vikipedi'de bazen eksik ya da yanlış yorumlanabilecek bilgiler gördüğüm için bunları saygı duyulan, kaliteli kaynaklar göstererek düzeltmek istiyorum. Ayrıca bazen yarı-korumalı İngilizce sayfaları çevirmek istediğim ama yapamadığım zamanlar oluyor.

Yukon198 19.59, 2 Şubat 2021 (UTC)

İstek yapılmadı Yapılmadı Yukon198, Vikipedi'ye katkılarınız için teşekkürler. Şimdilik bu katkılarınızın otomatik onaylanması için hesabınıza beyaz liste haklarını tanımladım. Ne var ki devriyelik, yani sürüm kontrolü denilen hadise vandalizm mücadelesi ile alakalıdır. Tavsiyem, vandalizm içeren değişiklikleri geri alarak bu politikaya hakim olduğunuzu göstererek daha sonra yeniden başvurmanızdır. Zira an itibariyle vandalizmi bildiğinizi, ayırt ettiğinizi gösteren yeterli bulgu mevcut değildir. Dr. Coalmesaj 20.14, 2 Şubat 2021 (UTC)

Kullanıcı:Drnatey[kaynağı değiştir]

Görevimi laikiyle yapacağıma inancım tam. 24 saat eksiksiz hatasız ve işime duyguğum sevgi saygı ile görevimi laikiyle yapacağıma inanıyorum.

Drnatey (mesaj) 21.05, 2 Şubat 2021 (UTC)

İstek yapılmadı Yapılmadı Vandalizm politikasına hakimiyetinizi gösterecek katkı ve değişiklikler sonrası yeniden başvurabilirsiniz Drnatey. -- Dr. Coalmesaj 21.41, 2 Şubat 2021 (UTC)

Kullanıcı:DGT1308[kaynağı değiştir]

Merhabalar, Vikipedi'ye bildiğim şarkıcılar, şarkılar ve albümler hakkında yazı yazmak için katıldım fakat yaptığım değişiklikler onay bekliyor ve bu süre artık can sıkıcı bir hal aldı. Sizden ricam devriye yapmasanız bile beyaz listeye almanız.

DGT1308 (mesaj) 11.01, 3 Şubat 2021 (UTC)

 • Daha 7 gün önce katılmış ve 32 değişiklik yapmışsın. Hiç taşıma ve geri alma işlemi gerçekleştirmemişsin. Çok erken bir adaylık olmuş. İleride kendini geliştirip, vandalizmin ne olduğunu kavrayınca yeniden başvurabilirsin fakat benim şu anki görüşüm olumsuz. Ornek11222mesaj 11.40, 3 Şubat 2021 (UTC)
 • İstek yapılmadı Yapılmadı Lütfen katkılarınızı arttırdıktan sonra yeniden başvurunuz. chansey mesaj? 17.56, 3 Şubat 2021 (UTC)

Kullanıcı:Türkoğlu1927[kaynağı değiştir]

Merhaba ben Türkoğlu1927, eğer sizinde izniniz olursa "Devriye" olmak istiyorum çünkü bu işi seviyorum.

Türkoğlu1927 (mesaj) 10.53, 7 Şubat 2021 (UTC)

Yorum Yorum Kullanıcının pek geri alma işlemi bulunmuyor yani ben göremedim. Tam tersi aslında, bu kullanıcının yaptığı çok fazla değişiklik geri alınmış. Şimdilik benim görüşüm olumsuz. hulusi bey hadi bana mesaj at 10.57, 7 Şubat 2021 (UTC)
Yorum Yorum Tartışma:Zenci Musa sayfasına "Kayda değerli biraz tartışılabilir ama olsun." şeklinde bir faydası olmayan yani yapıcı olmayan bir yorum bıraktı (mesaj başlıksızdı ve yorumda imzası yoktu). Bıraktığı mesaj ile ilgili düşüncem şudur; ya aksiyon alınır ya da alınmaz. "Aslında böyle ama ya hadi neyse" tarzında içerik oluşturmanın bilgi kirliliğinden başka sonucu olmadığını düşünüyorum. Devriyelik talebi değerlendirilmeye alınırken göz önünde bulundurulmasını rica ederim. Vlyalcin (mesaj) 13.35, 7 Şubat 2021 (UTC)
İstek yapılmadı Yapılmadı Kullanıcı, başka kullanıcı sayfalarında vandalizm yaptığı için az önce 48 saat süreyle engellenmiştir. Bu, kullanıcının aynı gerekçeyle aldığı ikinci engel olup ortaya konulan profilin devriyelikle ters düştüğü açıktır. Dr. Coalmesaj 15.19, 7 Şubat 2021 (UTC)

Kullanıcı:Fatih Demirci[kaynağı değiştir]

İki yıla yakın süredir beyaz listede görev yaptığım Vikipedi'de giderek daha aktif oldum; bilgi girişleri, güncellemeler, çeviriler ve düzeltmeler yaptım. İzleme listemdeki 1100'den fazla maddenin yanı sıra, Son Değişiklikler ve İnceleme Bekleyen Sayfalar listelerini sıklıkla kontrol ederek, kişisel münakaşaya girmeden, vandalizmle mücadele etmeye gayret gösterdim. Bu kapsamda yaptığım faaliyet toplamın yüzde 15'ini geçmiş durumda. (VP:HS'ye niyetlenmiş olsam da uygun bir vesileye denk gelemedim.) Bir yıl önce yaptığım başvurunun reddedilme gerekçelerinde iyileşme sağladığımı, reddedilen diğer bazı başvuruları da göz önünde bulundurarak gerekli gelişmeleri gösterdiğimi, ayrıca Vikipedi politikalarına olan hakimiyetimi artırdığımı düşünüyorum. VP:DÖD hususunun bilinciyle, mevcut durumda devriye olarak Vikipedi'ye daha fazla katkı yapabileceğimi ve diğer devriyelere yardımcı olabileceğimi düşünüyorum. Saygılar, sevgiler. Fatih Demirci (mesaj) 17.24, 7 Şubat 2021 (UTC)

 • Yorum Yorum Eğer atladığım bir şey yoksa kullanıcı vandalizmi kavramış ve aktif olarak geri alma ve düzeltmeleri mevcut. Hepimizin yaptığı gibi münferit hataları olabilir tüm değişikliklerini elden geçiremeyiz ama mevcut durumda görüşüm olumlu. İyi çalışmalar. --BirazdangelicemMsj 17.58, 7 Şubat 2021 (UTC)
 • Kişi üzerine yorum yapıp, daha birkaç saat önce "Niçin devriyelik başvurusu yapmıyor ki?" diye düşündüğüm kullanıcıdır kendisi, diyeceğim. Dr. Coalmesaj 18.11, 7 Şubat 2021 (UTC)
  • Geçen yıl yaptığım başvuruda yeteri kadar değişiklik yapmadığım söylenmişti, ben de değişiklik sayımı ve katkılarımı artırmaya çalışıyordum. Belirli bir seviyeye gelmeden yeniden başvuru yapmak istemedim.Fatih Demirci (mesaj) 18.39, 7 Şubat 2021 (UTC)
 • Kendisini çoğu kez seçimlerle alakalı maddelerde gördüm diye hatırlıyorum. Olumlu katkıları sebebiyle vandalizmle mücadeleye güç katacağını düşünerek devriyeliğine olumlu bakıyorum. --Furkan 💬 10.33, 8 Şubat 2021 (UTC)

İstek yapıldı Yapıldı--Vito Genovese 11.11, 10 Şubat 2021 (UTC)

Kullanıcı:Corduene7221[kaynağı değiştir]

Wikipedia'da diğer kullanıcılara göre çok daha fazla aktifim ve sistem algoritmasından anlıyorum,değişiklik onayı beklemekten rahatsız oluyorum sıkça bunu dile getirdim her seferinde 7 bin 8 bin karakter ekleyip günlerce değişiklik onayı bekliyorum,Beyaz Listeye girmek istiyorum.

Corduene7221 (mesaj) 03.16, 11 Şubat 2021 (UTC)

Merhaba, beyaz liste için bir hizmetliye başvurabilirsiniz. Burası devriyelik başvuruları için. İyi çalışmalar --BirazdangelicemMsj 04.39, 11 Şubat 2021 (UTC)
İstek yapılmadı Yapılmadı Başvuru devriyelikle ilgisizdir. Dr. Coalmesaj 05.24, 11 Şubat 2021 (UTC)

Kullanıcı:UcuncuUlus[kaynağı değiştir]

Türkçe Vikipedide bir süredir Beyaz Liste kullanıcısıyım. WMTR grubunun da bir üyesi bulunmaktayım. Ayrıca Vikigezgin, Vikiveri ve Vikikaynak'a olabildiğince destek olmaya çalışıyorum. Daha çok siyaset, kamu kurumları ve sinema ile ilgili destek vermekteyim. Şu ana kadar bir çok sayfa oluşturdum/çevirdim. Yaptığım bazı sıradan bilgi güncellemelerinde bile uzun süre devriye bekleyebilmekteyim. Hem bu nedenlerle hem de Vandalizm ile mücadelede daha etkin rol oynayabilmek için Devriyelik başvurusu yapıyorum. Uçüncü Ulus (mesaj) 10.17, 11 Şubat 2021 (UTC)

 • Yorum Yorum: Kullanıcının günlüğünde Vandalizm'i kavrayıp kavramadığını tespit edebileceğim bir veriye rastlamadım. Beyaz liste kullanıcılarının yaptığı değişiklikler eğer onlardan önce yetkisiz bir kullanıcının inceleme bekleyen değişikliği yoksa otomatik kontrol edilir. Katkılarına devam etmesini ve Son değişiklikler sayfasında daha fazla vakit geçirerek Vandalizmle mücadelede aktif rol alıp bir süre sonra tekrar başvurmasını öneririm. İyi Çalışmalar. --BirazdangelicemMsj 13.44, 11 Şubat 2021 (UTC)
 • Sayın @Birazdangelicem’in de dediği gibi henüz vikipedi politikalarını kavradığını kanıtlamış bir kullanıcı değil. Ancak ilerleyen zamanlarda kendini geliştirip yeniden başvurabilir. Şimdilik Olumsuz.  Baran Ahmet  Talk? 15.17, 13 Şubat 2021 (UTC)
 • Gerekçe dolayısıyla İstek yapılmadı Yapılmadı. Kullanıcımızın profili çok fazla ihtiyacımız olan yazar profilinde. Dolayısıyla katkı profiline bakıldığında kendisinin vandalizm mücadelesinden çok yazarlık ve editörlük (güncelleme, düzeltme işlemleri) yaptığını görmekteyiz. Devriye kullanıcı grubuna alınması şu an itibariyle katkı profiline olumlu veya olumsuz yansımasının olacağını düşünmüyorum. Vandalizm mücadelesine katkıda bulunmayı müteakip ivedilikle tekrar başvurmasını ve olumlu katkılarının devamını diliyorum. chansey mesaj? 12.45, 15 Şubat 2021 (UTC)

Kullanıcı:Empire990[kaynağı değiştir]

Merhaba, yaklaşık iki aydır Vikipedi'ye elimden geldiğince katkı sağlamaya ve kendimi bu yönde geliştirmeye çalışıyorum. devriyelik olmak istiyorum ve sizlere devriyelik başvurumu sunuyorum.Empire990 (mesaj) 22.11, 13 Şubat 2021 (UTC)

Empire990 (mesaj) 22.11, 13 Şubat 2021 (UTC)

 • Yorum Yorum. Kullanıcının katkıları olumlu gibi ama ben katkılarında hiç geri alma işlemi, HS koyma falan göremedim. Genel olarak baktığımızda kullanıcının katkıları sadece bazı maddelerde ki resimleri değiştirmek. Bu yüzden kullanıcının vandalizmi anladığını pek düşünmüyorum. Şimdilik benim fikrim olumsuz. hulusi bey hadi bana mesaj at 22.18, 13 Şubat 2021 (UTC)
@Huluxsi baktiniz için çok teşekkür ediyorum ama sadece resim değiştirmek değil ki! hiç vandalizm yapmadim ama aniyorum, devriyelik olmak başvuru yapdim çunke bazan maddeler çok komik ve (...) bende kaç tanesini aday'ya gonderdim! devriyelik olmak istiyorum ki boyle maddler bir daha boyle kaç yıl Vikipedi'de kalmasin ve oluşturulduğunda hizli sililsin. Teşekkürler.Empire990 (mesaj) 22.37, 13 Şubat 2021 (UTC)
@Empire990. 'çok komik madde' derken neyden bahsettiniz? Ve ben size vandalizm yaptınız demedim geri alma işlemin bulunmuyor falan dedim. Devriye olabilmek için vandalizmi tam olarak anlamanız lazım. hulusi bey hadi bana mesaj at 23.31, 13 Şubat 2021 (UTC)
@Huluxsi Vikipedi:Silinmeye_aday_sayfalar/İdin_(müzisyen), Vikipedi:Silinmeye_aday_sayfalar/Amo_(müzisyen) bakabilirsiniz (...) ! geri alamak için o kadar vikipedianin siniri varki sadece devriyelik bakarsalar yeter diyordum ve sadece yeni maddleri focus etmek istiyorum devriyelik olarak.Empire990 (mesaj) 00.45, 14 Şubat 2021 (UTC)
 • İstek yapıldı Yapıldı Vandalizm politikasını yeterli seviyede kavradığı kanaatindeyim. Hayırlı olsun. chansey mesaj? 09.47, 19 Şubat 2021 (UTC)

Kullanıcı:Leaply[kaynağı değiştir]

Vikipedi hesabımı bir aydır aktif olarak kullanmaktayım. Bu zamana kadar elimden geldiğince baştan savma işler yapmamaya çalıştım. Rastgele madde butonu sayesinde birçok madde üzerinde değişikler yaptım, maddeler üzerinde değişiklik yapmayı ne kadar sevsem de devriye görevine daha iyi ayak uydurabileceğimi düşünüyorum.

Leaply (mesaj) 21.20, 18 Şubat 2021 (UTC)

 • Yorum Yorum. Üçte biri bugun olmak üzere 86 değişikliğin yeterli olmadığını düşünüyorum. Ayrıca vandalizmle mücadele de gerekiyor. Şimdilik benim fikrim olumsuz. Fatih Demirci (mesaj) 21.47, 18 Şubat 2021 (UTC)
 • İstek yapılmadı Yapılmadı chansey mesaj? 09.51, 19 Şubat 2021 (UTC)

Kullanıcı:İsmail Kendir[kaynağı değiştir]

Selamün aleyküm, günümün kabul edilebilir bir bölümünü Vikipedi'yi geliştirmeye çalışarak harcıyorum. Vikipedi için zararlı olduğunu düşündüğüm, tarafsızlığı zedeleyen kimselere karşı mücadele etmeye gayret ediyorum. Vikipedide devriye tayfasının genel itibariyle benzer insanların, hep aynı düşünceye sahip kimselerin olduğunu gördüğüm gibi, bu durumu dengelemek niyetindeyim. Bir yıldır 320'ye yakın değişikliğim var. Özellikle yeni maddeler oluşturmaya gayret ederim. Hayırlı cumalar, iyi günler.

İsmail Kendir (mesaj) 09.45, 19 Şubat 2021 (UTC)

Kullanıcının mesaj sayfası her şeyi açıklıyor zaten. Olumsuz. --

Anyela. 09.49, 19 Şubat 2021 (UTC)

Kullanıcı sayfamın giriş kısmında, istisnasız her Müslümanın tasdik etmesi gereken şeyler yazıyor. Kaldı ki Vikipedi'de Müslümanların değişiklik yapması yasak değil. İsmail Kendir (mesaj) 09.59, 19 Şubat 2021 (UTC)
Birkaç defa engellenmişsiniz ve ısrarla aynı sayfaları oluşturmaya devam ediyorsunuz. Bundan bahsediliyor @İsmail Kendir. --Veselov350💬 10.05, 19 Şubat 2021 (UTC)
Kullanıcı sayfasında böyle şeyler görünmüyor, engel geçmişi ve katkılara bakmış olması lazım. Ki, direkt kullanıcı sayfamı işaret ediyor. İsmail Kendir (mesaj) 10.08, 19 Şubat 2021 (UTC)
Kullanıcı sayfanız değil mesaj sayfanızdan bahsediyorum. --Anyela. 10.10, 19 Şubat 2021 (UTC)
Devriyeliğin, projeye zarar verebilecek değişikliklere karşı verilen bir yetki olduğunu unutmamamız gerek. Sizin değişiklik geçmişinize baktığımda vandalizm'e karşı yapılmış "geri al" işlemlerine rastlayamadım. Görüşüm, olumsuz. ►Br_Prometheus (ileti‽) 09.51, 19 Şubat 2021 (UTC)
Aslına bakarsanız geri alma yetkisine sahip olmadığım için sanki geri alamayacağımı düşünüyordum. Yetkiyi alırsam gereğini yapar, geri alma işlemlerine başlarım. İsmail Kendir (mesaj) 09.59, 19 Şubat 2021 (UTC)
Kullanıcının yeteri kadar vandalizmle mücadele tecrübesi yok. Buna ek olarak çoğu değişikliği geri alınmış. Şimdilik karşıyım. --Veselov350💬 10.01, 19 Şubat 2021 (UTC)
Değişikliklerimin geri alınması benimle ilgili değil, geri alan şahıslar ile ilgilidir diye düşünüyorum. İsmail Kendir (mesaj) 10.03, 19 Şubat 2021 (UTC)
Geri alınan değişiklikleriniz sizinle alakalı @İsmail Kendir. Henüz Vikipedi politikalarını anlamamışsınız gibi görünüyor. Şu an için devriye olmanız uygun değil. --Veselov350💬 10.07, 19 Şubat 2021 (UTC)
Siz benim dışımda herkese güveniyorsunuz, ya değişikliğimi geri alan kişi bunu ideolojik bir tutumla yapmışsa? Ya bana garazı varsa? İsmail Kendir (mesaj) 10.11, 19 Şubat 2021 (UTC)
Neden devriye olamayacağınız ben dahil diğer kullanıcılar tarafından açıklanmış. İyi niyet varsaymıyorsanız o sizin sorununuz. Ayrıca sürüm geçmişlerine bakınca değişikliklerinizin neden geri alındığı görülüyor. Tekrar söylüyorum, devriye olmanız şu an için uygun görünmüyor.--Veselov350💬 10.14, 19 Şubat 2021 (UTC)
İyi niyet varsayma politikasının ne kadar manipüle edilebilir olduğunun farkında mısınız? İnsanlar iyi niyet varsayılacağı düşünerek her türlü kötülüğü yapabilirler. İsmail Kendir (mesaj) 10.19, 19 Şubat 2021 (UTC)
Zaten değişiklikleriniz geri alınırken sebep belirtiliyor. Eğer geri alma işleminin hatalı olduğunu düşünüyorsanız ilgili maddenin tartışma sayfasını kullanmalısınız. --Veselov350💬 10.25, 19 Şubat 2021 (UTC)
İstek yapılmadı Yapılmadı Vikipedi'nin en temel politikaları dahi henüz anlaşılmış görünmemektedir. Dr. Coalmesaj 02.14, 23 Şubat 2021 (UTC)