Vikipedi:Biliyor muydunuz?/Arşiv

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Biliyor muydunuz?
Giriş ve Kurallar
Giriş ve kurallarVP:BM
Ek kurallarVP:BMEK
Genel tartışma
Genel tartışmaVT:BM
Adaylıklar
ÖnerilerVP:BMÖ
OnaylananlarVP:BMO
Arşiv

Bu sayfada listelenen maddeler, Ana Sayfa'daki Biliyor muydunuz? bölümünde belirtilen, yakın zaman başlatılmış yeni sayfalar veya büyük oranda geliştirilmiş taslak maddelerdir. Siz de Ana Sayfa'da belirtilmek üzere yeni maddeleri aday gösterebilirsiniz (Arşivler Ana Sayfa'da belirdikleri aylara göre gruplanmıştır)

İpucu: Biliyor muzunuz?'da çıkmış bir bilginin hangi arşivde olduğunu bulmak için, o maddeye gidin ve sayfanın solunda "Sayfaya bağlantılar" üzerine tıklayın. Sonra, sayfa tepesindeki "Sayfaya bağlantılar" kutusu içindeki sarkan menüde Vikipedi'yi seçin ve "Getir"e tıklayın. "Vikipedi:Son eklemeler" ve bir sayı bulunca, ona tıklayın ve maddenin başlığını arayın.

güncel arşiv

2020'ye kadar VP:BMD VP:BMD2
2020 Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık


BM arşiv dolaşım şablonunu değiştir

Biliyor muydunuz...[kaynağı değiştir]

Lütfen her yeni gün için ==={{subst:CURRENTDAY}} {{subst:CURRENTMONTHNAME}} {{subst:CURRENTYEAR}}=== ekleyiniz. Bu sayfa ayda bir arşivlenmelidir.

31 Aralık 2014[kaynağı değiştir]

  • 00:00, 31 Aralık 2014 (UTC)

Bir dört yüzlü

  • "Genellikle gönüllülere dayanan Britanya Ordusu'nda asker asker alımı politikasında, 1963 yılı sonrasında profesyonel ordu uygulamasına geçilmiştir."
  • "Nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan Toros kurbağası sadece Türkiye'de Bolkar Dağları'nda yaşamaktadır."
  • "Eğer dört eşit rezistör birbirine bağlanarak bir dörtyüzlü (resimde) oluşturursa, iki köşe arasındaki direnç, bir rezistörün direncinin yarısı kadardır."
  • "Lost dizisindeki yer alan kurgusal karakterler Nikki ve Paulo seyirciler tarafından o kadar sevilmedi ki, filmin yapımcıları ikisini hikaye gereği öldürdüler."
  • "Michael Jackson videografisi'nde yer alan video kliplerin bazıları, süre, harcanan para ve klip hikâyesi uyumuyla pop şarkıcısı Michael Jackson'ın Guinness Rekorlar Kitabı'na geçmesini sağlamıştır."
  • "Küpün hacmini iki katına çıkaracak kenar uzunluğunu bulma, yalnız pergel ve cetvel kullanarak çözülemez bir geometri problemidir."
  • "2. Dünya Savaşı sırasındaki Toropets-Holm Taarruzu'nda Alman istihbaratı saldıran Sovyet birliklerinin kimliklerini dahi bilmiyordu."