İçeriğe atla

Vikipedi:AutoWikiBrowser/Yetkilendirme

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Son yorum: Lustrouss tarafından 14 gün önce
AutoWikiBrowser kullanma yetkisi başvuruları

AutoWikiBrowser (genellikle kısaltılmış olarak AWB), tekrarlayan görevleri daha hızlı ve kolay hâle getirmek için tasarlanmış olan bir yarı-otomatik MediaWiki düzenleme yazılımıdır. Aslında, kullanıcı tarafından oluşturulmuş düzenlenmesi gereken bir dizi sayfayı izleyip bu sayfalardan her birinde uygulanacak değişiklikleri gösteren bir tarayıcıdır ve ardından değişiklikler kullanıcı tarafından onaylandıktan veya atlandıktan sonra listede bir sonraki sayfaya ilerlenir. Bunu yapmaya karar verdiğinde, genel olarak ana değişikliğin tesadüfi olduğu düşünülen bazı değişiklikler (genellikle biçimlendirme) önerilir.

AutoWikiBrowser yazılımını kullanma yetkisi 10 Temmuz 2020 tarihinden itibaren topluluğun görüşleri ve yazılımın bu kadar kolay erişilebilir olmasının olası riskleri göz önünde bulundurularak hizmetliler tarafından manuel olarak verilmeye başlanmıştır. Yetki, kullanıcının istismarı görüldüğünde geri alınabilmektedir.

Yazılımı kullanırken dikkat edilmesi gereken kurallar burada açıklanmaktadır. Topluluğun görüş belirttiği adaylıklar hizmetliler tarafından genellikle 3 gün içinde karara bağlanır ve başarılı başvuru sonucunda adayın adı JSON sayfasına eklenir. Eski başvuru ve tartışmalar ise arşivde yer almaktadır.Yazım hatası düzeltme, kategori ve kaynak düzenleme gibi sürekli zaman isteyen ve tekrar eden yorucu düzenlemeleri daha kolay yapabilmek için AWB yetkisi talep ediyorum.

Lustrouss📨 13.17, 1 Haziran 2024 (UTC)Yanıtla