Vikipedi:Arabuluculuk talepleri

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Anlaşmazlıkların giderilmesi
Müzakere
Yorum talebi
Üçüncü görüş
Arabuluculuk
Arabuluculuk Komitesi
Arabuluculuk talepleri
Hakemler Kurulu
Hakemlik politikası
Arabuluculuk hakkında temel bilgiler için, bakınız: Vikipedi:Arabuluculuk

Arabuluculuk Komitesi 2007 yılında kullanıcılar arasındaki anlaşmazlıkların giderilmesine yardımcı olmak için kurulmuştur. Arabuluculuk Komitesi Vikipedi'deki resmi anlaşmazlıkların giderilmesi sürecinin bir parçasıdır. Herhangi bir tartışmaya yardım amacıyla arabulucu talepleri, Arabuluculuk talepleri'nde yapılır.

Eğer arabuluculuk çözümsüzlükle sonuçlanırsa, bağlayıcı bir sonuç için tartışma Arabuluculuk Komitesine sevkedilir. Arabuluculuk Komitesi'nin rolü tüm tarafların karşılıklı tatminini sağlayacak şekilde tartışmayı çözmeye yöneliktir; adayları tümüyle yasaklamaya veya Hakem Kurulu adına kontrol etmeye giden bir ara basamak olarak değerlendirilmemelidir. Arabuluculuk, tüm grupların tartışmalarını dürüstçe çözmeye çalışmalıdır; arabuluculuktaki gruplar kendilerine muhalif oldukları konularda görüşlerini açıklama olanağı verileceğini bilmelidirler fakat arabuluculuk bir mahkeme değildir ve arabulucular ortaya bağlayıcı kararlar koymazlar. Dolaylı karar vermek ve arabuluculuğun sonuçlarına göre hareket etmek tamamen gönüllülüktür.Yeni talepler[kaynağı değiştir]

Yeni talepler bu bölümde ArabuluculukBot1 tarafından otomatik olarak listelenmektedir.
Sorununuzu asla elle listelemeyiniz. Bunun yerine Arabulucu talep kutusunu kullanınız. Do not make other, even trivial, changes to this page, or you will break the case management bot.


Reddedilen olylar[kaynağı değiştir]

Örnek[kaynağı değiştir]

  • Reddedildi 1 Mayıs 2007