Vikipedi:Ödüller

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Vikipedi Ödülleri, Vikipedi'nin onur sistemidir. Birçoğu İyilik Kampanyası'nın bir parçası olarak kabul edilir ve Vikipedi'de Nezaket ve VikiSevgi'yi tanıtmak içindir. Geleneksel olarak, en yüksek saygınlık olarak kabul edilen ödüller, Vikipedi'nin kurucusu Jimmy Wales tarafından şahsen verilenlerdir.

Vikipedi topluluğu katılımcıları, Vikipedi'ye sıkı katkısı olan kişiler Yıldız veya başka ödüllerle ödüllendirilebilir.

Jimmy Wales tarafından verilen ödüller[kaynağı değiştir]

Resim İsim Açıklama
Jimbo medal3.png Günün Madalyası 2001 yılında oluşturulan bu ödül, topluluğa istisnai hizmet vermesi için bir Wikimedia geliştiricisine veya teknik kişiye verilebilir.

Nadiren ve sadece Jimmy Wales tarafından verilebilir.

Wikimania logo.svg Yılın Vikipedisti Yılın Vikipedisti ödülü, 2011 yılında Vikipedi'nin kurucusu Jimmy Wales tarafından oluşturulan ve Vikipedi'de geleneksel olarak Vikipedist'lerin büyük başarılarını vurgulamak için sunulan yıllık bir ödül.

Wikimedia Vakfı tarafından verilen ödüller[kaynağı değiştir]

Resim İsim Açıklama
GlobePolo.jpeg Ürün Eşantiyonları

Vikipedi topluluğu tarafından verilen ödüller[kaynağı değiştir]

Resim İsim Açıklama
Editor of the week barnstar.svg Haftanın Editörü Vikipedi topluluğu tarafından oluşturulan bu ödül, mükemmel çalışmalar için editörlere teşekkür etmek için bir takdir ödülüdür.

Haftanın Editörlüğü, bir editörün olumlu davranışlarının ve işbirlikçi ruhunun takdirini göstermeyi amaçlamaktadır.

Original Barnstar Hires.svg Yıldız Yıldızlar, Vikipedi'de belirli bir alanda olağanüstü katkılarda bulunan kullanıcıları ödüllendirmek için kullanılır.

Birisine ödül vermek için tek yapmanız gereken, kodu tablodan ödülü vermek istediğiniz kişinin konuşma sayfasına kopyalamak ve onlara neden onlara verdiğinizi söylemektir.

Computer barnstar2 2.png Hizmet ödülleri Hizmet ödülleri, katkı sayısına ve hizmet süresine bağlı olarak kendi kendine verilebilir.
WAAP Barnstar.png Vikiproje Ödülleri Belirli bir Vikiproje'ye yapılan önemli katkılardan dolayı bir Vikiproje ödülü verilir.