Viessmann

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Viessmann
Kurucu Johann Viessmann
Genel merkezi
Allendorf (Eder)
,
Almanya
Web sitesi https://www.viessmann.com.tr/

Viessman Şirketler Grubu, Alman enerji şirketi. Dünyanın lider ısı tekniği sistemleri üreticilerinden biridir. Ayrıca birçok spor dalında da sponsorluk faaliyetleri vardır.

[değiştir | kaynağı değiştir]

Profil[değiştir | kaynağı değiştir]

Viessmann Şirketler Grubu uluslararası alanda lider ısı tekniği sistemi üreticilerinden biridir. Prof. Dr. Martin Viessmann'ın 3. kuşak temsilcisi olarak yönettiği firma 1917 yılında kurulmuştur. Grup cirosu yaklaşık 2,1 Milyar Euro'dur ve firma bünyesinde yaklaşık 11.400 kişi çalışmaktadır. 11 ülkedeki 27 üretim merkezi, toplam 74 ülkedeki satış organizasyonları ve dünya çapında 120  satış bürosuyla Viessmann uluslararası bir firmadır. Viessmann cirosunun %55'lık bölümü ihracattan elde edilmektedir.

Viessmann, Türkiye’deki faaliyetlerine %100 Alman sermayesi ile 1994 yılında başlamıştır. Şirket merkezi İstanbul - Ümraniye’dedir, İstanbul - Merter, Ankara, Bursa, İzmir, Antalya, Samsun, Adana, Konya ve Kayseri’de bölge müdürlükleri mevcuttur. Viessmann Türkiye modern, çevre dostu bir ısı tekniği kültürü için sorumluluklarının bilincinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Isıyı konforlu, ekonomik ve çevre dostu şekilde üretmeyi ve ihtiyaçlara en uygun hale getirebilmeyi Viessmann ailesi geleneksel bir görev olarak benimsemiştir. Viessmann, ısı tekniği alanındaki farklı ürün çeşitleriyle, müşterilerine tek elden, çok yönlü, mükemmel bir hizmet götürmektedir.

Viessmann güncel ürün programı 1,5 - 116.000 kW  güç aralığında çok basamaklı bir program sunmaktadır:

Sıvı ve gaz yakıtlı, yer ve duvar tipi düşük sıcaklık kazanları ve yoğuşmalı kazanlar, ısı pompaları ve güneş enerjisi sistemleri bu mükemmel programa örnektir. Kontrol panelleri ve iletişim tekniğinin yanı sıra, birlikte mükemmel bir uyum içinde çalışan sistem tekniği komponentleri ürün programını tamamlamaktadır.

Alman mühendisliği, ödüllü tasarımları ve yenilikçi teknolojisi ile ısıtma sektörünün öncülerinden olan Viessmann güvencesiyle üretilen Vitoclima ürün programı, Viessmann Türkiye'nin klimada sahip olduğu tecrübe ile pazara sunulmaktadır.

Klima ürün programı kapsamında Viessmann, 2,8 kW - 17 kW kapasite aralığında Vitoclima 100-S ve 200-S serisi  bireysel ve ticari tip split klimalar, 5 iç üniteye kadar tek dış üniteye bağlanabilen  Vitoclima 300-S Free joint çoklu sistem klimaları ve maksimum 180 kW (64 HP) dış ünite kapasitesine sahip Vitoclima 300-S VRF klima sistemleri ile her ihtiyaca uygun çözümler sunmaktadır.

Çevre ve topluma karşı sorumluluğu, çalışanları ve iş ortaklarıyla kurduğu güçlü iletişimi, mükemmeliyetçilik çabası ve tüm iş süreçlerindeki yüksek verimliliği Viessmann'ın temel değerlerindendir. Ürünleri ve sahip olduğu tüm değerleri ile müşterilerine güçlü bir markanın özel faydalarını ve katma değerini vermek her bir Viessmann çalışanının, dolayısıyla firmanın ortak özelliğidir.[1]

Spor[değiştir | kaynağı değiştir]

Viessman genellikle kış sporlarına sponsor olmaktadır. Aralarında Tatjana Hüfner'in de bulunduğu 8 sporcunun sponsorluğunu üstlenmektedir.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Arşivlenmiş kopya". 22 Ocak 2011 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 24 Ocak 2011. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]