Vikipedi:Köy çeşmesi (teklifler)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
(VP:KÇ/TL sayfasından yönlendirildi)
Şuraya atla: kullan, ara
Köy Çeşmesi bölümleri
Crystal Clear app ktip.svg Preferences-system.svg Edit-find-replace.svg Chat bubbles.svg
Teklifler +
Politikalar haricindeki tüm teklifler
Teknik +
Teknik tartışma, konu ve yardım istekleri
Politika +
Politikalarla ilgili tartışma ve teklifler
İlginize +
Diğer bölümler için uygun olmayan konular
ekle | izle | ara
ekle | izle | ara
ekle | izle | ara
ekle | izle | ara
Arşivdeki tartışmalara atıfta bulunarak devam edebilirsiniz. Arşiv sayfalarında değişiklik yapmayınız!.
Kısayol:

VP:Müzik hakkında[kaynağı değiştir]

Şuradaki tartışmada da bahsedildiği gibi VP:Müzik ve VP:MÜZİK kısayolları farklı sayfalara yönlendiriliyor. Bir tanesi vikiproje müzik sayfasına diğeri ise kayda değerli (müzik) sayasına gidiyor. Bu anlam karışıklığını gidermek gerekir. İkisinin de vikiprojeye yönlendirilmesinin daha doğru olduğunu düşünüyorum.

VP ön eki "Vikipedi" ad alanı için kullanılmakta olduğundan, ilgili kısayolların Vikipedi:Kayda değerlik (müzik) sayfasına yönlendirilmesinin daha doğru olduğunu düşünüyorum. Vikiprojeler artık ayrı bir ad alanı altındalar. --Superyetkinileti 08:51, 11 Ağustos 2017 (UTC)
@Superyetkin o zaman hepimiz hata yapıyoruz şu an VP:SSCB, VP:İZMİR, VP:İNTERNET, VP:DİN var. Acep Vikiprojeler için VR felan mı uygulansa? chanseyMesajYaz 09:56, 11 Ağustos 2017 (UTC)
VPR:İZMİR veya??? chanseyMesajYaz 09:58, 11 Ağustos 2017 (UTC)
Kısayol "Proje:İzmir" veya "Proje:İZM" gibi olabilir? --TmѰ e12 21:19, 14 Ağustos 2017 (UTC)
 • Destek Destek ve Pictogram voting question-blue.svg Öneri VPR kısayol kodu bence uygun. VPR:İZMİR gibi. --Ahmet Turhan (mesaj) 21:24, 14 Ağustos 2017 (UTC)
Destek Destek VP:Vikipedi kısaltması olması dolayısıyla tüm Vikiproje kısayollarının VPR olmasını destekliyorum. chanseyMesajYaz 09:25, 21 Ağustos 2017 (UTC)
Destek Destek VPR uygun olur, katılıyorum. iazak (mesaj) 11:21, 23 Ağustos 2017 (UTC)
Destek Destek VPR uygundur --By erdo can • msj 06:47, 24 Ağustos 2017 (UTC)
  • Sadece PR yapsak ya? Zaten ilk başta neden yalın proje yerine vikişablon, vikiportal, vikikategori varmış gibi vikiproje adı koyduk ki? --Cobija (mesaj) 09:26, 24 Ağustos 2017 (UTC)
   "Vikipedi:Vikiproje" isminden "Vikipedi" kısmını çıkarttık yeni bir isim düşünmedik oylamada öneri olarak sunsaydınız keşke --By erdo can • msj 09:31, 24 Ağustos 2017 (UTC)
Ben de onu diyorum zaten, hiçbirimizin de aklına gelmedi bu ama kısaltmasını seçerken göz önüne alabilirz. --Cobija (mesaj) 10:23, 24 Ağustos 2017 (UTC)
Destek Destek Katılıyorum sadece "Proje" olması daha mantıklı. Kısaltma içinde "PR" uygun.- SunSoldiers  ✉  23:26, 6 Eylül 2017 (UTC)

Kullanıcı mesaj sayfası[kaynağı değiştir]

Selam, bilmem fark ettiniz mi kullanıcı mesaj sayfası butonun üzerine imleci getirince "İçerik ile ilgili tartışma" yazıyor (anlatamadım biliyorum şu resme bakarsanız anlayacaksınız). Bu metnin mümkünse "Kullanıcı mesaj sayfası" gibi bir şeyle değiştirilmesini öneriyorum. --TmѰ e12 18:09, 24 Ağustos 2017 (UTC)

Bide "Portal:" ad alanındakilerde "Portal ile ilgili tartışma", "Vikiproje:" ad alanındakilere "Vikiproje ile ilgili tartışma" vs yapılabilirse güzel olur --TmѰ e12 18:26, 24 Ağustos 2017 (UTC)
 • Destek Destek Birkaç ay önce benim de aklıma takılmıştı ama paylaşmayı unutmuştum. Ufak ayrıntılar ancak düzeltilmesi gerekiyor. --lmattdavidsmithlBuyurun? 07:32, 26 Eylül 2017 (UTC)

Otomatik kategori eklemeleri?[kaynağı değiştir]

{{Kişi bilgi kutusu}}'nda ölüm tarihi ve doğum tarihi parametrelerimiz var. Neden bunları otomatik kategori oluşturmada kullanmıyoruz? Mesela eğer ölüm tarihi bilgi kutusuna girilmediyse o kişi otomatik olarak yaşayan insanlar kategorisine eklensin ve de doğum tarihi ne girildiyse o tarihteki doğumlular kategorisine eklensin. Bu değişikliğe ne diyorsunuz? Her seferinde yeni kişi oluştururken bunları tekrar tekrar eklemekle uğraşmayalım bundan sonra ve de şu açıdan daha iyi olur: Yaşayan insanlar kategorisi ve XXXX doğumlular kategorisi her kişi maddesinde en başta görünür. Bu durum, kullanıcıların kategorilere ulaşmasını kolaylaştırır. ~ Z (m) 16:24, 6 Ekim 2017 (UTC)

 • Otomatik kategori eklemeleri, çeşitli bakımlardan problem yaratıyor, istisnalar olabiliyor. İlk aklıma gelen, doğum tarihi belirsiz kişiler var, onlarda direkt problem yaratacak.--RapsarEfendim? 17:08, 10 Ekim 2017 (UTC)

Günün maddesi sorumluluğu[kaynağı değiştir]

Kısa süre önce dile getirilmişti, ana sayfadaki günün maddesi bölümü zorlukla ilerliyor. Bugün için maddeler az önce belirlendi, birkaç dakika öncesine kadar yoktu. Madem böyle bir problemimiz var, günün maddeleri ile ilgili sorumlu olmak istiyorum. BSRF (MesajKatkılarİstatistikler) de bu görevi gayet iyi yürütecektir, hatta benden daha iyi. O olmak isterse önceliği ona devredebilirim anında :) Yahut başka ilgili olan var mı?--RapsarEfendim? 17:11, 10 Ekim 2017 (UTC)

Destek Destek Bir süreliğine verilmesi yerinde olabilir--❣Paseyn ileti 19:20, 10 Ekim 2017 (UTC)

Destek Destek Ana sayfada sıkıntı olduğu aşikar. Sorumluluk almak isteyen tecrübeli arkadaşlara elbette destek.--Potkal (mesaj) 20:28, 10 Ekim 2017 (UTC)

 • Ara sıra ilgilenmeye çalışsam da böyle bir sorumluluğu üstlenecek şekilde düzenli vakit ayıramıyorum Vikipedi'ye. Bir sorumlu olacaksa Rapsar'ın buna uygunluğu tartışılmaz benim için. Yalnız bu sorumluluk, özellikle bir olası etkin olamama durumu hâlinde topluluğun diğer üyelerinin katılımını engellemeyecek şekilde olmalı. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 20:47, 10 Ekim 2017 (UTC)
 • Güvenilir 2-3 kullanıcıya verilsin bu yetki. Birisi olmazsa birisi düzeni sağlar mutlaka.Sait71 06:29, 11 Ekim 2017 (UTC)
 • Seksen iki yüz kırk beş'e aynen katılıyorum. Rapsar'a ek olarak Sait'in de önerdiği gibi birden fazla kullanıcıya sorumluluk verirsek devamlılık açısından sorun yaşama olasılığımız azalır. Ben yeteri kadar zaman ayıramayacağım için sorumlu olmayı düşünmem.--BSRF 💬 18:43, 11 Ekim 2017 (UTC)
 • Günün Maddesi, Haftanın Seçkin Maddesi ile birlikte Vikipedia'ya girdiğimde göz ucuyla baktığım bir alan. Zaman zaman maddelere baktığım da oluyor. Daha önce birkaç defa günün maddesinin anasayfada çıkmadığını görmüştüm. Düzeltmek için biraz bakmıştım ama yetkim olmadığından, günün maddesinin işleyişi hakkında bilgimin olmaması ve başka konuları öncelik verdiğimden dolayı üstünde durmadan öylece bırakmıştım. Günün Maddesini seçme sorumluğunu bir taraftan almak istiyorum fakat kendi adıma sürekliliği sağlayacağımdan pek emin olamadım.--Hancer i figan (mesaj) 07:04, 19 Ekim 2017 (UTC)