Tony Tarantino

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Tony Tarantino
Tony Tarantino 2009.jpg
Doğum 4 Temmuz 1940 (1940-07-04) (79 yaşında)
Çocuk(lar) Quentin (d. 1963)

Tony Tarantino, (d. 4 Haziran 1940) Amerikalı aktör, müzisyen ve bestekar.

Tony Tarantino 4 Haziran 1940'ta Queens, New York'ta doğdu. İtalyan kökenli bir aileden gelen Tarantino, 1952 yılında Los Angeles, Kaliforniya'ya taşındı. Lise eğitimini 1958 yılınad burada bitirdi. Sonrasında Pasadena Playhouse'a girdi. Burada modern dans ve eskrim yapmayı öğrendi. Bu sırada çeşitli gitarlar üzerinde çalıştı ve yerel kahvelerde şarkı söylemeye başladı.

Tarantino'nun birçok hobisi vardır, havacılık (uçuş), eskrim, okçuluk ve nişancılıktır. Ayrıca karate ve Kung-Fu'da siyah kuşağı vardır. South Bay (Kaliforniya'da bir semt) içinde birçok grupta gitarist olarak yer almıştır. San Francisco'dan San Diego'ya, Lake Tahoe'den Las Vegas'a kadar bir çevresi vardır.

2001 Los Angeles Müzik Ödülleri'nin sahibidir. Şu anda BMI'nın üyesidir. 1960'tan beri Musician's Union Local'ın üyesidir.

Tony Tarantino, ünlü sinema yönetmeni Quentin Tarantino'nun babasıdır. Bir röportajı sırasında Quentin Tarantino şöyle demiştir: “Babamı hiç tanımadım, bilmedim. Aktör olmak istedi. Şimdi bir aktör çünkü benim soyadımı taşıyor. Ama hiçbir zaman hayatımın bir parçası olmadı. Onu hiç tanımadım. Onunla hiç karşılaşmadım.”[1]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ Secher, Benjamin. "Blood, sweat and Quentin Tarantino", Today online, 12 Şubat 2010.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]