Timmy Time

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Timmy Time
250px
Proje tasarımcısı BBC
Aardman Animations
Dreamworks Animation
Dreamworks Classics
Pentamedia Graphics
Sezon sayısı 3
Bölüm sayısı 82
Yayın bilgileri
Kanal CBeebies
Turkmax
ABC Kids
Minimax
Yayın tarihi 6 Nisan 2009 - 13 Temmuz 2012

Timmy Time, Aardman Animations tarafından BBC için yapılmış bir İngiliz stop-motion animasyonlu çocuk komedi dizisidir. İngiltere'de 6 Nisan 2009'da CBeebies'de yayın yapmaya başladı. Gösteride, Shaun karakterini tanıtan Aardman serisi Wallace & Gromit'in bir kopyası olan Shaun the Koyun animasyonunun bir kopyası gösterildi. İlk iki seride 26 bölüm vardı. İngiltere'de, gösterinin en son yayınlanış tarihi Eylül 2011'de CBeebies'te başladı. Avustralya'da, sezon Mayıs 2009'da ABC1'de başladı ve sezon üçü ABC 4 Çocuk'ta Mayıs 2011'de başladı. Gösteri ayrıca, 2012'de piyasaya sürülmesinden itibaren Disney Junior Channel'da yeniden çalışıyor ancak Mayıs 2014'te havadan çekildi.

Arsa[değiştir | kaynağı değiştir]

Bu seride Timmy ve arkadaşları paylaşmayı, arkadaş edinmeyi ve hatalarını kabul etmeyi öğrenmek zorundalar. Bunlar, iki öğretmene, herronun karnındaki Harriet ve baykuş Osbourne'un denetimine tabi tutuluyor. Gösteri, şirketin "Aardman için doğal bir adım" olarak nitelendirdiği okul öncesi çocuklara yöneliktir.

Uluslararası Yayın[değiştir | kaynağı değiştir]

Ülke Kanal
Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada: Playhouse Disney
ispanya: Jetix
TVE
Latin Amerika: Discovery Kids
Türkiye: Turkmax
Kanal 1
Kanal D
ATV
STV

Dizisi Disney Channel'da Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada'da yayınlandı. Bununla birlikte, dizi, Mayıs-Eylül 2009'da Disney XD tarafından gösteriyi kaldırana kadar İspanya'da Jetix'te ilk kez galası yapıldı.

Daha önce Kanal 1, Kanal D ve STV'de yayınlandı.

Gösteri Türkiye'de, Türkmax ve ATV'de yayınlandı. Daha önce Latin Amerika'daki Discovery Kids'de yayınlandı, ancak 2009'da kanaldan çekildi.