The Seattle Times

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Vikiçizer (mesaj | katkılar) tarafından oluşturulmuş 20.28, 28 Şubat 2016 tarihli sürüm (→‎Fiyatı: düzeltme AWB ile)
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
The Seattle Times
NewYorkTimesCover.jpg
The Seattle Times birinci sayfası
Tür Günlük gazete
Format Broadsheet
Sahibi The Seattle Times Times Company
Yayımcı Frank A. Blethen
Kuruluş tarihi 1891
Dil İngilizce
Genel merkez 1120 John Street Seattle, Washington 98109 Amerika Birleşik Devletleri
ISSN 0745-9696
OCLC numarası 9198928
Resmî site http://seattletimes.com/html/home/index.html

'The Seattle Times' Amerika Birleşik Devletleri Vaşington (Washington) eyaletinin Seattle şehrinde hizmet veren bir gazetedir. Ayni zamanda Vaşington 'daki en büyük günlük gazete durumundadir. The Seattle Times, 2009 yılında rakibi Seattle Post-Intelligencer'in basili versiyonunu yayınlamayı durdurmasından itibaren Seattle’deki tek büyük günlük gazetedir.

Tarih

Gazate 1891 yılında kurulmuştur. İlk kurulduğu zamanki adı Seattle Press-Times'dı. O zamanlar dört sayfadan oluşan gazetenin tirajı 3,500 dü. Gazete 1896 yılında Maine'li öğretmen ve avukat olan Alden J. Blethen tarafından satın alındi. Ardından Seattle Press-Times gazetesi Seattle Daily Times olarak yeniden adlandırıldı. Gazetenin tirajı yarim yıldan kısa süre içerisinde ikiye katlandı. Daha sonra 1915 yılında kadar gazetenin tirajı 70.000 civarına geldi. Şu anda gazetenin sahibi The Seattle Times firmasıdır. The Seattle Times gazetesi Pulitzer ödülünü dokuz defa kazanmıştır.

Fiyatı

The Seattle Times'in fiyatı günlük 1 dolardır. Gazetenin fiyatı pazar günleri ve Şükran Günü, King,Pierce, Snohomish ve Kipsap ve Vaşington’un diğer bölgelerinde 2 dolardır.

Kaynakça

http://seattletimes.com/html/home/index.html
https://en.wikipedia.org/wiki/The_Seattle_Times#Prices