The Impossible Astronaut

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
214a – The Impossible Astronaut
Doctor Who bölümü
Ekip
Diğerleri
Prodüksiyon
Senarist Steven Moffat
Yönetmen Toby Haynes
Yapımcı Marcus Wilson[1]
Yürütücü Yapımcı(lar) Steven Moffat
Piers Wenger
Beth Willis
Prodüksiyon kodu 2.1
Seri 6. sezon
Süre 2 parçalık bölümün ilki, 45 dakika
Orijinal Yayın 23 Nisan 2011
Kronoloji
← Önceki Sonraki →
"Space" / "Time" (mini bölüm)
"A Christmas Carol" (bölüm)
"Day of the Moon"

The Impossible Astronaut, Britanya bilim kurgu dizisi Doctor Who 'nun altıncı sezonunun ilk bölümüdür. The Impossible Astronaut, Doktor'un eski yoldaşlarından Sarah Jane Smith'i canlandıran ve 2011'de kanserden hayatını kaybeden Elisabeth Sladen'ın anısına çekildi. Dizide gözüken The Silence adlı kötü uzaylıların görünüşleri, Edvard Munch'ün Çığlık tablosundan esinlenerek yapıldı.[2][3]

Konu[değiştir | kaynağı değiştir]

Amy Pond, Rory Williams ve River Song üzerinde tarih ve lokasyon yazan davetiyeler alınca, kendilerini Amerika'da Utah çölünde bulurlar. Çölde Doktor ile karşılaşırlar. Bu gizemli buluşmanın ardından ipuçlarını takip eden Doktor ve arkadaşları 1969’a gidip Beyaz Saray’ı ziyaret eder ve Başkan Nixon’ın isteği üzerine yardımına ihtiyacı olan küçük bir kızın ve kimsenin hatırlamadığı gizemli bir uzaylının izini sürerler.[4] Bu bölüm, Doctor Who tarihinde ana hikayesi Amerika'da çekilen ilk bölümdür.[5]

Çekimler ve Bilgiler[değiştir | kaynağı değiştir]

Ayrıca bakınız[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Matt Smith Video and New Series Overview". Londra, BK: BBC. 11 Nisan 2011. 9 Mayıs 2011 tarihinde kaynağından arşivlendi. http://www.webcitation.org/5yYmct6IH. Erişim tarihi: 9 Mayıs 2011. 
  2. ^ The Impossible Astronaut Doctor Who episode
  3. ^ "The Prequel to Episode 1". BBC. 2012-07-27 tarihinde kaynağından arşivlendi. http://www.webcitation.org/69TEmqCzB. Erişim tarihi: 30 March 2011. 
  4. ^ The Impossible Astronaut Doctor Who episode
  5. ^ "Doctor Who, Series 6, The Impossible Astronaut (click on the link "The Fourth Dimension")". BBC. 2012-07-27 tarihinde kaynağından arşivlendi. http://www.webcitation.org/69TEocqVh. Erişim tarihi: 2012-03-27. 
  6. ^ «Doctor Who» The Impossible Astronaut (2011) — Filming locations