The Dudesons

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
The Dudesons
Tür Reality Show
Proje tasarımcısı Jarno Laasala, Tuukka Tiensuu, Jukka Hilden
Yönetmen Jarno Lassala
Başrol Jarno Lassala
Jukka Hilden
Hannu-Pekka "HP" Parviainen
Jarno "Jarppi" Leppälä
Ülke Finlandiya
Dili İngilizce
Fince
Sezon sayısı 4 (Orijinal Bölümler)
3 (İngilizce Bölümler)
Bölüm sayısı 22
Yapım
Mekân Seinäjoki, Finlandiya
Gösterim süresi 22 dakika
Yapım şirketi Rabit Film
Yayın bilgileri
Kanal MoonTV (FIN), Nelonen (FIN), Sub (FIN), Spike (USA), Channel V (AUS) TV 2 Zebra (NOR), MTV (Latin Amerika)
Yayın tarihi Ocak 2001
Dış bağlantılar

The Dudesons Finlandiya'da yayınlanan televizyon şovudur. Şov 2001 yılının Ocak ayında başlamıştır. İlk olarak Extreme Duudsonit adıyla yayınlanmıştır. Bu şov dünya çapında birçok kanal tarafından da yayınlanmaktadır. Şov çocukluktan beri en iyi arkadaş kalan 4 arkadaşın günlük hayatlarını göstermektedir. Reality şovudur.

Tarihi[değiştir | kaynağı değiştir]

The Dudesons'un 5 üyesi: Jukka Hilden, Jarno 'Jarppi' Leppälä, Jarno Laasala, Hannu-Pekka "HP" Parviainen Ve Domuzları Domuz Britney.Üyelerin hepsi küçük bir şehir olan Seinäjoki de doğmuştur. Şovda Seinäjoki de çekilmektedir. The Dudesons kendilerine ait bir çiftlik evinde yaşamlarını sürdürmektedir. Toplam 4 sezon yayınlanmıştı. 1. sezon Fince, 2., 3. ve 4. sezon ise İngilizce ve Fince alt yazılı olarak yayınlanmıştır.

2005 yılında The Dudesons The Movie piyasaya sürülmüştür. Bu film Finlandiya'nın Oscar'ı sayılan Jussi ödüllerinde Seyircinin Seçimi Ödülünü %47'lik bir oyla almıştır. The Dudesons Bam Margera'nın Where the#$&% Is Santa? filminde ve Viva La Bam'in bazı bölümlerinde konuk oyuncu olarak rol almıştır.