Tartışma:Varlık (dergi)

Sayfa içeriği diğer dillerde desteklenmemektedir.
Vikipedi, özgür ansiklopedi
Vikiproje Türkiye (C-sınıf, Az-önem)
VikiProje simgesi Bu madde, Vikipedi'deki Türkiye maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Türkiye kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 C  Bu madde C-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Az  Bu madde Az-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 

bir dergi nasıl inkılapçı oluyor allah aşkına? :) --88.234.124.105 15:46, 13 Haziran 2007 (UTC)

  • Varlık, her şeyden önce bir "San'at-Edebiyat" dergisidir. Ona başka sıfatlar eklemek, derginin değerini artırmaz, sulandırmış olur. Bu tür konulara ideolojik değil, sadece san'at-edebiyat açısından yaklaşmak daha doğru olur, diye düşünüyorum.--Hasan Sami 17:37, 13 Haziran 2007 (UTC)
  • Eğer dergiyi çıkaranlar 'inkılapçı' görüşe sahiplerse, dergi de inkılapçı olarak anılabilir. Ayrıca basın yayın organlarının, toplumun gidişini etkilemek, değiştirmek gibi önemli bir işlevleri bulunduğundan, 'inkılapçı' demek pek de yanlış olmayabilir. Son olarak, inkılapçılık; pek de ideolojik bir sıfat olarak nitelenmez.--Levent Abi ileti 18:19, 13 Haziran 2007 (UTC)

@Wooze, bu sayfayı Varlık (Türkiye dergisi) sayfasına taşımak gerek, Varlık (İran dergisi) de var çünkü. Ama ilgili bağlantıları düzeltmek gerekecek. Gadirmesaj 07.44, 18 Eylül 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]