Tartışma:Tunguzlar

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Vikiproje Çin (Başlangıç-sınıf, Çok-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Çin maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Çin kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 Başlangıç  Bu madde Başlangıç-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Çok  Bu madde Çok-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 
Vikiproje Rusya (Başlangıç-sınıf, Çok-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Rusya maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Rusya kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 Başlangıç  Bu madde Başlangıç-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Çok  Bu madde Çok-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 

Tunguzlar'ın Türki dil konuştuğu hakkında kaynak var mı? cevap tabiki hayır. onun için her topluluğu Türklüğe bağlamak merakı neden? bir sürü devlet kurmuş bir millet olarak kendimizi gereksiz yere kalabalık gösterme çabasından kurtulmalıyız. onun için bu maddede Türklerle bağdaşlaştırılan bir bir anlatım olmamalıdır.--212.174.165.100 08:24, 3 Aralık 2012 (UTC)

Tunguzlar-Dongözler ?[kaynağı değiştir]

Anadoluda Dongözler isimli aileler var. Acaba bu Dongözler ismi Tunguzların değişmiş hali olabilir mi?212.252.85.180 15:48, 28 Ekim 2013 (UTC)