Tartışma:Toskça

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Vikiproje Balkanlar (Taslak-sınıf, Az-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Balkanlar maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Balkanlar kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 Taslak  Bu madde Taslak-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Az  Bu madde Az-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 
Vikiproje Arnavutluk (Taslak-sınıf, En-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Arnavutluk maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Arnavutluk kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 Taslak  Bu madde Taslak-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 En  Bu madde En-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 

Madde adı dil/diyalekt kapsamındadır[kaynağı değiştir]

Madde adı dil/diyalekt kapsamında Toskça ile ilgilidir. Arnavutçada "Toskërishtja" ve "dialekti tosk", İngilizcede "Tosk language" veya "Tosk Albanian" şeklinde dil maddesidir. Buna uygun Türkçe dengi "Toskça" şeklinde olmalıdır. Madde adının sadece "Tosk" olarak bırakılması, halk adıyla karışıklık yaratır. Toskçanın konuşurları "Tosk"lardır. Tosk adı halk için Tosklar, dil için Toskça şeklindedir. Bödöŋtıl (mesaj) 14.27, 22 Mayıs 2021 (UTC)