Tartışma:Türkiye'nin ilçeleri

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Başarısız SLA Bu madde, eski bir seçkin liste adayıdır. Adaylık sayfasını inceleyerek başvurunun neden başarısız olduğunu görebilirsiniz. Eski adayların tamamı için arşive bakabilirsiniz.
Vikiproje Türkiye yerleşim birimleri
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Türkiye yerleşim birimleri maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Türkiye yerleşim birimleri kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 

Liste ilginç.Fakat iki konunun gözden geçirilmesi gerektiğini düşünüyorum.

1. Listede metropoliten ilçeler gösterilmiyor. Bu normal. Ancak, 5216 sayılı yasaya göre Kocaeli il sınırları içinde olan ilçeler de büyükşehre dahil edildi. Bu durumda en büyük ilçe olan Gebze'nin de liste dışı kalması gerekmez mi ?

2. Listede sıralama hataları var.Verilen nüfuslara göre, Akhisar ve Salihli bir, Siverek ve Cizre iki, Vianşehir de üç sıra yukarıya kaymalı.

Esenlikler dilerim.Nedim Ardoğa

Rakamlar abartılmış.[kaynağı değiştir]

2011 Adrese dayalı nufus kayıt sisteminin sonuçlarına göre gebzenin toplam nufusu 314.122 dir.Diğer şehirlerde de abartmalar ve yuvarlamalar mevcuttur.

Sayfa çok uzun oldu[kaynağı değiştir]

Sayfa çok uzun oldu - acaba alt bölümünde ki Nüfuslarına göre ilçeler ayrı sayfaya taşınsak ? --katpatuka (mesaj) 06:08, 13 Ocak 2016 (UTC)

Eksiklikler[kaynağı değiştir]

1. Listede merkez ilçelerle diğer ilçelerin aynı listede değerlendirilmesi çok yanlış olmuş olup değişmesi lazım. 2.Ayrıca Siverek -merkezi ilçe değil - hem nüfus olarak hem de yüz ölçümü olarak Cihanbeyliden daha büyük . Serkan Onder718 (mesaj) 19:23, 20 Ocak 2016 (UTC)