Tartışma:Türk halk astronomisi

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Vikiproje Bilim (Başlangıç-sınıf, Orta-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Bilim maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Bilim kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 Başlangıç  Bu madde Başlangıç-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Orta  Bu madde Orta-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 
Vikiproje Mitoloji (C-sınıf, Az-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Mitoloji maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Mitoloji kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 C  Bu madde C-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Az  Bu madde Az-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 
Vikiproje Astronomi (Başlangıç-sınıf, Az-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Astronomi maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Astronomi kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 Başlangıç  Bu madde Başlangıç-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Az  Bu madde Az-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 

Sayfanın adı konusunda net bir karara varamadım ancak, şu sayfadaki ismi örnek aldım: Serbian folk astronomy Buzancar (mesaj) 14:26, 13 Kasım 2013 (UTC)

Bence Türk folklor astronomisi daha uygun gibi. --►Cekli829 14:37, 13 Kasım 2013 (UTC)

Çıplak gözle görünmeyenler[kaynağı değiştir]

Listeye göre Türk halk kültürü içinde çıplak gözle görünmeyen Uranüs, Neptün ve Pluton için de adlar varmış. Bu bilginin kaynağı ne? Halk kültürü en fazla çıplak gözle görünen nesnelere ad verebilir. Merkür'den Satürn'e kadar tamam da, çıplak gözle görünmeyen ve sadece astronomların izleyebildiği nesneler için halk kültürü içinden gelen adlar olamaz. Nedim Ardoğa (mesaj) 07.19, 8 Nisan 2021 (UTC)