Tartışma:Türk Silahlı Kuvvetleri genelkurmay başkanları listesi

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Vikiproje Türkiye (C-sınıf, Orta-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Türkiye maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Türkiye kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 C  Bu madde C-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Orta  Bu madde Orta-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 
Eski SLA Türk Silahlı Kuvvetleri genelkurmay başkanları listesi eski bir seçkin liste adayıdır. Aşağıdaki madde aşamaları listesindeki bağlantıda adaylığın neden başarısız olduğunu görebilirsiniz. İtiraz nedeni sorunlar çözüldükten sonra maddeyi tekrar seçkin liste statüsü için aday gösterebilirsiniz.
2 Kasım 2013 Seçkin liste adayı Başarısız

Madde adı[kaynağı değiştir]

Sorunlu değil mi? Türk Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Başkanlığı ifadesi kurumun ismi olduğundan dolayı doğru ama başkanlarını belirtirken b harfinin küçük olması gerekiyor en başta. Ayrıca genelkurmay kelimesi de özel isim olmadığından[1] ve kurumun tam adını karşılamadığından dolayı maddenin "Türk Silahlı Kuvvetleri genelkurmay başkanları listesi" adına taşınması gerekiyor gibi görünüyor, . --cobija 16:41, 17 Ocak 2014 (UTC)

taşındı, teşekkürler. --kibele 16:47, 17 Ocak 2014 (UTC)
Aslında ben tam emin değilim Cobija. Kurumun adı senin de dediğin gibi "Türk Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Başkanlığı". Bu şekilde kurum adı "Türk Silahlı Kuvvetleri", bu kurumun da "genelkurmay başkanları" olduğu anlamına geliyor sanki. "Türk Silahlı Kuvvetleri komutanları listesi" gibi bir örnekle kıyaslayınca gariplik daha net görünüyor. Aynı sıkıntı bakan listelerinde de geçerli mesela.--RapsarEfendim? 19:45, 17 Ocak 2014 (UTC)