Tartışma:Susurluk kazası

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Vikiproje Siyaset (Başlangıç-sınıf, Orta-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Siyaset maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Siyaset kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 Başlangıç  Bu madde Başlangıç-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Orta  Bu madde Orta-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 
Vikiproje Türkiye (Başlangıç-sınıf, Orta-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Türkiye maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Türkiye kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 Başlangıç  Bu madde Başlangıç-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Orta  Bu madde Orta-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 
Vikiproje Hukuk (Başlangıç-sınıf, Az-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Hukuk maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Hukuk kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 Başlangıç  Bu madde Başlangıç-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Az  Bu madde Az-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 

Arkadaşlar, insanları blgilendirmek istemek çok güzel ama lütfen ansiklopedik bilgi yazmak ve gazete köşe yazısı yazmak arasındaki farkı anlayarak yazı yazalım. Bir sürü bilgi var burada ama bir tek kaynak yok. Saygın bir gazetede yazı yazan saygın bir gazeteci dahi köşesini böyle özensiz ve gerçeklere dayandırmayarak yazmaz. Tunç Vidinli

skandal tanımı çok magazinsel , külis tarzı bir söylem gibi durmankata ! önerilen isim Susurluk kazasıBu imzasız yazı 78.184.187.150 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Ad değişikliği[kaynağı değiştir]

Türkiye'de yaygın olan ve herkesin kullandığı isim "Susurluk kazası"dır. Yanılıyor muyum? İngilizce'den çeviri isim nereden çıktı? Bu adını bizim koyduğumuz bir olaydır, İngilizlerin değil. Skandal ismini kazaya tercih edenler de nedenini açıklarsa iyi olur. Ykargin 12:04, 6 Ocak 2010 (UTC)

İstek yapıldı Yapıldı --Ykargin 09:50, 11 Nisan 2010 (UTC)

Başbakan?[kaynağı değiştir]

Mesut Yılmaz mı Bülent Ecevit mi, Kutlu Savaş'ı görevlendiren kim? İki ayrı yerde 2 ayrı isim geçiyor. 78.191.4.46 14:37, 26 Kasım 2015 (UTC)

Düzeltme yapıldı. Ecevit 1979 ile 1999 yılları arasında başbakanlık görevinde bulunmadığından bilgiler dönemin başbakanı Mesut Yılmaz olarak değiştirildi. Eski KA Fenerli1978 SakhalinioBuyrun beniiiim? 15:16, 27 Kasım 2015 (UTC)