Tartışma:Sagopa Kajmer

  Vikipedi, özgür ansiklopedi
  Kaliteli madde Sagopa Kajmer, kaliteli madde kıstaslarıyla uyumlu bir kaliteli madde seçilmiştir. Eğer maddeyi geliştirebilirseniz, çekinmeyin. Eğer bu kıstasları artık karşılamadığını düşünüyorsanız bir kaliteli madde incelemesi başlatabilirsiniz.

  Tartışma Sayfasında Vandalizm[kaynağı değiştir]

  Buraya yazılabn eleştirileri silip durmanın gereğini anlamıyorum. (...) vandallık yapıyorsunzu acaba? Eğer söylenenlerin yanlış olduğunu düşünüyorsanız kaynak gösterip aksini kanıtlarsınız. Öbür türlü Türkçe kuralalrı ve Vikipedi kurallarına uymadan yapacağınız değişiklikler sizin aleyhinize olur. Söyleyecek işe yarar bir şeyiniz varsa eklerseniz, yoska gölge etmeyin.

  Vikipedi Yöneticlerine[kaynağı değiştir]

  Sayın Vikipedi yöneticileri Sagopa Kajmer için bu bilgiler taraf tutarak vede hoş olmayan bi uslupla verilmiştir eğer bu yazıyı okursanız hiç tanımasanız bile yazan kişinin Sagopa Kajmere karşı bi hoşnutsuzluğu olduğunu görürsünüz.Bu imzasız yazı 88.224.154.217 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. " ... gerçek adıyla Yunus Özyavuz, Türk rap sanatçısıdır ve yaptığı mesleğin bir numaralı üstadır..[ Kaf Kef ] " bu bir kişisel yorumdur daha doğrusu yanlış bir yorumdur eğer koruma olacaksa bu sayfa için sadece vikipedi yöneticileri müdahale etmelidir eğer öyle olmuyorsa biz de bir yorum ekleyelim bu sayfa için ... " ... gerçek adıyla yunus özyavuz ,t-rap sanatçısıdır fakat yaptıkları onu bu işin zirvesine ulaştıramamıştır ayrıca şu anda yaptığı işin zirvesindeki isim diğer bir rapçi Bilgin Özçalkan rapçi adıyla Ceza'dır ... ".......................................................................

  bunu yazan kişi taraflı yorum yapmamışmıdır? aldığı ödüllere ve başarılarına bakıldığında Sagopa Kajmer Türkçe Rapin bir numarasıdır. M1'P Her iki durumda da kişisel yorum söz konusu bu ansiklopedik dilden uzak bir durumdur ancak problem " ... gerçek adıyla Yunus Özyavuz, Türk rap sanatçısıdır ve yaptığı mesleğin ülkemizdeki en iyi temsilcilerinden biridir.." gibi bir düzenleme yapılabilir.

  +/-[kaynağı değiştir]

  RAP sanatçısı yorumu İstanbul Üniversitesi Fars Dili ve Edebiyatı mezunu. (1996 ÖSS 1.liği) 1998 kendi müzik studyosu KUVVETMİRA'yı kurdu. 1999 yılında SİLAHSIZ KUVVET ismiyle Yeraltı Operasyonu projesinde yer aldı. 2001 yılında ilk albümü Silahsız kuvvet-Sözlerim Silahım albümünü çıkardı. 2002 yılında Silahsız Kuvvet-İhtiyar Heyeti albümünü çıkardı. 2002 yılında Sagopa Kajmer ismini yarattı. 2002 yılında bugün kendisiyle karşılaştırılmaya çalışılan Ceza'nın Med cezir albümünü yaptı. Albümün tüm müzikleri Sagopa'ya aitti. 2003 yılında "Bir Pesimistin Gözyaşları" îsimli iki cd'den (Melankolik Damlalar ve Karanlık Damlalar) oluşan albümü çıkardı. 2004 yılında Dr.Fuchs'un Huzur N Darem isimli albümünün prodüktörlüğünü yaptı. 2004 yılında Cem Yılmaz'ın G.O.R.A. isimli filminin Soundtrack'lerini yaptı. Bir çok radyoda ve yurtdışındaki festivallerde Dj lik yaptı. Dj Mic Check ,kaf kef , kasva , kırık çocuk , yaşlı planet adlarıylada tanınır. Türkiye'nin en iyi rap müzik sanatçısıdır.

  • Sagopa Kajmer hakkında verilen bilgiler açısından eksikleri olsa da yararlı bir yazı ama düzeltilmesi gerek yerler var.İçerisinde bilgi verirken karşı tarafı küçümseyen yazılar yer alıyor.Bunların olmaması daha doğru olur ve bu konunun düzeltilmesi gerektiği kanısındayım.--Siyanüraltes 10:07, 23 Aralık 2007 (UTC)

  saygılar

  Başlık yazısı[kaynağı değiştir]

  Turntablizm'den 2 kez bahsediliyor, ayrıca yazım hatalarıyla dolu ancak dokunmuyorum çünkü sayfanın gerçekten de baştan yazılmaya ihtiyacı var biraz taraflı gibi..Seqizz 07:51, 10 Aralık 2007 (UTC)seqizz

  [1] - Melankolia Resmi Sitesi [2] - Sagopa Kajmer Space [3] - Sagoopa Kajmerin Radiosu

  Bağlantılar kısmına devamlı resmi olmayan siteler eklenmektedir. Sık sık tarafımdan resmi siteler eklenmesine rağmen ısrarla bir takım niteliksiz siteleri ekleyenler var.

  Dış Bağlantılar[kaynağı değiştir]

  sagopa kajmer hakkındaki bilgilerin wikipedia'ya girmesiyle Dış bağlantıları biz kontrol ettik. Sonradan gelip ve içeri görünümü, arşivi hiçbişey ifade etmeyen siteler yazılmaya başladı. Resmi falan ilgilendirmiyor bizi, oraya hakedilen yazılır. Geçmişte kim warsa o yazılır. Biraz hakedin bazı şeyleri, sonra gelip editleyin resmi site yada başka siteleri yazın...


  Talep[kaynağı değiştir]

  Dış Bağlantılar SAGOPA KAJMER isimli sayfada neden kapalı anlamıyorum. Girmek isteyenler Dış Bağlantıları kullanmak isteyenler olabilir... Wikipedia tarafsızlığına güvenerekten diğer konularda Dış Bağlantılar niçin açıksa burda da açılmasını talep ediyorum. Dış Bağlantıları kapatmanın anlamı ne çözebilmiş değilim...

  Afedersiniz wikipedia adminleri bu vikipedilere neden ulasılamıyor o yüzden linkinize hiç kimse bakmıyor lütfen o engel kalksın (...)

  Neden Sallanmıyoruz...[kaynağı değiştir]

  • Neden Sallanmadığımızı merak ediyorum. Kaç ay öncesinde, dış bağlantılar açılmalı ve bundan önce hangi siteler yazılıyorsa yazılmalı die bir konu açmıştım, ama ne uğrayan var ne eden..
  • Wikipedia bilgi özgürlüğüne sığınarak bu talebin gerçekleşmesini istiyorum. Neden başka sayfaların dış bağlantıları açıkta sadece bu sayfanın kapalı.. Diğerlerini de kapatın eğer biri kapanıyorsa.. Nerde wikipedia özgürlüğü, nerde bilgi için verilen emeğe saygı, göremiyorum malesef
  • Not: Neden Açmıyorsunuz başlıklı konuda arkadaş, güzel bi temenni de bulunmuş ama tabiri yanlış.
   • Vikipedistler insanların isteklerine göre madde açan kişiler değildir. Burada bulunmasını istediğiniz herhangi biri varsa vikipediye katkıda bulunarak maddeyi geliştirebilirsiniz MEOGLOBAL (tartışma) 19:47, 29 Mart 2012 (UTC)

  Bu Bilgiler Taraflı[kaynağı değiştir]

  Bilgiler Tamamen Taraflı OLarak Yazılmış Sagopa Kajmeri Tanımayan Biri Gelip Bu Konuyu Okus Bu Adamdan Nefret Eder Ve Kaynaklar Eksik Bir Önce Baştan Yazılması Gerekli.. Bu imzasız yazı 78.177.93.25 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

  Arkadaşlar T-rapin en iyi sanatçısı kişiden lkkşiye değişir bunu yazmayın.78.181.249.41 12:48, 18 Haziran 2015 (UTC)

  Bilgilerin Doğruluğu[kaynağı değiştir]

  Arkadaşlar ilk etapta bilgilerin doğruluğunu onaylamak gerekiyor. Ardından üslup konusunda en tarafsızı hangisi ise onu seçmeliyiz. Bunun için nasıl bir yol çizeceğiz bilemiyorum!!ben senin hayranınım bak valla msn versene nolur PeSiMiSt ÇaKaR

  Sayın Yöneticiler, Sagopa Kajmer adlı santcı genci sormuyorum. Bu iki kelimenin anlamını yada neyi ifade ettiğini öğrenmek istiyorum. Tahminen tarihte adı geçen ünlü bi kişi yada yer adı olabilir. Bunu öğrenmek için girdim bu iki kelimeyi ama bu yönde bir bilgiye ulaşamadım. Hoşcakalın. PeSiMiSt ÇaKaR

  Rap Sanatçısı?[kaynağı değiştir]

  Rap Sanatçısı tabirinin yanlış olduğunu düşünüyorum. Rap bir sanat değildir. Rap şarkıcısı olabilir. --88.252.12.222 18:33, 12 Ekim 2009 (UTC)

  Dış Bağlantılar Çok Saçma[kaynağı değiştir]

  Daha açılmamış bir sitenin reklamını yapıyor dış bağlantılar. Bunu yapanlara yazıklar olsun diyorum. Rapraprapor 14:24, 26 Ocak 2010 (UTC)

  Doğum tarihi yanlış[kaynağı değiştir]

  Merhaba Sagopa Kajmerin doğum tarihi maddede 16 ağustos yani bugün olarak belirtilmiş. Sagopa Kajmer bugün doğum günü olmadığını twitterdan açıkladı.

  http://twitter.com/Sagopakajmerrap

  --78.52.146.174 09:39, 16 Ağustos 2011 (UTC)

  Compilation Vol. 1, 2, 3 hakkında[kaynağı değiştir]

  1. Compilation Vol. 1 (2007)
  2. Compilation Vol. 2 (2007)
  3. Compilation Vol. 3 (2007)

  Bunların resmi bir albüm olduğundan emin misiniz? Melankolia Müzik tarafından internet üzerinden verildiği söyleniyor ancak bana hayranlar tarafından yapılmış bir albüm gibi geldi, emin olamadım.

  Şablon kaldırılmalı mı?[kaynağı değiştir]

  Bu şablon oraya neden konmuş anlayamadım. Bence önceden konmuş, bilgiler değiştirilince de kaldırılmamış ve öylece kalmış. Ben bu maddede yanlış bir şey olduğunu düşünmüyorum. Şimdi bu şablon kaldırılmalı mı kaldırılmamalı mı? Ben kaldırılsın diyorum. Siz de görüşlerinizi belirtiniz. Turgut46 (mesaj) 11:33, 13 Haziran 2014 (UTC)

  Turgut46 haklı. Bence de kaldırılmalı.--samral mesaj 10:18, 25 Ekim 2014 (UTC)

  Sagopa piramidi?[kaynağı değiştir]

  Böyle bir piramidin olduğunu düşünmemeye başladım, nette sagopa piramidi ile ilgili bilgilerin hepsi forumlarca yazılmış şeyler. Çözüme kavuşturulmalı. --AliKd 16:51, 22 Mart 2015 (UTC)

  En azından piramit hikayesinin oldugu yer ya kaldırılmalı ya da kendi dilinden anlatılan bir hikaye oldugu yazılmalı gibime geliyor.--AliKd 16:57, 22 Mart 2015 (UTC)
  Kaldırılması gerektiğini düşünüyorum. Güvenilir bir kaynak varsa güzel, kalsın. Fakat kaba bir taramadan pek bir şey çıkmadı. Tamamen kaynaksız. Durması için bir neden yok.--İyi Vikiler.Ayrıntılı Bilgi#ileti 17:02, 22 Mart 2015 (UTC)
  • Böyle bir piramit yok. Çeşitli aramalar yaptım. Kajmeri diye birini de bulamadım. Bu hikaye ile ilgili her şey sadece forum sayfalarında geçiyor. %99.99 gerçek değil. --Mavrikantmsj 17:04, 22 Mart 2015 (UTC)
  Ben de önceden böyle bir araştırma yapmıştım ama bulamamıştım. Ancak bunu Sagopa Kajmer'in kendisinden duydum. Yoksa benim de şüphelerim vardı. --Turgut46 17:07, 22 Mart 2015 (UTC)
  Thor brwser da yaptıgım arastırmada bircok yerde (inanır mısınız bilmem) illum orgutunun vermiş oldugu lakap, kod adı denilmekte. Buradaki hikayede profesyonelce yazılmıs, yani üzerine durulmuş, pc den girdiğimde silinmemişse anlamı kısmı hallederim.--AliKd 20:37, 22 Mart 2015 (UTC)

  Ben de buna benzer şeyler duymuştum ama emin değilim. İftira olmamasına dikkat edelim. --Turgut46 22:40, 22 Mart 2015 (UTC)

  Sagopa piramidi[kaynağı değiştir]

  Sagopa Kajmer, isminin kaynağını bu şekilde açıklıyor. Bunu yalanlamak ise Vikipedi'nin kuralları arasında yer almıyor. --Turgut46 07:32, 9 Ekim 2016 (UTC)

  • Yalancılıkla suçlayan yok. Ama doğru olmayan birşeyi belirtiyoruz. Doğru olan şey adamın dediğiyle çelişiyorsa, ortada bir yalan vardır. Burda amaç milleti doğru bilgilendirme. Hayran olduğun adamı yüceltme değil. Sayfaya biri girince onu doğru farzedicek, amacımız bunu engellemek. Az biraz objektif bakın konuya.--Sekobro (mesaj) 09:55, 9 Ekim 2016 (UTC)
  Burada piramidin var olup olmadığını tartışmıyoruz dikkat ederseniz. Burada sanatçının isminin ilham kaynağına yer verdik sadece. --Turgut46 13:53, 9 Ekim 2016 (UTC)

  İnancına dair haberler[kaynağı değiştir]

  Bildiğim kadarıyla sosyal medyada bir takipçisinin sorusu üzerine "dini inancım yok" demiş. yanılıyorsam lütfen düzeltiniz. Bende açıkçası yine sosyal medyadan öğrendim. Güvenilir kaynaklarda kendisine yer bulmuş görünüyor. Ansiklopedik olmama gerekçeniz nedir @Turgut46. denk geldiğim kadarıyla biyografi maddelerinde dini inancına dair açıklaması olan ve bunun referans ile ispatlandığı her bilgi ansiklopedik. Ben sanatçının bu habere dair bir tekzibini birkaç gün bekleyelim derim. Eğer buna dair bir yalanlama haberi olmazsa bilginin düzgün bir jargon ile eklenmesinin daha doğru olacağını düşünüyorum. --Maurice Flesier message 21.25, 29 Mayıs 2018 (UTC)[yanıtla]

  Bir sanatçının dinî inançları ansiklopedik bilgi gibi gelmiyor. Haber kaynaklarına gerek yok, direkt Instagram hesabındaki yorumlara bakın. Hayranının "dini inancın ne?" sorusuna "yok" diye cevap verdi ve olay oldu. Olay olmasının sebebi ise daha önce hem şarkılarında dinden bahsetmesi hem Cübbeli Ahmet Hoca ile olan ilişkisi hem de sakal bırakması gibi şeyler. Bu gibi faaliyetlerde bulunan bir kişinin sonradan inancının olmadığını söylemesi insanları şaşırttı. Bugün dinî hiçbir faaliyette bulunmayan bir popçu dinî inancının olmadığını söylese bu kadar olay olmazdı diye düşünüyorum. --Turgut46 21.53, 29 Mayıs 2018 (UTC)[yanıtla]
  yazdıklarınıza hemfikirim Turgu46. Etki-tepki konusu gerçekten. Burada sanatçı, siyasetçi, futbolcu maddelerinde dini inanca dair bilgi ispatlandığı sürece kullanılıyor. Kaldı ki kullanılan kişi şablonlarında bile din parametresi mevcut. yani biz bu bilgiyi girmesekte, girmek isteyenler mutlaka olacaktır. Bana göre de dini inancı doğrudan ilgili değil madde ile ama aynı zamanda bu bir yaşayan insan biyografisi. "Özel Hayatı" başlığı altında yer almasında politikalar açısından bir engel göremiyorum. Ben yine de bir süre bekledikten sonra yazılmasının daha sağlıklı olacağını düşünüyorum. --Maurice Flesier message 10.32, 30 Mayıs 2018 (UTC)[yanıtla]
  Siz bilirsiniz o hâlde. --Turgut46 13.46, 30 Mayıs 2018 (UTC)[yanıtla]

  Bence dini inancı ile ilgili bir bilgi paylaşmamalıyız. Kesin bilgi yok. Gh0strr (mesaj) 17.03, 18 Mart 2020 (UTC)[yanıtla]

  aradan 3 yıl geçmiş. hâlâ bir tekzip de gelmedi. ilgili ekşi sözlük başlığına da baktım acaba bir haber var mı diye, yalanlama da yok yani. https://www.milliyet.com.tr/cadde/sagopa-kajmer-dini-inancim-yok-dedi-2677827 burada haber verilmiş bunu kaynak olarak kullanacağım. @Maurice Flesier @Gh0strr @Turgut46 haberiniz olsun. ----Modern primat ඞඞඞ İLETİ 19.02, 10 Aralık 2021 (UTC)[yanıtla]

  haha, zaten özel hayatı kısmında "Dinî inancı ise yoktur." yazıyor.. bilgi kutusuna konulmamış yalnızca.. ben hiç konulmadı sanmışım. ----Modern primat ඞඞඞ İLETİ 10.07, 11 Aralık 2021 (UTC)[yanıtla]

  @Delbatros esenlikler.. değişiklimi geri almanızın sebebi "ateizm dinsizlik demek değil mi zaten?" imiş. ama tamamı ile geri almışsınız... en azından ilgili bölümü düzenleyip koysaydınız.. uzun yazmak istemiyorum. bir bakın, ateizm ve dinsizlik diye ayrı maddeler var.. kaynakta da belirtildiği üzere kişi kendisine ateist demiyor. yalnızca dinsizlik durumu yazı konusu.

  maddede ise özel hayatı bölümünde şunlar yazılı: "Dinî inancı ise yoktur.". 2018 haziranından beri öylece duruyormuş orada sanıyorum. ancak bilgi kutusuna eklenmemiş.. çok garip.. hem maddede yer alıyor hem de bilgi kutusunda yer almıyor? düşünceleriniz nelerdir? ----Modern primat ඞඞඞ İLETİ 10.05, 11 Aralık 2021 (UTC)[yanıtla]

  Ateizm diğer dinleri reddeden bir inançtır sagopa burda dinim yoktur dediyse ateist olduğunu söylüyor diğer kaynaklarda da sagopanın ateist olduğu bariz olarak belirtilmiş dini inancı olmayan kişi grubuna ateist denir. Kandil yorumu yazan takipçisine bile seninde lamban kutlu olsun diye yorum yazmış ve sagopa yine dinî bir günü reddetmiş oluyor bu durum sadece islamofobisi olanlar ve hiçbir dine inanmayan kişilerde rastlanılıyor neden yapıcı olmayan bi şekilde din kısmına "yok" yazıyorsunuz anlayabilmiş değilim ateizm ile dinsizlik aynı anlamı taşıyor ateizm hiçbir dini kabul etmeyen Tanrı'yı/Allah'ı kabul etmeyen bir inançtır dinsizlikte aynı anlamı taşıyor. Delbatrosmesaj 11.06, 11 Aralık 2021 (UTC)[yanıtla]

  ateizmin ve dinsizliğin vikipedideki anlamlarına bakalım:
  ateizm: tanrının ya da tanrıların varlığına olan inancın yokluğudur.
  dinsizlik: dinin yokluğu, reddedilmesi veya ona ilişkin kayıtsızlıktır. En geniş tanımıyla dini kimlik yoksunluğu; en katı ve dar tanımıyla ise pozitif ateizmdir. Nice formu bulunur ; ateizm, agnostisizm, antiteizm, deizm, dînî kuşkuculuk, özgür düşünce veya seküler hümanizm bunlar arasında sayılabilir.
  gördüğünüz üzere ""dini inancı olmayan kişi grubuna ateist denir"" önermesi yanlış oluyor burada. belki sagopa mesela agnostiktir, veya deisttir? bunlar dinsizlik durumlarıdır. dinsizlik =/= ateizm
  ""diğer kaynaklarda da sagopanın ateist olduğu bariz olarak belirtilmiş"" hangi kaynaklarda olduğunu gösterir misiniz? ben yalnızca dinsiz oluşunu gördüm kaynaklarda.
  ""sadece islamofobisi olanlar"" islamofobi doğrudan müslümanları sevmeyen anlamına gelir. sagopa'nın müslümanları sevmediğine dair bir kaynak yok. eğer kandil şakası da yaptıysa olsa olsa bu onu islamofobik değil din karşıtı yapar.
  ""yapıcı olmayan bi şekilde"" böyle bir şey yok. bakın şu an tartışma kısmında negzel yazışıyoruz. değişiklik özetinde de belirtmiştim zaten "kaynakta da belirtildiği üzere kişi kendisine ateist demiyor. yalnızca dinsizlik durumu yazı konusu.".. bu bölümde yazdım işte. dinsizlik ve ateizm ayrı. hatta yukarıda yazdım "maddede ise özel hayatı bölümünde şunlar yazılı: "Dinî inancı ise yoktur."" madde içerisinde "ateisttir" yazmıyor "dinsizdir" yazıyor. bu gayet yapıcıdır, çünkü madde içindeki bilgiyi bilgi kutusuna koyuyorum. @Delbatros ----Modern primat ඞඞඞ İLETİ 12.51, 11 Aralık 2021 (UTC)[yanıtla]
  Merhaba Modern primat. Mesaj sayfamdaki sorunuz madde ile ilgili olduğu için tartışma sayfasında konuşmak daha sağlıklı olacağından buradan yazıyorum. Ben, bu husus haber olduğunda 2018'de şu ifadelerle içeriğe yazmıştım. Şimdi o ifade kısaltılarak doğrudan yazılmış gördüğüm kadarıyla. VP:YİB gereği bu tür hassas konuların çok dikkatli yazılması gerektiğini öğrendim ben. Bu yüzden Vikipedi ifadeleri ile değilde alıntı yapılarak yeniden içeriğin düzeltilmesi gerekli diye düşünüyorum. Bilgi kutusuna gelirsek, yapılan son revizyon işlemi yerinde ve ansiklopedik. Bir müzisyen ve şarkıcının inancının ve inançsızlığının ön plana çıkarılması ve yersiz önem verilmesi doğru olmayacaktır. Zaten o parametre de etkinleştirilmemiş. Kısacası giriş paragrafı ile bilgi kutusunda bu konunun ön planda tutulması potansiyel değişiklik savaşlarına ve çekişmelere zemin hazırlayacağından hiç bahsetmemek yerinde olacaktır. Fakat bu, ilgili bilginin komple maddeden kaldırılmasını da gerektirmiyor. Özenli ifadelerle “özel hayatı” başlığı altında yer almasında bir mahsur bulunmuyor. Kolaylıklar. --Maurice Flesier message 21.44, 12 Aralık 2021 (UTC)[yanıtla]
  uğradığınız için sağolun @Maurice Flesier.. ""yersiz önem verilmesi"" benzer olan ilyas salman maddesinde bilgi kutusuna "dinsiz" diye eklenilmiş. orada bir sıkıntı yok da burada neden sıkıntı oluyor? merak içindeyim yani.. o zaman bütün kişilerin din kısmını kaldıralım? kime göre yersiz ki ayrıca? sagopa dinsiz oluşunu açıkladığı zaman gündemde kalmıştı bu olay. gayet yerli, kayda değer bir olay. bakın, öyle bir kayda değer ki nice kaynak bulunabilir bunun hakkında..
  ""potansiyel değişiklik savaşlarına ve çekişmelere zemin hazırlayacağından"" değişiklik savaşı nasıl olur ki, yasak değil mi? tartışma sayfasına uğranılır ve de sonuca varılıp değişiklik gerçekleştirilir. bundan endişe edilmemeli. kurallara uymayan cezasını çeker.. boşuna kurallar yok ki?
  @Kibele burada ve şurada belirttiği üzere bu bilgi maddeden de kaldırılmalı ve "biyografisi ile ilgili olmayan konularda din parametresini kullanmıyoruz" diye belirtmiş.
  evet, maddede bir tutarsızlık var. maddede yer alan bir bilgi bilgi kutusunda nasıl yer almayabilir? bilgi kutusunun amacı özet vermek değil mi? ancak bilgi maddeden kaldırılamaz, çünkü kayda değerdir. kayda değer bir bilgi de bilgi kutusunda pekâlâ yer almalı..
  umarım bu tartışma bir sonuca ulaşır. ----Modern primat ඞඞඞ İLETİ 22.13, 12 Aralık 2021 (UTC)[yanıtla]
  ayrıca jahrein maddesinde din deizm diye var, neden burada yok? hatta orada da sıkıntı var.. yok, deizm diye olması lazım.. dinsizlik durumuna karşı ayrımcılık yapılıyor sanıyorum. sagopa müslüman olduğunu belirtseydi(zaten eski şarkılarında islam'a atıflar var) bilgi kutusuna ve de maddeye şevkle eklenirdi. konu dinsizlik olunca ayrı oluyor.. ----Modern primat ඞඞඞ İLETİ 12.51, 15 Aralık 2021 (UTC)[yanıtla]
  gösterdiğiniz örneklerden de din parametresini çıkartıyorum. çünkü kişinin biyografisi ile ilgili olmayan durumlarda, üzerinde ansiklopedik bir konuşma, tartışma yoksa maddede ve bilgi kutusunda yer vermiyoruz. ister müslüman, hristiyan vb. ister ateist, ister dinsiz.. bir vikipedist olarak size tavsiyem, gördüğünüz durumlarda 'bunda var, bunda niye yok' demek yerine temizlik yapmanız olacaktır. --kibele 13.11, 15 Aralık 2021 (UTC)[yanıtla]
  ilgili maddelerde tartışma açacağım, kaynaklı bilgi de eklemek istiyorum. ekleme: yaptım, Tartışma:Jahrein#Deist-Birincil kaynak, değişiklik; Tartışma:İlyas_Salman#dinsiz oluşu ve de bunun bilgi kutusuna eklenmesi, değişiklik
  ve de bana kızacaksınız belki ama, o zaman "milliyet" "memleket" gibi kaynaksız ve tartışma yapılmadan eklenen bilgileri de kaldıralım o zaman? ----Modern primat ඞඞඞ İLETİ 13.28, 15 Aralık 2021 (UTC)[yanıtla]
  ayrıca yazmak istiyorum, maddede kişinin hakkındaki din bilgisi kaynaklı biçimde duruyor. sanırım maddede kalması hakkında bir fikir birliğine varıldı? madem ki varıldı artık bilgi kutusuna da ekleyelim. @Kibele ----Modern primat ඞඞඞ İLETİ 13.30, 15 Aralık 2021 (UTC)[yanıtla]

  ÖSS birinciliği üzerine[kaynağı değiştir]

  Kaynakları ile detaylı bir şekilde değindiğim ÖSS birinciliği iddiası öncesinde herhangi bir uyarıda eleştiride bulunmadan E4024 tarafından anında silindi. Nasıl bir destek aramam gerektiği anlaşılmadı. Sago'nun 2008 katıldığı radyo programını dahi buldum ve kaynak olarak ekledim. Milliyetten de ÖSS sonuçları ile ilgili gazete küpürünü ekledim. Yorumlarınız beklenmekte? frukoprof(mesaj) 19.44, 29.03.2020 (UTC)

  Anlaşılmayacak birşey yok. Bir maddeye öyle iddialı katkıda bulunduğunuz zaman geri al, tartış çarkı işlemeye başlıyor. Bilmem yeni bir kullanıcı mısınız. Gavurca mavi bağlarla filan kafanızı karıştırmadan uygulamayı özetledim. Ayrıca kaynak diye forum, Youtube filan kullanacaksanız her katkınızı (kaynakları böyle olan) geri alırım, görürsem. Milliyet'te de zaten "adı çıkmamış". Boşverin bunları. E4024 (mesaj) 20.00, 29 Mart 2020 (UTC)[yanıtla]
  İddialı katkı? Sadece yıllardır ortalıkta olmayan ÖSS birinciliği üzerine radyo kaydını ve 96-ÖSS derecelerinin bulunduğu gazete küpürlerini ekledim. "Forum" diye geçiştirdiğiniz internet siteleri uzun süre sanatçının faaliyetini yürüttüğü mekanlardı. Albümler böyle sitelerden yayınlanır, konserler buralardan haber verilirdi. Oradaki amaç bu söylemlerin nereden çıktığına işaret etmekti, bir tezime kaynak göstermek değil. Televizyon programlarını ve radyo kayıtlarını YouTube'dan değil de nereden kaynak gösteriyoruz? Ki halihazır makalede zaten YouTube'a referanslar bulunmakta? Bilgi verirseniz sevinirim. Uzun zamandır Vikipedi'yi takip ederim, çok sık değişiklik yapmadım genelde yeni başlık çevirileri yaptım. O yüzden nasıl iyileştirilmesi ile ilgili yorumlarınızı bekliyorum. frukoprof (mesaj) 21.56, 29.03.2020 (UTC)
  Zorla İngilizce: BRD, yani Bold (iddialı katkı), Revert, Delete pardon Discuss. E4024 (mesaj) 22.03, 29 Mart 2020 (UTC)[yanıtla]
  FYI: "Consider reverting only when necessary. BRD does not encourage reverting, but recognizes that reversions happen. When reverting, be specific about your reasons in the edit summary and use links if needed." Teşekkürler, öğrendiğim iyi oldu. Ancak siz VIP değilsiniz sanırım, zira bir sebep belirtmeden veya bir iyileştirme önermeden geri aldınız. Öyleyse ne kadar beklemeliyim VIP'yi kimle tartışmalıyım bir dahaki editi yapmadan önce? frukoprof (mesaj) 00.04, 30.03.2020 (UTC)
  • Ansiklopedik değer taşıyan bir konu gibi durmuyor. Zira ortada, güvenilir kaynaklara işlenmiş olaylar silsilesi yerine, özgün araştırma içeren kısımlar var. "Bu böyle, o zaman böyle olmuş olmalı" tarzı özgün bir içerik üretildiğini düşünüyorum. Bahsetmeye değer bir konu gibi durmuyor. Bir de ne bu şiddet bu celâl ya hu :)--NanahuatlEfendim? 02.41, 30 Mart 2020 (UTC)[yanıtla]
  Yapıcı ve öğretici yorumunuz için teşekkürler. Yönlendirdiğiniz makalede şöyle okudum: "Birincil kaynak oluşturabilecek özgün araştırmalara müsaade edilmez. Ancak, mevcut birincil ve ikincil kaynaklardan alınan bilgilerin bir araya getirilip düzenlenmesi ile oluşturulan araştırmalar desteklenmektedir." Ben düzenlememde sentez yapmamaya çalıştım. İddiayı iki temel zeminde inceledim. 1- Sago böyle dedi. 2- 1996-ÖSS sonuçları böyleydi. Bu durumda sentez oluşturup birincil kaynak oluşturmuş olur muyum? Frukoprof (mesaj) 07.50, 30 Mart 2020 (UTC)[yanıtla]

  Kaf-Kef[kaynağı değiştir]

  Gereksiz bilgi silmeyiniz. Bilginin konumlandığı yer tartışabilir belki ama silinmesi yanlış. Şiir tarzıdır şeklinde belirtilen desteksiz sebebin gerçeklik payı yok, buna kaynak sormuyorsunuz da şarkılarında defalarca mahlası olduğunu belirttiği şeye mi kaynak soruyorsunuz?
  Kürdan Kollar - "Sago mahlas kafkef"
  Dessas - "Adım Yunus, Mahlasım Sago, İkincisi Kaf-Kef"
  Distortion EP - "Bana diss atarken eminim ki kullanacaksin kaf kef. Cümle sonuna koyacaksin kaf kef senin yerin kenef"
  Daha da uzar.Tehonk (mesaj) 09.51, 18 Ocak 2021 (UTC)[yanıtla]

  Şiir tarzı, kafiye tarzı şeklinde uydurulan şeylerin bir mesneti yok. Kafadan hikaye yazarak bilgi silinmez.
  kaf-kef imzası ile bitirdiği bir yazısı: https://web.archive.org/web/20060703150820/http://www.sagopakajmerrap.org/kajmerweb/details.asp?newsid=52 çok var onlarca dizebilirim buraya, şarkı sözleri ortadayken neden ben yükümlüyüm bununla, bilgi silinmesini engellemek için, diğer kullanıcı iddiasını hiçbir şey ile desteklemezken? Tehonk (mesaj) 10.07, 18 Ocak 2021 (UTC)[yanıtla]
  "Gördüklerime İnanmam Gerek" - "mahlasımın anlamı kaf dağının kafı ve ölü kefeninin kefi"Tehonk (mesaj) 10.12, 18 Ocak 2021 (UTC)[yanıtla]
  Bu tür bilgiler özgün araştırma dediğimiz şey. Yani kaynağı yorumlayıp maddeye bilgi eklemek. Oysa Vikipedi güvenilir kaynaklara dayanan bilgileri barındırmalıdır. Şarkı sözlerinde geçen bilgilerden kendimizce anlam çıkarmak doğru değildir. Şarkı sözleri de en nihaetinde kurgudur. Ayrıca Delbatros ve siz bunu tartışmak yerine değişiklik savaşına girdiniz ve üç geri dönüş kuralını ihlal ettiniz. Yaşananlar hoş değil. ~~Turgut46 10.14, 18 Ocak 2021 (UTC)[yanıtla]
  Yanılıyorsunuz, bir insanın yaptığı açıklamayı referans almanın özgün araştırma ile ilgisi yok. Kişinin kendisi güvenilir kaynak değil de nedir. Kaf-kef imzası bitirdiği yazısını da örnek verdim sadece şarkı sözü değil. "Bundan sonra kaf-kef mahlasını kullanacağım" şeklinde yaptığı açıklamayı da bulurum çok uğraşırsam. Şiir tarzı safsatasının mesneti nerede peki?Tehonk (mesaj) 10.23, 18 Ocak 2021 (UTC)[yanıtla]
  Artık kullanmadığı bir mahlas olduğu için konumlanması tartışabilir, o konuda açığım.Tehonk (mesaj) 10.27, 18 Ocak 2021 (UTC)[yanıtla]
  Bununla ilgili pek fazla bilgi yok. "Küheylan", "Kajmeran", "Kasva" gibi yüzlercesini eklemek mümkün. Kendini tanımlamak için bu lakaplara yer verse de başkaları tarafından bu isimlerle anılmıyor. Sanki çok gerekli bir bilgiymiş gibi belirtmeyi gerekli bulmuyorum. ~~Turgut46 10.33, 18 Ocak 2021 (UTC)[yanıtla]
  Yüzlercesini eklemek pek mümkün değil ancak bu bir dönem en sık kullandığı ve yazılarını bile bu imzayla bitirdiği bir mahlas idi. Ana isimleri kadar popüler olmadığına katılıyorum o yüzden konumu tartışabilir. İlk satırda yer verilmeyebilir belki. Ancak bilgi kutusundan kaldırılmasına karşıyım. Ya da belki bir kısımda ikincil denebilecek daha az bilinen mahlaslarına yer verilebilir.Tehonk (mesaj) 10.45, 18 Ocak 2021 (UTC)[yanıtla]
  Ben gerçeği anlatırken kendince apayrı anlamlar katarak ansiklopedik olmayan gerçek dışı bilgiler ekleniyor ben bunu kaldırmaya düzeltmeye çalışıyorum sagopanın kaf kef adı olduğu idda edildi bende kanıtımı belirteyim sagopa 2017de sosyal medyada yapmış olduğu soru cevapta kaf kef şiir tarzı kullanıp kullanmayacağı sorulmuştu sagopada şu cevabı verdi:yaptığım şarkılardakilere(kaf kef tarzı için yazdığı sözler)yapacak bişey yok,bundan sonrakilerede(günümüzde çıkarmış olduğu şarkılar)yok. İsterseniz verdiğim linkteki videoya bakın https://youtu.be/jFoNGULiFAw 6:07 dakikada yazılı sagopanın kaf kef adı olmadığı ortada. Değişiklik savaşına ben değil odur. Delbatros (mesaj) 10.30, 18 Ocak 2021 (UTC)[yanıtla]
  Bahsettiğin olayda bundan sonra tüm mahlaslarını geride bıraktığını söylüyor. Videoda işaret ettiğin kısımda söylediğin şeyler yer almıyor. Sen tamamen yanlış anlamışsın her söyleneni. Bundan sonra kullanmayacağını söylüyor (Sagopa dışındaki tüm mahlasları için söylüyor). Bundan sonra kullanmayacak olması bir zamanlar kullandığı gerçeğini değiştirmiyor. Şiir tarzı kafiye tarzı gibi şeyler yok, çok yanlış anlamışsın. İddia ettiğin gibi "kaf kef şiir tarzı kullanıp kullanmayacağı" soran kimse yok gösterdiğin videoda, mahlasları kullanmayı bırakması ile ilgili soru var. Keşke mahlas kelimesinin anlamına baksaydın sözlükten "şiir tarzı" olduğunu varsayıp bir de bunu benimseyip bu kadar ısrarla devam ettireceğine.Tehonk (mesaj) 10.40, 18 Ocak 2021 (UTC)[yanıtla]
  Mic check isminin de pek popüler olduğu söylenemez.Tehonk (mesaj) 11.06, 18 Ocak 2021 (UTC)[yanıtla]
  DJ Mic Check'in de arkasında değilim, kaldırılması benim için sıkıntı olmaz. Yalnız Kaf-Kef mahlasını da belirtmeyi gerekli bulmuyorum. Dediğim gibi kendisi yüzlerce mahlas kullanıyor. ~~Turgut46 21.22, 18 Ocak 2021 (UTC)[yanıtla]

  Dj mic check ismini 2004e kadar müzikleri yaparken prodüktör olarakta kullanıyordu yani şarkı söylemediği zamanlar mic check ismini kullanıyordu 2004 yılına kadar kuvvetmirada olan mclerin albümlerindeki prodüktör isimlerine bakın dj mic check prodüksiyon yazıyor 2003 yılına ait youtubeta fuat ve ceza ile birlikte çıktığı tv8 programı mevcut kendiside söylüyor "bugün şarkı söyleseydim ya sagopa kajmer yada silahsız kuvvet olacaktım ama bugün parmaklar konuşacak,bugün burada mic check olacağım" [4] 1:05 - 1:18 aralığını izlemeniz yeterlidir sadece kaf kefin silinmesi yeterlidir Delbatros (mesaj) 07.21, 19 Ocak 2021 (UTC)[yanıtla]

  ulaş jesus[kaynağı değiştir]

  kanka silahsız kuvvet sagopanın mahlası değil silahsız kuvvet bir rap grubu ama tek kişilik sadece o var grupta o yüzden direk o ad ile hitap edildi o dönem 2002 yılında sagopa kajmer mahlasını kullanmaya başladı düzenleme yaparsan sevinirim Ulaş jesus (mesaj) 20.20, 17 Nisan 2021 (UTC)[yanıtla]

  Silahsız kuvvet bir grup değil sagopanın ilk zamanlarında yani 1998-2004 aralığında kullandığı isimdir. Eski albümlerinde ismi resmi olarak silahsız kuvvet olarak kayıtlı değişiklik gerektirmiyor. Delbatros (mesaj) 20.30, 17 Nisan 2021 (UTC)[yanıtla]

  silahsız kuvvet mahlas değil kanka grup şimdi sen o dönemi bilmediğin için anlatamamda biraz araştır bulursun kanka 1998 yılında dj mic chek adıyla silahsız kuvveti kuruyor ve o adı alıyor murat k-dehşet crew gibi düşün bende senin gibi düşünüyordum ama 2001 yılından beri sagopa dinleyen biriyle iletişime geçtim o söyledi Ulaş jesus (mesaj) 11.56, 19 Nisan 2021 (UTC)[yanıtla]

  https://eksisozluk.com/entry/1401160 buda başka bir arkadaş oda yazmış ve daha bir sürü böyle düşünen arkadaş var Ulaş jesus (mesaj) 11.59, 19 Nisan 2021 (UTC)[yanıtla]

  Ekşi sözlük herkesin kendi kafasına göre gerçekliği ispatlanmayan bilgileri ekleyebilecek bir site olduğu için güvenilir bir site değil doğru söyleyip söylemediğide belli değil ben şahsen doğruluk payı bile vermiyorum yalan bilgi olduğundan hiç şüphem yok silahsız kuvvet sagopanın ilk rap ismidir silahsız kuvvet olarakta birkaç albüm çıkarmıştır iletişime geçtiğin kişi bizi ilgilendirmiyor doğru söyleyip söylemediği muamma gerçek olmayan(kendi bildiği) bilgi veriyor olabilir ama şöyle bir gerçek var silahsız kuvvet ismi sagopanın ilk rap yaptığı zamanlarda kullandığı isimdir çıkardığı albümlerde de mevcut. Grup olduğuna dair kayda değer ve güvenilir bir kaynak + bilgi yok ve bu yazdıklarınında bir anlamı yok. Bu gerekçe ile bu konuya değişiklik gerektirmiyor maalesef. Delbatros (mesaj) 12.35, 19 Nisan 2021 (UTC)[yanıtla]

  kanka bak şimdi silahsız kuvveti bi mahlas değil farklı bi mc gibi düşün diablo-massaka gibi düşün silahsız kuvvet şarkılarını dinlediğinde çoğu şarkısında sagopa dediğini duyabilirsin yani sagopa mahlası hep vardı önceden silahsız kuvvet sonra sagopa kajmer olmadı adı Ulaş jesus (mesaj) 13.38, 19 Nisan 2021 (UTC)[yanıtla]

  silahsız kuvvet onun ikinci kişiliği. sagopa kajmer'in ne eski grubu, ne eski mahlasıdır. yunus özyavuz'un sagopa kajmer'den farklı stilde söylediği, kendi tanımıyla tek kişilik grubudur. bu tek kişilik grubun müzik hayatını sonlandırmıştır.sagopanın bu sözü herşeyi açıklar

  '...bir yatakta 3 kişi yatarız. 1 silahsız kuvvet 2 mic check 3 sagopa kajmer...' Ulaş jesus (mesaj) 13.42, 19 Nisan 2021 (UTC)[yanıtla]

  https://www.youtube.com/watch?v=Vn4Gv1NuCn8 bu videoda 9.43 e git sagopa, nefret silahsız kuvvet gibi oluşumlar diyor sagopanın kendi dediği bi şeyde seni ikna etmezse ben bilmem kanka Bu imzasız yazı Ulaş jesus (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 13.58, 19 Nisan 2021 (UTC)[yanıtla]

  Gerçekten bu söylediklerinde bir anlam yok sagopa ismi zaten 2000 yılından itibaren kullanılıyor silahsız kuvvet ismini ise ilk 1998de Yeraltı Operasyonu albünde daha sonra en son 2002 yapımlı İhtiyar Heyeti albümünde kullandı İhtiyar Heyeti albümünde son olarak silahsız kuvvet olarak yer alarak sonraki yıllarda artık silahsız kuvvet ismini kullanmayacağını açıkladı silahsız kuvvet tek kişilik bir grup değil söylediklerinde de gerçeklik payı yok. Delbatros (mesaj) 14.05, 19 Nisan 2021 (UTC)[yanıtla]

  Verdiğin linkte sagopa silahsız kuvvet isminin çıkışından söz ediyor gruptan değil ısrarlı bir şekilde silahsız kuvvetin grup olduğunu savunmanızda bir anlam verebilmiş değilim. Delbatros (mesaj) 14.10, 19 Nisan 2021 (UTC)[yanıtla]

  ya attığım linke bakmadın yada oluşum ne demek bilmiyorsun sagopa burda kendi ağzıyla silahsız kuvvete oluşum diyor madem bana inanmıyorsun senden ricam bunu sagopaya sor instagram olur başka platformlar olur ben o kadar eminim bu işten Ulaş jesus (mesaj) 14.15, 19 Nisan 2021 (UTC)[yanıtla]

  Gerçekten söylediklerinde anlam bulamıyorum silahsız kuvvet isminin oluşumundan söz ediyor grup olarak söz etmiyor. Tekrar anlatmama gerek yok çünkü ortada silahsız kuvvetin grup olduğuna dair hiçbir kayda değer + güvenilir kaynak yok bu iddalarında gerçek değil. Delbatros (mesaj) 14.24, 19 Nisan 2021 (UTC)[yanıtla]

  alakası yok silahsız kuvvet isminin oluşumuyla ne alaka rapten bahsediyor orda 98 yılında gelişti nefret silahsız kuvvet gibi oluşumlarla ilerledi manası var o sözde yani onu bile anlamadın sanırım ve oluşum rapte grup demek Türkçe rap adlı sayfayı oku orda Amerika'dan Almanya'ya gelen rap ve hip hop kültürünü benimseyen göçmen Türklerden oluşan Cartel grubu Türkçe rapi ilk tanıtan oluşum kabul edilir.diye bir cümle var sadece ordan bile oluşumun grup demek olduğunu bile anlarsın Bu imzasız yazı Ulaş jesus (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 14.37, 19 Nisan 2021 (UTC)[yanıtla]

  Sagopa Kajmer isminin asıl kökeni ve güncel fotoğraf sorunu[kaynağı değiştir]

  Yakın zamanlı röportajlarını pek kontrol etmedim ama keşke kendisiyle yapılan bir röportajda adının kökenini detaylı olarak anlatılması istense kendisinden, çünkü Sagopa diye bir piramit ve Kajmer diye bir bilim adamı olmadığını hepimiz biliyoruz artık. Hatta 2015'te katıldığı bir programda bu hikayeyi tamamen bir kenara bırakmış gibi "Sago diye bir ağaç var Tayland’da. Güzel bir palmiye türü. Kajmer çocuk demek. Belalı çocuk." diye tanımlamıştı. Ancak burada şöyle bir durum var, son yıllarda (çok güvenilir olmayan kaynaklarda) bu ismin gerçek bir piramit ve kişiye dayandığı yazılıyor. Bahsedilen piramit Sakkara (net bir piramit olmasa da piramitlerin yer aldığı bir bölge) ve bahsedilen kaşif ise Gustave Jéquier. Bu teoriyi "uydurma" seviyesinden "aslında gerçek bile olabilir" seviyesine getiren durum ise Sakkara bölgesinde Khendjer isminde bir piramit bulunması ve bu piramidi Gustave Jéquier'in keşfetmiş olması. Yani Sagopa Kajmer'in aslında Sakkara Khendjer olabileceği çok da mantıksız gelmiyor. Daha da enteresanı Sagopa Kajmer'in piramitlerle ilgili bir makale okuduktan sonra rüyasında bu isimleri "Sagopa Kajmer" şeklinde gördüğü ve bundan etkilenerek ismini seçtiğini anlattığı bir konser videosunu izlediğimi hatırlıyorum yıllar önce. Olayı yakın çevresine de bu şekilde anlattığını düşünüyorum çünkü en hararetli yıllarında Ceza ve Ayben'in bir parçasında "Ben adımı rüyada keşfetmedim" gibi bir gönderme cümlesi vardı Sagopa'ya karşı. Silahsız Kuvvet isminden bir anda Sagopa Kajmer'e geçmediği ve birkaç yıl boyunca iki ismi de kullanarak farklı tarzda şarkılar yaptığı düşünülürse 20'li yaşların başındayken isminin gizemli olması ve Silahsız Kuvvet ile aynı baş harflere (SK) sahip olması nedeniyle tercih ettiğini sanıyorum. İlginç bir bilgi olarak, Silahsız Kuvvet adıyla yayınladığı son albümde (İhtiyar Heyeti) iki şarkıda Silahsız Kuvvet feat. Sagopa Kajmer ifadesi geçiyor. İsminin kökeninden bahsetmese de şurada BPG albümü çıkmadan önce kendi sitesi üzerinden yaptığı soru cevap kısımda arşiv niteliğinde bizzat kendi anlattığı ilginç şeyler var Silahsız Kuvvet-Sagopa Kajmer geçişiyle ilgili. Bu konuyu belirtme amacım elbette şu anki güvenilir kaynaklı olmayan haliyle maddeye eklenmesi değil, kendisiyle yapılacak bir röportajda belki bununla ilgili bir soru sorulmasını veya doğru düzgün bir araştırma yapılmasını sağlamak. İnsanlar Sagopa Kajmer ismine o kadar alıştı ki artık kimse anlamını sorgulamıyor gibi, "Sagopa piramitmiş Kajmer de bilim adamıymış" seviyesine inanır oldu herkes. Belki kökenini merak eden biri bu iddiayı görür ve bir şekilde kaynaklandırabilir diyerek maddeyle ilgili asıl merak ettiğim noktaya geçeyim.

  Bu kadar popüler olmuş bir sanatçının Commons üzerinde bu kadar az fotoğrafı olması (yalnızca 2) ve bu fotoğrafların hiçbirinin güncel olmaması (en günceli 8 sene önce) büyük bir sorun zannımca. En güncel olan konser fotoğrafını kullanıyoruz maddelerde ancak o da yeteri kadar kaliteli bir fotoğraf değil. Kendisinin hayranlarıyla ayda binlerce fotoğraf çektirdiğine eminim, konuyla ilgili kendi çalışması olan ve uygun telif haklarıyla Commons'a yükleyebilecek kimse yok mu acaba? Mevcut fotoğraf hem yeteri kadar güncel değil hem de oldukça karanlık. 6Blazing6Satan6 04.31, 21 Temmuz 2022 (UTC)[yanıtla]