Tartışma:Reynmen

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Vikiproje İnternet (Taslak-sınıf, Az-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki İnternet maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje İnternet kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz. İş birliğine katılarak da projeye katkıda bulunabilirsiniz.
 Taslak  Bu madde Taslak-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Az  Bu madde Az-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 
Vikiproje Türkiye (Taslak-sınıf, Az-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Türkiye maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Türkiye kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 Taslak  Bu madde Taslak-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Az  Bu madde Az-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 

Gösterilen Kaynakların Doğruluğu ve Güvenilirliği Hakkında[kaynağı değiştir]

Gösterilen kaynaklar ile yazılan verilerin doğruluğunu teyit etmek istedim ancak başaramadım. Verilen kaynakça ile verilen bilgiler doğruluğu kanıtlanamaz ve aralarında ilgi bağı kurulamaz. Youtube videosu güvenilemez bir kaynak.Son olarak kaynakça sitesi çalışmıyor. Lütfen kaynakça veya bilgileri düzeltiniz ve gereğini yapınız. Teşekkürler Aasdfg12 (mesaj) 16.11, 8 Şubat 2020 (UTC)

Kürt?[kaynağı değiştir]

Reynmen'in kendisini Kürt olarak açıkladığı videoyu ve buna ilişkin kaynakları paylaşabilir misiniz? kundir.net çok güvenilir değil gibi. Üstelik Poe'nun yasasına göre, özellikle işi şive komedisi yapmak olan birinin sözlerini direkt yazmak ne kadar mantıklı? Gogolplex (mesaj) 10.58, 22 Nisan 2020 (UTC)

Orijinal video kaynağı silinmiş sanırım, ama bu linkten aynı videoya ulaşılabilir. Bu arada kişinin kayda değerliği ile Kürt olması arasında bir korelasyon olmadığı için bilginin giriş paragrafında verilmesi doğru değil. Daha iyi kaynak ile neyin kastedildiğini anlamadım. Bir sosyal medya ünlüsü ile ilgili akademik kaynak beklenmiyordur her halde? Ⓛⓐⓩ mesaj 12.24, 22 Mayıs 2020 (UTC)
Kundir.net bir haber sitesi değil (ki her haber sitesini de her konu için güvenilir olarak alamayız), kendini tanımlaması ile bir "Kürt Edebiyat ve Tarih blogu". Üstüne üstlük "Yeryüzünün ilk kavmi Kürtler ve konuşulan ilk dil Kürtçe" başlıklı ultra-milliyetçi taraflı yazılar barındırıyor site. Ayrıca Fahrettin Koca'nın da Kürt olduğunu ve Ömeran aşiretine bağlı olduğunu falan iddia ediyor, kişinin kendisi hiç bir açıklama yapmamış olmasına rağmen. Kısaca güvenilir olmayan bir kaynak, o yüzden belki de "daha iyi kaynak gerekli" ibaresi yerin kaynağı silip (kaynak gerekli) şablonunu eklemem daha mantıklı olabilirdi.
Reynmen'in etnik mensubiyetini şuna dayanarak belirtebiliriz ekstra bir haber bulmaya gerek duymadan diye düşünüyorum. Orjinal video bulunabilirse çok daha iyi olurdu ancak. İlk cümleden çıkartılabilir, mesela Özal'ın maddesinde bahsedilmemiş ilk paragrafta Kürt kökenli olduğu. Yine de daha detaylı tartışılmasında yarar var diye düşünüyorum. Gogolplex (mesaj) 13.14, 22 Mayıs 2020 (UTC)