Tartışma:Poker

Sayfa içeriği diğer dillerde desteklenmemektedir.
Vikipedi, özgür ansiklopedi
Vikiproje 10K (Bilinmeyen-önem)
VikiProje simgesi Bu madde, Vikipedi'deki 10K maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje 10K kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 ???  Bu madde için henüz bir değerlendirme yapılmamıştır.
 Bilinmeyen  Bu madde Bilinmeyen-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 

Aşağıdaki replikler maddeye ansiklopedide olmaması gereken özgün çalışma havası veriyor.

  • eline ilk elden ful gelen blöf yapmaktan zerre anlamayan birinin "rreeeesssssssssssstttt!!!" olarak soyledigi "pas, pas, pas" şeklinde cevap aldığı kelimelerin dahil oldugu grup.
  • “3 ün iyi", "ful un iyi"
  • iflas eden arkadaşın feryadı : “bana kredi aç”
  • “yeme bizi”
  • “görüyorum ulan merak ettim” (arkadaşlar arasında)
  • "restine rest delikanli"
  • eller açılıp blöfler görülünce "indiregandiye getirdin bizi, çakal seni"
  • "ya ben seni full-as biliyordum; sen 78 döper bile değilmişsin!"

Bu durum diğer kağıt oyunları maddelerinde de mevcut. Teşekkürler--88.239.58.190 20:19, 18 Eylül 2008 (UTC)


Ayrıca bir ansiklopedide daha önce rastlamadığım tavsiyer tipi bir başlık var. Maddeye özgün çalışma etiketi koyuyorum. --78.188.4.146 10:41, 19 Eylül 2008 (UTC)

selam normalde sözlük veya ansiklopedilerde hiç mi örnek verilmez? uSTa 20:37, 19 Eylül 2008 (UTC)

Merhaba. Öncelikle bu ve emek verdiğiniz diğer kağıt oyunları maddelerni beğendiğimi ve katkılarınız için teşekkür ettiğimi belirtmeliyim. Amaç en doğrusunu bulmak, o yüzden yanlış anlamanızı istemem.
İlk olarak yukarıdaki replikler doğrulanabilirlik gereği doğrulanamaz ve bu bağlamda Beş temel taş prensibiyle ters düşen anlatımlardır. İkincisi her nekadar bu replikleri enteresan ve sevimli bulsam da evrensel değiller, mesela bir Portekizlinin "indiregandiye getirdin bizi, çakal seni" diyebileceğini düşünemiyorum. (Hintlileri bilemeyeceğim ) . Üçüncüsü bunlara ben de "Ercü, dişlerin görünüyor, yine mi ful yakaladın yoksa" tarzında farklı bir düzine replik ekleyebilirim. ama bunlar bana özgü olur. Yani sorunuza cevap verecek olursam evet bu örnekler verilemez. İyi çalışmalar--88.239.60.46 18:24, 20 Eylül 2008 (UTC)
Not bu replikler diğer bazı kağıt oyunları maddelerinde de mevcut (Örneğin Pis Yedili). Bir de burada ve diğer maddelerde gördüğüm "Oyun oynarken alkol almayın" tarzında okuyuculara seslenen cümleler maddelerden arındırılmalı--88.239.60.46 18:33, 20 Eylül 2008 (UTC)