Tartışma:Nefertiti

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Burası, Nefertiti sayfası üzerindeki değişikliklerin konuşulduğu tartışma sayfasıdır.
Vikiproje 10K (NA-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki 10K maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje 10K kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 ???  Bu madde için henüz bir değerlendirme yapılmamıştır.
 
Vikiproje Afrika (Taslak-sınıf, En-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Afrika maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Afrika kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz. İş birliğine katılarak da projeye katkıda bulunabilirsiniz.
 Taslak  Bu madde Taslak-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 En  Bu madde En-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 

kelime anlamı "güzellik geliyor"dur.Bu imzasız yazı Diptengelensesler (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

nefertiti'nin mezarı krallar vadisinde bulunmuştur. ancak mumyanın yüzü hasarlıdır, ağız ve burun bölgesine sert bir cisimle vurulduğu tahmin edilmektedir. yapılanlan testlerle bu mumyanın nefertiti'ye ait olduğu ihtimali üzerinde önemle durulmaktadır. Kaynak National Geographic 81.215.180.233 09:22, 10 Eylül 2006 (UTC) Seçil ÜNAL

evet seçilin yazdıkları doğru krallar vadisinde bulunan yüzüne sert bir cisimle vurulan ve 13 yıllık bir araştırma boyunca adı "lady x" olarak anılan mumya nefertitidir.bu dünyaca ünlü mısır bilimciler tarafından yapılan bir araştırmayla kanıtlanmıştı Bu imzasız yazı 212.175.115.8 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.