Tartışma:Mstislav (knez)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Vikiproje Rusya (Başlangıç-sınıf, Çok-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Rusya maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Rusya kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 Başlangıç  Bu madde Başlangıç-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Çok  Bu madde Çok-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 

başlıkta sorun var[kaynağı değiştir]

Aslı ve prjinali bu "Мстислав Володимирович Хоробрий" yani cesur mcstislav volodimiroviç burda kenz diye bir şeyden söz edilmiyor.ingilizce ve fransızca da da öyle knez kelimesi zaten başka başlıklarda da belirttiğim gibi slavca Türkçesi prens bu doğrultuda değişiklik yapmamız gerekmektedir,teşekürler.--Kamuran otukenli 08:03, 23 Eylül 2009 (UTC)

"Мстислав Володимирович Хоробрий" orijinal mi ? Doğrusu günümüz Rusçadaki yazımıdır. Onu geçtik. Mstislav, Çernigov Kenzliği (Ukraynaca, Rusça)nin (hükümdar listesi: w:ru:Список князей черниговских kükümdarıydı. Dolayısıyla başlıkta sorun yok. Fransızca kökenli Prens kelimesi ile Slav dili kökenli Knez kelimesi konusuna gelince Tartışma:Oleg (Novgorod Knezi) sayfasınsaki nota bakın. Takabeg ileti 08:57, 23 Eylül 2009 (UTC) ‎