Tartışma:Monarşi

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Vikiproje Konseyi           Bu sayfa, şu Vikiprojelerin kapsamında yer almaktadır:
Vikiproje Siyaset (Başlangıç-sınıf, En-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Siyaset maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Siyaset kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 Başlangıç  Bu madde Başlangıç-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 En  Bu madde En-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 
Vikiproje GM (Başlangıç-sınıf, Çok-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki GM maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje GM kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 Başlangıç  Bu madde Başlangıç-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Çok  Bu madde Çok-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 
Vikiproje 10K (Başlangıç-sınıf, Çok-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki 10K maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje 10K kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 Başlangıç  Bu madde Başlangıç-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Çok  Bu madde Çok-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 

Kaynak ve hatalar[kaynağı değiştir]

Maddede bazı yerlerde ciddi anlatım bozuklukları ve imla hataları vardı. Elimden geldiğince imlayı ve anlatımı düzelttim fakat kaynak olayına el atılması lazım. Ayrıca bu maddeye gerçekten bir düzenleme gerekiyor...Saygılarımla..Alpaslan 16:07, 17 Mayıs 2010 (UTC)

Tam anlami[kaynağı değiştir]

Goruldugu uzere osmanli devleti de dahil bircok eski ulkeler monarsiyle yonetilmistir.boylelikle halkin tamaminin memnun kaldigi bir yonetim bicimidir anlamini tasir diyebiliriz ki osmanli devletinde yaşam sürmüş halklara bakiniz.bkz.hicbirine diktatör adi verilmemiştir.188.58.27.14 00:37, 11 Ocak 2016 (UTC)

Saltanat[kaynağı değiştir]

Saltanat monarşi demek. Bu maddede sözü edilen ise, Osmanlı saltanatı. Tam olarak birleştirme denmese de, buradaki bilgilerin bir kısmının Osmanlı Hanedanı maddesine aktarılarak, Saltanat sayfasının monarşi maddesine yönlendirilmesi gerekiyor. 6 gün (olumsuz) görüş gelmezse bunu yapacağım. --iazak (mesaj) 17.20, 19 Kasım 2018 (UTC)