Tartışma:Mantarlar

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Lütfen VPBanner şablonu yerine Tartışma şablonunun |proje= parametresini kullanınız.

Başarısız KMA Bu madde, eski bir kaliteli madde adayıdır. Adaylık sayfasını inceleyerek başvurunun neden başarısız olduğunu görebilirsiniz.

Eski adayların tamamı için arşive bakabilirsiniz.

Zehirli Mantarlarla ilgili uyari[kaynağı değiştir]

Mantarlar konusundaki sayfalar cok hos, ama aklima bir sey geldi. vikipedi uzerindeki bilgilere dayanarak birileri acaba mantar toplama islemine ya da tanimlamaya kalkisirmi acaba?. Acaba tum ilgili sayfalara "Burada verilen bilgiler mantar toplama ya da tanimlamada kullanilma amaci tasimamaktadir, Lutfen dogal mantar toplama islemini konunun uzmanlarina birakin" seklinde bir uyari yazisi eklenebilir mi? (otomatik olarak bu mumkun olurmu bilmiyorum). Belki evhamli davrandigmi dusunebilirisniz, ki verilen bilgilerin bir kismi bazi bilinen mantarlari tanimlamaya yetecek seviyede ama risk almamak en iyisi diye dusunuyorum.

Makalede aslinda bu konuda bilgi var ama dikkat cekmiyordu. Belki yanina ek uyari resmi de konabilir. Uyariyi biraz daha on plana almaya calistim. Citrat 05:45, 5 Aralık 2005 (UTC)
  • Bunun için bir şablon hazırlanabilir sanırım, güzel de olur. - Kubra 07:17, 5 Aralık 2005 (UTC)

Evet bu uyarı çok önemli, ben elimden geldiğince makalelere uyarı ekliyorum ama daha çarpıcı bir şablon iyi olacak. Ben bir şablon hazırlayıp yazdığım tüm mantar makalelerine eklemeye gönüllüyüm Mdakin 08:38, 5 Aralık 2005 (UTC)

Çok iyi olur Mdakin. Sen bir tane hazırla. Böylece bu şablonu eklenen her yeni mantar makalesine ekleyebiliriz.. - Kubra 08:54, 5 Aralık 2005 (UTC)
Şablonun ilk halini ekledim. Makalelerin görünüşü biraz bozuldu ama birilerinin zehirlenmesinden iyidir :) Akşam biraz daha düzenleyeceğim. Mdakin 10:01, 5 Aralık 2005 (UTC)

5. Sınıf Mantarlar ne demek?[kaynağı değiştir]

Mantar konusundan anlayan bir kullanıcı bu maddaye acilen bakabilirse güzel olacak.--88.234.20.126 13:32, 18 Mayıs 2008 (UTC)

  • ~Muhtemelen 5. sınıfa giden bir öğrencinin yaptığı bit katkı :) geri aldım. Teşekkürler. Cat msj 13:50, 18 Mayıs 2008 (UTC)